Švédsko U20 – Rusko U20 1:4 (kon.) | Kanada U20 – Slovensko U20 5:1 (kon.) | Švédsko – USA 0:0 (15:00)
Finsko – Rusko 0:0 (19:30) | Švédsko U20 – Slovensko U20 2:4 (kon.)
Kanada U20
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Slovensko U20
Pondělí 05.01.2015, 02:10 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

Ode mne je to dnes vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám úspěšný den, nebo jestli jste se během turnaje už aklimatizovali na kanadský čas, tak dobrou noc a těšíme se na Vás u medailových zápasů! (04:39:07)

Nejlepší hráč Kanady byl vyhlášen po právu Nic Petan, jenž dnes vstřelil hattrick, za Slovensko Pavol Skalický.

Střely na branku:

Střelecké pokusy vyzněly jasně pro javorové listy, které přestřílely svého soupeře 44:15. Po třetinách: 6:6, 16:5, 22:4.

Druhé semifinále je u konce a rozhodl o tom nejvíce kanadský forward Nic Petan, jenž si připsal hattrick. Do 38. minuty byl stav 1:0 pro Kanadu, ta ale poté přidala dvě branky a krásným hokejem si nakonec došla pro vítězství 5:1. Medailový den je tak následující:

O bronzovou medaili si to rozdá Švédsko se Slovenskem, finále pak bude patřit domácí Kanadě a Rusku.

60:00

59:35
    Kanadští hráči ještě tomu chtějí přidat třešničku na dortu a snaží se o šestou branku.

59:10
    v Torontu se ozývá bouřlivý potlesk, do postupu do finále zbývá Kanadě 50 sekund.

58:40
    Jaroš střílel z vrcholku kruhu, ale jen do obránce s Javorem na hrudi.

58:05
    Nepřesný pas hostů znamená zakázané uvolnění.
    Mr. Hattrick - Nic Petan

57:35
    Hráči Kanady vyčkávají s pukem za svou brankou, než jejich spoluhráči vystřídají.

56:30
    Kanada v přečíslení tři na dva si nahrála nepřesně a puk skončil u Godly.

55:30
    Slovensko se ale snaží ještě alespoň zmírnit porážku.

54:50
    McDavid posílal puk před Godlu, tam ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

54:18
    Zakázané uvolnění javorových listů.
    Několikátý skvělý zákrok Godly

53:55
    Petan mohl přidat svou čtvrtou branku, ale bekhendovým blafákem neuspěl.

53:34
    A branka uznána není, stav zůstává 5:1 pro Kanadu.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 5. Petan (Lazar, McDavid), 39. Petan (Lazar, McDavid), 40. Theodore (Duclair), 43. Duclair (Darnell, Reinhart), 52. Petan (Lazar, McDavid) – 40. Soltes (Paulovič)

Kanada U20: Fucale (Comrie) – Theodore, Nurse, Bowey, Morrissey, Hicketts, Heatherington, Morin – Duclair, Domi, Reinhart – McDavid, Ritchie, Lazar (C) – Virtanen, Petan, Paul – Point, Gauthier, Crouse.
    Slovensko U20: Godla (Okoličány) – Rosandic, Černák, Holenda, Jaroš, Hochel, Báčik, Jendrol, Pavúk – Réway (C), Lantoši, Cehlárik – Koyš, Sukeľ, Skalický – Petráš, Bondra, Kabáč – Rehák, Šoltés, Paulovič.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE)

Diváci: 19 800 (vyprodáno)