Buffalo – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 3:4 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Boston 5:4 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:0 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Winnipeg Jets
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Washington Capitals
Sobota 05.12.2015, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

35:16
    Domácí si celou situaci komplikují, Wilson tvrdě, avšak čistě atakoval Thorburna, který neudržel nervy a zbytečně oplácel. Tvrďák z domácího týmu dostává dvě minuty za hrubost.

34:13
    Washington má další šanci na vyrovnání, Winnipeg svému soupeři totiž nabízí už třetí přesilovou hru. Po tvrdém hitu na Laicha si dvě minuty odpočine Anthony Peluso, jenž se proti pravidlům provinil hrubostí.

27:58
    Dobrá šance pro Jets! Ehlers zavezl touš do útočné třetiny, kde jej zadovkou přenechal Burmistrovovi, který ale bekhendem na Holtbyho nevyzrál. Navíc se bude vylučovat, dvě minuty za hákování si odsedí Jevgenij Kuzněcov.

21:41
    Washington má k dispozici další přesilovku, na dvě minuty za podražení je vyloučen Chris Thorburn.

18:57
    Latta a Trouba podle očekávání dostávají za bitku pětiminutový trest. Sudí však rozdávali i další tresty: 2+2 minuty za hrubost si odsedí Tom Wilson, na straně domácích musí na trestnou lavici ještě obránce Mark Stuart, jenž taktéž inkasuje dvě minuty za hrubost. Winnipeg si tedy zahraje další přesilovou hru.

16:39
    Svou první početní převahu si zahrají i hosté, Alexander Burmistrov totiž vyhodil kotouč do hlediště a po právu dostává dvě minuty za zdržování hry.

13:57
    Domácí si šestatřicet vteřin zahrají dvojnásobnou přesilovku, za podražení je na dvě minuty vyloučen Jason Chimera.

12:33
    Bude se opět vylučovat a znovu na straně hostí. Andrew Copp si pro tento faul vyloženě došel, potrestán je Stanislav Galijev, jenž si odsedí dvě minuty za hákování.

07:16
    První vyloučení dnešního utkání, přesilovou hru si zahraje Winnipeg! Po levé straně se snažil protáhnout Lowry, avšak byl za hranicí pravidel zastaven Chorneym, který si na trestné lavici odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 20. Ladd (Little, Byfuglien), 65. Scheifele (Trouba, Wheeler) – 35. Bäckström (Carlson, Burakovsky)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd "C", Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Stafford – Thorburn, Burmistrov, Ehlers – Lowry, Copp, Peluso
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Galijev, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Burakovsky – Laich, Latta, Wilson

Rozhodčí: Dean Morton, Justin St. Pierre – Mark Wheler, David Brisebois