Olomouc – Písek 6:3 (kon.) | Jihlava – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 0:5 (kon.) | Sparta – Zlín 6:3 (kon.) | Vsetín – Č. Budějovice 1:2 (0:1 po s.n.)
K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Hr. Králové 0:5 (kon.) | Havířov – PZ Kladno 7:3 (kon.)
Poruba 2011 – Kladno 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
VHK ROBE Vsetín
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 13.12.2014, 12:45 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

VHK Vsetín: Bechný (Herman) – Bártek, Weintritt J., Augustin, Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Kostka, Španko, Jochymek, Kovář, Janošek.

HC Motor České Budějovice: Kváča (Němec) – Stehlík, Kadlec, Kubeš, Benda, Tintěra, Švagr, Dvořák – Bláha, Pánek, Schimdmayer, Vráblík, Bárta F., Jiřinec, Doktor, Bárta J. Fencl, Pospíšil, Mašek.

Rozhodčí: Dobeš – Kurtin, Štefková.

00:01

00:12
    Hned po dvanácti vteřinách je vyloučen za krosček vsetínský Ondřej Tydlačka (VSE). Dvě minuty přesilové hry pro Budějovice.

01:33
    Hosté zatím příliš nebezpeční v početní výhodě nejsou. Valaši se poměrně v klidu brání a drží puk daleko od své brány.

02:12

03:12
    Hosté nyní semkli domácí tým v pásmu. Dobrou šanci měl Vráblík, který pálil na Bechného z mezikruží, avšak bránu netrefil. Lépe si o chvíli později vedl Doktor, ale jeho pokus jistě sevřel v náručí domácí brankář.

04:15
    Po trochu ospalém startu ze strany Českých Budějovic, nyní vidíme v jejich podání útočný hokej, ale zatím bez brankové újmy.

04:49
    Přesilovku si zkusí i Valaši. Poté, co se Weintritt propracoval do útočného pásma byl lehce hákován Janem Bendou (CEB), ale i tak to rozhodčímu pro udělení dvou minut stačilo.

06:30
    Vsetín si v přesilové hře nevede o nic víc lépe, jako prvně hosté a čas početní výhody se rychle krátí.

06:49

07:33
    Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici znovu Jan Benda (CEB) a Vsetín může složit reparát z přesilové hry.

08:15
    Úplně sám se před Kváčou ocitl Tydlačka, ale jeho bekhendové zakončení si gólman hostů pohlídal.

08:45
    Vsetín sice hraje přesilovku, ale poslední vteřiny útočí hlavně hosté. Bechný po přikrytí puku pod lapačku raději nechal přerušit hru.

09:33

09:39
    Vsetín vyhodil na zakázané uvolnění a sudí Štefková ukazuje, ať se střídající hráči domácích vrátí na led.

10:11
    Velmi dobré dva zákroky předvedl vsetínský brankář, když nejprve pokryl střelu Vráblíka a poté i rychlou dorážku.

10:37
    Další zákrok Bechného, tentokrát hned po buly vychytal tvrdou ránu Jiřince.

11:04
    František Bárta (CEB) to přehnal s důrazem u mantinelu a posedí si na dvě minuty za vražení na hrazení. Další šance pro domácí skórovat.

12:33
    Vsetín se drží na puku, ale Kváča si nemusí dělat starosti, zelenožlutí branku ještě neohrozili.

12:56
    Naopak sám na Bechného ujel Jan Bárta, ale ani mu se nepodařilo překonat vsetínského brankáře.

13:04

14:31
    Hosté jsou zatím lepším mužstvem, ale nedaří se jim převahu přetavit i ve vstřelené branky.

15:20
    Jan Bárta, Vráblík a Doktor nyní zakombinovali před brankou Vsetína a chyběly jen centimetry, aby střela posledního jmenovaného skončila v kleci Valachů.

16:43
    Další spolehlivý zákrok domácího brankáře, který zatím drží remízový stav.

18:14
    Pokud je na ledě Bárta, Doktor a Vráblík, je to hodně cítit a každé střídání silněji. Tato formace dělá domácím zatím největší trable.

19:11
    Zbytečné vyloučení na straně domácích. Ondřej Tydlačka (VSE) si vyšlápl u mantinelu na hostujícího hráče a sudí Dobeš jeho atak odsoudil dvěma minutami za hrubost.

19:44
    Budějovice nezvládly přesun do útočného pásma a píská se ofsajd.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, což je dobrá zpráva hlavně pro domácí, jelikož šance si vytvářely hlavně České Budějovice. Hráči hostů však v jasných šancích branku netrefili nebo ztroskotali na domácím gólmanovi. Valaši musí přidat pokud dnes chtějí bodovat. Další třetina začne přibližně ve 13:30.

20:01

20:22
    Dobrý obranný zákrok Španka, který osvobozuje svůj tým vyhozením ze třetiny.

21:11

21:32
    Tydlačka se po návratu z trestné lavice hned dostal ke střele, ale Kváča neměl velké problémy.

22:07
    A další střela, kterou Kváča musel zlikvidovat. Vsetínští jsou na startu druhé třetiny aktivnějším týmem.

23:01
    Prázdná branka byla před hostujícím Vráblíkem, ale jeho zakončení bekhendem skončilo vysoko nad klecí Bechného. Natan Vráblík nevěřícně kroutí hlavou.

23:23
    Hra se rozkouskovala po třech ofsajdech za sebou.

24:55
    Domácí drželi puk před brankou Kváči a tak hosté raději vyhodili na zakázané uvolnění.

25:59
    Bechný nadvakrát vychytal Michala Bláhu, který se ocitl sám před brankou domácích.

26:57
    Přesilovku si znovu zahrají hosté. Na dvě minuty za držení hole odchází na trestnou lavici Michal Bártek (VSE).

27:11
    Přesilovka Budějovic neměla dlouhého trvání. Za hákování je vyloučen František Bárta (CEB). Bude se hrát 4 na 4.

28:19
    Opět to přehnal s důrazem Ondřej Tydlačka (VSE), který dostává dvě minuty za napadení a Budějovice si zkusí přesilovku 4 na 3.

28:57
    Bártek je na ledě, Vsetín přežil to nejhorší.

29:11
    Na ledě už je i Bárta, takže ještě přesilovka 5 na 4 pro hosty.

30:19

31:11
    Dubnický zavážel puk do útočného pásma, ale upadl a narazil tvrdě do mantinelu, nyní s bolestivou grimasou odchází střídat.

32:23
    Obrovský závar před brankou Bechného! Hned několik hráčů se před domácí brankou rvalo o puk, který poskakoval před vsetínským gólmanem, ale za záda Bechného jej nikdo nedokázal dostat. Sudí Dobeš přerušuje.

32:55
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo, že branka snad dnes nepadne, ale domácím se to přeci jen podařilo. Janošek poslal přesnou žabku před bránu Kváči, kde stál osamocený DAVID KOVÁŘ, který si hostujícího gólmana v klidu položil na zem a propasíroval puk pod jeho výstrojí do brány. Asistence: Miroslav Janošek, Jakub Vítek.

33:52
    Opět nebezpečně pálil Kovář, když se ihned po buly dostal k puku. Tentokrát Kváču nepřekonal.

35:50
    Bechný si připisuje další dobré zákroky a i díky němu je stav stále lepší pro Vsetín.

36:27
    Opět skvěle Bechný, který nadvakrát vyzrál na útočníky Budějovic.

37:11
    Hra se po vstřelené brance zrychlila, Budějovice se více tlačí do zakončení.

37:35
    Rychlonohému Kovářovi nestačil Michal Bláha (CEB), jenž musel faulovat a dostává dvě minuty za podražení. Šance pro Vsetín navýšit vedení.

38:57
    Kváča nyní také podržel svůj tým, když vychytal jak pokusy Janoška tak i Lainky.

39:35
    Hosté přežili i toto oslabení a mohou se znovu soustředit na útočnou fázi hry.

40:00

Druhá třetina nám mimo rychlejší hokej nabídla i jednu branku, která byla z kategorie těch hezkých branek, co můžeme na ledě vidět. Postaral se o ni David Kovář, jenž zatím patří mezi ty nejvýraznější hráče Vsetína na ledě. Budějovice měly opět moře šancí, ale stejný příběh, jako v třetině první – špatná koncovka nebo skvěle chytající Bechný. Co přinese třetí třetina uvidíme přibližně ve 14:19.

40:01

40:39
    Tvrdou ranou prověřil pozornost Kváči Petr Lainka, hostující brankář si poradil.

41:25
    Hráči Motoru se tlačí do zakončení, chtějí co nejdříve srovnat stav zápasu.

42:31
    Vsetín se nikam nežene a snaží se soustředit na dobrou defenzívu.

43:05
    Mohou si však zkusit i útočení, jelikož jim je nabídnuta přesilová hra. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Jan Benda (CEB).

44:33
    Valaši v přesilové hře příliš nehrozí.

45:05
    Ani tato přesilová hra branku nepřinesla a hosté jsou v plném počtu.

46:21
    Augustin pálil tvrdě na bránu, ale jeho pokus trefil jen nohy obránce stojícího před ním.

47:49
    Další nahození do útočné třetiny v podání Budějovic, ale hostům se jinak moc nedaří udržet se v útoku na puku.

48:31
    Nyní se jim to už však daří a Bechný má hned plné ruce – nohy práce.

49:57
    Ani po střele Kubeše se skóre nemění, hráči Budějovic pomalu přestávají věřit na vstřelené branky.

50:43
    Vsetín přerušuje hru zakázaným uvolněním poté, co už se znovu usazovali před brankou hráči Budějovic.

51:50
    A další nahození na branku Bechného, který znovu raději nechává přerušit hru.

52:11
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak se hosté dočkali. Situaci dva na jednoho vzal na sebe JAKUB DOKTOR, který přesně vymetl horní růžek Bechného brány. Asistence: Natan Vráblík, Martin Kadlec.

53:09
    Sám na Bechného ujížděl Michal Bláha, naštěstí pro domácího brankáře, ale své zakončení neprovedl přesně.

54:01
    Na druhé straně Lainka se ocitl sám před Kváčou, ale trestuhodně jen přestřelil.

55:06
    České Budějovice nepolevují a snaží se zápas rozhodnout ještě před vypršením šedesáti minut.

55:29
    Další zákrok na konto Daniela Bechného.

56:26
    Šance pro Vsetín. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Oliver Pánek (CEB).

57:05
    David Kovář se dostal ke střele, ale na Kváču nevyzrál.

57:35
    Valaši se drží v útočném pásmu, ale brankové příležitosti se jim zatím nedostává.

58:18
    David Kovář mohl vstřelit druhou branku, když se snažil zasunout puk do odkryté klece, ale byl ve velkém úhlu a touš tak jen prosvištěla brankovištěm.

58:26

59:35
    Oddechový čas pro domácí.

59:35
    Trenér Weintritt si bere oddechový čas pro domácí tým. Zbývá posledních pár vteřin třetí třetiny a vhazuje se před brankou Bechného.

60:00

Máme za sebou šedesát minut hry, ve které jsme viděli dvě branky, po jedné na obou stranách. Vzhledem k množství šancí by měli být spokojenější domácí hráči. Přinese pětiminutové prodloužení vítěze zápasu?

60:01

61:01
    Závar před Bechným, ale domácí obrana si poradila.

62:18
    Poslední vteřiny patřili domácím, jejich útočnou snahu zakončoval Kovář střelou z levého kruhu, ale Kváča znovu připraven.

63:42
    A znovu střílel Kovář, ale ani tentokrát jeho pokus nenadělal hostujícímu brankáři starosti.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to jasné o osudu dnešního zápasu rozhodnou samostatné nájezdy, když o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začnou hosté.

1. série
    0:0
    Hosté vyslali na nájezd Jana Bártu, ale jeho bekhendový blafák se do brány nevešel.

1. série
    0:0
    Za Vsetín to zkusil David Kovář, ale jako kdyby do poslední chvíle nevěděl, co udělat, tak zkusil propasírovat puk mezi betony Kváči, ale neúspěšně.

2. série
    0:0
    Ani Jakub Doktor neuspěl s bekhendovým blafákem.

2. série
    0:0
    Pokus Španka branku také nepřinesl.

3. série
    0:1
    Rychlou ranou mezi betony se prosadil jako první Natan Vráblík.

3. série
    0:1
    Jiří Weintritt na Kváču také nevyzrál a z bodu navíc se tak radují hosté.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Motor České Budějovice.
    Autorem vítězné branky je VRÁBLÍK.

Konec zápasu. (15:08:25)

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 33. Kovář (Janošek, Vítek) – 53. Doktor (Vráblík, Kadlec), rozh. náj. Vráblík