Novokuzněck – Ufa 5:4 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:2 (2:3 po s.n.)
Kazaň – Toljatti 3:0 (kon.) | Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Atlant – Minsk 2:4 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Avangard Omsk
Pondělí 05.01.2015, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:27:51)

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – žádná inkasovaná branka, 32 zásahů, 100% úspěšnost zákroků.
    Vladimír Sobotka (OMS) – (0+0), žádná střela, 19:36 čas na ledě.

Střely na branku: 26:32.

Utkání vyhrálo s přehledem domácí mužstvo, které si ve třetí třetině drželo náskok a zaslouženě vyhrálo. Omsku dnes nefungovala skoro nic, a když už se něco povedlo, tak zachytal Alexander Salák.

60:00

59:23
    Domácí se nikam neženou a kombinují ve vlastní obrané třetině.

59:00
    Hraje se poslední minuta dnešního utkání.
    Maxim IGNATOVIČ - 4:0

57:58
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přihrávku na modrou čáru dostal MAXIM IGNATOVIČ, jehož tvrdá rána skončila až za brankovou čárou. Vypadalo to jakoby kotouč ještě někdo tečoval a Rejzvich neměl žádnou šanci. Asistence: Jarno Koskiranta, Jonas Enlund.

57:39
    Novosibirsk se už nikam nežene a nahazuje kotouče na zadní mantinel.

57:11
    Hra je v těchto momentech nepřesná a hodně neurovnaná.

56:11
    Tak přesilová hra netrvala dlouho, jelikož držením hole se provinil Vladimír Sobotka.

56:03
    Tak ještě jedna přesilová hra pro hostující tým, na trestnou lavici za podražení usedá Šumakov, který tam je v této třetině už podruhé.

55:25
    Omsk uzamkl soupeře před Salákem, ale od mantinelu branky nepadají, což hráči dobře vědí, ale do střeleckých pozic se nemohou dostat.

54:43
    Nene Omsku dnes prostě nic nefunguje, nyní se hostující hráči dostávají do dalšího ofsajdu.

54:34
    Do útočné třetiny vjel Ullström, jehož pokus byl sražený do ochranné sítě.

54:00
    Publikum se baví a arénu obíhají mexické vlny.

53:57
    Další střelu z pravé strany vyslal Kolarik, ale i nyní Salák s přehledem chytá.

53:18
    Z velkého úhlu vystřelil Musatov, který trefuje pouze hruď českého gólmana.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 19. Šumakov (Gimajev, Gubin), 26. Ullström (Šulanov), 34. Enlund (Kugryšev, Ignatovič), 58. Ignatovič (Koskiranta, Enlund)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Bělov, Vereščagin – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Kopejkin, Ullström, Šulanov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Jefimenko, Vorošilo, Butuzov.
    Avangard Omsk: Barulin (21. Rejzvich) – Chomitskij, Kuljaš, Gustafsson, Kulik, Gluchov, Pivcakin, Ljamin – Paršin, Sobotka, Kalinin – Berdnikov, Kolarik, Schutz – Musatov, Popov, Perežogin – Pervušin, Volkov, Něprejajev – Semjonov.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Matjuša, Petrov