NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:31

(Ondřej Palát do utkání proti Vancouveru nezasáhl kvůli neblíže specifikovanému zranění.) (04:18:09)

Tři hvězdy utkání

1. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    2. Jonathan Marchessault (TBL) 1+0
    3. Ryan Callahan (TBL) 0+0
    I Santové dnes drželi palce Tampě Bay Lightning, marně.

Dramatické utkání mezi Tampou a Vancouverem ve třetí třetině gradovalo a krátce po jejím zahájení mohl otočit misky vah na stranu Tampy Bay Lightning kapitán Steven Stamkos, který si z pravého kruhu pro vhazování sjel před bránu a předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém chtěl puk zasunout k levé tyči, Jacob Markstrom ale jeho střelu po ledě pravým betonem zastavil. Steven Stamkos dělal vše, aby zápas zvrátil na stranu svého týmu a po necelých sedmi minutách od zahájení třetí třetiny se mu to málem podařilo, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování mířila tentokrát přesně pod břevno, nakonec se ale puk od břevna odrazil zpět do hry. Lightning během celého zápasu využili pouze jednu z deseti přesilových her a v čase 51:09 za to byli potrestáni. Bratři Sedinové ukázali svou sílu a vstřelili další důležitý gól. Henrik Sedin na pravém křídle nádhernou zadovkou našel najíždějícího bratra Daniela Sedina, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně do pravého horního rohu a vystřelil Vancouveru Canucks cenné vítězství. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 1 Vancouver Canucks 2.

59:58
    Steven Stamkos znovu tvrdě vypálil, jeho střelu ale za cenu vlastního zdraví zastavil obětaví Christopher Tanev.

59:50
    Bo Horvat ihned po vhazování zalehl puk, vylučovat ale nebude, přestože Lightning chvíli hodně protestovali.

59:46
    Steven Stamkos vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom dokázal jeho střelu s obrovskými problémy zastavit! Před bránou Vancouveru poté vznikl obrovský závěr, největší v dnešním zápase, ani jednomu z hráčů Lightning se ale vstřelit vyrovnávací gól na 2:2 vstřelit nepodařilo!

58:35
    Tampa Bay Lightning má k dispozici desátou přesilovou a Ben Bishop se vydal na střídačku, aby ji ještě posílil!

58:18
    Jared McCann (VAN) odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

58:17
    Canucks tvrdě vypálili z levého křídla, jejich střela ale zamířila vedle bližší levé tyče.

58:07
    Nikita Kučerov na levé straně obranného pásma zalehl puk, Vancouveru se ho ale podařilo vydolovat.

57:28
    Radim Vrbata a po něm Adam Cracknell prověřili pozornost Bena Bishopa, brankář Lightning ale obě dvě střely vyrazil.

56:59
    Victor Hedman vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu, jeho střela ale na bránu nezamířila.

56:47
    Hráči obou týmů si alespoň na chvíli oddechly a nyní je čeká zřejmě ještě dramatický závěr zápasu.

56:47
    Nahození Lightning bylo sraženo mimo ledovou plochu a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

56:25
    Vancouver Canucks dostal Tampu Bay Lightning pod tlak, Daniel Sedin a ani žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
    Ben Bishop měl dnes hodně práce a pochytal, co se dalo.

55:38
    Jacob Markstrom zastavil střelu Lightning z levé strany a po jeho zákroku přichází na řadu reklamní přestávka.

54:27
    Pokud Tampa Bay Lightning tento zápas prohraje, tak si myslím, že si jeho hráči hodně budou drbat hlavu a budou chtít na něj rychle, ale opravdu rychle zapomenout.

53:46
    Zápas se čím dál rychleji chýlí ke svému konci a Tampě Bay Lightning se krátí čas na to, aby se zápasem ještě něco udělala.

53:10
    Daniel Sedin na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu bekhendem vypálil, jeho střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

52:44
    Tampa Bay Lightning měla neskutečně možností na to, aby vstřelila více než jeden gól, jenže je nevyužila a tvrdě za to pyká.
    Daniel SEDIN - 1:2

51:09
    Vancouver právě vstřelil branku!
    DANIEL SEDIN skóruje čtvrtý gól během posledních sedmi zápasů a vrací vedení zpět na stranu Vancouveru Canucks, to je šok pro Lightning!! Henrik Sedin na pravém křídle nádhernou zadovkou naslepo našel ze druhé vlny najíždějícího Daniela Sedina, který z pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou vymetl přesně pravý horní roh brány. Ben Bishop bez šance. Asistence: Henrik Sedin.

50:15
    Jannik Hansen (VAN) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování – simulování.

50:15
    Nikita Nesterov (TBL) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

50:00
    Lightning na pravém křídle tvrdě vypálili od modré čáry a jejich střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

49:41
    Steven Stamkos tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom jeho pokus vyrazil mimo.

49:28
    Tampa Bay Lightning hraje v dnešním zápase již devátou přesilovou hru, zatím využila pouze jednu jedinou.

48:49
    Radim Vrbata (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

48:49
    Radim Vrbata fauloval a daroval Tampě další přesilovou hru, jenže vhledem k jejich využívání mohou hráči Vancouveru faulovat kolikrát chtějí a zůstanou bez trestu.

47:48
    Derek Dorsett (VAN) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

47:48
    Nikita Kučerov (TBL) dostal menší trest, hrubost.

47:48
    Jacob Markstrom předvedl další slušný zákrok, po kterém se po jeho pravici strhla po zakončení Stevena Stamkose další velká mela.

46:31
    Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos byl blízko vstřelení branky, když v blízkosti levé tyče mířil přesně pod horní tyč, jenže jeho střela nakonec byla tak přesná, až se od břevna odrazila zpět do hry!

46:08
    Henrik Sedin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

46:08
    Radim Vrbata v rohu kluziště vybojoval puk a Canucks vzápětí skórovali, gól ale neplatí, protože již předtím rozhodčí pískali faul jednoho z hráčů Vancouveru.

45:20
    Victor Hedman tvrdě vypálil na levém křídle od modré čáry, Jacob Markstrom ale jeho střelu zastavil a přerušil hru.

44:58
    Lightning bojují a snaží se zápas otočit, Vladislav Namestnikov se ale v blízkosti levé tyče do zakončení nedostal.

44:10
    Jonathan Marchessault v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k další nádherné střele, tentokrát ale pravý horní roh brány Jacoba Markstroma těsně minula!

43:29
    Lightning mohli rychle využít přesilovou hru, Jacob Markstrom ale jejich střelu z prostoru mezi kruhy pro vhazování zastavil, stejně jako následnou dorážku.

43:11
    Yannick Weber (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

42:55
    Hra se stejně jako během celého dnešního zápasu přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez další šance.

42:16
    Canucks nahodili puk do útočného pásma, Braydon Coburn ale hosty k ničemu nepustil a mohl založit protiútok.

41:55
    Nahození Canucks ze středního pásma bylo přizvednuto do vzduchu a Ben Bishop puk ukryl v lapačce.

41:42
    Tampa Bay Lightning si v úvodu třetí třetiny vytvořila obrovskou šanci a velice rychle mohla otočit stav dnešního utkání.

40:45
    Jacob Markstrom v úvodu třetí třetiny předvedl fantastický zákrok! Steven Stamkos si z pravého kruhu pro vhazování sjel před bránu a předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém chtěl puk zasunout k levé tyči, Jacob Markstrom ale jeho střelu po ledě pravým betonem zastavil.

40:01

STŘELY VE DRUHÉ TŘETINĚ

Tampa Bay Lightning 13 Vancouver Canucks 9

Tampa Bay Lightning v úvodu druhé třetiny dohrávala třetí přesilovou hru a poté hrála další dvě, jenže domácí hokejisté se během nich neskutečně trápili a v průběhu pěti přesilových her vyslali na bránu Vancouveru jedinou střelu, o kterou se postaral kapitán Steven Stamkos. Lightning mohli na střeleckou impotenci několikrát doplatit, a dokonce v oslabení, když se sám na bránu řítil Derek Dorsett, Ben Bishop mu ale jeho bekhendový blafák nezbaštil a poměrně v klidu puk vyrazil. Dorsett byl hodně aktivní a necelých šest minut před koncem první třetiny si sjel z pravého křídla před bránu, kde se snažil puk usměrnit mezi betony Bena Bishopa, ten ale v leže jeho pokus zastavil, stejně jako následnou dorážku Alexandreho Burrowse v největší šanci utkání. Tampa přečkala horké chvíle a v závěru druhé třetiny si zahrála pátou, celkově šestou, přesilovou hru v řadě, kterou konečně dokázala využít. Jonathan Marchessault 21 sekund před koncem prostřední části napřáhl z pravého kruhu k nádherné střele, kterou vymetl přesně pravý horní roh brány. Skóre po 40 minutách. Tampa Bay Lightning 1 Vancouver Canucks 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Jonathan MARCHESSAULT - 1:1

39:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    JONATHAN MARCHESSAULT nádhernou střelou prolamuje prokletí Tampy Bay Lightning v dnešním zápase a v přesilové hry vyrovnává na 1:1!! Jonathan Marchessault po přihrávce Nikita Kučerova z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele, kterou vymetl pravý horní roh. Asistence: Nikita Kučerov, Anton Stralman.

39:33
    Jacob Markstrom si dokázal u levé tyče poradit s několika dorážkami Lightning a po přerušení hry se strhla za bránu Vancouveru velká mela. Vylučovat se ale zřejmě nebude. Hráči Tampy Bay jsou pochopitelně hodně frustrovaní.

39:10
    Ronald Kenins (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

38:54
    Canucks se stále nemohou dostat k puku a Lightning hrají v šesti.

38:28
    Vancouver bude hrát znovu oslabení a Ben Bishop je při signalizovaném vyloučení na střídačce!

37:55
    Vladislav Namestnikov tvrdě vypálil od modré čáry a Jacob Markstrom jeho střelu směřující k pravé tyči ukryl v lapačce! Krásný zákrok brankáře Vancouveru Canucks.

37:37
    Ryan Callahan na pravém křídle vypálil z úhlu, jeho střela letící těsně nad ledem ale našla pouze pravý beton Jacoba Markstroma, který si připsal další dobrý zákrok.

36:51
    Bo Horvat svedl na levém křídle v rohu kluziště souboj o puk po přihrávce Radima Vrbaty. Horvat sice o puk přišel, ale stejně byl v útočném pásmu úplně sám, protože jeho spoluhráči odjeli střídat.

36:27
    Ronalds Kenins byl zřejmě tím hráčem, který vypálil od modré čáry na levém křídle, jeho střela ale našla pouze lapačku Bena Bishopa.

36:03
    Ben Bishop se vydal za bránu, aby zastavil nahozený puk Canucks.

35:26
    Valtteri Filppula si z rohu útočného pásma sjel před bránu a u pravé tyče se snažil puk zasunout do brány, Jacob Markstrom ale uspal prostor u své levé tyče a přerušil hru.

35:03
    Jared McCann se snažil dvakrát překonat střelou z velké blízkosti Bena Bishopa, ani v jednom případě ale neuspěl.

34:42
    Derek Dorsett

Derek Dorsett strávil na ledě osm a půl minuty a vyslal na bránu Tampy Bay tři střely.

34:28
    Derek Dorsett si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a poté se snažil puk usměrnit mezi betony Bena Bishopa, ten ale v leže jeho pokus dokázal vyrazit a poté zastavil i následnou dorážku Alexandreho Burrowse! To byla obrovská, obrovská šance Canucks.

33:55
    Tampa Bay Lightning nedokázala vstřelit gól ani během páté přesilové hry, a to během ní teprve poprvé vystřelila na bránu. To je obrovská mizérie, se kterou se potýkají domácí hokejisté.

33:29
    Vancouveru Canucks se podařilo vyhodit a z hlediště Amalie Areny už se ozývá hlasitý pískot.

32:19
    Derek Dorsett dostal nádhernou přihrávku do jízdy z levého křídla a v oslabení se řítil sám na bránu, jeho bekhendová klička mu ale nevyšla a Ben Bishop jeho střelu zastavil! Vancouver Canucks podruhé v dnešním zápase mohl udeřit v oslabení.

31:46
    Steven Stamkos poprvé v přesilové hře z celého týmu Lightning zamířil na bránu, Jacob Markstrom ale dokázal jeho střelu pravým betonem vyrazit!

31:30
    Steven Stamkos se okamžitě pokusil vypálit od modré čáry, jeho střela ale byla sražena vedle levé tyče.

31:30
    Čtvrtou přesilovou hru v řadě mají k dispozici domácí hokejisté Tampy Bay Lightning.

31:26
    Adam Cracknell (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

31:26
    Hlavní rozhodčí budou znovu vylučovat na straně Vancouveru a Lightning budou hrát již pátou přesilovou hru!

30:44
    Lightning se ale vzápětí do zakončení nedostali a Vancouver mohl otočit hru.

30:38
    Nikita Kučerov zavezl puk do útočného pásma po levém křídle, a přestože byl od tlakem, za bránou ho dokázal posunout podél mantinelu na jednoho ze spoluhráčů.

30:07
    Vancouver Canucks přečkal čtvrtou přesilovou hru a jeho hráči hrají opět v plném počtu. Daniel Sedin je zpět na ledě.

29:01
    Victor Hedman tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, ani jeho střela ale nezamířila mezi tři tyče.

28:44
    Braydon Coburn vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela ale zamířila mimo.

28:13
    Tampa Bay Lightning má k dispozici čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase, zatím se mu nepodařilo využít ani jednu. Ideální čas to změnit.

27:59
    Daniel Sedin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

27:34
    Tampa Bay Lightning je ve druhé třetině mnohem aktivnější než Vancouver a už vyrovnala počet střel, a to se jich ještě spoustu nezapočítalo do statistik, protože skončily mimo.

27:07
    STŘELY

Tampa Bay Lightning 9 Vancouver Canucks 9
    Vancouver měl v první třetině více střel a ujal se vedení. Canucks vyhráli první třetinu na střely 7:4, po přestávce mají ale více šancí hokejisté domácí Tampy Bay Lightning.

26:56
    Matt Bartkowski tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta jedním z hokejistů Lightning do ochranné sítě.

26:45
    Vancouver mohl z ničeho nic udeřit a vytvořil si v rychlém sledu dvě slušné šance, ani po jedné z nich se mu ovšem jednobrankové vedení zásluhou skvěle chytajícího Bena Bishopa navýšit nepodařilo.

25:57
    Ben Hutton se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, puk ale do brány poslat nedokázal a nechal vyniknout brankáře Bena Bishopa, který se vytasil s fantastickým akrobatickým zákrokem!

25:19
    Lightning jsou hodně aktivní a následnou střelu z prostoru mezi kruhy pro vhazování Jacob Markstrom zastavil maskou! To jsou horké chvíle pro Vancouver, jeho brána ale zatím odolává.

24:38
    Anton Stralman na levé straně útočného pásma zkusil vypálit z nulového úhlu, ani jeho střela ale na bránu neprošla a byla zablokována.

24:24
    Steven Stamkos chtěl u levé tyče pálit z otočky, nakonec se ale ke střele nedostal.

23:22
    Adam Cracknell si na pravém křídle sjel na přihrávku svého spoluhráče o mantinel a poté napřáhl ke střele, která měla směřovat do bližšího horního rohu brány, Ben Bishop ji ale nadvakrát zneškodnil!

22:55
    Před bránou Vancouveru opět vznikla velmi nepřehledná situace, ani jednoho z hokejistů Lightning se ale puk přes hradbu těl nepodařilo usměrnit na bránu.

22:27
    Ben Bishop se vydal za bránu, aby zastavil nahození Vancouveru Canucks, ze kterého nakonec nebylo zakázané uvolnění.

21:26
    Valtreri Filppula tvrdé vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována a Jacob Condra zasahovat nemusel.

20:29
    Vladislav Namestnikov se dostal před bránou do zakončení a Jacob Markstrom měl, co dělat, aby jeho pokus vyrazil mimo! Před bránou Vancouveru vnikl obrovský závar, gól se ale Lightning do sítě propasírovat nepodařilo.

20:03
    Vancouver vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a okamžitě puk nahodil za bránu Tampy. Lightning dohrávají přesilovou hru po vyloučení Matta Bartkowskiho v závěru první třetiny.

20:01

Úvod zápasu vyšel lépe Vancouveru Canucks, který se během úvodní přesilové hry dostal k několika střelám, jenže drtivá většina z nich zamířila mimo. Canucks poté v průběhu úvodního dějství třikrát hráli v oslabení, ani jednou ale neinkasovali a navíc se jim podařilo necelých pět minut před zazněním první sirény skórovat. Alex Biega vypálil z pravého křídla a Ben Bishop jeho střelu vyrazil pouze k českému útočníkovi Radimovi Vrbatovi, který se zachoval skvěle a nesobecky přihrál lépe postavenému Svenu Baertschimu, který bodoval ve třetím zápase v řadě a střelou do prázdné brány poslal Vancouver do vedení. Za zmínku ještě stojí bitka, do které se po necelých třech minutách pustili Mike Angelidis a Brandon Prust. Skóre po první třetině. Tampa Bay Lightning 0 Vancouver Canucks 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Vancouver zvládá dobře třetí oslabení v dnešním zápase a v první třetině se už více nestane.

19:00
    Andrej Šustr byl tím hráčem, který tvrdě dohrál Alexandreho Burrowse ve středím pásmu u mantinelu, a Matt Bartkowski se po něm poté ohnal holí. Jasné sekání.

18:31
    Matt Bartkowski (VAN) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

18:17
    Alexandre Burrows byl tvrdě dohrán u mantinelu ve středním pásmu a rozhodčí mají zdviženou ruku. Bude se vylučovat.

17:34
    Nechybělo mnoho a stav zatím velice pohledného zápasu hraném v obrovském tempu mohl být rychle vyrovnaný.

17:32
    Ryan Callahan mohl na opačné straně vzápětí rychle odpovědět, když se dostal do samostatného úniku a z prostoru mezi kruhy pro vhazování mířil nad levé rameno Jacoba Markstroma, ten ale zasahovat nemusel, protože jeho střela zamířila vedle levého horního rohu!
    Sven BAERTSCHI - 0:1

15:57
    SVEN BAERTSCHI boduje ve třetím v zápase v řadě a posílá Vancouver Canucks do vedení!! Alex Biega vypálil z pravého křídla a Ben Bishop jeho střelu vyrazil pouze k Radimovi Vrbatovi, který před bránou našel osamoceného Svena Baertschiho, a ten puk bez problému dorazil do prázdné brány. Asistence: Radim Vrbata, Alex Biega.

15:03
    Braydon Coburn vzápětí napřáhl ze stejné místa k další jedovaté střele, ta ale tentokrát na bránu nezamířila a byla sražena do ochranné sítě.

14:51
    Braydon Coburn tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a Jacob Markstrom jeho střelu s obtížemi dokázal vyrazit mimo!

14:35
    Útok Vancouveru Canucks zastavilo postavení mimo hru a od hry ve vysokém tempu si odpočineme během krátké reklamní přestávky.

14:10
    Tampa Bay Lightning do dnešního zápasu nastoupila se sedmi obránci, což nebývá obvyklé v NHL. Všechny týmy až na výjimku ,jako je třeba tato, nastupují v sestavě se šesti obránci.

13:26
    Puk byl sražen na střídačku Vancouveru Canucks a hra byla přerušena.

13:14
    Jedno se ale oběma týmům musí nechat, hrají v obrovském nasazení a rozhodně dělají vše pro prolomení bezbrankového skóre.

12:42
    Více než polovina první třetiny je pryč a zatím čekáme na nějakou velkou brankovou příležitost, která by zaváněla jistým gólem.

12:27
    Jason Garrison tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom u své pravé tyče ukryl jeho střelu ve výstroji.

11:51
    Další vyhození Canucks, tentokrát v podání Alexe Biegy.

11:18
    Alexandre Burrows odvedl v obraně dobrou práci a vyhodil puk k bráně Tampy Bay Lightning.

10:57
    Jonathan Marchessault tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom jeho jedovatou střelu vyrazil do ochranné sítě.

10:42
    Steven Stamkos vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela letící těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

10:18
    Vancouver si zahrál přesilovou hru, kterou nedokázal i přes velké množství střel využít, a nyní bude hrát podruhé v zápase v oslabení.

10:18
    Ben Hutton (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.

10:00
    Vancouver Canucks hraje hodně aktivně a na bránu Tampy už vyslal několik střel, jenže většina z nich zamířila mimo. Ben Bishop si každopádně musí připadat jako na střelnici.

09:08
    Tampa Bay Lightning přečkala ostřelování své brány a podařilo se ji vyhodit puk až k bráně Vancouveru.

08:21
    Alexander Edler tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a Ben Bishop měl co dělat, aby puk u své levé tyče zastavil a nepustil dorážku Canucks za svá záda!

07:50
    Alexandre Burrows vyhrál vhazování v útočném pásmu a Canucks mohli rozestavit útočnou formaci.

07:50
    Ryan Callahan (TBL) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

07:50
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si jeden z týmů zahraje přesilovou hru. Rozhodčí budou vylučovat zřejmě za sekání.

07:19
    Canucks rychle otočili hru a na pravém křídle se dostali ke střele, která zamířila vedle bližší pravé tyče.

06:53
    Vancouver přečkal tlak Tampy Bay a po vyhození puku do středního pásma jeho hráči okamžitě odjeli střídat.

06:19
    Hraje se ve velmi vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu. Zatím bez gólové radosti na jedné nebo druhé straně.

05:50
    Ryan Callahan odvedl v obraně dobrou práci a zablokoval střelu Canucks od modré čáry.

04:29
    Jannik Hansen ve středním pásmu nabral velkou rychlost a mezi kruhy pro vhazování se protáhl do zakončení přes jednoho z hráčů Lightning, jeho následnou střelu ale Ben Bishop dokázal vyrazit mimo! Dobrá šance Canucks v oslabení.

03:53
    Vancouver Canucks zvládá úvodní oslabení skvěle a nepouští Tampu Bay ke střele. Hostům se již dvakrát podařilo vyhodit.

02:49
    Yannick Weber (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

02:28
    Mike Angelidis (TBL) dostal větší trest, 5 minut bitka.

02:28
    Brandon Prust (VAN) dostal větší trest, 5 minut bitka.

02:28
    Mike Angelidis a Brandon Prust shodili hned v úvodu zápasu rukavice a pustili se do bitky!

01:56
    Vancouver Canucks je v úvodu zápasu aktivnější a Tampa Bay pouze vyhazuje puk k bráně hostujícího celku.

01:10
    Sven Baertschi nabral na levém křídle rychlost a postaral se o první střelu dnešního zápasu, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji vyrazil mimo tři tyče pozorný Jacob Markstrom.

00:17
    V Amalie Areně před pár sekundami začalo utkání mezi Tampou Bay a Vancouverem a Anton Stralman mohl založit první útočnou akci, jeho přihrávka na modrou čáru ale byla nepřesná.

00:01

Hráči obou týmů už se pomalu sjíždějí ke středovému kruhu a utkání mezi Tampou Bay a Vancouverem bude moci za okamžik začít. Bránu domácích Lightning bude hájit Ben Bishop, zatímco mezi tři tyče Vancouveru se postaví Jacob Markstrom.
    Hráči Tampy Bay Lightning se pečlivě rozcvičují v Amalie Areně.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Stralman (A), Garrison, Šustr, Carle, Coburn, Nesterov – Namestnikov, Stamkos (C), Kučerov – Killorn, Filppula, Callahan (A) – Marchessault, Paquette, Condra – Angelidis, Blunden. Trenér: Jon Cooper.

Vancouver Canucks: Markstrom (Cannata) – Edler (A), Tanev, Bartkowski, Biega, Hutton, Weber – D. Sedin, H. Sedin (C), Hansen – Burrows (A)), McCann, Dorsett – Baertschi, Horvat, Vrbata – Kenins, Cracknell, Prust. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dean Morton – Steve Miller, Tim Nowak.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Andrej Šustr (TBL) 1+6, +/- +3
    Ondřej Palát (TBL 2+5, +/- +0
    Radim Vrbata (VAN) 10+7, +/- 15

Vzájemné zápasy

21.01.15 Tampa Bay – Vancouver Canucks 4:1
    19.10.14 Vancouver Canucks – Tampa Bay 2:4
    V Amalie Areně právě probíhá rozbruslení obou týmů.

Vancouver zakončil čtyřzápasový trip vítězstvím na ledě Detroitu Red Wings, kde po samostatných nájezdech zvítězil 4:3 a ukončil sérii tří venkovních porážek v řadě. V pondělí v noci poté hráči Canucks odehráli domácí zápas s Floridou Panthers, o jehož osudu po remíze 4:4 musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Floridy. Canucks prohráli čtyři z posledních pěti zápasů.

Tampa Bay Lightning se po prohře na ledě Washingtonu Capitals vrátila zpět na vítěznou dráhu v domácím prostředí proti Ottawě Senators, kterou porazila nakonec 5:2, když využila dvě přesilové hry a další dva góly vstřelila do prázdné brány. Skvělé utkání odehrál Steven Stamkos, který vstřelil dva góly.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 20. prosinec 2015

Tampa Bay vyzve ve středu v noci na svém ledě Vancouver, proti kterému se ji během posledních let velmi daří, když vyhrála čtyři vzájemná střetnutí v řadě a všechna v normální hrací době. Prvním vzájemným duelem mezi Tampou Bay a Vancouverem v letošní sezóně NHL Vás s radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Marchessault (Kučerov, Stralman) – 16. Baertschi (Vrbata, Biega), 52. D. Sedin (H. Sedin)

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dean Morton – Steve Miller, Tim Nowak

Diváci: 19092