Liberec – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:0 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:6 (kon.)
Třinec – Sparta 0:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 3:5 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 0:2 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 2:1 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
HC Plzeň 1929
Pondělí 05.01.2015, 18:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Díky za pozornost, z Brna se loučím a někdy příště u hokeje se budu těšit na počtenou. (20:09:11)

Kometa v této třetině dokázala dvakrát skórovat, ale nebylo to nic platné. Plzeň si vytvořila dostatečný náskok už v průběhu zápasu. Z Brna si tak odváží tři body. Domácí vstupují do roku 2015 prohrou.

60:00

59:50
    Ještě je vyloučen domácí Denk za hákování.

59:19
    Je to jasné. Plzeň si v tomto trojboji s Kometou připíše tři body. Starší dorost Komety vyhrál 4:2, extraligová Kometa vyhrála taktéž 4:2, Plzeň teď v rámci juniorky pravděpodobně vyhraje 3:5.

58:28
    Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny, Kometa se ještě snaží nadechnout k náporu, ale času je málo.

57:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí také využívají přesilovku. Nahození Dufka propadlo před Paclovu bránu, hostující gólman nedokázal kotouč odrazit do bezpečí a MICHAL KUPČÍK jej uklidil do sítě. Asistence: Jan Dufek, Rostislav Šnajnar.

56:48
    Ještě jeden trest v tomto zápase. Plzeňský Richard Kristl dostává trest za hákování.

55:37
    Další velká možnost hostů, Petráš se zjevil sám před Jekelem, ale střela mu úplně nesedla a puk končí nad bránou.

54:05

53:26
    Duel se spíše dohrává, výsledek už vypadá jasně.

52:57
    Kometa je v pěti, zahraje si velmi krátkou přesilovku.

51:30
    Vyloučení se koná tentokrát na druhé straně. Jan Walter inkasuje 2+10 za vražení na hrazení.

51:26
    Zohorna v oslabení vyzkoušel pozornost Pacla, ten je ale dnes velmi dobře připraven.

50:35
    Bude se vylučovat. Libor Hájek dostává dvě minuty za krosček a deset minut za nesportovní chování.

49:38
    Střelu Kuska hostující mág viděl a ukryl ji do lapačky.

48:59
    Indiáni jsou v útoku hodně nebezpeční, jejich brejky dělají Brnu velké starosti.

47:59
    Momentálně se na hřišti mnoho zajímavého neděje, spíše se bojuje ve středním pásmu.

46:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Brnu naděje dlouho nevydržela. Domácí obrana polevila a nechala před bránou prostor pro MATĚJE POLATU. Ten střílí v zápase již svou druhou branku. Jekel byl na druhé straně a ke vzdálenější tyči se nedokázal přesunout. Asistence: Jan Walter, Jiří Kepka.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 10. Garčic (Boltvan), 47. Kusko (Šnajnar), 58. Kupčík (Dufek, Šnajnar) – 13. Marcel (Kepka, Kristl), 16. Kepka (Polata), 17. Polata (Kaňák, Vlček), 24. Kristl (Kepka, Polata), 47. Polata (Walter, Kepka)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner, Cívka, Hájek, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Nohel, Kusko, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Dymáček. Trenér: Pavel Pazourek.
    HC Plzeň 1929: Pacl (Štekr) – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Volf, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Opava, Tulačka, Čadek, Krliš, Kepka. Trenér: David Bruk.

Rozhodčí: Čech – Skopal, Reich