Olomouc – Písek 6:3 (kon.) | Jihlava – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 0:5 (kon.) | Sparta – Zlín 6:3 (kon.) | Vsetín – Č. Budějovice 1:2 (0:1 po s.n.)
K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Hr. Králové 0:5 (kon.) | Havířov – PZ Kladno 7:3 (kon.)
Poruba 2011 – Kladno 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
VHK ROBE Vsetín
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 13.12.2014, 12:45 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Motor České Budějovice.
    Autorem vítězné branky je VRÁBLÍK.

58:18
    David Kovář mohl vstřelit druhou branku, když se snažil zasunout puk do odkryté klece, ale byl ve velkém úhlu a touš tak jen prosvištěla brankovištěm.

56:26
    Šance pro Vsetín. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Oliver Pánek (CEB).

54:01
    Na druhé straně Lainka se ocitl sám před Kváčou, ale trestuhodně jen přestřelil.

53:09
    Sám na Bechného ujížděl Michal Bláha, naštěstí pro domácího brankáře, ale své zakončení neprovedl přesně.

52:11
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak se hosté dočkali. Situaci dva na jednoho vzal na sebe JAKUB DOKTOR, který přesně vymetl horní růžek Bechného brány. Asistence: Natan Vráblík, Martin Kadlec.

43:05
    Mohou si však zkusit i útočení, jelikož jim je nabídnuta přesilová hra. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Jan Benda (CEB).

37:35
    Rychlonohému Kovářovi nestačil Michal Bláha (CEB), jenž musel faulovat a dostává dvě minuty za podražení. Šance pro Vsetín navýšit vedení.

32:55
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo, že branka snad dnes nepadne, ale domácím se to přeci jen podařilo. Janošek poslal přesnou žabku před bránu Kváči, kde stál osamocený DAVID KOVÁŘ, který si hostujícího gólmana v klidu položil na zem a propasíroval puk pod jeho výstrojí do brány. Asistence: Miroslav Janošek, Jakub Vítek.

32:23
    Obrovský závar před brankou Bechného! Hned několik hráčů se před domácí brankou rvalo o puk, který poskakoval před vsetínským gólmanem, ale za záda Bechného jej nikdo nedokázal dostat. Sudí Dobeš přerušuje.

28:19
    Opět to přehnal s důrazem Ondřej Tydlačka (VSE), který dostává dvě minuty za napadení a Budějovice si zkusí přesilovku 4 na 3.

27:11
    Přesilovka Budějovic neměla dlouhého trvání. Za hákování je vyloučen František Bárta (CEB). Bude se hrát 4 na 4.

26:57
    Přesilovku si znovu zahrají hosté. Na dvě minuty za držení hole odchází na trestnou lavici Michal Bártek (VSE).

25:59
    Bechný nadvakrát vychytal Michala Bláhu, který se ocitl sám před brankou domácích.

23:01
    Prázdná branka byla před hostujícím Vráblíkem, ale jeho zakončení bekhendem skončilo vysoko nad klecí Bechného. Natan Vráblík nevěřícně kroutí hlavou.

19:11
    Zbytečné vyloučení na straně domácích. Ondřej Tydlačka (VSE) si vyšlápl u mantinelu na hostujícího hráče a sudí Dobeš jeho atak odsoudil dvěma minutami za hrubost.

12:56
    Naopak sám na Bechného ujel Jan Bárta, ale ani mu se nepodařilo překonat vsetínského brankáře.

11:04
    František Bárta (CEB) to přehnal s důrazem u mantinelu a posedí si na dvě minuty za vražení na hrazení. Další šance pro domácí skórovat.

08:15
    Úplně sám se před Kváčou ocitl Tydlačka, ale jeho bekhendové zakončení si gólman hostů pohlídal.

07:33
    Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici znovu Jan Benda (CEB) a Vsetín může složit reparát z přesilové hry.

04:49
    Přesilovku si zkusí i Valaši. Poté, co se Weintritt propracoval do útočného pásma byl lehce hákován Janem Bendou (CEB), ale i tak to rozhodčímu pro udělení dvou minut stačilo.

00:12
    Hned po dvanácti vteřinách je vyloučen za krosček vsetínský Ondřej Tydlačka (VSE). Dvě minuty přesilové hry pro Budějovice.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 33. Kovář (Janošek, Vítek) – 53. Doktor (Vráblík, Kadlec), rozh. náj. Vráblík