Podbrezová – Senica 2:1 (kon.) | Košice – Myjava 2:0 (kon.) | Ružomberok – B. Bystrica 1:1 (kon.)
Trnava – Žilina 1:0 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (1:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 14.03.2015, 14:30 • Štadión pod Čebraťom • Niké liga

To je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vašu priazeň pri ďalších prenosoch. (17:05:34)

Ivan Galád (tréner Ružomberka): „V žiadnej súťaži a žiadne mužstvo možno nevyhrá doma tri zápasy po sebe v rade. Nie je to jednoduché. Dnes si myslím, že spravodlivá remíza v tomto zápase. Z deviatich bodov máme sedem, musíme sa trošku prebrať z takého mierneho sklamania. Chceli sme vyhrať, ale ešte raz zopakujem, na jar sme získali sedem bodov, v tomto zápase sa nám nepodarilo vyhrať. Možno pri troche šťastia sme mohli zvíťaziť, ale je to spravodlivá remíza.“

Štefan Rusnák (tréner Banskej Bystrice): „Pred zápasom sme vedeli, že je dôležitý, ale nie rozhodujúci v boji o záchranu, pretože si myslím, že Ružomberok asi nebude náš priamy konkurent v boji o záchranu. Preto sme sa chceli, aj keď na ťažkom teréne, prezentovať minimálne aspoň takým výkonom, ako s Trnavou prvých päťdesiat minút. Myslím si, že v zápase sa nám to podarilo. Zápas mal na ťažkom teréne svoju úroveň, tak ako by malo vyzerať derby a bol bojovný. Myslím si, že zaslúžená remíza. Môžem byť len spokojný s bodom, aj keď mali sme nejaké šance, ale to mali aj domáci. Preto vravím, som spokojný a som rád, že v niektorých fázach sme znova ukázali, že vieme hrať futbal. Sú tam ešte nedostatky, ale verím tomu, že to v ďalších zápasoch odstránime a že budeme aj úspešnejší, čo sa týka väčšieho bodového zisku.“

V druhom polčase sa už nič nezmenilo a zápas sa končí remízou 1:1. Ešte vám prinesieme hodnotenia trénerov oboch tímov.

90+3

90+3
    Banská Bystrica strieda: Odchádza Róbert Polievka, prichádza Maroš Balko.

90+2
    Lopta letí do šestnástky, kde sa snažil pretlačil Maslo, ale hosťujúca obrana ho nepúšťa.

90+1
    Hostia sa dostali do nebezpečného útoku. Ich snaha sa však končí prihrávkou na hráča stojaceho mimo hry.

90
    Hosťujúci hráč, Šimon Kupec, dostáva žltú kartu.

90
    Nastavovať sa budú 3 minúty.

89
    Banská Bystrica strieda: Odchádza Marek Šovčík, prichádza Miroslav Gálik.

88
    Janičova strela smeruje priamo na Boroša a ten ju vyráža.

88
    Faška striela na bránu, Nikolič jeho strelu chytá do náručia.

87
    Hostia ťahali stredom ihriska protiútok a ten za cenu faulu zastavuje domáci Dominik Kružliak a vidí žltú kartu. Nasleduje priamy kop pre Banskú Bystricu.

84
    Zo Saparovho priameho kopu domáci nevyťažili ohrozenie brány.

83
    Hosťujúci hráč Saša Savič vidí žltú kartu za faul, nasleduje priamy kop Ružomberka.

82
    Hosťujúci obranca rieši situáciu vo svojej šestnástke nastrelením Luptáka, od ktorého ide lopta za čiaru a nasleduje Borošov odkop.

81
    Z protiútoku sa snažil niečo vymyslieť Polievka, ale Maslo si dal na neho pozor. Následne idú domáci znova dopredu.

79
    Ružomberok strieda: Odchádza Martin Nagy, prichádza Lukáš Janič.

78
    Banská Bystrica strieda: Odchádza Ľubomír Willwéber, prichádza Šimon Kupec.

78
    Obraz hry sa v posledných minútach nemení. Domáci útočia, hostia sa bránia a vyvíjajú snahu o protiútoky.