Vsetín – Olomouc 1:5 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.)
Pardubice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
Písek – Jihlava 1:3 (kon.) | Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 3:4 (kon.) | Třinec – Zlín 2:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
AZ Havířov
Sobota 15.11.2014, 13:30 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Zdravíme všechny příznivce hokeje, mládežnického zvlášť!

V zítřejším kole RAKO extraligy staršího dorostu proti sobě nastoupí poslední RT TORAX Poruba a aktuálně šestý AZ Havířov 2010.

Tomu se v posledních kolech nedařilo. Nejenže ve Zlíně inkasovali jedenáct branek a doma podlehli Kometě, ale již 164 minut čekají na gól.

Přesto se Havířovští pyšní dobrými statistikami. Daniel Kurovský má z devatenácti utkání 21 bodů za 15 branek a šest asistencí.
    Nej nahrávačem je Kamil Wróbel s jedenácti asistencemi a navrch pět branek.

Nejvíce branek v drese Poruby nastřílel Lukáš Irgl,, celkem pět. V těsném závěsu mu jsou Lukáš Horváth a momentálně zraněný David Nardelli. Oba se čtyřmi kousky.

Porubští sbírají body sporadicky. Poslední dvě utkání prohráli. Který tým přeruší bez gólový příděl a obohatí své konto o další body?

Sledujte na onlajnech v sobotu od 13:30! Jste srdečně zváni!

Přejeme krásné listopadové odpoledne!

Podaří se Havířovu vsítit po dlouhé době gól? A dokáže konečně Poruba získat tři body?

Sledujte textový přenos, který začne vhozením prvního buly za necelé dvě minuty.

Přejeme dobrou počtenou.

00:01

00:31
    Havířov se jako první dostal do útočné třetiny, ale ke střele se nedopracovali.

01:20
    Po porubské krátké návštěvě před Geržou se AZet opět nachází t domácí třetině.

02:04
    První zásah gólmana. Gerža chytá pokus Holuba.

02:27
    Za podražení jde na trestnou lavici Trombík.

02:48
    Po znovu získání pásma prověřil gólmana Šustala. Csabala se k dorážce již nedostal. Vhazuje se po pravici Gerži.

03:55
    RT TORAX Drží pásmo a zkouší nahrávkami rozpohybovat havířovskou čtveřici.

04:35
    Do brankoviště se natlačil Irgl, ale Gerža stačil vykrýt střelu i dorážku.

04:48

05:30
    Havířov se ujímá kotouče a zkouší překonat Škodu. Peterka s podporou Kosiny mířil nad bránu a po odražení se puk dostal opět na jejich hole. Porubský gólman si prostor okolo tyčí pohlídal.

05:45
    Další vlna havířovské pětice. Wróbel vystřelil a Langer zkoušel dorážku.

07:03
    I Poruba zahrozila. Skvělou střelu vyslal na bránu Horváth, Gerža se štěstím puk zachytil.

08:56
    Havířov právě vstřelil branku!
    Po 173 minutách se AZet raduje z gólu. Na brankovišti zůstal osamocen FILIP NĚMEC, který zúročil vytvořený tlak a trefil se do odkryté poloviny brány. Asistence: Kamil Wróbel a Svatopluk Langer.

10:20
    Porubský Dohnal vzal zodpovědnost na sebe a prokličkoval až před bránu, kde se trefil jen do připravených Geržových betonů. Z druhé vlny nikdo nenajížděl, takže havířovští obránci v klidu odražený puk uklidili do rohu.

12:12
    Další vážnější akce na havířovských hokejkách. Peterka mířil doprostřed brány, s čímž si Škoda poradil.

14:00
    Do akce se dostali domácí. Dang s Irglem se snažili o vyrovnání. Střela od mantinelu na vzdálenější tyč skončila až v rohu.

15:55
    Poruba je v těchto minutách aktivnější. Jakoby Havířovu stačil jeden gól.

16:50
    Za brankou bojuje Skokan. Puk sice ztrácí, ale na ose hřiště zabojoval Dohnal. Kotouč nakonec v pásmu neudržel.

17:48
    Havířov nějak ztratil šťávu. Dostává se do útočné třetiny, ale domácí je zatlačili k mantinelu a nemá možnost ke střelbě.

19:18
    Za brankou Gerži bojuje o puk Holub. Hra se rychle přemisťuje na porubskou stranu.

19:47
    Škodovy betony zasahují proti spršce střel. Střílel Dudek a Kurovský. Domácí se k puku nedokázali dostat a skoro se sirénou střílí od mantinelu ještě jednou Dudek.

20:00

Rychlá svižná a aktivní hra přinesla jeden gól, z kterého se po dlouhé době radovali hosté. Jenže pak v herním projevu polevili a nechali tak Porubu dostat se do zápasu a nabídnout ji příležitosti k vyrovnání.
    Poruba se však v koncovce trápí a jinak tomu nebylo ani v této dvacetiminutovce. Nejblíže gólu byl Irgl a po inkasované brance Dohnal.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:10

Ještě Vám dlužíme úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Dobečka) – Široký, Bijota, Boháč, Skokan, Prepsl, Pažický – Csabala, Horváth, Šustala – Irgl, Dohnal, Dang – Holub, Stach, Žídek – Konečný, Veselý

AZ Havířov: Gerža (Velička) – Trombík, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

Rozhodčí: Mrkva – Ganger, Rožánek.

20:01

20:04
    Buly vyhrála Poruba a okamžitě zaujímá útočné postavení.

20:20
    Moc dobrou šanci si vytvořil obránce Široký. Od pravého mantinelu z hranice kruhů vystřelil a puk ze vzduchu zachytil Gerža do lapačky.

21:04
    Boháč nedovoleně bránil a dostává menší trest.

21:55
    Havířov znovu získal pásmo. Do třetiny po levé gólmanově ruce vjel Peterka a přes osu hřiště nahrál na teč Kosinovi. Scházel mu krok, tak jen do puku lehce strčil a ten kousek minul pravou Škodovu tyč.

22:55
    Domácí se zdárně brání a vyváží kotouč do středního pásma.

23:04

24:29
    Škoda chytá střelu Spálovského. Neměl zakrytý výhled, tak si s pukem hravě poradil.

25:23
    RT TORAX se dostal pod tlak. Macuh mířil mimo bránu.

27:00
    Stach vyváží puk.

27:55
    Do odkryté brány se netrefil Žídek a i Holub mohl dorážet, jenže to měl na dlouhou hůl.

28:49
    Škoda odrážel pokusy Langera. Nakonec hokejkou poslal kotouč do levého rohu.

29:15
    Ze střídačky naskočil Wróbel a i když jej dostihl Bijota, vystřelil. Puk letěl hodně nad bránu.

29:45
    Na druhé straně byl ve velmi skvělé šanci Dang, jenže mu Mrowiec zablokoval hůl a nemohl tak kvalitně vystřelit..

30:03
    Vyrovnání mohl zařídit Dohnal. Střela skončila na Geržově betonu.

30:47
    Za sekání odchází na trestnou lavici Kurovský. Domácí mají jedinečnou šanci vyrovnat.

31:45
    RT TORAX se drží v útočné třetině a všechno pětice hraje na střelu Šustaly. Tomu se již dvakrát podařilo nádherně vystřelit, ale Gerža vždy dokázal nastavit beton.

32:47

33:29
    Škoda přerušuje hru po skrytí puku vystřeleného Langerem.

34:39
    Domácí se při střídání vystavili ofsajdu. Modrá čára totiž zasahuje do dvířek a pro příště si budou na toto muset dát pozor.

35:33
    Poruba právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ HORVÁTH vybojoval kotouč v levém rohu a zamířil si to rovnou do brány, kde puk doslova protlačil mezi betony za brankovou čáru. Asistence: Radim Šustala a Dominik Csabala.

35:46
    Středové buly vyhráli hosté a DANIEL KUROVSKÝ si to namířil rovnou před Škodu. Ten ho sice pohybem vykrýval, ale střelu skoro již z úhlu sice gólman u tyče zachytil, puk však propadl přes betony za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Mrowiec a Jakub Dudek.

38:00
    Gerža vychytává Csabalu střílejícího z levé strany.

38:46
    Havířov v další příležitosti neuspěl. Škoda řeší valnou hromadu před svou bránou přikrytím puku.

39:17
    Šustala nedovoleně bránil a hosté mohou pokračovat v tlaku.

39:38
    Nepřesně mířil Peterka.

40:00

V této třetině jsme byli svědky mnoha útočných výpadů a na několik minut i zlepšené hry domácího celku. Sebevědomí nabyl v přesilovce, kdy soupeře zavřel a vytvořil si několik střel. K brance sice nevedli, ale vyrovnání se dočkali.
    Důraz a vyhraný osobní souboj slavily úspěch. Jenže z toho se moc dlouho Poruba neradovala. AZet ještě v téže minutě získal vedení zpět. Navíc si do třetí třetiny převede značnou část přesilovky.

Opět na příjmu budeme ve 14:56

40:01

40:55
    RT TORAX přistoupil k ubránění oslabení z velkým odhodláním a nepouští hosty k žádné střele.

41:00
    Navíc Horváth se pokusil srazit puk ze vzduchu do Geržovy brány po střílené nahrávce Šustaly.

41:17

42:20
    Havířov se ubránil porubské ofenzívě a okamžitě otáčí hru.

42:44
    Stach v dobré víře,že zachrání tým od případné branky, zalehl v brankovišti puk a rozhodčí nařídil trestné střílení.
    Ondřej Kosina si Škodu rozpohyboval, ale už nedokázal přizvednout puk přes betony. Stav utkání se nemění.

43:29
    Dohnal se protlačoval přes dva obránce, o kotouč přišel, ale v zádech měl Irgla. Do střelu mu dal hokejku Dudek.

44:59
    Porubská obrana zaspala. Od levého mantinelu se na Škodu řítil Kurovský. Vedení nenavýšil, protože mu kotouč sjel z hole, ale pokračoval v bojích o puk, který nad Boháčem vyhrál.

45:21
    Jenže v dalším souboji u mantinelu si Kurovský počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za držení.

46:54
    Domácí se snaží vyrovnat. Šustalovi sjíždí puk, takže o něj musí opět bojovat.

47:12
    Prepsl zachraňuje útočné pásmo.

47:21

49:10
    Nyní se hraje nahoru dolů.

50:38
    Kurovský nahrával do jízdy Wróbelovi, ale ten to měl na dlouhou hůl.

51:30
    Teď si hraje v útočné třetině Poruba. Gerža musí po střele Dohnala přerušit hru.

52:09
    Pažický s Holubem se moc snažili udržet puk ve třetině, ale musí se rychle vracet a zastavit havířovskou ofenzívu.

52:30
    Kosina donutil Škodu přerušit hru. Střela sice mířila nad bránu, ale bylo třeba zklidnit hru.

53:40
    Nepřesnost a podivně odražený puk od bruslí zastavily havířovské přečíslení tří na jednoho. Puk získávají domácí a snaží se o přenesení hry, což není jednoduché.

54:50
    Škoda vymrštil pravý beton proti střele Peterky a zasloužil si potlesk.

54:58
    Stachovi se puk postavil na hranu a při jeho vyhození se trefil mimo hrací plochu, za což jsou dvě minuty.

56:05
    Havířov má ve třetí třetině asi díry v holích. Již po několikáté jim kotouč nedokázal na čepelích zůstat. Připravili se díky tomu i o pásmo.

56:58

57:03
    AZet dostal Porubu opět pod tlak.

58:21
    A ten vyústil v třetí gól. Porubský obránce si sice lehal do střely KAMILA WRÓBELA, ale puk tak dostal rotaci a obloučkem se dostal za záda Škody. Asistence: Daniel Kurovský a Jaroslav Mrowiec.

59:38
    Hra přerušena, jelikož se košíky do sebe zasekli porubský Irgl a havířovský Macuh.

60:00

Přestože Porubští předvedli velmi dobrý výkon, dobře bruslili a vyhrávali i osobní souboje, pořád se trápí v koncovce. Nevyužité šance budou hodně mrzet.
    Havířov naopak může být po dvou zápasech, kdy nevsítili žádnou branku nadmíru spokojeni

Děkujeme za pozornost a zároveň zveme na večerní utkání porubských mužů s Přerovem.

Přejeme hezké odpoledne a krásný podzimní víkend. (15:33:07)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 36. Horváth (Šustala, Csabala) – 9. Němec (Wróbel, Langer), 36. Kurovský (Mrowiec, Dudek), 59. Wróbel (Kurovský, Mrowiec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Dobečka) – Široký, Bijota, Boháč, Skokan, Prepsl, Pažický – Csabala, Horváth, Šustala – Irgl, Dohnal, Dang – Holub, Stach, Žídek – Konečný, Veselý

Rozhodčí: Mrkva – Ganger, Rožánek