3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 14.12.2014, 12:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Z Brna je to vše, díky za pozornost a někdy u hokeje zase na počtenou. (14:13:24)

Tlak ale Tygři nedokázali zhodnotit, je konec. Domácí nakonec berou tři body, když o výsledku rozhodli až dvě minuty před koncem.

60:00

59:50
    Liberec tlačí a chce vyrovnat, obrana Brna se brání zuby nehty.

59:30
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:30
    Ještě jsme sledovali boxerskou vložku mezi Šnajnarem a Heřmánkem, který předtím střílel na Jekela, ale ten puk zalehl. Oba aktéři však inkasují trest na 5 + do konce utkání.

58:50
    Už se hraje poslední minuta a Liberec hraje bez gólmana.

57:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno si bere zpět vedení. Gól domácích pro ně přišel v tu nejlepší chvíli – dvě minuty před koncem třetí třetiny. O branku se postaral ROMAN DYMÁČEK, který dokázal puk vsítit přes skrumáž několika hráčů. Asistence: Radim Zohorna.

56:49
    Vondráček vyslal puk na Jekela, který se mu ale nepodařilo chytit hned na poprvé.

55:20
    Dymáček nahrál Zohornovi, který stál sám přímo před bránou, ale Pírs zneškodnil i tuto střelu komeťáků.

53:48
    Hájek si ze středu kluziště s pukem na holi sjel na levé křídlo, odkud vystřelil. Jeho ránu ale Pírs vyrazil.

52:41
    Jekel musel čelit několika nepříjemným dorážkám, ale obstál!

52:28

51:13
    Boltvan s Denkem si několikrát vyměnili puk zatímco si najížděli před Pírsem. Dostali se ale k němu hodně blízko, podle čehož vypadalo i zakončení.

50:26
    Havlas (LIB) – 2 minuty za sekání.

49:26
    Šnajnar (KOM) – 2 minuty za podražení.

49:26
    Jedlička z pozice za pravou tyčí Jekelovy brány z kleku poslal dobrou přihrávku na Paločka, který stal přímo před domácím gólmanem. Rána z první Jekela nepřekvapila a semaforem ji zneškodnil.

49:03

48:12
    Arlt (LIB) – 2 minuty za hákování.

47:56
    Kometa vyhazuje.

47:31
    Liberec má k dispozici přesilovou hru, ve které zatím Kometu docela trápí.

47:05

46:59
    Cívka (KOM) – 2 minuty za protihráče.

46:26
    Arlt za jízdy pálil z první na Jekela, který stihl tvrdý puk vyrazit.

45:30
    Král vystřelil z dobré pozice v prostoru mezikruží, ale jeho střela mířila vysoko nad.

45:03
    Šír (LIB) – 2 minuty za nesportovní chování.
    Dymáček (KOM) – 2 minuty za hrubost.

44:45
    Kusko setřásl několik libereckých obránců, kteří se jej snažil obrat o puk, a vyslal přesnou přihrávku na připraveného Kupčíka. Ačkoliv byl nikým nehlídaný, jeho střela nemířila moc dobře a nic z velké šance nakonec nebylo.

44:05
    Lakatošovu ránu raději Jekel lapil do lapačky.

43:04
    Švejda (KOM) a Suska (LIB) – 2 + 2 minuty za hrubost.

42:00
    Garčic vlétl do útočného pásma, ale jelikož tam byl téměř sám, puk odevzdal libereckým.

40:33
    Kometa do třetí třetiny vlétla ve velkém tempu, ale to ostatně i Liberec. Jedno je jasné: ještě nás čeká velmi zajímavá třetina!

40:01

Ve druhé třetině se utkání poměrně zdramatizovalo, protože Liberec dokázal smazat dvougólové manko. Utkání tak obrazně řečeno začíná od znova, protože se bude do třetí třetiny vstupovat za nerozhodného stavu 2:2.

Další třetina začne přibližně ve 13:33.

40:00

39:00
    Zohorna s Dymáčkem jeli dva na jednoho, ale Dymáčkovo zakončení na poslední chvíli Pírs vystihl. Už se zdálo, že Kometa bude slavit další gól, ale Pírs se blýskl dobrým zákrokem.

38:12
    Denk vystřelil z pravého křídla a po této střele vznikla před Pírsem skrumáž těl, ale nikdo Denkovu střelu nedokonal.

37:20
    Mrázek zastavil dobrou ofenzivní akci Komety. Puku se chopil před vlastním brankářem, odkud s ním sprintoval až k Jekelovi, na nějž vystřelil. Rána to ale nebyla zákeřná, takže domácí gólman opět obstál.

35:57

35:16
    Tržický vyslal ze své hokejky dobře mířenou střelu, které lízla Jekelovu rameno.

35:00
    Kometa se osvobozuje.

34:34
    Liberec v přesilovce dlouho kombinoval. Když Havlas z levého křídla vystřelil, Jekel jeho ránu bezchybně lapil.

33:57
    Boltvan (KOM) – 2 minuty za nedovolené bránění.

33:18

33:05
    Liberec se osvobozuje a vrhá se do útoku. Převaha domácích je ale znát. Liberec se k zakončení vůbec nedostal.

32:12
    Kometa se při vlastní přesilové hře provinila zakázaným uvolněním.

31:57
    Garčic střílel z levého křídla z těžkého úhlu.

31:18
    Arlt (LIB) – 2 minuty za držení protihráče.

31:00
    Kometa si nyní liberecké hráče v jejich obranném pásmu motá.

29:38
    Beránek se dostal do šance dva na jednoho, ale k zakončení s nedostal, protože před něj lehl jeden z brněnských obránců. Berának tak neměl kudy poslat přihrávku.

28:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    A Tygři dorovnávají skóre. Libereckým hráčům stačily jen dvě minuty na to, aby vstřelili druhou branku. VOJTĚCH DIVILA od levého hrazení nahodil kotouč na nic netušícího Jekela, který měl zakrytý výhled. Mírná střela tak zastavila až za brankovou čarou. Asistence: Matěj Paločko, Tomáš Tržický.

26:00
    Bílí Tygři proměněnou přesilovou hrou snižují na 2:1. Lakatoš vyslal tvrdou střelu od modré, se kterou si Jekel ještě poradil, ale na odražený puk, jenž dorážkou zametl JAKUB MRÁZEK, už nestačil. Asistence: Dominik Lakatoš, Vojtěch Havlas.

25:15
    Kometa se rychle osvobozuje.

24:58
    Švejda (KOM) – 2 minuty za krosček.

23:20
    Brno navyšuje své vedení. Šnajnarovo letmé nahození od modré čáry tečoval RADIM ZOHORNA mezi Pírsovi betony. Liberecký brankář o puku nevěděl, a tak nestihl na nic reagovat. Kometa si tak vybojovala dvoubrankový náskok. Asistence: Rostislav Šnajnar, Silvester Kusko.

22:40
    Tentokrát otestoval Pírsovu pozornost Biolek, ale pomalejší střelou.

22:12
    Garčic obdržel na levém křídle přesný pas z levého kruhu a krásnou střelou poslal kotouč směrem na Pírse, jenž na poslední chvíli kotouč lapil.

21:52

21:27
    Kometa se po dlouho době osvobozuje...

20:26
    Liberec pokračuje v přesilové hře, kterou si přenesl z první třetiny.

20:01

První třetina je za námi. Úvodní část se lépe povedla domácím hráčům, kteří dokázali proměnit přesilovou hru. Rázem na komeťácích bylo znát, že jim vstřelená branka výkonnostně hodně pomohla.

20:00

19:48
    Biolek (KOM) – 2 minuty za faul kolenem.

19:04
    Zachar přihrával od levé tyčky na druhou stranu Vondráčkovi, který netrefil úplně prázdnou bránu!

16:36
    Brno má po vstřelené brance jasnou převahu! Garčic se prokličkoval před Pírse, ale zakončení mu nevyšlo. Posléze se k několika dorážkám dostal i Boltvan, ale neprosadil se.

15:04
    Brno využilo svoji první přesilovou hru v zápase. To když Vágner vypálil dělovku od modré a TADEÁŠ KRÁL puk z dorážky zametl za záda libereckého Pírse. Domácí se tak ujímají vedení. Asistence: Lukáš Vágner, Dominik Pokorný.

14:15
    Brněnská přesilovka je o poznání lepší než ta liberecká! Dymáček vyslal střelu z mezikruží, která se od gólmana odrazila, trefila břevno a vylétla z prostoru brankoviště.

13:39
    Husa (LIB) – 2 minuty za hákování.

12:54
    Jedlička se prokličkoval až ze středního pásma před Jekela. Tam ještě párkrát vymíchal, ale nastřelil jen Jekelovu ruku.

12:00
    Vágner vyslal střelu od modré, ale Pírs na celou trajektorii střely viděl, takže ji i chytil.

09:41
    Boltvan poslal přesný pas do prostoru mezikruží, kde byl připravený Denk. Ten se ale pořádně nedostal ke střele a svou šanci prováhal.

08:05
    Kusko jel se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale zakončení Silvestera Kuska nemělo žádnou razanci. Takže komeťáci svou šanci promarnili.

08:07

07:28
    Boltvan se při vlastním oslabení se dostal do slibné šance, ale jeho střela byla zblokovaná.

06:50
    Liberec se pořádně nedostal do útoku, a to hraje přesilovou hru.

06:14
    Brno se v oslabení rychle osvobozuje.

06:05
    Kusko (KOM) – 2 minuty za podražení.

04:44
    Biolek s Kubešem si vyjeli do dobré šance, když se společně vyřítili na Pírse, ale bohužel pro Brno je zastavilo postavení mimo hru.

03:38
    I Kometa se dostala do ofenzívy, ale moc dlouho před Pírsem nepobyli.

02:01
    Babec poslal tvrdou střelu ihned po vyhraném buly směrem na Jekela, ale ten se s nepříjemnou střelou popasoval velmi dobře.

00:55
    Havlas vyslal střela na brněnskou bránu z těžkého úhlu, ale k dorážce se ještě dostal jeden z libereckých hráčů, takže se měl Jekel co ohánět, aby celou situaci zachránil.

00:20
    Jako první se do útočení vrhl Liberec. Jedlička se po úvodním buly hned vyřítil směrem na Jekela, ale brněnští beci jej rychle o puk připravili.

00:01

Hráči obou celků jsou již nastoupeni na ledové ploše. Utkání DHL extraligy juniorů začne každým okamžikem.

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Nohel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Garčic, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Dymáček. Trenér: Pavel Pazourek.

Bílí Tygři Liberec: Pírs (Skřebský) – Mrázek (C), Šír, Arlt, Beránek, Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Babec, Suska, Jedlička, Vondráček, Lakatoš, Zachar, Havlas, Paločko, Heřmánek. Trenér: Petr Haken..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Simona Fischmeisterová

Branky a nahrávky: 16. Král (Vágner, Pokorný), 24. Zohorna (Šnajnar, Kusko), 58. Dymáček (Zohorna) – 26. Mrázek (Lakatoš, Havlas), 28. Divila (Paločko, Tržický)

Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský.