Klášterec nO – Bílina 8:3 (kon.) | Řisuty – Vrchlabí 6:5 (kon.) | Mor. Budějovice – Jablonec n/N 0:5 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 3:4 (po pr.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 4:3 (kon.) | Technika Brno – Frýdek-M. 10:4 (kon.)
Břeclav – Vsetín 3:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 2:3 (kon.) | Kolín – Trutnov 1:2 (po pr.)
Klatovy – Kobra 0:4 (kon.) | Sokolov – Jindř. Hradec 6:2 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 3:2 (po pr.)

60:46
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Je konec derby Vysočiny. Domácí se prosazují v přesilové hře, když puk za záda Slámy dostal MIROSLAV KOPIC. Bez asistence.

60:08
    Medvědi zahajují prodloužení v útočném pásmu, neboť hrají přesilovou hru.

60:01

60:00

59:48
    Nepřesná rozehrávka Medvědů končí dvanáct sekund před koncem třetí třetiny na zakázaném uvolnění.

59:25
    Plameny se osvobozují.

59:04
    Z tlaku domácích pramení další vyloučení na straně hostů. Za hákování putuje za katr Luděk Pilný.

58:05
    V akci opět Martin Hadrava spolu a Votápkem, který po střele Hadravy dorážel puk za Slámu, ovšem ten si následný pokus pokryl.

57:09
    Martin Hadrava měl další šanci, když nebezpěčně ohrozil Slámu, jenž koncem lapačky vyrazil puk mimo tři tyče.

55:59
    Domácí se prosazují v oslabení. Miroslav Kopic vyvezl puk a od modré čáry vypálil puk na Slámu, který vyrazil puk jen před sebe. Po zmatcích a nepřesném rozehrání žďárské obrany zakončil do prázdné brány ALEŠ JELÍNEK. Asistence: Miroslav Kopic.

55:28
    Tomáš Plachý vyloučen za hákování.

54:01
    Žďár právě vstřelil branku!
    MARTIN PLEVA napálil puk od modré čáry směrem na Jana Čekala, přičemž dráhu letu změnil tečí jeden z pelhřimovských hráčů, a puk tak zpadl přesně nad rameno gólmana Medvědů. Bez asistence.

53:13
    Ke Kopicovi, který se ocital mezi kruhy, se odrazil kotouč, jenž tvrdě napálil na Slámu. Žďárský brankář zastavil nebezpečnou střelu maskou.

52:30
    Plameny zdržely hru u mantinelu a následně vyhodily až k Čekalovi.

52:14
    Mečiarovu střelu od modré vyrazil Sláma levým betonem.

51:44
    Za krosček jde pykat na trestnou lavici Jiří Plachý.

50:45
    Jelínek nahodil kotouč na Slámu, ale puk k žďárskému brankáři nedoputoval, jelikož ho jeho obránce zblokovala a záhy poslal na zakázané uvolnění.

50:37
    Zakázané uvolnění Plamenů.

50:29

50:17
    Další slibná příležitost pro Medvědi, ale Sláma dnes předvádí výborný výkon.

49:54
    Vojtěch Zadražil nahodil puk na Slámu, který si chvíli nebyl jistý, kam kotouč odrazil. Po chvíli ho našel u své pravé tyčky a přikryl ho lapačkou.

49:12
    Pelhřimov už hraje v pěti a má možnost zkracené přesilové hry.

48:54
    Zakázané uvolnění Ledních Medvědů.

48:29
    Ale ani hosté si dlouho nezahráli v početní výhodě. Za sekání so odsedí menší trest Aleš Padělek. Oba celky hrají ve čyřech.

48:08

47:10
    Přesilová hra domácích končí. Mečiar jde na trestnou lavici za hákování.

46:37
    Martin Hadrava s Třetinou a Markem Hadravou opět na ledě a znovu nebezpeční. Sláma ale tentokrát nepřekonán.

46:08
    Künstmüller vyloučen na dvě minuty za podražení.

45:20
    Slámovo kouzlo prolomeno. Pavel Srdínko nahodil puk na žďárského gólmana, před nímž byl kotouč několikrát tečován. Nakonec touš vyplul před MARTINEM HADRAVOU, jenž zasunul puk do zcela prázdné brány. Asistence: Pavel Srdínko a Miroslav Třetina.

45:05
    Martin Hadrava zavezl puk do útočné třetiny a sám zakončil. Jeho střela ale skončila v ochranné síti.

44:37
    Medvědi se snaží tlačit před Slámu, ale hostující obrana zatím drží čisté konto.

43:40
    Oba celky se nyní potýkají nepřesnou rozehrávkou.

42:53

41:55
    Domácí hrají ve čtyřech.

41:44
    Nejprve Beneš a pak Staněk vystřelil od modré čáry. Čekal si ale z pokusy poradil.

41:13
    Plamany kombinují kolem pelhřimovské trojice ve složení Jeník, Mečiar, Kubát.

40:53
    Domácí jdou na začátku třetiny do tří. Marek Hadrava vyloučen na dvě minuty za zdržování a Plameny mají možnost minuty a sedmi skeund přesilové hty pět na tři.

40:46
    Plameny zčínají díky přesilovce náporem.

40:01

40:00

39:55
    Pět sekund před koncem třetiny odchází na trestnou lavici Petr Votápek za hákování.

38:10
    Formace s bratry Hadravy a Miroslavem Třetinou dostává domácí fanoušky opět do varu. Tato formace si připravila další slibně se vyvíjející šance, ale ani jednu z nich nedokázala proměnit.

36:24
    Tlak domácích se stupňuje. Plameny nestačí s domácími bruslit a na Slámu se valí jedna střela za druhou.

35:22

35:11
    Jelínek vyslal tvrdou střelu, kterou Sláma dokázal eliminovat.

34:52
    Medvědi si vytvářejí tlak a Sláma má plné ruce práce.

34:10
    Tomáš Mečiar se odhodlal vypálit. Sláma vyrážčkou poslal puk do ochranné sítě.

33:22
    Beneš vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

33:18
    Ihned po buly tvrdě vystřlil Libor Bezdě. Sláma le předvedl reflexivní zákrok vyrážečkou.

32:59
    I na druhé straně Čekal si připsal dlší zákrok lapačkou.

32:39
    Marek a Martin Hadravové opět motali hlavy hostujícím obráncům. Marek Hadrava dokonce ohrozil Slámu, ovšem ten si pokryl prostor u levé tyče.

31:14

30:19
    Aleš Padělek vyslal na Čekala dělovou ránu, ten hřbetem lapačky vytěsnil puk mimo tři tyče.

30:06
    Kaňka zkoušel překvapit Čekala střelou do horního růžku z bezprostřední blízkosti. Domácí gólman ale neinkasoval.

29:37
    Po sérii přihrácek vystřelil od modré Pavel Staněk. Čekal ale střelu dobře viděl, a tak schoval puk na své hrudi.

29:14
    První přesilová hra pro Plameny. Zadražil si odsedí dvě minuty za sekání.

28:44
    Gregar krátce po návratu z trestné lavice najížděl na Čekala z levé strany, ovšem zakončení mu překazil domácí obránce.

28:24

27:39
    Plameny nyní drží puk daleko od vlastní brány.

27:00
    Martin Hadrava si rychle vyměnil puk s Miroslvem Třetinou a prvně jmenovaný svižně vystřelil. Sláma ale i tuto situaci pokryl.

26:24
    Další přesilová hra pro Lední Medvědy. Příliš mnoho hráču na ledě jde odpykat za žďárský celek Martin Gregar.

25:58
    Padělek tvrdě vystřelil od prvého mantinelu. Čekal ale nemusel zasahovat.

24:55
    Kopic natáhl ke střele, která škrtla Slámovu lapačku. Následnou dorážku od prvého mantinelu Sláma už jistě pokryl.

24:09
    Mečiarovu střelu od modré čáry vyrazil Sláma svou vyrážečkou.

22:52
    Bratři Hadravové dlouho kombinovali za bránou, až puk doputoval na modrou čáru k Srdínkovi, jenž tvrdě vypálil, ale do jeho střely obětavě padl jeden ze žďárských hráčů.

22:16
    Kaňkova střela zblokována do ochranné sítě.

21:06
    LUDĚK PILNÝ odčinil své dva tresty tím nejlepším způsobem. Puk se od zadního mantinelu odrazil přímo k hostujícímu hráči, jenž pohotovou dorážkou překonal přesunujícího se Čekala. Asistence: Jiří Plachý.

20:22
    Kadlec výborně nabral rychlost ve středním pásmu, vyjel až před Slámu, na kterého vystřlil bekhendem. K následné dorážce už se ale nikdo z domácích nedostal.

20:01

20:00

19:46
    Srdínko nahodil puk do skrumáže před bránu, ovšem kotouč proletěl kolem Slámovy brány.

19:20
    Beneš vyslal na Čekala tvrdou střelu, se kterou si Čekal poradil.

17:24
    Třetina se zjevil v další slibné šanci. Před útočníkem byla prázdná brána, ale kotouč se mu zamotal mezi brusle a jeden z domácích obránců mu dokázal puk vypíchnout. I proto zatím zůstává bezbrankové skóre.

17:00
    Martina Hadrava připravil pro Třetinu další palebnou pozici. Z levého kruhu ale pelhřimovský Medvěd netrefil zařízení.

16:14
    Když nevíš co s pukem, tak vystřel. Tím se teď řídil i Tomáš Mečiar, jenž vyvezl puk zpoza vlastní brány a od červené čáry vyzkoušel pozornost Slámy. Ten přikryl puk na své hrudi.

15:17
    Hosté se začínají osmělovat. Künstmüller se obejvil sám před Čekalem, ale domácí brankář mu nedovolil skórovat.

14:20
    Künstmüller s Kaňkou najížděli na jediného obránce a Kaňka po přihrávce o spoluhráče vystřelil zprvní. Střela mu však ideálně nesedla, a tak kotouč zaplaval do lapačky Jana Čekala.

13:19
    Sláma si musel vyjet přd své brankoviště pro puk, po kterém se již natahoval Plachý, jenž by se tak před hostujícím gólmanem ocitl sám. Žďárský gólman vše ale rychlým skokem na touš vyřešil.

13:11
    Další icing v podání Plamenů.

13:05
    Po nepřesné rozehrávce hostů končí puk na zakázaném uvolnění.

11:54
    Před Čekalem zahrozil Gregar, když se dostal k volnému kotouči, jenž bekhendem poslal vedle plhřimovské brány.

11:30
    Kopic vystřelil na Slámu po pěkné stahovačce, ale jeho pokus zblokoval hostující bek do ochranné sítě.

11:15
    Žďár nad Sázavou hraje plném počtu.

10:46
    Hosté zatím účinně brání ve svém oslabení.

10:18
    Medvědi svírají Plameny v jejich pásmu, ovšem zatím se ke střele odhodlal jen obránce Jeník.

09:15
    Pilný jde znovu na trestnou lavici. Za hákování opět ztráví nějaký čas na trestné lavici.

09:04
    Čekal si připisuje další zákrok. Tentokráte ho od pravého mantinelu prověřil Aleš Padělek.

08:09
    Před hostující brankou opět zahrozilo duo Třetina – Martin Hadrava. Druhý jmenovaný znovu hledal svého kolegu v předbrankovém prostoru, ale bývalý extraligový forvard se k puku nedostal.

06:55
    Plameny jen těžko hledají cestu do obranného pásma Ledních Medvědů. Domácí zatím pečlivě střeží svou třetinu, přičemž na červené čáře tvoří těžko prostupitelný val.

05:33
    Krupka vyzkoušel pozornost Čekala, ale i jeho trefa letěla mimo bránu.

04:32
    Martina Hadrava projel až do útočného pásma, kde otočkou od pravého mantinlu našel před bránou Třetinu, který jen o centimetry netrefil hostující branku.

03:57
    Votápek dostal na pravý kruh povedenou přihrávku od Šidáka, ovšem svůj pokus zacílil mimo tři tyče.

03:17

02:46
    Bezděk vystřelil z pravého kruhu, ale jeho střela mířila nad bránu.

02:20
    Druhou polovinu oslaení zatím Plameny zvládájí s přehledem.

01:58
    Jelínek nahodil puk od modré čáry a před žďárským gólmanem vznikl zmatek, který vyřešili hostující obránci.

01:17
    První vyločení zápasu. Dvě minuty si odesedí Pilný z vysokou hůl.

00:57
    A tak je řada na domácích. Jelínek zakládá atak domácích.

00:29
    Ovšem hosté se s pukem za červenou čáru nedostali.

00:11
    Plameny zakládají první útočnou akci.

00:01

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Veselý) – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Zadražil, Šidák, Srdínko, Jeník – Kubát, Třetina, Marek Hadrava – Votápek, Plachý, Kopic – Bezděk, Martin Hadrava, Kadlec – F. Kasalý, Tolkner

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Peška) – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Kolda, Vítek, Padělek, Krupka, Kaňka, Gregar, Künstmüller, Plachý, Hron, Vítek, Man, Zídek

Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Bečka

Branky a nahrávky: 46. Hadrava (Srdínko, Třetina), 56. Jelínek (Kopic), 61. Kopic – 22. Pilný (Plachý), 55. Pleva

Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch