Olomouc – Slavia 2:3 (kon.) | Jihlava – K. Vary 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Kladno 2:6 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Třinec – Chomutov 6:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 0:1 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 12.12.2015, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Také ve třetí třetině byla naplněna norma jednoho gólu domácích – Martin Kadlec a dvou přesných tref hostí – Ondřej Beránek a Ladislav Zikmund. Energie Karlovy Vary si tak z jihlavského ledu odváží tři body za vítězství 6:3. (14:00:10)

59:43

59:05
    Čejka poslal puk před branku Janatovi, který zblízka minul zařízení. Možná se jeho střela otřela i o pravou tyčku.

58:57
    Stejně tak jako nyní navíc Čejka a Janata jdou v situaci dva na jednoho do útoku.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté posílají puk ven z pásma.

57:43
    Po další kočkované, tentokrát na obranné modré Dukly, dostává Ondřej Beránek (KVA) dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 5:4.

57:34
    Hauzr to zkusil z levé strany, na Škarka si ani tentokrát nepřišel.

57:27
    Strkanice mezi dvěma hráči, po každém z jedné strany. Vylučovat se nebude, stav je už rozhodnut.

57:10
    Nejprve pálili z pravého kruhu těsně vedle Ondráček, poté to zkusil z druhé strany Vala a trefil přesně hruď Frčka.

56:57
    Puk se znovu stěhuje před Frčka po zakázaném uvolnění Dukly.

55:41
    Dukla hraje v pěti.

55:36
    Jiří Ondráček se v oslabení prodral před branku, jenže nenašel prostor u levé tyče Frčka a mířil těsně vedle.

55:21
    Dobře sehraná akce hostí. Od modré střílel Vodička a přesně v ten okamžik sjel před branku tečovat – stínit Jakub Vrána. Škarek dlouho nevěděl, kde má puk, ale ten zůstal mezi jeho betony.

54:55
    Jihlava se znovu úspěšně osvobozuje, když na obranné modré odpaluje kotouč.

54:13
    Nyní to ale hosté překombinovali a domácí se dostávají ven z pásma.

53:57
    Energie se hned po buly drží před brankou Škarka.

53:41
    Daniel Dvořák jde ven za podražení, tentokrát nelze o trestu jakkoliv pochybovat.

Na vyloučení: 5-3.

51:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Norma dvou gólů hostí a jednoho domácího je naplněna i ve třetí třetině. O osudu zápasu zřejmě definitivně rozhoduje LADISLAV ZIKMUND, který dostal po střele Svobody před brankou moře volného prostoru a u levé tyče Škarka zavěsil pod víko. Asistence: Kamil Svoboda.

51:19
    První lajna hostí zlobí. Ukazuje se, že Čejka – Vrána – Beránek jsou skvěle sehraní. Poslední jmenovaný si nejprve sjel před branku, vylákal Škarka z klece, ale už byl v nulovém úhlu a nezakončil, poté si Čejka vylámal zuby na Škarkovi.

50:15
    Od modré vyslal tvrdou ránu Adam Rulík přímo do míst, kde stál Škarek.

50:00
    Nezlobte se na mě, ale tohle se mi nezdálo na dvě minuty. Dle názoru sudího poslal Daniel Kolouch za branku vražením na hrazení Ladislava Zikmunda. Takových zákroků dnes bylo...

Na vyloučení: 4-3.

49:16
    Jihlavští hrají v plném počtu.

49:06
    Konec přesilovky hostí se pomalu blíží a bude se vhazovat znovu po levici jihlavského brankáře.

48:56
    Tvrdou střelou od modré se prezentoval také Weinhold, i jeho pokus končí na gólmanu Škarkovi.

48:19
    Jihlava se opět osvobozuje a posílá puk do středního pásma.

48:05
    Střelu jednoho z obránců hostí zastavil Škarek na své hrudi.

47:56
    Jihlavě se podařilo na okamžik dostat puk do středního pásma.

47:16
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Beránek to udělal dobře, pokryl si před Tomášem Mejzlíkem puk a ten jej poté sekáním poslal k zemi.

Na vyloučení: 3-3.

47:07
    Střela Hohla z pravé strany neprošla přes val těl na branku.

46:19
    Jihlava trošku vypadla z rytmu. Po dalším odrazu puku střílel ze stejné pozice jako Beránek také Jakub Hendrych, ale Škarek byl tentokrát pozorný.

44:56
    Karlovarští se blíží ke třem bodům. Jejich útok sice skončil ofsajdem, ale po buly se kotouč odrazil mezi kruhy pro ONDŘEJE BERÁNKA, který pohotovou a tvrdou střelou propálil Škarka mezi betony.

44:25
    Hosté zatopili obraně Dukly, pětice domácích dlouho nevěděla, kde jim hlava stojí. I přesto Jihlava odolala.

44:03
    Obrovská šance Jiřího Janaty, který dostal před branku parádní přihrávku, zamířil k levé tyči, ale tam jej vychytal parádním zákrokem betonem Škarek.

43:08
    Rulíkovu střelu od modré se snažil před brankou dorazit Hauzr, jenže ke skákavému puku se nedostal.

42:39
    PO střele Weinholda zůstal kotouč volný u pravého betonu Škarka. Dorážet se chystal Čejka, ovšem domácí gólman po puku sáhl mnohem rychleji a sebral ho.

42:01
    Střela Hauzra z levé strany neprošla přes bránícího hráče. Poté se do puku opřel Dudek a jihlavská obrana jej tečovala do ochranné sítě.

41:31
    Hosté ihned přidali na aktivitě a jsou před brankou Škarka.

40:41
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hodně šťastně začíná pro domácí třetí třetina. Od modré vypálil MARTIN KADLEC a zřejmě díky teči jednoho z hráčů hostí zapadl puk k pravé tyči, zatímco se Frček přesouval na druhou stranu branky. Asistence: Vojtěch Balaštík.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:18.

Druhá třetina skončila naprosto shodně jako první. Hosté jí vyhráli 2:1. Jejich vedení nejprve navýšil Petr Vodička, aby o tři minuty později snížil Daniel Kolouch. Ovšem Vary si vzaly dvougólové vedení zpět po presu prvního útoku, který zakončil střelou mezi betony gólmana Ondřej Beránek.

40:00

39:09
    Nyní to Dufek zkusil ostrou ranou z pravé strany, kterou má Frček tentokrát bezpečně v lapačce.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Aleš Dufek se díky Štěstěně dostal na vrcholu levého kruhu ke střele a skrytou ranou zápěstím mířil na Frčka, kterému sice střela vypadla z lapačky, ale šla mimo tři tyče.

37:44
    Jihlava je v plném počtu.

37:05
    Také hosté byli v šanci a znovu ohrozil domácí branku první útok Energie. Beránek nahrával před branku na Čejku, jehož střelu zblízka vyškrábl nad branku Škarek.

36:48
    V situaci dva na jednoho si to do pásma namířil Václav Půža, mezi kruhy se lehce uvolnil a získal čas na střelu, kterou poslal vedle levé tyče.

36:17
    Jihlava se i při hře ve čtyřech dostává před branku Frčka a gólman hostí musel nyní vytáhnout dobrý zákrok.

35:44
    No, tohle možná mohlo být trestné střílení. Jakub Vrána nabral rychlost a dostal se před branku Škarka, kde jej seknul obránce Martin Kadlec a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-3.

34:25
    Před brankou to hodně bolí, ale Vary tam prostě jdou a proto slaví dílčí vedení. Zikmndovu střelu tečoval Tamáš a domácí gólman měl co dělat, aby puk vyrazil.

33:45
    Hosté se na okamžik dostali před branku Škarka a hned z toho byla nebezpečná situace. ONDŘEJ BERÁNEK nadvakrát zblízka nepřekonal Škarka. Jenže nadále operoval před brankou a když dostal přihrávku od Vrány, zasunul puk mezi betony přemísťujícího se gólmana Dukly. Povedený to tlak prvního útoku hostí. Asistence: Jakub Vrána, Michael Čejka.

33:17
    Nebezpečnou a schovanou střelu Mejzlíka z mezikruží vyráží Frček dobrým zákrokem pravým betonem.

32:11
    Nepřesnosti pokračují, na modré nemohla nadále útočit Jihlava, protože byl pískán ofsajd.

31:41
    Zakázané uvolnění hostí.

31:04
    Ve velké šanci se ocitl Dvořák, ke kterému se puk odrazil před branku. Domácí hráč, který včera rozhodl dvěma góly o výhře Dukly nad Plzní, neměl dostatek prostoru k lepšímu zakončení u Frčkovy branky.

30:39
    Útok hostí nemůže pokračovat, protože Henrych přebíral kotouč po přihrávce rukou.

29:54
    Domácí bojují o puk za svojí brankou, Karlovy Vary měly přesilu pár hráčů, ale nakonec se vše srovnalo a Dukla se osvobozuje.

28:44
    Aleš Dufek se snažil uvolnit na modré, leč neprošel přes protihráče. Obhodil si jej, ovšem k puku se nedostal

27:24
    Jihlava byla ve velkém tlaku a padesát vteřin držela hosty před jejich svatyní. Kolouch ještě pro své spoluhráče na pravém kruhu vybojoval puk. K němu se dostal Peschout, přihrál ho Mejzlíkovi, jehož střelu z levé strany Frček neudržel a DANIEL KOLOUCH puk zblízka doklepl do branky. Asistence: Tomáš Mejzlík, Richard Peschout.

26:45
    Půžova dělovka z pravé strany z první těsně minula pravou tyčku Frčkovy branky.

26:35
    Šance pro domácí. Ladislav Zikmund totiž dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-3.

25:04
    Střelu Jakuba Hendrycha z pravého kruhu našel Škarek bezpečně ve svém náručí.

24:27
    Hosté se po oslabení trefují i v přesilové hře. Dudek si dvakrát vyměnil puk na modré s PETREM VODIČKOU, který následně vystřelil z první a puk prolétl až do sítě domácí svatyně. Asistence: Jakub Dudek.

23:59
    Také Energie si zahraje přesilovou hru po tom, co Václav Půža (JIH) je potrestán za krosček před brankou.

Na vyloučení: 1-2.

23:11
    Michael Čejka přebral puk snad pět metrů za modrou, další jasný ofsajd karlovarských hokejistů.

22:09
    Akci hostí zastavuje ofsajd, ve kterém byl zřejmě lapen Jiří Janata.

21:08
    Ladislav Zikmund si sjel na levý kruh a svojí střelou rozvlnil pouze boční síť branky.

20:48
    Hosté si dobrým napadáním prodloužili pobyt v útočném pásmu, ovšem nyní je už u puku Jihlava a vyváží jej ven.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:42,

První třetina je u konce a do kabin jdou spokojenější hosté. Ti se ujali v desáté minutě vedení ve vlastním oslabení po gólu Jakuba Dudka a hned vzápětí poslal Energii do dvougólového náskoku Filip Hauzr. Za domácí snížil ve třinácté minutě ranou pod víko Daniel Kolouch. Sledujeme zajímavý hokej, bojovný a akční, přesně tak, jak je v juniorské extralize kolikrát zvykem.

20:00

19:31
    Po střele Petra Vodičky od modré neviděl Škarek vůbec nic, přesto stačil ještě zasáhnout.

19:14
    Nahození Rulíka hned od modré po buly jde nad horní tyč Škarkovy branky.

19:09
    Čejka zavezl puk před Škarka, který po velkém závaru chytá. První lajna Karlových Varů dělá Dukle pořádné problémy.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:29
    Vidíme poměrně hezký a bojovný hokej, hraje se o každý metr ledu, jenže výraznější šance nepřicházejí.

16:47
    Jihlava se při přechodu přes útočnou modrou dopustila ofsajdu a její akce tak končí.

15:32
    Martin Weinhold střílel z pravého kruhu, ale rozvlnil pouze boční síť branky.

15:15
    Střelu Dudka od modré vyrazil Škarek. Předtím se o dorážky pokoušel Svoboda se Zikmundem, ale v nepřehledné situaci před brankou se neprosadili.

14:45
    Jihlava je po vstřeleném gólu častěji před Frčkem, ale zatím si vážnější šance nevypracovala.

13:22
    Puk je mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

12:59
    Je sníženo. Peschout poslal puk do jízdy na DANIELA KOLOUCHA, který si po pravé straně sjel před branku a poté poslal kotouč nechytatelně pod víko kolem lapačky Frčka. Asistence: Richard Peschout.

11:09
    Zakázané uvolnění domácího celku.

10:00
    Energie se rychle dostává do dvougólového vedení. Přímo před branku si to po přihrávce Hendrycha namířil FILIP HAUZR a zblízka bekhendem překonal Škarka. Asistence: Jakub Hendrych, Jiří Janata.

09:23
    Hosté jsou v plném počtu.

09:19
    Hosté se prosazují čtyři vteřiny před koncem vlastního oslabení. Od modré tvrdě vypálil JAKUB DUDEK a jeho střela končí přes val těl až v síti Škarka, který na ní moc neviděl. Asistence: Ondřej Pajk, Michael Čejka.

09:15
    Další přesilovková střla hostí, Michael Čejka mířil od modré těsně vedle.

09:05
    Jihlava se stále nemůže dostat do pásma.

08:23
    Šance hostí v oslabení. V situaci dva na jednoho ujížděl na branku Vrána a Beránek. První jmenovaný vzal odpovědnost sám na sebe a těsně minul pravou tyčku.

08:03
    Až nyní zaváží Dukla puk do pásma. Ondráček se dostal až před branku, ale tam nikoho z svých spoluhráčů v tísni nenašel.

07:33
    Vojtěch Balaštík minul u pravé tyče puk, mohl dorážet do části volné branky. Poté se hosté osvobozují.

07:23
    Karlovy Vary jdou znovu na trestnou lavici. Pro Petra Vodičku je to zbytečný trest za napadení před brankou Frčka, který měl kotouč ve své moci.

Na vyloučení: 0-2.

05:44
    Střela Jiřího Ondráčka z levé strany míří vedle bližší tyče Frčka.

04:55
    Hosté na okamžik operovali před brankou Škarka, ale nedokázali jí ohrozit. Ani Jihlava se ale při svém útoku nedostala daleko.

03:56

03:26
    Je po přesilovce Dukly, která si žádnou výraznější šanci nevypracovala.

02:30
    Ven z pásma vyváží puk útočník Filip Hauzr a ještě stihl vystřelit na Škarka.

02:06
    Hosté se dvakrát po sobě osvobozují. Nejprve po buly, poté po jihlavském zavezení puku.

01:26
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Ven jde Ondřej Pajk za hrubost.

Na vyloučení: 0-1.

00:16
    Hned po šestnácti vteřinách si připisuje Jakub Škarek první úspěšný zákrok proti střele Ondřeje Beránka z levé strany.

00:01

HC Dukla Jihlava: Škarek (Brož) – Vlček, Pospíchal, Kadlec, Půža, Pražák, Hohl – Bambula, Dvořák, Balaštík – Dufek, Vala, Ondráček – Kolouch, Mejzlík, Peschout

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Harakal) – Weinhold, Rulík, Beer, Dudek, Pajk, Vodička – Čejka, Vrána, Beránek – Svoboda, Zikmund, Tamáš – Hendrych, Janata, Hauzr – Nguyen, Babka, Procházka

Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý.

Dukle budou dnes, stejně jako včera, chybět ofenzivní tahouni Pavel Kousal a Ondřej Najman, dva nejproduktivnější muži týmu. V brance se nepředstaví ani Josef Kořenář. Tito tři hráči jsou totiž s reprezentační osmnáctkou na turnaji v Kanadě. Kořenářovo místo včera skvěle zastoupil Jakub Škarek, který vychytal střelce Plzně a pomohl k výhře Jihlavy 2:0. Dnes by však tento šestnáctiletý gólmanský talent, který letos stabilně nastupuje za A-tým, měl odcestovat k zápasu jihlavského Áčka do Prostějova.

Hostům naopak bude chybět jejich druhý nejlepší střelec Milan Davídek, jenž reprezentuje českou osmnáctku na stejné akci jako tři výše uvedení hráči Dukly.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL Extraligy juniorů. V rámci 28. kola se domácí HC Dukla Jihlava, povzbuzená výhrou ve včerejším zápase nad třetí Plzní, utká s HC Energií Karlovy Vary, která je osmá a včera vybojovala dva body po výhře v nájezdech nad Brnem. Zápas na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě startuje úderem 12 hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 13. Kolouch (Peschout), 28. Kolouch (Mejzlík, Peschout), 41. Kadlec (Balaštík) – 10. Dudek (Pajk, Čejka), 10. Hauzr (Hendrych, Janata), 25. Vodička (Dudek), 34. Beránek (Vrána, Čejka), 45. Beránek, 52. Zikmund (Svoboda)

Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý