Trenčín – Nitra 3:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:3 (kon.) | Košice – Poprad 3:1 (kon.)
Banská Bystrica – Skalica 5:0 (kon.) | Piešťany – Žilina 3:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
HK Skalica
sk Pátek 23.01.2015, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Končí sa stretnutie, v ktorom Banská Bystrica prehrala Skalicu vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrala rozdielom triedy. Skaličania nedokázali využiť svoje šance, najmä v závere prvej tretiny a tiež presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní dvoch minút a tak zákonite prehrali. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem Vám ešte príjemný zvyšok večera. (19:33:45)

60:00

58:49
    Nedarí sa ani Renému Školiakovi, ktorého strela – nestrela končí na pozornom Košarišťanovi.

58:40
    Lipovský zasahuje aj v závere stretnutia a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Skalice.

58:01
    Do konca zápasu ostávajú 2 minúty.
    KAFKA - 5:0

57:09
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil KAFKA, Asistencie: Preisinger, Handlovský.
    Po vhadzovaní teraz jeden z hosťujúcich hráčov nedôsledne vyhodil puk, ktorý sa dostal priamo na hokejku PETRA KAFKU, ktorý strelou z prvej, spomedzi kruhov prekonáva Lipovského!

57:00
    Zblokovaná strela Michala Hudeca končí mimo hracej plochy a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Skalice.

56:01
    Neuveriteľné čo teraz dokázali spáliť hostia! Puk teraz poskakoval na bránkovisku, pričom ani jednému z hostí sa ho nepodarilo umiestniť do siete.

55:36
    Hostia sú v útočnom pásme, kde si dokázali vytvoriť tlak, Košarišťan však doposiaľ zasahovať nemusel.

54:18
    Barák (Skalica) – 2+10 min. – Hrubosť
    Kadura (Banská Bystrica) – 5 min.+DKZ -Hrubosť

V hre sa pokračuje presilovou hrou hostí 5 proti 3.

54:18
    Bude sa vylučovať, presilovú hru si zahrajú hostia, pričom po faule jedného z domácich sme videli pred bránkou Skalice pästný súboj Kadura vs. Barák, ktorý vyznel jednoznačne v prospech domáceho hokejistu.

53:29
    Košarišťan teraz radšej podržal ďalekonosnú strelu od jedného z hostí a nasledovať bude vhadzovanie v tretine domácich.

52:39
    O víťazovi dnešného stretnutia je zrejme rozhodnuté, do konca zápasu však ostáva ešte niečo vyše 7 minút.
    HANDZUŠ - 4:0

50:53
    Gól strelil HANDZUŠ. Asistencie Čížek.
    MICHAL HANDZUŠ opäť ukázal svoje majstrovstvo a skvele čítal hru, neodišiel striedať, zatiaľ čo hostia áno, pričom Václav Čížek sa dostal s pukom do útočného pásma a krásnou rybičkou našiel pred bránkou Handzuša, ktorý z bezprostrednej blízkosti poslal puk za chrbát Lipovského.

50:24
    Handzuš posielal pred bránu strieľanú prihrávku, Patrick White však na ňu nedosiahol.

49:56
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a oslobodzujú sa.

49:42
    Na trestnú lavicu odchádza Filip Krejčiřík, ktorý sa previnil hákovaním. Presilová hra pre Banskú Bystricu.

49:27
    Patrick White teraz dokázal za bránkou po dobrej práci s pukom vybojovať faul.

48:38
    Preisinger teraz spálil veľkú tutovku! Miroslav Lipovský podržal svoje mužstvo, keď po tom ako už bol na ľade dokázal vyraziť zakončenie Preisingera z bezprostrednej blízkosti.

47:59
    Štumpf sa dostal k puku po chybe domácej obrany, jeho strela však Košarišťana nedokázala prekvapiť.

47:15
    Biro odstavil Komínka a pri puku sú následne domáci hokejisti.

46:46
    Hostia sa už sústredia iba na to aby neinkasovali výprask, smerom dopredu je to z ich strany nemastné – neslané.

46:22
    Offside domácich presúva hru do stredného pásma.

46:10
    Hostia so zakázaným uvoľnením a hra sa presunie pred Lipovského.

45:24
    Skaličania teraz chybili v rozohrávke a skoro bol z toho samostnatný únik, Lipovský však celú situáciu vyriešil s prehľadom.

45:09
    Jankovič sa nenechal rozhodiť domácimi hráčmi a dokázal ho rozohrať.

44:11
    Hostia teraz pritlačili domácich v ich vlastnom obrannom pásme, gól však nevidíme ani po tejto sérii situácii v tretine Baranov.

43:23
    Obraz hry z druhej tretiny sa nemení, obe mužstvá robia chyby, góly však nepadajú.

42:12
    Matoušek v dobrej pozícii nedokázal po prihrávke od Kytnára poslať puk za Lipovského!

41:46
    Miroslav Lipovský, po tom ako vystriedal Romančíka, zatiahol roletu a doposiaľ likviduje všetky strely domácich.

41:35
    Hra je prerušená, zrejme pre offside hostí, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

41:22
    Lipovský opäť v permanencii, tentoraz likviduje strelu švihom z ľavého kruhu.

41:05
    Hostia v plnom počte.

40:27
    Lipovský mal teraz čo robiť po strele od Čížeka, puk však v sieti neskončil.

40:05
    Handzuš dokazuje že je majstrom čo sa týka vhadzovaní a opäť dokázal vyhrať puk pre svoje mužstvo.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na začiatku tretej tretiny budú mať Barani k dispozícii ešte presilovú hru o jedného hráča, v trvaní 1:05 min.

Aktéri nám už nastupujú na ľadovú plochu, tretia tretina je predo dvermi. V tej druhej sa hra vyrovnala a hostia zabránili štatútu fackovacieho panáka, ktorý im po prvej tretine právom patril, keďže popri akciách Banskobystričanov si ani len neťukli.

Tretia tretina sa začne približne o 19:00 hod.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:52
    Bambúch ešte skúsil vystreliť, jeho pokus však skončil len na zadnom mantineli.

39:06
    Nechala už sedí na trestnej lavici, hráč hostí sa previnili krosčekom, keď poslal k ľadu jedného z domácich hráčov, ktorý sa v danom čase nachádzal v predklone.

39:05
    Jurík síce vyhral vhadzovanie, vzápätí sa však k puku dostali domáci a tí si po jednom zo súbojov v rohu klziska dokázali vybojovať faul.

38:56
    Lipovský radšej priľahol puk a nasledovať bude zrejme posledné vhadzovanie v druhej tretine, ako inak – v tretine hostí.

38:08
    Strela od Handzuša sa neujala a puk končí v rohu klziska.

37:32
    Domáci v plnom počte.

36:47
    Domáci sa bránia dobre, hodno však poznamenať že Skalica je v útoku bezzubá ako novorodenec.

36:14
    Hostia sa nepresnou prihrávkou sami vyhnali z pásma a musia tak začínať od vlastného brankára.

35:32
    Skalica si zahrá presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Tomáš Matoušek.

35:17
    Krásna individuálna akcia Mislava Rosandiča, ktorý sa z vlastného obranného pásma predral až do zakončenia, to však gólom nekončí, keďže hráč domácich bol tiesnený a nedokázal zakončiť ideálne.

35:06
    Puk končí mimo hracej plochy a nasledovať bude vhadzovanie v tretine domácich.

34:12
    Hra sa teraz odohráva prevažne v strede klziska, ani jedno z mužstiev si nevie vypracovať vážnejšiu šancu.

33:21
    Kadura sa teraz v súboji jeden na jedného nedokázal presadiť voči Jankovičovi a po tom ako bola jeho strela zblokovaná bude nasledovať vhadzovanie v tretine hostí.

32:44
    Košarišťan si dokázal poradiť s nahodeným pukom od Jankoviča, aj napriek tomu že mal zakrytý výhľad.

31:37
    Domáci sa presadzujú menej ako v prvej tretine, druhá tretina sa nám dostala do svojej druhej polovice a my stále čakáme na úvodný gól v druhom dejstve.

30:35

30:31
    Hostia sa teraz v oslabení dokázali dostať do prečíslenia, strela od jedného z nich však končí v moci domáceho brankára, ktorý si s ňou hravo poradil.

29:59
    Hostia sa oslobodzujú a vyhadzujú puk cez všetky čiary až ku Košarišťanovi.

29:15
    Strela od Rosandiča si cestu do brány nenašla, domáci však ostávajú v útočnom pásme.

28:38
    Tak napokon vylúčenie – Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Barák.

28:05
    Handlovský sa teraz v dobrej pozícii nedokázal presadiť, pretože bol faulovaný a tak z jeho nájazdu nič nie je, uvidíme či sa bude vylučovať, alebo bude nasledovať trestné strieľanie.

27:44
    Lipovský teraz radšej prikryl puk do lapačky a nasledovať bude ďalšie vhadzovanie v tretine hostí.

26:58
    Domáci sú doposiaľ v ofenzíve efektívny, čo sa týka defenzívy, tam sa nevyhnú chybám.

25:25
    Veľká šanca hostí! Jurík sa teraz dostal na ľavej strane k puku, potiahol ho, dostal sa s ním pred bránku, počkal na pohyb obrancu a poslal ho pred bránkovisko na jedného zo svojich spoluhráčov, ktorý prichádzal z druhého sledu, pričom po jeho strele zvonila na Košarišťanovej bránke tyč!

24:52
    Skalica v prechode do útoku nepochodila a puk je znova v moci domácich.

24:08
    Veľký boj pri ľavom kruhu v tretine Banskej Bystrice teraz vyhrali domáci hokejisti a tí následne začínajú s rozohrávkou.

23:39
    Košarišťan chytá puk pred Šimíčkom a hra je následne prerušená.

22:37
    White sa teraz šikovne predral po ľavej strane a poslal puk pred bránku, kde na neho číhal Kytnár, ten však zakončil len do Lipovského.

21:38
    Lipovský opäť v permanencii a hra je opäť prerušená, navyše na ľadovej ploche ostáva s nepríjemnou grimasou v tvári ležať jeden z hosťujúcich hráčov.

21:13
    Lipovský chytá do lapačky strelu od jedného z domácich hokejistov a hra je následne prerušená.

20:27
    16:3, pomer striel v prvej tretine, ktorý bol jednoznačne v prospech domácich, podarí sa hosťom skorigovať toto nepriaznivé číslo na ich konte, čo sa týka streleckých pokusov?

20:10
    Handzuš opäť úspešnejší na vhadzovaní a pri puku sú tak zákonite domáci hokejisti.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa o malú chvíľu začne, hráči spoločne s rozhodcovskou trojicou už sú na ľadovej ploche. V prvej tretine sme boli svedkami jednoznačného priebehu zo strany domácich hokejistov, avšak Skalica v závere ukázala aj svetlé momenty a mohla sa dostať späť do zápasu, gól však zverenci trénera Štefana Megu nestrelili, uvidíme či sa im to podarí v druhom dejstve.

Druhá tretina sa začne približne o 18:18 hod.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:33
    Domáci poľavili a môžu byť radi že neinkasovali aj 2 góly, pretože Skalica si v závere dokázala vytvoriť veľký tlak.

19:11
    Peter Jonák komunikuje s videorozhodcom, nevedno však prečo, keďže hostia určite gól nestrelili.

19:11
    Bruno Mráz v dobrej pozícii medzi kruhmi prevetral len Košarišťanovu lapačku! Veľký tlak Skalice sa nekončí gólom a nasledovať bude vhadzovanie v tretine domácich.

18:51
    Brendl teraz po tom čo sa puk odrazil od zadného mantinelu netrafil prázdnu bránku!

18:29
    Hostia sa osmelili, Brendl však v dobrej pozícii trafil len zadný mantinel.

17:53
    Chylo teraz v dobrej pozícii zvolil prihrávku a tú vystihli domáci obrancovia, ktorí hosťom odobrali puk.

17:20
    Lipovský rozohráva na svojich spoluhráčov, Bystričania im však hneď na to berú puk. Skalica smerom dopredu nepredviedla v dnešnom stretnutí ozaj nič.

16:47
    Lipovský si poradil s ďalšou strelou Bira a následne sa domáci previnili postavením mimo hru.

16:19
    Košarišťan si aspoň na malú chvíľu siahol na puk, keď musel riešiť jednoduchú situáciu po nahodenom puku.

15:51
    Jeden z domácich hokejistov vykázaný z vhadzovania a to sa bude následne opakovať.

15:48
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa bude pred Košarišťanom. Hostia tak aspoň na malú chvíľu pozrú do útočného pásma.

14:37
    Lipovský teraz chvíľu nevedel kde má puk a ten sa nakoniec objavil za bránkou hostí.

13:58
    Obraz hry sa nemení, domáci sú lepším tímom a aj teraz sa nachádzajú s pukom v útočnom pásme.

13:41
    Lipovský musí hneď zasahovať, puk na neho nahadzoval Marek Biro, brankár hostí sa však nenechal rozhodiť a puk lapačkou chytá.

12:47
    Po treťom góle hostia striedajú brankárov! Patrika Romančíka nahrádza Miroslav Lipovský!
    ZIGO - 3:0

12:47
    Gól strelil ZIGO. Asistencie Lamper, Bambúch
    Po rýchlom brejku domácich vidíme tretí gól v sieti Patrika Romančíka! Patrik Lamper sa teraz dostal k puku na pravej strane a prihrávkou pred bránkou našiel TOMÁŠA ZIGA, ktorého neubránil Jankovič a hráč domácich z prvej prekonal brankára hostí.

12:30
    Hostia s ďalším postavením mimo hru. Hra Skalice v dnešnom stretnutí nemá hlavu ani pätu. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme

12:10

11:43
    Preisinger sa teraz individuálne nepresadil a hostia opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.

11:09
    Domáci sa teraz po nepresnej strele vyhnali z pásma a musia začínať od vlastnej bránky.

10:52
    Romančík prerušil hru po strele od jedného z domácich a nasledovať bude ďalšie vhadzovanie v tretine Skalice.

10:37
    Domáci hokejisti vyhrali vhadzovanie a sú nasťahovaní v útočnom pásme.

10:10
    Gründling odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a presilovú hru si zahrá Banská Bystrica.

10:10
    Mário Lunter sa teraz dostal k puku pred bránkou a keby nebol faulovaný tak to mohlo byť už o tri góly!

10:04
    Hostia sa previnili postavením mimo hru a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
    HUDEC - 2:0

09:05
    Gól strelil HUDEC. Asistencie Kadura, Handzuš.
    A je to už o dva góly! Michal Handzuš na seba teraz za bránkou hostí naviazal hneď dvoch hráčov, prihral puk na ľavú stranu, kde bol Dominik Kadura a ten zase prihrávkou pred bránkou našiel MICHALA HUDECA, ktorý strelou z prvej nedal šancu Romančíkovi!

08:38
    Domáci sú pri chuti a doposiaľ vidíme jednoznačný priebeh, Košarišťan sa dnes v bráne musí nudiť.

07:42
    Zigo sa teraz drzo predral až pred Romančíka a skúsil to bekhendovým zakončením, ktoré nebolo vôbec zlé, puk však Romančík dokázal vyraziť.

06:29
    Hodno povedať že domáci vedú zaslúžene, od začiatku stretnutia sú lepším tímom a v ofenzíve sú aktívnejší.
    HANDLOVSKÝ - 1:0

05:10
    Gól strelil HANDLOVSKÝ. Asistencie Preisinger.
    Banská Bystrica ide do vedenia! Domáci teraz pekne zakombinovali na ľavej strane, pričom LUKÁŠ HANDLOVSKÝ si narazil puk s Miroslavom Preisingerom a strelou švihom poslal puk popri vyrážačke hosťujúceho brankára, ktorý nemal nárok zasiahnuť.

04:42

04:11
    Puk končí po strele od jedného z hosťujúcich hokejistov na ochrannej sieti, jeho strela však bola tečovaná a vhadzovať sa bude pred Košarišťanom.

03:33
    Puk končí po tom čo ho domáci vyhodili až za bránkou hostí a tí budú musieť začať ďalší útok z vlastnej tretiny.

03:09
    Hostia v útočnom pásme, Košarišťan však doposiaľ v dnešnom stretnutí zasahovať nemusel.

02:42
    Hostia si zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Lukáš Bambúch.

02:29
    Romančík opäť prerušuje hru, tentoraz však len pred jedným z dobiedzajúcich hráčov domáceho tímu.

02:05
    Domáci vyhrali vhadzovanie v tretine Skalice a Patrik Romančík musel opäť zasahovať, tentoraz lapačkou, hra je opäť prerušená a nasledovať bude vhadzovanie v tretine hostí.

01:45
    Domáci sa teraz na dlhú dobu usadili v útočnom pásme, čoho výsledkom bola strela Kafku, ktorý sa oprel do puku na modrej čiare. Romančík však opäť podržal svoje mužstvo a prerušil hru.

00:39
    Skaličania začínajú od vlastnej bránky, domáci však dobre pokrývajú útočnú modrú a nedovoľujú hosťom rozohrať.

00:12
    Patrik Romančík prikryl puk po strele od jedného z domácich hokejistov a vhadzovať sa bude v tretine Skalice.

00:02
    Michal Handzuš bez problémov zvládol úvodné vhadzovanie v stretnutí a domáci tak môžu začať s rozohrávkou vo vlastnej tretine.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči nám už nastupujú na hraciu plochu, domáci barani dnes nastupujú na zápas v čiernych dresoch, hostia zo Skalice zvolili pre dnešok bielo-zelenú rovnošatu. Zápas sa o malú chvíľu začne.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (V.Rosandič) – Biro, Čížek, Bambúch, Gachulinec, Rosandič, Predajniansky, P.Lunter, Jendroľ – Kadura, Hudec, Handzuš, Preisinger, Handlovský, Kafka, Kytnár, Matoušek, White, M.Lunter, Lamper, Zigo.

HK 36 HANT Skalica: Romančík (Lipovský) – Gründling, Barák, Krejčiřík, Drtina, Nechala, Jankovič, Zukal – Komínek, Vaškovič, Stloukal, Bezúch, J.Jurík, Štumpf, R.Školiak, Brendl, B.Mráz, Chylo, Šimíček, Markulinec

Rozhodcovia: Jonák – Holienka, Tvrdoň.

Vážení fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní ďalšieho pokračovania našej najvyššej hokejovej Tipsport extraligy. Jedným zo zápasov dnešného štyridsiateho tretieho kola je aj duel medzi domácim klubom HC´05 Banská Bystrica proti tímu HK 36 HANT Skalica.

Banskobystričanom patrí aktuálne v tabuľke druhá pozícia, pričom na svojom konte majú osemdesiatsedem bodov. Na vedúce Košice strácajú jeden bod a nad treťou Nitrou majú takisto iba jednobodový náskok. V predchádzajúcom kole sa „barani“ predstavili na ľade Nitry. V zápase inkasovali ako prví práve oni, a to už po tridsiatichsiedmich sekundách hry. I keď na tento gól dokázali vzápätí rýchlo odpovedať, Nitra sa opäť dokázala dostať do vedenia, ktoré si už poctivo udržala. V ďalších častiach hry už góly pridávali len domáci, ktorí napokon zvíťazili výrazne 8:2.

Skaličania sa nachádzajú na poslednom, desiatom, mieste tabuľku, keď v doterajšej časti sezóny nazbierali iba štyridsaťjeden bodov. Na aktuálne deviatu Žilinu strácajú len tri body, na ôsme Piešťany až šesť bodov. V uplynulom kole hostila Skalica na domácom ľade majstrovské Košice. V stretnutí sa vedenia ujali práve hostia, Skalica však už v polovici prostrednej časti skóre vyrovnala. Do vedenia však išli následne opäť Košice, no domáci znovu vyrovnali a pridali aj ďalší, vedúci, presný zásah. Napokon Skalica zápas zvládla a nad Košicami zvíťazila jasne 6:3.

Vzájomné zápasy v sezóne 2014/2015:

1. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica – 4:0
    2. zápas: HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica – 1:2
    3. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica – 8:4
    4. Zápas: HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica – 6:4

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 42 bodov (25 gólov + 17 asistencií)
    HK 36 Skalica: Petr STLOUKAL – 34 bodov (13 gólov + 21 asistencií)

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Andrej KOŠARIŠŤAN – 91,47%
    HK 36 Skalica: Patrik ROMANČÍK – 90,07%

Pod Urpínom uvidíme zápas dvoch tímov z opačných koncov tabuľky. Uvidíme, či jeho priebeh bude jednoznačný, keďže dnešných súperov od seba delí vyše štyridsaťpäť bodov. Skalica však aj v minulom kole ukázala, že dokáže prekvapiť, a aj preto to pre Bystričanov bude určite náročný duel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Jakub Bobovič

Branky a nahrávky: 6. Handlovský (Preisinger), 10. Hudec (Kadura, Handzuš), 13. Zigo (Lamper, Bambúch), 51. Handzuš (Čížek), 58. Kafka (Preisinger, Handlovský)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (V.Rosandič) – Biro, Čížek, Bambúch, Gachulinec, Rosandič, Predajniansky, P.Lunter, Jendroľ – Kadura, Hudec, Handzuš, Preisinger, Handlovský, Kafka, Kytnár, Matoušek, White, M.Lunter, Lamper, Zigo.
    HK Skalica: Romančík (Lipovský)– Gründling, Barák, Krejčiřík, Drtina, Nechala, Jankovič, Zukal – Komínek, Vaškovič, Stloukal, Bezúch, J.Jurík, Štumpf, R.Školiak, Brendl, B.Mráz, Chylo, Šimíček, Markulinec

Rozhodčí: Jonák – Holienka, Tvrdoň