Novokuzněck – Ufa 5:4 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:2 (2:3 po s.n.)
Kazaň – Toljatti 3:0 (kon.) | Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Atlant – Minsk 2:4 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pondělí 05.01.2015, 13:00 • Ledová aréna Traktor, Čeljabinsk • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (15:12:21)

Domácí nakonec třetí třetinu zvládli a jako mírnější favorit si připsali na své konto důležité tři body, které můžou být klíčové pro konečný boj o postup do play-off. Jugra selhala hlavně v poslední desetiminutovce, takže si domů odvezla pověstného búra. Traktor vyhrál zaslouženě.

60:00

59:43
    Domácí vyhodili puk z pásma, stadion v Traktoru již oslavuje.

59:05
    Sergejev se ocitl v mezikruží jako obránce, jeho pokus byl ovšem zablokovaný do ochranné sítě. Jugra cítí velký zmar.

58:00
    Jugra už jen v křeči kombinuje, a to dokonce ve vlastním obranném pásmu. Soupeř cítí slabost a žene se i za šestým gólem.

57:11
    Další Čistovova střela z pravé strany. První pětka domácího celku se v závěru této třetiny pořádně rozjela.

56:30
    Stadionem v Traktoru se žene mexická vlna. Už je opravdu zázrak by měl Čeljabinsk přijít o klíčové tři body.
    Konstantin PANOV - 5:2

55:42
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hostující celek se sesypal jako domeček z karet. Z tohohle už se opravdu jen těžko zvedne. Čistovovu ránu Brust neudržel, puk se tak odrazil před něj, kde i v pádu a z dost krkolomné pozice poslal touš hodně zvláštním obloučkem za brankářova záda dorážející KONSTANTIN PANOV. Asistence: Stanislav Čistov, Francis Pare.

55:20
    Ani ne pět minut zbývá do konce tohoto utkání. Traktor během osmi minut zasadil dvě rány soupeři, který má jen málo času na to skóre otočit ve svůj prospěch.
    Francis PARE - 4:2

54:20
    Tohle je možná rozhodující úder! Čistov vjel do pásma, poté nabil na střelu z jedničky FRANCISOVI PAREMU, jenž svou pumelici usměrnil mezi betony pozdě reagujícího Brusta. Tahle rána se ale opravdu velmi těžko chytala. Asistence: Stanislav Čistov, Deron Quint.

53:49
    Rjabykin našel křižnou přihrávkou na pravém kruhu svého spoluhráče, ten celkem slušně vypálil, nicméně Garnett se překvapit nenechal.

53:08
    Magogin předložil puk Gusevovi do mezikruží, jeho střela ale byla tečovaná, takže Garnetta neohrozila. Vhazovat se bude před jeho brankou.

52:02

51:42
    Až v závěru této početní výhody Traktor vystřelil, jenže Brust s tímhle pokusem neměl absolutně žádné problémy. Tohle nebyla dobře hraná přesilová hra.

50:43
    Aťušov vyzkoušel štěstí od modré čáry, jeho pokus ale minul branku. Tahle střela navíc nemohla být ani tečovaná.

50:02
    Jugra bude hrát oslabení. Podražení se dopustil Valentěnko (JUG) a obdržel trochu zbytečně dvouminutový trest.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 8. Popov (Pestunov), 24. Pestunov (Glinkin), 47. Kokujov, 55. Pare (Čistov, Quint), 56. Panov (Čistov, Pare) – 7. Čibisov (Sergejev), 42. Maxwell (Kašpar)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Děmčenko) – Borodkin, Quint, Piganovič, Kondratěv, Aťušov, Martynov, Penkovskij, Vasilčenko – Čistov, Bulis, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Růžička, Osnovin, Pare – Gubarev, Kručinin, Kokujov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gelašvili) – Sergejev, Valentěnko, Larsen, Melart, Stalnov, Rjabykin, Koreněv, Želdakov – Buljanskij, Magogin, Gusev – Kašpar, Maxwell, Sitnikov – Jacenko, Gorbunov, Koroljuk – Čibisov, Romancev, Lesnuchin

Rozhodčí: Kadyrov, Oskirko – Gorděnko, Tomilov