Boston – Florida 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Edmonton 4:1 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | New Jersey – St. Louis 0:1 (kon.) | Montreal – Chicago 0:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 1:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (2:0, 0:1, 0:4)
Vancouver Canucks
Středa 05.11.2014, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

VANCOUVER CANUCKS

Další z kanadských klubů nevzpomíná úplně v nejlepším na minulou sezónu, kdy Kosatky prožívaly mírný útlum. Začátek ročníku 2014/2015 ale Vancouver zastihl ve skvělé formě, až do příjezdu na led Nashville Predators vyhrála parta kolem bratrů Sedinů hned čtyřikrát v řadě. Dokázala porazit Edmonton, silný Montreal, Carolinu a Washington Capitals. Právě až v zatím posledním odehraném mači s Predátory nedokázala družina Canucks bodovat, po prohře 1:3. Vacouverským patří celkové třetí místo v žebříčku Západní konference a mužstvo nehodlá jen tak polevit.

COLORADO AVALANCHE

Mančaft trenéra a bývalého brankáře Patricka Roye neodstartoval do nyní probíhající sezóny ani zdaleka tolik dobře jako do ročníku předchozího. Avalanche předchozí dvě setkání prohráli, když podlehli doma těsně Anaheimu, ještě předtím nestačili v samostatných nájezdech na St. Louis Blues. Colorado bude dnes hrát druhý ze série tří domácích zápasů, má tedy šanci ukázat fanouškům, jak se jeho hra zlepšila. Góly začal oproti úplnému začátku střílet i mladík Nathan MacKinnon, také proto věří Laviny v budoucí úspěch. Avalanche náleží až třetí nejhorší příčka v Západní konferenci.

Minulé vzájemné utkání

Avalanche a Canucks už se během této sezóny stihli potkat, také první bitva proběhla na ledě Pepsi Center. Colorado Avalanche přestříleli soka vysoko 7:3 a zvítězili.

Československá stopa v utkání

Jan Hejda (COL) (0 + 4)
    Radim Vrbata (VAN) (5 + 7)

Vítejte u dnešního online přenosu, budeme sledovat souboj dvou týmů, které už se během aktuálně hraného ročníku NHL stihly potkat. Nastoupí proti sobě Colorado Avalanche a Vancouver Canucks.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov – Johnson, Hejda, Holden, Stuart, Guenin, Barrie – MacKinnon, Duchene, Landeskog – Iginla, O'Reilly, McGinn – Everberg, Mitchell, Tanguay – Talbot, Cliche, McLeod

Vancouver Canucks: Miller – Tanev, Edler, Sbisa, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Vrbata, D. Sedin, H. Sedin – Vey, Bonino, Higins – Kassian, Richardson, Matthias – Hansen, Horvatt, Dorsett

Rozhodčí: Charron, Devorski – Cameron, Murphy.

00:01

00:15
    Jako první se po vítězném vhazování vrhli dopředu hosté, ale Nathan MacKinnon odebral puk Vancouveru u mantinelu.

00:54
    Colorado už rozehrává za vlastní brankou, od tohoto místa zkusí natropit v následujících minutách co nejmenší počet chyb.

01:15
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Stejně jako v minulém domácím utkání proti Anaheim Ducks, i dnes začíná Colorado skórovat okažimtě po začátku základní hrací doby. Teprve druhý přesun domácích před branku soupeře znamená úvodní puk v síti. Do míst nedaleko Millerovy svatyně sjel s kotoučem připravený ke střele JOHN MITCHELL, který krásně ranou o tyčku poslal touš do klece. Asistence: Alex Tanguay, Dennis Everberg.
    John MITCHELL - 1:0

02:33
    Už ale útočí také Canucks, kteří se očividně úvodní inkasovanou brankou nenechalu zaskočit a předvádějí chuť po úspěchu.

03:00
    Na druhé straně hrací plochy zahrozil kličkou Johnson, ale zakončení mu vůbec nevyšlo.

03:19
    Dorsettův pokus nahodit kotouš na Varlamova sice vyšel, ale gólman domáících v pohodě vyráží.

03:27
    První vyloučení dnešního duelu, dvě minuty za vysokou hůl míří do boxu trestoměřičů odpykat hokejista Colorada Cliche.

04:00
    Úvod přesilovky tráví Vancouver v pásmu soupeře, ale zatím stále beze střely na branku.

04:19
    Nyní již navíc domácí čtveřice bránících hráčů vyhazuje puk přes všechny čáry a může vystřídat.

04:56
    Daleko nebezpečnější šance před Varlamovem, střela a následná dorážka do jeho výstroje nakonec končí odražené na zadním mantinelu.

05:35
    Colorado je kompletní, má za sebou zároveň první úspěšně ubráněné oslabení.

06:20
    Hosté zůstávají usazeni v útočné třetině, navzdory vyrovnanému počtu hokejistů na ledě. Colorado má problém dostat puk za vlastní polovinu.

06:50
    Radim Vrbata dorážel po střele obránce puk u pravé tyče, ale nakonec jej netrefil a Varlamov přerušiil hru. Uvidíme první komerční přestávku.

07:25
    Vancouver dostal znovu kotouč alespoň vyhozením do pásma soupeře a brnakář Ryan Miller neměl od inkasovaného gólu téměř žadnou práci.

07:50
    Až nyní jej málem čekali trable, když se sotva stihl přesunout k levé tyči, aby stihl odražený touš od zadního mantinelu.

07:55
    Možnost vyzkoušet přesilovou hru mají také Colorado Avalanche. Čtyři minuty za vysokou hůl inkasuje od rozhodčího Kevin Bieksa.

08:30
    Ale i Kosatky zatím dobře brání, hned první dva puky zamířily mimo jejich obranné pole.

09:06
    Trojice domácích útočníků chtěla přejít do pásma rychlými přihrávkami na modr čáře, ale na tom místě se Avalanche sami sobě zamotali.

09:50
    Barrieho dvě rány za kruhy končí díky Millerovým zásahům mimo dosah branky, gólman Canucks teď drží svůj tým.

10:55
    Hosté prožívají nelehké chvíle před brankou v závěru dlouhého oslabení, ale zatím neinkasují a konečně i vyhazují ven z pásma.

12:00
    Už se hraje znovu v plném počtu, ještě předtím na sebe Barrie navázal hráče a získal třetinu pro svůj tým. Pak už Vancouver naposledy vyhodil.

12:45
    Semjon Varlamov musel být ostražitý s rozehrávku, jelikož mu na záda dýchali dva muži v bílých trikotech. Nakonec situaci dobře zvládl.

13:29
    Puk přeletěl po špatné souhře Canucks za plexisklo, následuje reklamní přestávka, poté pokračujeme.

13:52
    Duchene, MacKinnon a Landeskog už rozehrávali puk do útočného pásma, pak stihl zakončit druhý jmenovaný. Miller připraven zasáhnout.

14:20
    Opět připravení domácí za brankou, dokonce byl Vancouver vyhodit až na zakázané uvolnění.

14:55
    Tohle střídaní Kosatek už nemělo dost si pro útok, a tak alespoň vyhodilo na hokejky soupeřů, aby mohlo odjet vyměnit čerstvé spoluhráče.

15:02
    Ještě jedna komerční přestávka během úvodní periody.

15:20
    Higins zkusil překvapit brankáře Varlamova střelou z hodně ostrého úhlu, druhý zmiňovaný měl včas připravený beton u tyčky.

15:44
    Na druhé straně hrací plochy Ryan Miller raději klidně přerušuje hru.

16:33
    Začátky a konce třetiny, přesně tahle období vypadají, že by dnes mohla hokejistům z Denveru sedět. Kombinace domácích v útočné třetině vyslala na pravé křídlo čekajícího hráče jménem JAMIE MCGINN, jenž dostal poté přesnou přihrávku na hůl od Jaroma Iginly a dopravil kus černé gumy do sítě. Avalanche dávají důležitou ukliďnujicí branku před koncem první části. Asistence: Jarome Iginla, Erik Johnson.
    Jamie MCGINN - 2:0

17:46
    Brankář Colorado Avalanche připraven zasáhnout, nyní přikrývá kotouč lapačkou s klidem.

18:20
    Colorado nyní nikam nespěchalo a raději v pohodě rozehrálo touš za vlastní brankou, už se pomalu prodírá na druhou stranu.

19:02
    Začala poslední minuta první třetin, puk má po střele z dálky v náruči Ryan Miller.

19:53
    Ještě jedno a pravděpodobně poslední vhazování této dvacetiminutovky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Prvních dvacet minut hry přineslo hned dvě branky, obě padly z hokejek domácích Colorado Avalanche. Nejdříve začal třetinu rychlou trefou John Mitchell, aby ji symbolicky uzavřel gólem Jamie McGinn. Vancouver má od druhé části co dohánět.

Střely na branku v první třetině

Colorado Avalanche: 7

Vancouver Canucks: 11

20:01

20:13
    Tentokráte vyhrálo vhazování domácí Colorado a okamžitě ubralo zaměření před branku Ryana Millera.

20:49
    Pak už ale za brankou bratři Sedinovi s Čechem Radimem Vrbatou, kteří málem pořádně zahrozili brankáři Varlamovovi.

21:18
    Dennis Everberg volil střelu přes obránce, která se nakonec donesla pouze k zadnímu mantinelu.

22:06
    Vancouver má stále problém udržet puk na hokejkách v útočném pásmu, což zapříčiňuje zejména nepřenost na modré útočné čáře.

22:28
    Jeden z domácích hráčů už míří na trestnou lavici. Holden se provinil nedovoleným bráněním a doufá, že v boxu vydrží celé dvě minuty.

22:50
    Zmatená defenzíva Colorada na chvíli vůbec nevěděla, kde se nachází puk, Varlamov jej také hledal. Nakonec skončil mimo dosah jeho branky.

23:32
    Hosté se sami připravil o útočné pásmo, střela Henrika Sedina z pravého křídla doplachtila až do střední třetiny.

23:55
    Něco málo přes půl minuty do konce Holdenova vlyoučení Laviny opět vyhazují dostatečně daleko.

24:34
    Ještě jeden povedený centr před bránu, jedním z hostujících útočníků ale špatně zakončený.

24:45
    Už v plném počtu hráčů na ledě proběhne vhazování po pravici Semjona Varlamova.

25:05
    Znovu přerušená hra, tentokrát se od některého z účastníků na ledě odrazil touš do hlediště.

25:28
    Bieksovo zakončení z levé strany nemuselo být špatné, ale nakonec zůstává sražené mimo dosah mantinelů.

25:53
    Radim Vrbata nabídl puk ke střele pro obránce na modrou čáru, ten vypálil těsně vedle pravé tyčky domácí branky.

26:10
    Semjon Varlamov má spoustu starostí, Vancouver v posledních vteřinách aktivnějším mančaftem na ledové ploše. Hru uklidní komerční přestávka.

26:45
    I nadále zůstávají Canucks v dostatečné blízkosti soupeřovy branky, i když se nyní nedostávají ke střelám.

27:06
    Následuje vyloučení, hlavní rozhodčí se odhodlal poslat na trestnou lavici Nicka Holdena, který ošklivě srazil Kassiana nedaleko modré čáry a dostává dvě minuty za faul loktem. Přesilovka pro Vancouver Canucks.

27:25
    Colorado ale hned vyhazuje přes všechny čáry až na druhou stranu kluziště.

27:57
    Nahození beka od modré čáry ani nemusel Varlamov řešit, Tanguay pohotově vyhodil opět kotouč.

28:31
    Opětovné snažení Kosatek vypadalo daleko nebezpečnějši, Richardson ale nedokázal zavčas zasunout puk do poloviny odkryté brány.

29:14
    Už hrají domácí v plném počtu a hned je čeká přesilovka, rozhodčí signalizuje výhodu pro domácí.

29:20
    Hostující Hamhuis musí jít odsedět dvě minuty za sekání, nyní čeká období problémů Vancouver.

29:59
    Nick Holde nehledal složitý způsob přechodu do pásma, jednoduše nastřelil puk o zadní mantinel a čekal, co se bude dále dít.

30:37
    Dvě Barrieho střely z blízkosti, první ale mířila mimo branku, zatímco druhou vykryl jeden z obránců Canucks.

31:24
    Také Vancouver své nelehké komenty v oslabení zvládl a je zpátky v plném počtu, zatím ve druhé třetině stále na góly čekáme.

31:47
    Komerční přestávka, po které hned budeme pokračovat.

32:03
    Hosté mohli hned po návratu do plného počtu začít překvapovat, jenže první střela Sedina minula horní tyčku.

32:27
    Hra přerušena, zasloužil se o to rychlým rozklekem Semjon Varlamov.

32:45
    Gabriel Landeskog ještě z levé strany hledal najíždějícího si Nathana MacKinnona, ale druhý jmenovaný se nakonec k puku nedostal.

33:25
    Důraz na brankovišti málem přišel Coloradu k duhu, Ryan Miller jen těsně vyrážel puk ze svého dosahu.

34:03
    Teď ale Nathan MacKinnon v daleko slibnější šanci, skoro osamocený proti Ryanovi Millerovi ale přestřelil, i když si stihl ránu připravit.

34:18

34:18
    Za krosček ve stejném čase vyloučen hostující brankář Ryan Miller, za nějž odjel do boxu pykat trest spoluhráč.

35:10
    Miller se snaží odčinit svou chybu při faulu, zakončení Matta Duchene celkem pohotově kryje a zařizuje buly u své branky.

35:45
    Nathan MacKinnon se probíjel před bránu a ještě možná hledal někoho volného, pak ale přišel o puk a Vancouver Canucks vyhazují.

36:27
    Kosatky i tuhle početní nevýhodu zvládli, už zase mohou začít útočit.

36:41
    A hned obrovská šance pro hostující mančaft! Matthias uháněl samotný na branku, ale Varlamov za jásotu domácích fanoušků jeho šanci chytá.

37:26
    Radim Vrbata hledal rychlou nahrávkou Henrika Sedina na levém křídle, ten nakonec převzal puk do pásma.

37:40
    Vancouver nebyl daleko od vstřelené branky, po Sedinově ráně zaznovil touš o tyčku a málem doklouzal i za brankovou čáru. Varlamov jej dostal mezi betony, i když o tom sám ani nevěděl.

38:30
    Hráči v bílém nadále zůstávají kolem branky soupeře a tropí soupeři trable.

39:04
    Střela McGinna kousek za modrou čarou Ryana Millera nikterak nezaskočila, Vancouver může rozehrát.

39:56
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Gól do šatny, přesně tak se označuje situace, když tým skóruje těsně před koncem hrané periody. A to se právě podařilo hráčům Canucks. Dlouho točili hráči v bílých trikotech Colorado kolem jeho vlastní branky, aby nakonec rozebrali jejich postavení a poslali puk do poloviny odkryté svatyně. Konkrétně zakončoval HENRIK SEDIN, jenž dává Vancouveru naděje do poslední části. Asistence: Daniel Sedin, Alexander Edler.
    Henrik SEDIN - 2:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skoro už vypadalo, že ve druhé třetině branku neuvidíme, ale čtyři vteřiny před jejím koncem gól zařídil Henrik Sedin, po další pěkné přhrávce jeho dvojčete Daniela. O to napínavější závěr nás čeká při poslední dvacetiminutovce.

Střely na branku ve druhé třetině

Colorado Avalanche: 8

Vancouver Canucks: 16

40:01

40:16
    Třetí třetinu začínají s kotoučem na hojekách hosté, ačkoli napoprvé se do pásma nedostali.

41:00
    Vancouver zatím dnes vládne statistice střel na branku i vyhraných vhazování, ale ve výsledku ztrácí jednu branku.

41:20
    Obránci Canucks rozehráli puk tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění, ale o kotouč přišli.

41:46
    Ryan Miller uklidnil dlouho nepřerušenou hru, když ukryl kus černé gumy do lapačky.

42:27
    Nemůžeme rozhodně říci, že by vyrovnání Vancouveru nebylo zasloužené, naopak. Hosté vedou ve statistice střel na branku a nyní se jim povedlo vysokou střeleckou podívanou zužitkovat ve druhý gól. DEREK DORSETT nechal doskákat kotouč až za Semjona Varlamova a může společně s ostatními muži v bílém slavit. Asistence: Dan Hamhuis, Zach Kassian.
    Derek DORSETT - 2:2

43:45
    Colorado nevědělo jak se zbavit puku bez chyby, tak pouze vyhodilo na zakázané uvolnění.

44:24
    Radim Vrbata plánoval započít nový útočný výlet Canucks, jenže nikoho neměl najetého v útočné třetině.

44:47
    Další jásot a povyk zazněl z řad Vancouver Canucks, protože právě nyní dokonávají hosté obrat ve výsledku, který začal na konci druhé periody. NICK BONINO byl jako první poblíž pravé tyčky, aby zasunul za brankovou čáru puk, který poslal na jeho hokejku milimetrově přesnou přihrávkou Chris Higgins. Rozhodčí ještě jel něco zkontrolovat na video, ale zásah platí. Asistence: Chris Higgins, Linden Vey.
    Nick BONINO - 2:3

45:55
    Colorado v mírném útlumu, stejně jako zasočené hlediště Pepsi Center, který si takový začátek třetí části určitě nepředstavovalo.

46:13
    Následuje komerční přestávka, těsně před ní si Semjon Varlamov připsal úspěšný zásah lapačkou a přerušil hru.

46:38
    Nathan MacKinnon vzal původně celou akci na sebe, nakonec ještě přihrával Landeskogovi. Ale ani on netrefil přesně zařízení.

47:20
    To Duchene ani O'Reilly už nepředvedli v útoku žádnou akci, naopak Vancouver klidně mohl rozehrát.

48:10
    Když už znovu pobývali domácí muži v útoku, nedostali se daleko od modré čáry. Také proto zatím nemohou jít do zakončení.

48:36
    Hra přerušena poté, co puk opustil hrací plochu.

49:16
    Smršť Kosatek během poslednich minut jen tak nepřestává, opět krásná střela a Vancouver vede již rozdílem dvou branek. Kdo by to ještě chvíli před koncem druhé části hádal? Stejně jako u předchozí branky, také teď se nejvíce raduje NICK BONINO, protože právě on nádhernou trefou o tyč překonal brankáře Varlamova. Asistence: Chris Higgins.
    Nick BONINO - 2:4

50:15
    Navíc Vancouver točí soupeře v jeho obraně a je daleko silnější na puku.

50:17
    Nová nepříjemnost pro domácí, které čeká oslabení. Nathan MacKinnon dostává dvě minuty za držení.

50:39
    Colorado ale zkusilo vyrazit do útoku ve vlastním oslabení, přestože nakonec akce dvou útočníků skončila bez zakončení.

51:23
    Edlerova střela z dálky mohla mít pořádnou tvrdost, jenže hráč Canucks během ní zlomil hokejku a musí spěchat vystřídat.

51:50
    Za chvíli se vrátí MacKinoon na led, obránci Colorado až teď vyhazují puk.

52:30
    Tuhle početní výhodu hosté nezužitkovali. Ale mrzet je to nemusí, protože mají před koncem základní hrací doby náskok dvou branek.

52:57
    Jarome Iginla se hnal do zakončení, jenže nakonec nestihl rychle letící kotouč.

53:10
    Takový průběh třetí třetiny určitě kouč Patrick Roy po zápase vyčte svým svěřencům, protože hráči Vancouver Canucks jsou zase o gól blíže zisku oběma bodům ze zápasu na ledě Colorada. Prověřit zkusil gólmana Varlamova SHAWN MATTHIAS, který nezaváhal a svou první vstřelenou brankou aktuálně hrané sezóny zvyšuje na 5:2 pro Canucks. Hosté mohou hrát zase o něco klidněji. Bez asistence.
    Shawn MATTHIAS - 2:5

54:28
    Domácí hrají v útočném pásmu, avšak práci pro Ryana Millera nevytvářejí, ten ve třetí části skoro nezasahuje.

55:20
    Nathan MacKinnon a jeho pohotová střela, Miller je rád, že si konečně sáhl na puk.

56:28
    Vrbata s bratry Sediny motá hlavu defezívě Avalanche, která teď hlavně odhazuje puky od vlastní branky, aby znovu neinkasovala.

57:00
    Ztichlou halu Pepsi Center čeká ještě jedna komerční přestávka, pak dokočíme třetí třetinu.

57:23
    Jan Hejda trpělivě čekal na to, až mu někdo z útočníků najede dopředu, jenže se nedočkal.

57:29
    Postavení mimo hru od Colorado Avalanche.

58:03
    Domácím očividně chybí energie v závěru třetí část, nějaký tlak vůbec nepřichází. Vidina tříbrankového vedení naopak sedí Vancouveru.

58:05
    Hostující Bieksa ještě musel usednout na trestnou lavici, nijak ani neprotestoval. Dostává dvě minuty za zdržování hry.

58:59
    Canucks bez problémů vyhazují až k brance Semjona Varlamova, kde gólman Avalanche pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.

59:17
    Už beží poslední minuta třetí třetiny, zároveň i poslední minuta utkání. Colorado ji pravděpodobně dokončí poblíž branky Ryana Millera.

60:00

Colorado sice mělo v první polovině zápasu výsledek ve svých rukou, jenže Vancouver ukázal během závěrečné dvacetiminutovky parádní obrat, nastřílel dohromady za šedesát minut pět branek a odváží z Denveru všechny body. Dnešní duel je tedy dalším, při kterém Colorado Avalanche vedli a nakonec výsledek ztratili. To je ode mě pro dnešek vše, přejí hezký středeční den a jste zváni i k dalším mačům NHL.

Jan Hejda (COL) (0 + 0, čas na ledě 22:14)
    Radim Vrbata (VAN) (0 + 0, čas na ledě 20:03)

Tři hvězdy utkání

1. Nick Bonino (VAN) (2 + 0)
    2. Chris Higgins (VAN) (0 + 2)
    3. John Mitchell (COL) (1 + 0) (05:40:35)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 2. Mitchell (Tanguay, Everberg), 17. McGinn (Iginla, Johnson) – 40. H.Sedin (D.Sedin, Edler), 43. Dorsett (Hamhuis, Kassian), 45. Bonino (Higgins, Vey), 50. Bonino (Higgins), 54. Matthias

Rozhodčí: Charron, Devorski – Cameron, Murphy

Diváci: 13 221