Pittsburgh – Tampa 4:2 (kon.) | Buffalo – Toronto 4:0 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 4:3 (po pr.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 2:0 (kon.)
Edmonton – Arizona 4:0 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 1:2 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:1 (kon.)
Calgary Flames
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Colorado Avalanche
Středa 30.09.2015, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Příprava NHL

Z mé strany to bude vše. Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (05:41:53)

Tři hvězdy zápasu:
    1. Sam Bennett (CGY) 0+1
    2. Jiří Hudler (CGY) 2+0
    3. Michael Frolík (CGY) 0+1

Střely: 32:29 (8:9, 14:8, 10:12)

Utkání je u konce, Calgary Flames vítězí nad Coloradem Avalanche 2:0! O čisté konto se tak podělí Jonas Hiller a Karri Rämö.

Skóre již po 24 sekundách otevřel Jiří Hudler, který přidal i druhou branku utkání, když se trefil rovněž na začátku další třetiny. Díky němu a skvělým brankářům tak Plameny slaví vítězství.

59:48
    Totéž dovedl i proti pokusu obránce Deryka Engellanda.

59:30
    Střelu BAcklunda dokázal vyrazit Calvin Pickard od bezpečí.

59:20
    Nathan MacKinnon (COL) je vyloučen za podražení a je tak zřejmě definitivně po nadějích Avalanche.

57:41
    Ke střele se nyní po vyhrané buly dostal Sean Monahan, nicméně neměl dobře seřízená mířidla.

55:33
    Mikko Rantanen si vylámal zuby na brankáři Calgary Flames, kterým je od poloviny zápasu Karri Rämö.

53:55
    Utkání je nyní hodně kouskované, divákům to na zábavě moc nepřidává.

52:41
    Střelecké pokusy Ryana Wilsona a Sama Bennetta zlikvidoval dobře chytající Pickard.

51:25
    Rád by se dnes vedle Hudlera prosadil také Frolík, proti tomu byl ovšem nyní Calvin Pickard.

51:00
    Domácí celek vede jen o dva góly a Avalanche nepříjemně kousají. Druhá polovina této třetiny jistě nabídne zajímavou podívanou. Dočkáme se i vyrovnání?

49:46
    Nate Guenin vystřelil vedle branky.

49:28
    Mikko Rantanen nejprve mířil mimo, pak se ještě ke střele dostal jeho spoluhráč z obrany Nick Holden, ale proti tomu byl brankář Calgary.

48:15
    Na druhé straně znovu pozorný Rämö zasáhl proti střele Gormleyho.

47:57
    Nyní své štěstí zkoušel Frolík, ale ani on se neprosadil.

47:27
    Paul Byron lehce tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, ale Calvin Pickard zareagoval dobře a puk podržel.

46:02
    Finský gólman má hodně práce, zatím ale podává perfektní výkon. Tentokráte vychytal Andrewa Agozzina.

44:20
    A znovu ten Karri Rämö. Nyní si poradil s tvrdým pokusem Bigrase.

Dnešní utkání sleduje 18 806 diváků.

43:59
    Karri Rämö napodobuje svého předchůdce a zatím drží čisté konto. Nyní ho několikrát prověřili hráč hostů, konkrétně to byli Nick Holden a Nathan MacKinnon. Finský gólman si ale připsal čtyři zákroky.

42:10
    A nyní i Zach Redmond. Domácí brankář odolává.

41:47
    Na druhé straně Rämöho prověřil John Mitchell.

40:16
    Třetinu zahájil Gaudreau střelou do Pickarda.

40:01

Znovu jsme v této třetině viděli jen jednu branku. Znovu padla v úvodu a znovu se o ní postaral český útočník Jiří Hudler. Díky němu tak Flames vedou 2:0.

Střely: 22:17 (14:8 v této třetině)

Další třetina začne přibližně ve 4:58.

40:00

39:30
    Stejně nyní dopadl i Dougie Hamilton.

39:04
    Mark Giordano tvrdým pokusem od modré čáry trefil jen betony Calvina Pickarda.

38:17
    Resultovala z toho nebezpečná střela Rusella, kterou ovšem zvládl Pickard vyrazit.

38:00
    Dennis Wideman od modré trefil připraveného Pickarda, Flames se ale nadále drží v útoku.

37:15
    Pokus Chrise Bigrase chytil připravený a pozorný Karri Rämö.

36:27
    Deset sekund po něm to zkusil i Paul Byron, jenže ani on nebyl přesný.

36:17
    Deryk Engelland v dobré pozici mířil mimo.

36:12
    Michael Frolík nedokázal překonat brankáře Pickarda.

35:19

34:40
    Jiří Hudler pálil nad branku. Domácí se snaží přidat další gól, ale zatím jim přesilové kombinace moc nevychází.

33:33
    Střelu Johnnyho Gaudreaua chytil pozorný Calvin Pickard.

33:19
    Michajl Grigorenko (COL) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Další přesilová hra pro Calgary.

31:58
    Sean Monahan se dostal ke střele, ale brankář Pickard nemusel zasahovat.

31:51

30:25
    Stejně nyní dopadl i obránce Dennis Wideman.

30:11
    Sam Bennett vystřelil z první, ale branku netrefil.

29:51
    Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Zach Redmond (COL) dostává dvě minuty za sekání. Faul na svou osobu opět vybojoval Sean Monahan.

29:44

29:44
    V brance Calgary dochází ke střídání. Karri Rämö od této doby nahradí Jonase Hillera.

29:39
    Přesilovka se Flames moc nepodařila. Nyní Sean Monahan trefil jen připraveného Pickarda, to ale byla jen jedna z mála dobrých akcí domácích.

28:07
    Moc vysoko nyní střílel domácí zadák Kris Russell.

27:44
    A máme tu další vyloučení. Mikko Rantanen (COL) dostává dvě trestné minuty za hákování Seana Monahana.

27:07
    Na druhé straně stejně dopadl kapitán Giordano, který ztroskotal na Pickardovi.

26:54
    Andrew Agozzino mířil jen do míst, kde stál brankář Hiller.

26:35

26:04
    Střelu Nicka Holdena dokázal dobře vyrazit Jonas Hiller.

24:35
    Paul Byron (CGY) putuje na trestnou lavici za podražení. První přesilovku si zahrají také hosté.

24:33
    Calvin Pickard si nyní připsal zákroky proti pokusům Backlunda a Widemana.

24:25

22:25
    A máme tu první vyloučení. Andreas Martinsen (COL) si odsedí dvě minuty za podražení.
    21:00 Jiří HUDLER - 2:0

21:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Česká spolupráce vede ke druhému gólu Calgary Flames! Michael Frolík nyní nevydařenou střelou nahrál na druhou branku JIŘÍMU HUDLEROVI, který zahajuje periodu číslo dvě stejně, jako tu první! Asistence: Michael Frolík a Sam Bennett.

20:01

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Domácí se dostali velice brzy do vedení, když se prosadil český útočník Jiří Hudler. Další branku už jsme ovšem neviděli.

Střely: 8:9

Další třetina začne přibližně ve 4:05.

20:00

19:06
    Conner Bleackley trefil jen nastavenou lapačku Jonase Hillera.

18:49
    John Mitchell z pozice pro vhazování vystřelil těsně vedle.

18:18
    Dennis Wideman napřáhl na modré čáře k dobré střele, nicméně Pickard jí vyrazil betonem.

17:06
    Jonas Hiller uklidil do své výstroje zdařilý pokus Comeaua.

16:29
    Další zásah pro hostujícího brankáře. Druhou branku Flames totiž chtěl přidat Mikael Backlund.

14:11
    Tvrdý pokus obránce Hamiltona od modré čáry skončil v lapačce Calvina Pickarda.

13:38
    Jonas Hiller musel prokázat dobrou připravenost, když se ho rovnou dvakrát v krátkém sledu pokusil prostřelit Blake Comeau.

11:56
    Zach Redmond vystřelil z prostoru v mezikruží, ale nemířil dobře.

10:23
    Hiller přerušil hru zákrokem, když se ho pokusil překonat Comeau.

09:41
    Drew Shore v dobré pozici vystřelil vedle brány.

08:36
    K zakončení bekhendem se dostal domácí obránce Russell, ale narazil jen na připraveného gólmana soupeře.

07:33
    Připravený byl nyní Calvin Pickard, jenž si musel poradit se střelou Markuse Granlunda. A také, že poradil.

06:57
    Po úvodním gólu se hra trochu uklidnila a vyrovnala.

05:40
    Blake Comeau zkusil své střelecké štěstí – mířil ovšem špatně.

04:29
    Mimo branku nyní mířil Garnet Hathaway, Pickard byl tedy bez práce.

03:46
    Zasahuje i brankář Calvin Pickard, jenž nyní vychytal tvrdý pokus Frolíka.

02:26
    Hiller si připisuje další zásah, tentokráte proti střele Redmonda.

01:01
    Pokus Natea Guenina chytil pozorný brankář Jonas Hiller.

00:24
    Tak to je úvod jako hrom pro domácí tým! Ten se totiž díky trefě JIŘÍHO HUDLERA střelou zápěstím dostává do vedení již po 24 sekundách zápasu! Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.

00:01

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano "C", Hamilton, Russell "A", Wideman "A", Engelland, Wilson – Gaudreau, Monahan, Hudler "A" – Bennett, Backlund, Frolík – Ferland, Granlund, Jooris – Byron, Shore, Hathaway

Colorado Avalanche: Pickard (Berra) – Gormley, Redmond, Guenin, Bigras, Noreau, Holden – Comeau, MacKinnon, Rantanen – Agozzino, Hishon, Rendulić – Bleackley, Cliché, Martinsen – Glencross, Grigorenko, Mitchell

Rozhodčí: Lewis, Meier – Rody, Berg.

V organizaci Colorado Avalanche myslí na bezpečí hráčů! (y) Ti hromadně nasazují chránič kotníků. :-)

Posted by NHL.cz on 27. září 2015

Colorado odehrálo zatím jen tři zápasy, vyhrál ale dokázalo jen v jednom z nich.

Na úvod v pěkné přestřelce byli lepší než Anaheim, který porazili 5:4 v prodloužení. Následně je doma vynulovali Flames (0:1) a poté na ledě LA prohráli po samostatných nájezdech.

Calgary v rámci přípravy na nový ročník 2015/2016 sehrálo celkem pět duelů. Z výhry se radovalo třikrát, dvakrát před soupeřem muselo sklonit hlavy.

Hned tomu tak bylo v úvodu, kdy podlehli ve dvojzápase Edmontonu – doma 1:3, venku 2:4. Pak zvítězili na ledě Colorada Avalanche 1:0, následně porazili dvakrát Vancouver – doma 4:1 a venku 4:3 v prodloužení.

Zdravím všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy na světě! Příprava se blíží ke svému konci a mezi sebou se dnes utkají týmy Calgary Flames a Colorado Avalanche.