SK Karviná – Nový Jičín 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 8:0 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 5:3 (kon.)
SHK Hodonín – Kopřivnice 6:5 (po pr.) | Břeclav – Opava 5:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 7:11 (kon.)
Řisuty – Kobra 3:2 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 2:0 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (kon.)
Děčín – Sokolov 6:7 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Klatovy – Klášterec nO 4:1 (kon.)
Pelhřimov – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Písek 2:6 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
6:5 (1:1, 2:4, 2:0 - 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 16.12.2015, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ • 27. kolo

Po napínavém zápase se nakonec z vítězství radují domácí hokejisté. Zásluhu na tomhle vítězství má také Petr Peš, který vyrovnal stav utkání na 5:5 před koncem třetí třetiny, aby následně v prodloužení vstřelil i vítěznou branku.
    Ode mne je to pro dnešek vše, nashledanou. (20:25:21)

63:24
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Martin Špok vystřelil z pravé strany, Vrba vyrazil puk na druhou stranu, kam si najížděl PETR PEŠ a ten uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Martin Špok.

63:09
    Kofroňovu nebezpečnou střelu Kotvan nadzvedl do ochranné sítě.

62:24
    Mikéskova střela od modré vyprášila Vrbovy betony.

62:11
    Červenka zasáhl do rozehrávky Hodonína, domácí hráči si ale puk vzali rychle zpět a ženou se do útoku.

61:11
    Oba týmy hrají v plném počtu.

60:41
    Kolář drží puk v rohu a nechce jej odevzdat soupeři.

60:01

Tři třetiny nic nevyřešily a tak bude následovat pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:34
    Tlak domácích nakonec vyústil ve vyrovnávací branku! PETR PEŠ tak necelou půlminutu před koncem třetiny upravuje stav na 5:5! Asistence: Dominik Matula, Róbert Mikéska.

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

59:11
    Hráči jsou vyloučení na obou stranách. Charvát (HOD) na 2 minuty za podražení, Tomášek (KOP) na 2 minuty za hákování

59:05
    Kotvan opouští brankoviště, Drtiči to zkusí v šesti.

58:25
    Oddechový čas pro domácí.

58:25
    Drtiči si v závěru třetí třetiny vytváří tlak, Kopřivnice zatím odolává náporu domácích.

57:36
    Hosté vyhodili puk přes celé hřiště, tam se jej chopil Matějek a Pokorný měl co dělat, aby hostujícího útočníka odzbrojil.

56:47
    Červenka dostal nahrávku na levou stranu, při pokusu o střelu ale kotouč vůbec netrefil.

55:19
    Kopřivnice se soustředí na obranu a vyhazuje puky ze svého pásma. Drtiči musí nahazovat puky na zadní mantinel, aby se přes dobře postavené soupeře dostali.

53:58
    Suchý měl jedinečnou šanci ke skórování! Osamocený před bránou však nedokázal přehodit ležícího Kotvana.

53:28
    Martin Špok zadovkou přenechal puk Juráskovi, jeho nenápadnou střelu Vrba chytil bez problémů.

52:22
    Kopřivnice rozebrala domácí obranu. Nahrávku před poloprázdnou bránu dostal Sluštík, ale některý z domácích mu na poslední chvíli zablokoval hokejku!

52:08

51:10
    Michal Kuba jel po ose hřiště a zkusil překvapit Vrbu rychlou střelou na lapačku, ten si počínal bravurně a nepustil kotouč za svá záda.

51:10
    Kuba byl v úniku faulován a je nařízeno trestné střílení.

50:38
    Teperovu střelu šikovně tečoval Ondřej Sluštík. S tím ale Kotvan počítal a puk schoval v rukavici.

50:08
    Matějek zůstal ležet u mantinelu. Po konzultaci hlavního rozhodčího s čárovým se bude vylučovat. 2 minuty za hákování odpyká Martin Špok (HOD).

49:31
    Tomášek dobře napadal domácí rozehrávku, nahrál před bránu Pargáčovi, ale ten netrefil puk podle jeho představ. Kotvan nemusel zasahovat.

48:51
    Na druhé straně se do dobré šance dostal Matějek, ale nabruslil si k mantinelu a střela z velkého úhlu proletěla kolem tyče.

47:52
    Matulovu střelu Vrba vyrazil před sebe, kde stál připravený Matěj Charvát, ale před letícím pukem promáchl!

46:29

45:47
    Matula obral soupeře o puk, zavezl jej do útočného pásma a držel ho tam tak dlouho, dokud jeho parťáci nevystřídali.

44:29
    Ideální šance pro Kopřivnici ke zvýšení náskoku. David Polesný (HOD) si jde odsedět 2 minuty za hákování.

43:42

43:18
    Jiří Pargáč sebral skákavý puk hodonínskému obránci a vydal se na útočný výlet, střela končí na zadním mantinelu.

41:42
    Dominik Suchý (KOP) se provinil podražením a poskytuje tak domácím další přesilovou hru. Ve stejném čase je vyloučen Kofroň (KOP) na 10 minut za nesportovní chování.

41:02
    Drtiči si nahráli v útočném pásmu a následná střela MARTINA ŠPOKA od levého mantinelu skončila v síti. Asistence: Lubomír Škápik.

40:01

Ve druhé třetině se hrál útočný hokej. Drtiči strhli vedení na svou stranu, ovšem Kopřivnice se nedala a třemi slepenými góly stav otočila. Poté ještě přidal pátý gól Ondřej Sluštík a drtiči snížili na rozdíl dvou branek v podání Dominika Matuly. Hosté půjdou do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:44
    A Dominik Matula je na začátku další útočné akce. Projel pásmem a zpoza brány nahrál na Koláře, jeho střela je ale nepřesná.

38:52
    Matula dotíral před kopřivnickým brankovištěm, Vrba raději přikryl puk.

38:25
    DOMINIK MATULA se rozjel s pukem na holi přes půlku hřiště, obešel si kličkou obránce a z hranice kruhu vymetl horní růžek Vrbovy brány. Asistence: Petr Pokorný.

37:35

37:16
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Při útočné akci hodonínský hráč ztratil puk, tohoto zaváhání využil ONDŘEJ SLUŠTÍK, nabral rychlost a prostřelil Kotvana střelou nad lapačku. Bez asistence.

36:45
    Po sérii nahrávek Kuba pálil z první, Vrba zasahuje betonem.

36:09
    Tečovaná Škápikova střela končí na betonu hostujícího brankáře a Kopřivnice vyhazuje puk mimo dosah domácích.

34:51
    Po pěkné kombinaci měl šanci k zakončení Matula, Vrba se ale roztáhl přes celé brankoviště a stále drží svůj tým ve vedení o dvě branky!

33:35
    Kopřivnice jde do čtyř. Suchý (KOP) je vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.

32:54
    Kotvan si na puk ještě ani nesáhl, a už jej loví ze své sítě. Z bezprostřední blízkosti propálil hodonínského gólmana RENÉ BARTOŠÁK. Asistence: David Čintala, Tomáš Matějek.

32:37
    V brance Hodonína došlo ke střídání brankářu. Petra Zavadila nahradil Zdenko Kotvan.

32:37
    ADAM ČERVENKA zachytil rozehrávku Hodonína, projel středem pásma a z hranice brankoviště se prosazuje. Bez Asistence.

30:25
    MARTIN TOMÁŠEK přijal přihrávku z vlastního pásma, rychle nabruslil do útočného pásma a přesnou střelou pod horní tyč vstřeluje druhou branku svého týmu! Asistence: Tomáš Matějek, Michael Dusík.

29:27
    Hodonínský útočník odjíždí za potlesku na střídačku, na ledě po něm ale zůstala červená skvrna. Doufejme, že bude v pořádku.

29:27
    Sajdl si nabruslil před bránu, tam byl ale zasažen pukem do obličeje a hra je přerušena.

29:15
    Červenka střílel z hranice kruhu přes obránce, střela byla zblokovaná do ochranné sítě a vhazuje se v útočném pásmu Kopřivnice.

28:43
    Vrba ukryl puk pod lapačkou ihned po vhazování a hosté posílají na led čerstvé síly.

28:40
    Stránského střela byla tečovaná tesně před brankovištěm a míjí svůj cíl. Následně se odpískalo zakázané uvolnění Kopřivnice, takže hráči nemohou střídat.

28:22
    Hraje se ve středním pásmu, Hodonín dobře brání útočné pokusy Kopřivnice a Drtiči můžou jít do útoku.

25:46
    Michal Kuba dostal nahrávku k modré čáře, tam sklepl puk pro DOMINIKA MATULU a ten, nikým nebráněný, pohodlně překonal Vrbu blafákem do forhendu. Asistence: Michal Kuba, Robert Jedlička.

24:47
    Špok prokličkoval střední pásmo, zavezl puk na levý kruh a odtud vystřelil. Puk vyletěl mimo hrací plochu.

23:51
    Kolář nepřesně přihrával ve vlastním pásmu, do střely se opřel Kofroň, ale jeho střela vůbec netrefila Zavadilovu bránu.

23:12
    Stránský hledal zadovkou naslepo Červenku, přihrávka ale skončila na holi domácího Špoka a Drtiči se osvobozují ze sevření.

22:09
    Bartošák si všimnul volného puku před Zavadilem, pokusil se zakončit k tyči, ale hodonínský brankář rychle vysunul pravý beton a nedal tak hostujícímu forvardovi příležitost ke skórování.

20:37
    Drtiči založili akci v útočné třetině, po chybě jednoho z obránců se puk dostal do středního pásma a hodonínští tak musí vyklidit útočné pásmo.

20:01

Hráči obou týmu krouží po ledové ploše, za chvíli začne 2. část dnešního zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

V první třetině byl k vidění velice vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Každému týmu se podařilo vstřelit jednu branku a do šaten jdou hráči za nerozhodného stavu 1:1.

20:00

19:28
    Špok narazil puk Juráskovi, tomu se však nepodařilo puk zvednout a jeho střela vůbec neohrozila Vrbovu bránu.

18:30
    Drtiči vyrovnávají stav utkání! Po střele Mikésky se ujal odraženého kotouče MICHAL KUBA a zasunul jej do brány. asistence: Róbert Mikéska, Dominik Matula.

17:36
    Hodonín dostává ideální příležitost k odpovědi na branku Kopřivnice. Radek Jašek (KOP) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

16:51
    Drtiči se snaží o vyrovnání, Kučerova střela mířila jen těsně nad horní tyč Vrbovy svatyně.

15:34
    Kopřivnice bleskově využívá svou druhou přesilovku. Od pravého mantinelu střílel Tomášek, před bránou se ještě k puku dostal VÍT STRÁNSKÝ a nekompromisně poslal puk za Zavadilova záda. Asistence: Martin Tomášek, Tomáš Matějek.

15:15
    Matěj Charvát (HOD) ihned po vhazování fauloval svého soka a jde si odsedět 2 minuty za nedovolené bránění.

14:49
    Stránský se dostal za hodonínské obránce a střílel z pravého kruhu. Zavadil jeho střelu vyrazil před sebe, kde sice dojížděl další Kopřivnický hráč, ale domácí borci byli u puku dřív a zažehnali nebezpečí.

13:13
    Mikéska si nabruslil do útočného pásma, s ničím se nerozmýšlel a vypálil tvrdou střelu od modré čáry. Jeho pumelici Vrba vyrazil na poslední chvíli!

12:11

11:18
    Červenka si nabruslil do pásma, nahrál na Kofroně do předbrankového prostoru, ale střela druhého jmenovaného končí ve výstroji Zavadila.

10:11
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také Kopřivnice. Hákováním se provinil Pokorný (HOD).

09:30

09:19
    Róbert Mikéska našel křížnou přihrávkou Matulu, ten poslal puk před bránu, ale první se jej ujal Adam Vrba a přerušuje hru.

08:33
    Střela Mikésky byla ztečovaná do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.

07:28
    Drtiči sice nevyužili první přesilovku, ale nyní dostávají další možnost. Na trestnou lavici míří Radek Jašek (KOP) na 2 minuty za hákování.

07:00

06:48
    Kolářova nepřesná střela skončila za Vrbovou bránou, tam se jej ujali hostující obránci a vyhazují puk mimo ohrožení vlastní brány.

05:39
    Kopřivnice zatím dobře brání. Dokonce se ve vlasním oslabení dostal ke střele Červenka a šetří tak čas pro svůj tým.

05:00
    První přesilovou hru si zahrají domácí. Vyloučen Jiří Pargáč (KOP) na 2 minuty za hákování.

04:36
    Tvrdou Kubovu střelu Vrba chytá, vhazuje se po jeho levici.

04:21
    Jedlička nahazoval puk za bránu, tam se jej ujal Charvát a Drtiči kombinují v útočném pásmu.

03:22
    Ke slovu se dostali také domácí. Špok střílel z levé strany, Vrba puk bez problémů vyrazil do rohu kluziště.

02:34
    Pargáč vystihl přihrávku Kuby a hnal se do útoku, ale byl zastavený hvizdem čárového rozhodčího. Ofsajd Kopřivnice.

01:43
    Kopřivnice je v úvodu zápasu mnohem aktivnější než Hodonín. Ke střele od modré se odhodlal Vydra, ovšem puk míjí bránu.

00:39
    Kofroň se dostal k první střele zápasu, Zavadil puk chytil lapačkou.

00:01

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje. Kopřivnice se dnes představí hodonínským fanouškům přesně po 26 letech. Tehdy Drtiči porazili Kopřivnici 4:3. Jak dopadne dnešní měření sil mezi čtvrtým a osmým celkem?

SHK Hodonín: Zavadil, Kotvan – Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný, Jedlička, Polesný – Matula, Sajdl, Kuba – Peš, Jurásek, Špok – Kučera, Charvát, Hložánek – Černohous, Janás

Trenér: Lubomír Oslizlo

HC Kopřivnice: Vrba, Unzeitig – Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek, Teper – Kofroň, Bartošák, Sluštík, Suchý, Matějek, Stránský, Tomášek, Pargáč, Červenka.

Trenér: Václav Slabý

Rozhodčí: Pavel Obadal – Bohuslav Maloušek, Martin Maťašovský.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Střetnutí těchto soupeřů se poprvé v sezóně odehraje na hodonínském ledě. V prvním měření sil jednoznačně dominovali Drtiči, když si z Kopřivnice odvezli vítězství 9:2. V následné odvetě si počínali lépe hráči Kopřivnice, o vítěznou branku se postaral v 6. minutě Tomáš Jindřich a zápas skončil nejtěsnějším možným výsledkem 1:0.

SHK Hodonín:

Drtiči naposledy vyhráli v základní hrací době na domácím stadionu 17. listopadu proti opavskému Slezanu. Od té doby ve 3 domácích utkáních vytěžili celkem tři body za prohru 4:5 po samostatných nájezdech proti Novému Jičínu a výhru v prodloužení 5:4 s Karvinou. V posledním domácím utkání Drtiči nebodovali a s favorizovaným Frýdkem-Místkem padli v poměru 1:5.

Tuhle bilanci si jistě budou dnes chtít hráči SHK vylepšit.

Hokejisté Hodonína ovšem zvítězili se silnými soupeři při venkovních utkáních. Nejdřív porazili Vsetín 5:3 a poté Porubu 3:2 a drží si tak čtvrtou příčku v tabulce.

HC Kopřivnice:

Hokejisté Kopřivnice čekají po výsledkově dobrém období, ve kterém mimo jiné porazili Karvinou nejvyšším rozdílem letošní sezóny 18:5 na bodový zisk již 3 utkání.

Po prohře 4:6 s Valašským Meziříčím a 3:9 s Moravskými Budějovicemi Kopřivnice prohrála také s Opavou poměrem 2:4 a momentálně se vyskytuje na 8. místě skupiny Východ.