Montreal – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Detroit – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – Columbus 6:3 (kon.)
Nashville – New Jersey 3:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 6:3 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:5 (kon.)
Colorado – Dallas 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:2 (kon.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.)
Chicago – Pittsburgh 2:1 (3:2 po s.n.) | Florida – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
Arizona Coyotes
1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
New York Rangers
Neděle 15.02.2015, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou nedělní noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na duel mezi Arizinou Coyotes a New Yorkem Rangers.

Šance Kojotů na účast v playoff už jsou skoro nulové, po šestapadesáti zápasech se v tabulce Západní konference nachází na předposlední třinácté pozici, ze které ztrácí na osmé Calgary už šestnáct bodů. Arizona má v nohou včerejší zápas proti San Jose, které sice prohrávalo o dvě branky, ale nakonec utkání otočilo a Kojoti z dobře rozjetého zápasu nevytěžili ani bod.

Poslední dny přinesly v kádru Coyotes několik změn, Brandon McMillan byl umístěn na listinu nechráněných hráčů, ze které si jej stál Vancouver. Místo dlouhodobě zraněno Martina Hanzala naopak přišel cestovatel Mark Arcobello, kterému ve čtvrtém letošním působišti stačilo na vstřelení branky jen 104 vteřin. Kromě českého centra Arizona do konce sezóny nemůže spoléhat ani na služby Mikkela Bødkera, kterému lékaři museli odebrat slezinu.

Nejproduktivnější hráči:
    • K. Yandle – 40 bodů (4+36)
    • A. Vermette – 34 bodů (12+22)
    • S. Doan – 29 bodů (12+17).

Finalista posledního ročníku NHL se na začátku aktuální sezóny dlouho nemohl dostat do pohody, na to už ale fanoušci Rangers dávno zapomněli, protože klub z Manhattanu už dlouho drží stabilní formu a pravidelně boduje. Ve Východní konferenci jsou Jezdci na šestém místě, ovšem ztráta na čelo tabulky je pouze pětibodová. Dnešní favorit zápasu má navíc méně odehraných zápasů než čtyři týmy před ním. Rangers se i dnes budou spoléhat na Ricka Nasha, který je letos v zabijácké formě, a má na svém kontě už čtyřiatřicet branek, což z něj dělá nejlepšího kanonýra celé soutěže.

• Rick Nash – 54 bodů (34+20)
    • D. Brassard – 42 bodů (13+29)
    • M. St. Louis – 37 bodů (14+23).

Vzájemné zápasy

25.03.2014 NY Rangers – Arizona 4:3 po prodl.

Obránce, 52 zápasů, 8 bodů (2+6).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arizona Coyotes: Smith (McKenna) – Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Murphy, Campbell – Doan (C), Vermette, Rieder – Gagner, Arcobello, Lessio – Erat, Vitale, Korpikoski – Moss, Chipchura, Martinook.

New York Rangers: Talbot (Skapski) – Girardi, McDonagh (C), Klein, Staal, Hunwick, J. Moore – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Miller, Hayes, Hagelin – Stempniak, D. Moore, Glass.

Rozhodčí: Dwyer, Peel – Murphy, Knorr.

00:01

00:23
    První vteřiny se odehrávají na obranné polovině Arizony, která ale má kotouč v držení.

00:29
    Poprvé se přerušuje, domácím nevyšla rozehrávka po icingu se bude vhazovat po pravici Smithe.

00:56
    O první střelecký se pokusil Stepan, ale jeden z obránců jeho střelu zablokoval.

01:20
    Connor Murphy poslal na led Hagelina, ten podle rozhodčích simuloval a Arizona si zahraje přesilovku.

01:36
    Úvod oslabení Rangers vyšel, hosté odpálili kotouč přes všechny čáry.

01:54
    Ve vlastním oslabení zahrozil Tanner Glass, jehož střelu zápěstím vyrazil Smith do rohu.

02:20
    Coyotes se přesilovka zatím nedaří, nyní se klub z Glandale provinil ofsajdem.

02:35
    Domácí jsou znovu v blízkosti Smithe, novou útočnou akci rozjíždí Keith Yandle.

02:53
    Střela Yandlea byla zablokovaná, Korpikoski se ale dostal k dorážce, ovšem Talbot ji zlikvidoval.

03:13
    Ekman-Larsson dostal kotouč do pravého kruhu, ze kterého však nezamířil mezi tři tyče.

03:20

03:25
    Vitale si sjel k zadnímu mantinelu, ovšem přihrávku do brankoviště zkrotil Klein.

03:42
    Hostující chybu v rozehrávce Murphy nepotrestal, obránce Kojotů přihrál na hůl soupeře.

04:02
    John Moore se ocitl v dobré střelecké pozici, ovšem Smith zasahovat nemusel.

04:25
    Gagner vyhodil puk do bezpečí a díky rychlosti Riedere se icing pískat nebude.

04:45
    Z tribun se ozývá pokřik "Let´s go Rangers", fanoušků hostů je v Arizoně opravdu hodně.

05:11
    Lessio převzal přihrávku na ose hřiště, ovšem mezi dvěma obránci kotouč neudržel.

05:29
    McDonagh nacentroval z levé strany, jenže St. Louis se k puku neprobojoval.

05:44
    St. Louis ze zadního mantinelu přihrál McDonaghovi, který z blízka netrefil prostor branky.

06:00
    Po šesti minutách je hra přerušena, jelikož kotouč přelétl hrazení a skončil v ochozech.

06:18
    Dominic Moore nepřesně přihrál ve středním pásmu a puk se dostal ke Gagnerovi.

06:29
    Murphy nezpracoval přihrávku a kotouč prošel do středního pásma.

06:35
    Stempniak nabral na levé straně velkou rychlost, ale Smith jeho střelu vyrazil.

06:57
    Dva hráči se řítili na osamoceného Michálka, který v těžké pozici dokázal hostům znepříjemnit zakončení a stav zůstává nezměněn.

07:23
    Třetí útok Arizony v útočném pásmu nic nevymyslel a bez střely odchází střídat.

07:43
    Také Rangers kotouč rychle odevzdali, poslední vteřiny nabízejí hodně opatrný hokej.

08:01
    Hagelin z brankové čáry poslal puk směrem ke Smithovi, který se nenechal zaskočit a puk zachytil.

08:15
    Chipchura zavezl puk do útočného pásma, avšak Doanovi střela moc nesedla a Talbot si připsal snadný zákrok.

08:36
    Stepan nahodil puk, který Michálek ztratil a byla z toho dobrá šance pro Rangers, ovšem Stepan nedokázal pořádně vystřelit a Smith volný puk pokryl.

09:11
    Kotouč se pohyboval ve středním pásmu, kde se hraje hodně do těla.

09:43
    Gagner získal puk pro Arizonu, ovšem druhý útok domácích Talbota neohrozil.

10:11
    Yandle po přechodu útočné modré ztratil kotouč, ale brejk z toho nebyl, protože sudí hru přerušili a bude se vylučovat.

10:11
    Sudí totiž na ledě napočítali šest hostujících hráčů a Coyotes si tak zahrají druhou početní výhodu.

10:22
    Také druhé oslabení Rangers začali vyhozením k brance Mika Smithe.

10:48
    Puk vyletěl ven ze hřiště na střídačku Rangers, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:58
    Erat v souboji s Hagelinem neuspěl a Arizona byla vytlačena na vlastní polovinu.

11:13
    Gagner se zleva přiblížil k Talbotovi a z několika metrů vystřelil jen těsně nad branku.

11:39
    Jen co se Coyotes usídlili v útočném pásmu, tak se musí domácí vracet pro puk do obranného pásma.

11:59
    A další vyhození Rangers, tentokrát se o něj postaral kapitán McDonagh.

12:11

12:20
    Rieder z první přihrál zpoza branky na Vermetta, ale Talbot se zblízka překonat nenechal.

12:37
    Kojoti zastavili náznak rychlého kontru a Rangers bojují o kotouč u hrazen.

13:03
    Nash vystřelil z levého křídla, Smith chtěl prvně rychle rozehrát, ale nakonec hru přerušil.

13:23
    Martinook hledal Mosse, ale místo něj našel jenom obránce NY Rangers.

13:32
    Od jedné z hokejek se puk vznesl do ochozů a hra musela být přerušena.

13:47
    Murphy vystřelil z dálky do hrudníku Talbota, který na puk moc dobře viděl.

13:55
    Hosté se unáhlili v rozehrávce a po nepřesném dlouhém pasu se píská zakázané uvolnění.

14:09
    Stempniak byl v rohu hřiště sám, přesto proti několika soupeřům kotouč neztratil.

14:42
    Domácí protečovali puk do útočné třetiny, kde si puk za brankou zastavil Cam Talbot.

14:51
    Rychlý přechod do útoku Jezdců byl zastavený postavením mimo hru, následuje komerční přestávka.

15:09
    Oliver Ekman-Larsson pálil po přihrávce Michálka, ale Talbot si s tečovanou střelou poradil.

15:38
    Vermette nezpracoval prudkou přihrávku Ekmana-Larssona a musí se rychle vracet.

15:43
    Po přiťuknutí St. Louise vystřelil Brassard, ovšem Mike Smith puk za svá záda nepustil.

15:55
    Střela McDonagha byla zablokovaná a hru rychle obrací Martin Erat.

16:13
    Útočné snažení Arizony trvalo jen pár vteřin, což se dá říct i o Rangers, kteří vjeli do ofsajdu.

16:37
    Miller vydoloval puk u mantinelu, ale J. Moore vzápětí neměl přesnou mušku.

17:11
    Navrátilec do sestavy domácích John Vitale dostal puk do volného prostoru, ze kterého mířil hodně nepřesně.

17:48
    Talbot nemohl při střele Murphyho nic vidět, ale kotouč v jeho síti neskončil.

18:10
    Stempniak naservíroval puk do brankoviště D. Mooreovi, který z bezprostřední blízkosti narazil na levý beton Smithe!

18:44
    Odražený puk klouzal k Talbotovi, jenž nic neriskoval a ponechal si jej ve výstroji.

18:49
    Vermette vyhrál buly na Ekmana-Larssona, jehož pokus od modré čáry byl sražen do rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:20
    Korpikoski pálil zpoza pravého kruhu a Talbot vůbec nevěděl, kde skončil puk po mírné teči jednoho z hráčů. Nakonec si mohl oddechnout, když jej zahlídl u zadního mantinelu.

19:52
    V první dvacetiminutovce se už nic nestane, hraje se daleko od obou brankářů.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V úvodní periodě jsme žádnou branku neviděli, oba týmy měli pár šancí, ale gólmani žádnou kritickou situaci řešit nemuseli. Žádný světoborný hokej to rozhodně nebyl, můžou za to časté nepřesnosti i velký počet nepřesných střel.

20:05
    Kyle Chipchura vyhrál buly nad Derekem Stepanem a druhá třetina je v plném proudu.

20:17
    Kotouč opět zmizel z ledové plochy, oba týmy střídají a vhazuej se po levici Talbota.

20:21
    Arcobello vyhrál buly na Yandlea, který se nerozmýšlel a ihned vystřelil na Talbota.

20:27
    Další vyhrané buly domácích, po tečované střele to z nulového úhlu zkoušel Gagner, ale Talbot byl přilepený u levé tyčky.

20:55
    Rangers právě vstřelili branku!
    Favorit zápasu se dostává do vedení! Autorem branky je CHRIS KREIDER, který nabral obrovskou rychlost, ujel všem obráncům a z levého křídla se vydal ke Smithovi. Ten se sice přesouval k levé tyči, ale útočník Jezdců stihl propasírovat puk mezi jeho betonem a brankovou konstrukcí. Asistence: Derek Stepan, Kevin Klein.
    KREIDER - 0:1

21:21
    Velký závar ve Smithově brankovišti druhým gólem neskončil, puk si ve změti těl domácí brankář našel.

21:36
    Vitale se vřítil do útočné třetiny a sám prověřil Talbota, který jeho střelu vyrazil.

21:58
    Martinook parádně obešel Hunwicka, on ani dorážející Vitale ale Talbota nepřekonal.

22:17
    Lessio se natlačil do brankoviště, kde už nezakončil, ale domácí udrželi útočné pásmo.

22:41
    Ne na dlouho, s pukem na holi už operují hosté, kteří se ale nemůžou dostat do blízkosti Smithe.

23:10
    Utkání nabralo vysoké tempo, hraje se nahoru dolů a ani jeden hráč nevypouští jediný souboj.

23:38
    Brassard chtěl vrátit na Zuccarella, ale ten s tím nepočítal a Coyotes se na chvíli dostali k puku.

23:56
    Po střele Staala Smith nepřerušil hru, a tak musel čelit střele Nashe, který ale neseřídil svá mířidla ideálně.

24:04
    Murphy vložil hůl do jedné z přihrávek a kotouč se od ní odrazil do náruče šťastného diváka.

24:24
    Hosté kroužili v útočném pásmu tak dlouho, až to na sebe vzal J. Moore, který otestoval pevnost mantinelu za brankou.

24:47
    Hayes zaváhal v obranné třetině, ke kotouči se dostal Erat, který z levé strany nepropálil Talbota.

25:16
    Obránci Arizony rychle přistoupili k St. Louisovi, ale sami po několika vteřinách kotouč vrátili Rangers.

25:39
    A znovu stejná situace, za brankou Talbota čeká na dostřířdání Hunwick.

25:59
    Lessio chytře přenechal kotouč Chipchurovi, kteri z levého kruhu trefil Talbotův levý beton.

26:14
    Levou nohou zase musel zasahovat Smith, který vyrazil pokus Leeho Stempniaka.

26:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    V sedmadvacáté minutě se poprvé prosazují také Coyotes! Ekman-Larsson vystřelil z levé strany, Talbot jeho pokus vyrazil jen k levé tyčce, kde se výborně zorientoval ANTOINE VERMETTE a v kleče poslal puk do odkryté branky. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Lucas Lessio.
    VERMETTE - 1:1

26:55
    Vermette z rohu nechtěně přihrál do brankoviště, kde zaúřadoval Cam Talbot.

26:58
    Stone napřáhl od modré čáry, ale puk letěl vysoko nad horní tyč Talbotovy svatyně.

27:19
    Rangers se zdají mírně opaření, v těchto vteřinách domácí kontrolují hru.

29:41
    To změnili Stepan a Kreider. Prvně jmenovaný přihrál na svého spoluhráče k brankovišti, ale Smith si v nepříjemné situaci poradil.

28:01
    Brassard vyslal přihrávku na modré čáry, střela Hunwicka ale byla sražená do ochranné sítě.

28:18
    Erat zablokoval střelu Staala a založil protiútok, na jehož konci stál Ekman-Larsson, kterého Talbot betonem vychytal.

28:42
    Brassard dával puk před branku, kde byl Zuccarello o trochu později než bylo záhodno a Smith mohl zůstat v klidu.

28:59
    Erat znovu získal kotouč pro Arizonu a završil tak své povedené střídání.

29:18
    Smith nezkrotil puk za brankou a jeho spoluhráči musí bránit za jeho brankou.

29:41
    Hagelin se vrátil za Smithovi klec, ale z přihrávky před branku nic nebylo.

29:58
    O to samé se pokoušel také Hayes, jenže jeho pas k McDonaghovi neprošel.

30:11
    Zápas se překlopil do své druhé poloviny, ve druhé třetině sledujeme dobrý hokej s šancemi na obou stranách.

30:47
    Martinook zasekl a poslal puk za branku Vitalemu, jehož přihrávka na modrou prošla do středního pásma.

31:10
    Yandleovu dělovku vyrazil Talbot ke Gagnerovi, který ale ztratil útočné pásmo pro Kojoty.

31:35
    Rieder z ničeho nic vypálil z levého mantinelu, ale Talbot se podruhé překonat nenechal.

31:55
    Druhý útok Arizony už nezahrozí, jelikož u zadního mantinelu přišel o kotouč Arcobello.

32:17
    Nash mířil mezi betony, což ale Smith čekal a sklapl své chrániče včas.

32:42
    Zuccarello bekhendem vybídl ke střele Brassarda, kterému ale puk odskočil a nezakončil.

33:15
    Hayes sklepl puk pro Millera, který z levého kruhu zasáhl pozorného Smithe.

33:30
    Hagelin uvolnil Millera, ale ten ani tentokrát nenašel recept na brankáře Coyotes.

33:43
    Vitale dostal přihrávku od Lessia a jen tak plácl do kotouče, se kterým měl Talbot velké problémy.

34:03
    Moss byl natlačený k zadnímu mantinelu, kde dobře zapracovala obrana Rangers.

31:13
    Stone ještě udržel pásmo pro Coyotes, Moss vyslal prudkou střelu z pravého kruhu, ale Talbotovi nic nebránilo ve výhledu a s přehledem zakročil.

34:21
    Yandle nedostal vůbec přesnou přihrávku a Arizona se vrátila do obranného pásma.

34:49
    Klein musel u Talbota dávat velký pozor, ale proti napadajícímu soupeři to nakonec zvládl.

35:21
    Michálek nedostal puk ven z obranné třetiny, ale Smith následnou střelu Zuccarella zneškodnil.

35:56
    Rangers potřebovali vystřídat, a tak v útočném pásmu jenom přenechali touš domácím.

36:13
    Kreider čekal na přihrávku od St. Louise, jenže ta při přečíslení byla zastavena jediným obráncem.

36:28
    Po postavení mimo hru v podání domácích následuje komerční pauza a po ní závěr druhé třetiny.

36:41
    Hraje se vyrovnaný duel, o čemž svědčí také statistika střel na branku – 18:19.

36:55
    Doan poslal kotouč mezi několik hráčů, před Talbotem se však lépe zorientovali hosté.

37:14
    Stone vrátil puk Yandleovi, který od modré čáry ale zamířil dost nepřesně.

37:37
    Smith zastavil kotouč pro Michálka a Arizona rychle získala zpět útočné pásmo.

37:56
    Ale to platilo jenom chvíli, dobrou práci v defenzivě totiž odvedl rozený střelec Rick Nash.

38:11
    Vermette pěknou kličkou mezi nohama zaskočil obránce, ale to už neplatilo o zasahujícím Talbotovi.

38:50
    Moss zablokoval střelu jednoho z hostujících hráčů, kteří se stále nemůžou dostat do tempa.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Mike Smith jednoduše vyrazil střelu z levé části útočného pásma Rangers a hra je přerušena.

39:32
    Nádherná kombinace při protiútoku Arizony! Yandle a Gagner připravili střeleckou pozici pro Riedera, ten ale narazil Talbota, který zasáhl levým ramenem.

39:58
    Rieder už znovu vystřelit nestihne, obránce Rangers ho vytlačil k mantinelu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Diváci v Gila River Areně se ve druhé třetině rozhodně nenudili, neboť viděli svižný hokej okořeněný o dva góly. V úvodu třetiny se prosadil hostující Kreider, ovšem vedení Rangers vydrželo jen šest minut, když se z dorážky postaral o vyrovnání Antoine Vermette. Zápas je to ve všech směrem vyrovnaný, vyhrát stále můžou oba týmy, a tak se můžeme těšit na zajímavou třetí dvacetiminutovku.

40:29
    Rangers získali puk v rohu obranného pásma a po jedné přihrávce všem ujel St. Louis, jehož střelu Smith vyrazil pravým betonem a poté si poradil i s dorážkou.

41:19
    Jezdci napodobili své počínání z druhé třetiny a i v úvodu té třetí dávají branku. Kevin Klein našel ve středním pásmu RICKA NASHE. Ten udělal pár rychlých kroků a parádním švihem z pravého kruhu nedal Smithovi žádnou šanci. Asistence: Kevin Klein, Derick Brassard.
    NASH - 1:2

41:55
    Kojoti ve třetí části stále čekají na první střelu, Rangers v této statistice už vedou o jeden pokus.

42:18
    Tisíce fanoušků Rangers nyní vytvářejí svým oblíbencům domácí prostředí.

42:51
    Arizona by se měla co nejrychleji vzpamatovat, kromě několika nahození domácí po druhé přestávce nic nevymysleli.

43:03
    Brassard si dojel pro volný puk a z levého kruhu vyprášil výstroj Mika Smithe.

43:24
    Konečně střela i na domácí straně, postaral se o ni kapitán Doan, který zápěstím napálil pravý Talbotův beton.

43:52
    Další zakončení chtěl přidat Stone, jenže ten trefil jen předním stojícího obránce.

44:08
    Zuccarello srazil Doanovu přihrávku ke Stoneovi, který dělovkou vystrašil brankáře Rangers.

44:34
    Třetí útok domácích se musí vydat bránit, na branku Smithe se řítí Glass.

44:47
    Pumelice v podání Ryana McDonagha směřovala vedle branky.

45:15
    Dlouhou kombinaci hostů završil Klein přihrávkou před branku, tam ale nenašel nikoho v bílém.

45:32
    Hagelin nabil na střelu Millerovi, před ním se ale položil na led Campbell, který střelu zablokoval.

45:53
    Miller objel branku a naservíroval puk Hagelinovi, který však nezvedl puk nad Smithův beton.

46:19
    Gagner získal puk a obloučkem vysunul rychlíka Riedera, který byl faulován, a bude to trestné střílení!

46:20
    Německý objev Arzony ale Talbota nepřekonal, mladý křídelník zvolil bekhendový blafák, jenže beton hostujícího gólmana puk do branky nepustil.

46:32
    O pár vteřin později zahrozil Kreider, který neprotlačil puk za levou nohu Smithe.

46:45
    Na tribunách to jen zahučelo! Lessio zpoza branky přihrál Riederovi, ten ale při střele promáchl.

47:24
    Michálek nastřelil puk do útočného pásma, kde se ale kotouče ujali hosté.

47:45
    Po velké skrumáži v blízkosti Talbota se puk odrazil na Murphyho, jehož střela byla Nashem tečovaná nad mantinely.

48:04
    Rychlý útok Rangres, po sražené přihrávce přišla nepřesná střela od modré z hole Girardiho.

48:27
    Miller ze zadního mantinelu přihrál o mantinel Girardimu, který ani nyní nezamířil přesně.

48:40
    Stejně dopadla také stana McDonagha, jehož rána prosvištěla nad horní tyčkou Smithovy klece.

49:08
    Unavené formace obou týmu odjeli na střídačku, kotouč ve středním pásmu.

49:37
    Vermette zpoza levého kruhu vystřelil jen do Korpikoskiho, kterému nepomohlo ani povyskočení.

49:53
    Nevýrazný Arcobello prověřil Talbotovu pozornost slabou střelou z pravého mantinelu.

50:03
    Zbyněk Michálek vystřelil od modré, Talbot vyrazil pouze před sebe, ale k dorážce nedošlo.

50:06
    Coyotes budou moci vyrovnat v přesilové hře, Brassard z obranného pásma vyhodil puk mezi diváky a dostává menší trest za zdržování hry.

50:13
    Gagnera při zakončení z pravého bodu pro vhazování rozhodil McDonagh, kvůli kterému domácí útočník vystřelil spíše do rohu.

50:39
    Rangers pošetřili několik cenných vteřin, když podrželi puk na útočné polovině.

50:55
    Po střele Yandlea se kotouč dotkl ochranné sítě za Talbotovou brankou.

51:09
    Ofenzivní obránce Ekman-Larsson se svým pokusem neuspěl, puk zatavil beton Talbota.

51:16
    Yandle parádní přihrávkou našel volné Riedera, který tlačil puk k levé tyčce, ale tu netrefil.

51:33
    Derek Stepan se dostal za obranu domácích, kteří špatně vystřídali, ovšem v tváří tvář Talbotovi selhal.

51:54
    To už ale neplatilo v případě KEVINA HAYESE, díky kterému Jezdci vedou už o dvě branky. Gólová situace začala v útočném pásmu Arizony, kde Ekman-Larsson zlomil hůl a pak už to byla krasojízda amerického útočníka, který nechal odklouzat bezmocného švédského obránce, a poté vystřelil k bližší tyči nad rameno Smithe. Bez asistence.

51:54
    Kevin Hayes je od roku 2011 prvním hráčem New Yorku Rangers, který ve venkovním zápase vstřelil gól v oslabení.
    HAYES - 1:3

52:15
    Teď už to budou mít Coyotes hodně složité, proti tak silnému soupeři jako jsou Rangers se budou dávat dva góly hodně těžko.

52:43
    Rangers navíc výborně brání a svého soupeře drží daleko od brankoviště Cama Talbota.

53:13
    Už asi posedmé se puk ocitl mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.

53:27
    Hagelin vyhodil puk do volného prostoru a další akci rozjíždí zpoza Smithovy branky Keith Yandle.

53:49
    Rozehrávka je to hodně krkolomná, Arizona se stále nachází na vlastní polovině.

53:55
    Michálkova střela opět skončila v ochranné síti, Cam Talbot mohl zůstat v naprostém klidu.

54:16
    Hosté přidávají čtvrtou branku a je rozhodnuto. Stepan si vyměnil několik přihrávek se St. Louisem. Smith hrudníkem vyrazil puk ke Stepanovi, který se rozhodl přihrát do volného prostoru na MARCA STAALA, jehož střelu se snažil zastavit Michálek, ale ten nedokázal střelu hostujícího obránce vychytat a puk skončil za brankovou čarou. Asistence: Derek Stepan, Martin St. Louis.
    STAAL - 1:4

54:37
    Domácí mohl vrátit do hry Martinook, jenže tomu zakončení ze vzduchu nevyšlo.

54:58
    Po dvacetivteřinovém boji v rohu hřiště hosté vyváží kotouč do útočného pásma.

55:14
    Domácí jejich útok odrazili a J. Moore rozehrává zpoza vlastní svatyně.

55:33
    Jezdci špatně rozehráli a puk přejel všechny čáry až na zakázané uvolnění.

55:56
    Arcobello před červenou čárou vykouzlil přihrávku na Gagnera, ten se dostal před obránce, jenže Talbot si střelu mezi betony pohlídal.

56:13
    Talbot Gagnerovu střelu příklepem vyrazil ke svým spoluhráčům, J.T. Miller se vydal na druhý konec hřiště, ovšem bekhendový pokus z otočky Smithe nepřekvapil.

56:29
    Hunwick dostal přihrávku od Millera, ovšem střela na Mika Smithe neletěla.

56:47
    Na žádný zvrat to rozhodně nevypadá, Rangers si hlídají vedení v útočném pásmu.

57:15
    Domácí zmar ve třetí třetině potvrdil Murphy, který po přihrávce od Erata zlomil při střele hokejku.

57:23
    Talbot schoval střelu Vermetta v lapačce a přerušil hru. Následná rozmíška žádné větší rozpory nepřinesla.

57:48
    Pátá branka v domácí síti už je pro Arizonu dost krutá. Smith vyrazil Girardiho střelu mezi kruhy, odkud vystřelil LEE STEMPNIAK a od hlavy a zad gólmana Coyotes puk putoval do branky. Asistence: Dan Girardi, Dominic Moore.
    STEMPNIAK - 1:5

58:25
    Utkání se bude už jenom dohrávat, 95 vteřin před koncem se po icingu Rangers vhazuje u Talbota.

58:46
    Jezdci se nikam neženou, po několika přihrávkách v obranném pásmu posunuli kotouč jen k červené čáře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:05
    Dominic Moore našel odražený puk před sebou, jenže střela z levého kruhu letěla několik metrů mimo.

59:37
    Talbot si povyjel z branky, jenže poslal puk jen k Martinookovi, který obkroužil pravý kruh, ovšem gólman Rangers proti bekhendové střele zasáhl a napravil své menší zaváhání.

59:52
    Utkání se dohrává za potlesku několika stovek fanoušků New Yorku Rangers.

60:00

Arizona musí skousnout další nepříjemnou porážku. Včera Kojoti neudrželi vedení nad San Jose, dneska pro změnu dvě třetiny drželi krok s Rangers, které dokonce přestříleli, jenže hosté byli výrazně efektivnější a čtyřmi góly ve třetí třetině rozhodli o tom, že si z Glendale vezou dva body za výhru 5:1.

Martin Erat (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:09
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:53.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám poklidné nedělní ráno. (04:38:06)

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 27. Vermette (Ekman-Larsson, Lessio) – 21. Kreider (Stepan, Klein), 42. Nash (Klein, Brassard), 52. Hayes, 55. Staal (Stepan, Louis), 58. Stempniak (Girardi, D. Moore)

Rozhodčí: Dwyer, Peel – Murphy, Knorr

Diváci: 14 719