NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Vancouver Canucks
Středa 23.12.2015, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tampa Bay vyzve ve středu v noci na svém ledě Vancouver, proti kterému se ji během posledních let velmi daří, když vyhrála čtyři vzájemná střetnutí v řadě a všechna v normální hrací době. Prvním vzájemným duelem mezi Tampou Bay a Vancouverem v letošní sezóně NHL Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 20. prosinec 2015

Tampa Bay Lightning se po prohře na ledě Washingtonu Capitals vrátila zpět na vítěznou dráhu v domácím prostředí proti Ottawě Senators, kterou porazila nakonec 5:2, když využila dvě přesilové hry a další dva góly vstřelila do prázdné brány. Skvělé utkání odehrál Steven Stamkos, který vstřelil dva góly.

Vancouver zakončil čtyřzápasový trip vítězstvím na ledě Detroitu Red Wings, kde po samostatných nájezdech zvítězil 4:3 a ukončil sérii tří venkovních porážek v řadě. V pondělí v noci poté hráči Canucks odehráli domácí zápas s Floridou Panthers, o jehož osudu po remíze 4:4 musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Floridy. Canucks prohráli čtyři z posledních pěti zápasů.
    V Amalie Areně právě probíhá rozbruslení obou týmů.

Radim Vrbata (VAN) 10+7, +/- 15

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Stralman (A), Garrison, Šustr, Carle, Coburn, Nesterov – Namestnikov, Stamkos (C), Kučerov – Killorn, Filppula, Callahan (A) – Marchessault, Paquette, Condra – Angelidis, Blunden. Trenér: Jon Cooper.

Vancouver Canucks: Markstrom (Cannata) – Edler (A), Tanev, Bartkowski, Biega, Hutton, Weber – D. Sedin, H. Sedin (C), Hansen – Burrows (A)), McCann, Dorsett – Baertschi, Horvat, Vrbata – Kenins, Cracknell, Prust. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dean Morton – Steve Miller, Tim Nowak.
    Hráči Tampy Bay Lightning se pečlivě rozcvičují v Amalie Areně.

Hráči obou týmů už se pomalu sjíždějí ke středovému kruhu a utkání mezi Tampou Bay a Vancouverem bude moci za okamžik začít. Bránu domácích Lightning bude hájit Ben Bishop, zatímco mezi tři tyče Vancouveru se postaví Jacob Markstrom.

00:01

00:17
    V Amalie Areně před pár sekundami začalo utkání mezi Tampou Bay a Vancouverem a Anton Stralman mohl založit první útočnou akci, jeho přihrávka na modrou čáru ale byla nepřesná.

01:10
    Sven Baertschi nabral na levém křídle rychlost a postaral se o první střelu dnešního zápasu, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji vyrazil mimo tři tyče pozorný Jacob Markstrom.

01:56
    Vancouver Canucks je v úvodu zápasu aktivnější a Tampa Bay pouze vyhazuje puk k bráně hostujícího celku.

02:28
    Mike Angelidis a Brandon Prust shodili hned v úvodu zápasu rukavice a pustili se do bitky!

02:28
    Brandon Prust (VAN) dostal větší trest, 5 minut bitka.

02:28
    Mike Angelidis (TBL) dostal větší trest, 5 minut bitka.

02:49
    Yannick Weber (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

03:53
    Vancouver Canucks zvládá úvodní oslabení skvěle a nepouští Tampu Bay ke střele. Hostům se již dvakrát podařilo vyhodit.

04:29
    Jannik Hansen ve středním pásmu nabral velkou rychlost a mezi kruhy pro vhazování se protáhl do zakončení přes jednoho z hráčů Lightning, jeho následnou střelu ale Ben Bishop dokázal vyrazit mimo! Dobrá šance Canucks v oslabení.

05:50
    Ryan Callahan odvedl v obraně dobrou práci a zablokoval střelu Canucks od modré čáry.

06:19
    Hraje se ve velmi vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu. Zatím bez gólové radosti na jedné nebo druhé straně.

06:53
    Vancouver přečkal tlak Tampy Bay a po vyhození puku do středního pásma jeho hráči okamžitě odjeli střídat.

07:19
    Canucks rychle otočili hru a na pravém křídle se dostali ke střele, která zamířila vedle bližší pravé tyče.

07:50
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si jeden z týmů zahraje přesilovou hru. Rozhodčí budou vylučovat zřejmě za sekání.

07:50
    Ryan Callahan (TBL) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

07:50
    Alexandre Burrows vyhrál vhazování v útočném pásmu a Canucks mohli rozestavit útočnou formaci.

08:21
    Alexander Edler tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a Ben Bishop měl co dělat, aby puk u své levé tyče zastavil a nepustil dorážku Canucks za svá záda!

09:08
    Tampa Bay Lightning přečkala ostřelování své brány a podařilo se ji vyhodit puk až k bráně Vancouveru.

10:00
    Vancouver Canucks hraje hodně aktivně a na bránu Tampy už vyslal několik střel, jenže většina z nich zamířila mimo. Ben Bishop si každopádně musí připadat jako na střelnici.

10:18
    Ben Hutton (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.

10:18
    Vancouver si zahrál přesilovou hru, kterou nedokázal i přes velké množství střel využít, a nyní bude hrát podruhé v zápase v oslabení.

10:42
    Steven Stamkos vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela letící těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

10:57
    Jonathan Marchessault tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom jeho jedovatou střelu vyrazil do ochranné sítě.

11:18
    Alexandre Burrows odvedl v obraně dobrou práci a vyhodil puk k bráně Tampy Bay Lightning.

11:51
    Další vyhození Canucks, tentokrát v podání Alexe Biegy.

12:27
    Jason Garrison tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom u své pravé tyče ukryl jeho střelu ve výstroji.

12:42
    Více než polovina první třetiny je pryč a zatím čekáme na nějakou velkou brankovou příležitost, která by zaváněla jistým gólem.

13:14
    Jedno se ale oběma týmům musí nechat, hrají v obrovském nasazení a rozhodně dělají vše pro prolomení bezbrankového skóre.

13:26
    Puk byl sražen na střídačku Vancouveru Canucks a hra byla přerušena.

14:10
    Tampa Bay Lightning do dnešního zápasu nastoupila se sedmi obránci, což nebývá obvyklé v NHL. Všechny týmy až na výjimku ,jako je třeba tato, nastupují v sestavě se šesti obránci.

14:35
    Útok Vancouveru Canucks zastavilo postavení mimo hru a od hry ve vysokém tempu si odpočineme během krátké reklamní přestávky.

14:51
    Braydon Coburn tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a Jacob Markstrom jeho střelu s obtížemi dokázal vyrazit mimo!

15:03
    Braydon Coburn vzápětí napřáhl ze stejné místa k další jedovaté střele, ta ale tentokrát na bránu nezamířila a byla sražena do ochranné sítě.

15:57
    Vancouver právě vstřelil branku!
    SVEN BAERTSCHI boduje ve třetím v zápase v řadě a posílá Vancouver Canucks do vedení!! Alex Biega vypálil z pravého křídla a Ben Bishop jeho střelu vyrazil pouze k Radimovi Vrbatovi, který před bránou našel osamoceného Svena Baertschiho, a ten puk bez problému dorazil do prázdné brány. Asistence: Radim Vrbata, Alex Biega.
    Sven BAERTSCHI - 0:1

17:32
    Ryan Callahan mohl na opačné straně vzápětí rychle odpovědět, když se dostal do samostatného úniku a z prostoru mezi kruhy pro vhazování mířil nad levé rameno Jacoba Markstroma, ten ale zasahovat nemusel, protože jeho střela zamířila vedle levého horního rohu!

17:34
    Nechybělo mnoho a stav zatím velice pohledného zápasu hraném v obrovském tempu mohl být rychle vyrovnaný.

18:17
    Alexandre Burrows byl tvrdě dohrán u mantinelu ve středním pásmu a rozhodčí mají zdviženou ruku. Bude se vylučovat.

18:31
    Matt Bartkowski (VAN) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

19:00
    Andrej Šustr byl tím hráčem, který tvrdě dohrál Alexandreho Burrowse ve středím pásmu u mantinelu, a Matt Bartkowski se po něm poté ohnal holí. Jasné sekání.

19:55
    Vancouver zvládá dobře třetí oslabení v dnešním zápase a v první třetině se už více nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvod zápasu vyšel lépe Vancouveru Canucks, který se během úvodní přesilové hry dostal k několika střelám, jenže drtivá většina z nich zamířila mimo. Canucks poté v průběhu úvodního dějství třikrát hráli v oslabení, ani jednou ale neinkasovali a navíc se jim podařilo necelých pět minut před zazněním první sirény skórovat. Alex Biega vypálil z pravého křídla a Ben Bishop jeho střelu vyrazil pouze k českému útočníkovi Radimovi Vrbatovi, který se zachoval skvěle a nesobecky přihrál lépe postavenému Svenu Baertschimu, který bodoval ve třetím zápase v řadě a střelou do prázdné brány poslal Vancouver do vedení. Za zmínku ještě stojí bitka, do které se po necelých třech minutách pustili Mike Angelidis a Brandon Prust. Skóre po první třetině. Tampa Bay Lightning 0 Vancouver Canucks 1.

20:01

20:03
    Vancouver vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a okamžitě puk nahodil za bránu Tampy. Lightning dohrávají přesilovou hru po vyloučení Matta Bartkowskiho v závěru první třetiny.

20:29
    Vladislav Namestnikov se dostal před bránou do zakončení a Jacob Markstrom měl, co dělat, aby jeho pokus vyrazil mimo! Před bránou Vancouveru vnikl obrovský závar, gól se ale Lightning do sítě propasírovat nepodařilo.

21:26
    Valtreri Filppula tvrdé vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována a Jacob Condra zasahovat nemusel.

22:27
    Ben Bishop se vydal za bránu, aby zastavil nahození Vancouveru Canucks, ze kterého nakonec nebylo zakázané uvolnění.

22:55
    Před bránou Vancouveru opět vznikla velmi nepřehledná situace, ani jednoho z hokejistů Lightning se ale puk přes hradbu těl nepodařilo usměrnit na bránu.

23:22
    Adam Cracknell si na pravém křídle sjel na přihrávku svého spoluhráče o mantinel a poté napřáhl ke střele, která měla směřovat do bližšího horního rohu brány, Ben Bishop ji ale nadvakrát zneškodnil!

24:24
    Steven Stamkos chtěl u levé tyče pálit z otočky, nakonec se ale ke střele nedostal.

24:38
    Anton Stralman na levé straně útočného pásma zkusil vypálit z nulového úhlu, ani jeho střela ale na bránu neprošla a byla zablokována.

25:19
    Lightning jsou hodně aktivní a následnou střelu z prostoru mezi kruhy pro vhazování Jacob Markstrom zastavil maskou! To jsou horké chvíle pro Vancouver, jeho brána ale zatím odolává.

25:57
    Ben Hutton se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, puk ale do brány poslat nedokázal a nechal vyniknout brankáře Bena Bishopa, který se vytasil s fantastickým akrobatickým zákrokem!

26:45
    Vancouver mohl z ničeho nic udeřit a vytvořil si v rychlém sledu dvě slušné šance, ani po jedné z nich se mu ovšem jednobrankové vedení zásluhou skvěle chytajícího Bena Bishopa navýšit nepodařilo.

26:56
    Matt Bartkowski tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta jedním z hokejistů Lightning do ochranné sítě.
    Vancouver měl v první třetině více střel a ujal se vedení. Canucks vyhráli první třetinu na střely 7:4, po přestávce mají ale více šancí hokejisté domácí Tampy Bay Lightning.

27:07
    STŘELY

Tampa Bay Lightning 9 Vancouver Canucks 9

27:34
    Tampa Bay Lightning je ve druhé třetině mnohem aktivnější než Vancouver a už vyrovnala počet střel, a to se jich ještě spoustu nezapočítalo do statistik, protože skončily mimo.

27:59
    Daniel Sedin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

28:13
    Tampa Bay Lightning má k dispozici čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase, zatím se mu nepodařilo využít ani jednu. Ideální čas to změnit.

28:44
    Braydon Coburn vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela ale zamířila mimo.

29:01
    Victor Hedman tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, ani jeho střela ale nezamířila mezi tři tyče.

30:07
    Vancouver Canucks přečkal čtvrtou přesilovou hru a jeho hráči hrají opět v plném počtu. Daniel Sedin je zpět na ledě.

30:38
    Nikita Kučerov zavezl puk do útočného pásma po levém křídle, a přestože byl od tlakem, za bránou ho dokázal posunout podél mantinelu na jednoho ze spoluhráčů.

30:44
    Lightning se ale vzápětí do zakončení nedostali a Vancouver mohl otočit hru.

31:26
    Hlavní rozhodčí budou znovu vylučovat na straně Vancouveru a Lightning budou hrát již pátou přesilovou hru!

31:26
    Adam Cracknell (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

31:30
    Čtvrtou přesilovou hru v řadě mají k dispozici domácí hokejisté Tampy Bay Lightning.

31:30
    Steven Stamkos se okamžitě pokusil vypálit od modré čáry, jeho střela ale byla sražena vedle levé tyče.

31:46
    Steven Stamkos poprvé v přesilové hře z celého týmu Lightning zamířil na bránu, Jacob Markstrom ale dokázal jeho střelu pravým betonem vyrazit!

32:19
    Derek Dorsett dostal nádhernou přihrávku do jízdy z levého křídla a v oslabení se řítil sám na bránu, jeho bekhendová klička mu ale nevyšla a Ben Bishop jeho střelu zastavil! Vancouver Canucks podruhé v dnešním zápase mohl udeřit v oslabení.

33:29
    Vancouveru Canucks se podařilo vyhodit a z hlediště Amalie Areny už se ozývá hlasitý pískot.

33:55
    Tampa Bay Lightning nedokázala vstřelit gól ani během páté přesilové hry, a to během ní teprve poprvé vystřelila na bránu. To je obrovská mizérie, se kterou se potýkají domácí hokejisté.

34:28
    Derek Dorsett si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a poté se snažil puk usměrnit mezi betony Bena Bishopa, ten ale v leže jeho pokus dokázal vyrazit a poté zastavil i následnou dorážku Alexandreho Burrowse! To byla obrovská, obrovská šance Canucks.

34:42
    Derek Dorsett

Derek Dorsett strávil na ledě osm a půl minuty a vyslal na bránu Tampy Bay tři střely.

35:03
    Jared McCann se snažil dvakrát překonat střelou z velké blízkosti Bena Bishopa, ani v jednom případě ale neuspěl.

35:26
    Valtteri Filppula si z rohu útočného pásma sjel před bránu a u pravé tyče se snažil puk zasunout do brány, Jacob Markstrom ale uspal prostor u své levé tyče a přerušil hru.

36:03
    Ben Bishop se vydal za bránu, aby zastavil nahozený puk Canucks.

36:27
    Ronalds Kenins byl zřejmě tím hráčem, který vypálil od modré čáry na levém křídle, jeho střela ale našla pouze lapačku Bena Bishopa.

36:51
    Bo Horvat svedl na levém křídle v rohu kluziště souboj o puk po přihrávce Radima Vrbaty. Horvat sice o puk přišel, ale stejně byl v útočném pásmu úplně sám, protože jeho spoluhráči odjeli střídat.

37:37
    Ryan Callahan na pravém křídle vypálil z úhlu, jeho střela letící těsně nad ledem ale našla pouze pravý beton Jacoba Markstroma, který si připsal další dobrý zákrok.

37:55
    Vladislav Namestnikov tvrdě vypálil od modré čáry a Jacob Markstrom jeho střelu směřující k pravé tyči ukryl v lapačce! Krásný zákrok brankáře Vancouveru Canucks.

38:28
    Vancouver bude hrát znovu oslabení a Ben Bishop je při signalizovaném vyloučení na střídačce!

38:54
    Canucks se stále nemohou dostat k puku a Lightning hrají v šesti.

39:10
    Ronald Kenins (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

39:33
    Jacob Markstrom si dokázal u levé tyče poradit s několika dorážkami Lightning a po přerušení hry se strhla za bránu Vancouveru velká mela. Vylučovat se ale zřejmě nebude. Hráči Tampy Bay jsou pochopitelně hodně frustrovaní.

39:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    JONATHAN MARCHESSAULT nádhernou střelou prolamuje prokletí Tampy Bay Lightning v dnešním zápase a v přesilové hry vyrovnává na 1:1!! Jonathan Marchessault po přihrávce Nikita Kučerova z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele, kterou vymetl pravý horní roh. Asistence: Nikita Kučerov, Anton Stralman.
    Jonathan MARCHESSAULT - 1:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tampa Bay Lightning v úvodu druhé třetiny dohrávala třetí přesilovou hru a poté hrála další dvě, jenže domácí hokejisté se během nich neskutečně trápili a v průběhu pěti přesilových her vyslali na bránu Vancouveru jedinou střelu, o kterou se postaral kapitán Steven Stamkos. Lightning mohli na střeleckou impotenci několikrát doplatit, a dokonce v oslabení, když se sám na bránu řítil Derek Dorsett, Ben Bishop mu ale jeho bekhendový blafák nezbaštil a poměrně v klidu puk vyrazil. Dorsett byl hodně aktivní a necelých šest minut před koncem první třetiny si sjel z pravého křídla před bránu, kde se snažil puk usměrnit mezi betony Bena Bishopa, ten ale v leže jeho pokus zastavil, stejně jako následnou dorážku Alexandreho Burrowse v největší šanci utkání. Tampa přečkala horké chvíle a v závěru druhé třetiny si zahrála pátou, celkově šestou, přesilovou hru v řadě, kterou konečně dokázala využít. Jonathan Marchessault 21 sekund před koncem prostřední části napřáhl z pravého kruhu k nádherné střele, kterou vymetl přesně pravý horní roh brány. Skóre po 40 minutách. Tampa Bay Lightning 1 Vancouver Canucks 1.

STŘELY VE DRUHÉ TŘETINĚ

Tampa Bay Lightning 13 Vancouver Canucks 9

40:01

40:45
    Jacob Markstrom v úvodu třetí třetiny předvedl fantastický zákrok! Steven Stamkos si z pravého kruhu pro vhazování sjel před bránu a předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém chtěl puk zasunout k levé tyči, Jacob Markstrom ale jeho střelu po ledě pravým betonem zastavil.

41:42
    Tampa Bay Lightning si v úvodu třetí třetiny vytvořila obrovskou šanci a velice rychle mohla otočit stav dnešního utkání.

41:55
    Nahození Canucks ze středního pásma bylo přizvednuto do vzduchu a Ben Bishop puk ukryl v lapačce.

42:16
    Canucks nahodili puk do útočného pásma, Braydon Coburn ale hosty k ničemu nepustil a mohl založit protiútok.

42:55
    Hra se stejně jako během celého dnešního zápasu přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez další šance.

43:11
    Yannick Weber (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

43:29
    Lightning mohli rychle využít přesilovou hru, Jacob Markstrom ale jejich střelu z prostoru mezi kruhy pro vhazování zastavil, stejně jako následnou dorážku.

44:10
    Jonathan Marchessault v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k další nádherné střele, tentokrát ale pravý horní roh brány Jacoba Markstroma těsně minula!

44:58
    Lightning bojují a snaží se zápas otočit, Vladislav Namestnikov se ale v blízkosti levé tyče do zakončení nedostal.

45:20
    Victor Hedman tvrdě vypálil na levém křídle od modré čáry, Jacob Markstrom ale jeho střelu zastavil a přerušil hru.

46:08
    Radim Vrbata v rohu kluziště vybojoval puk a Canucks vzápětí skórovali, gól ale neplatí, protože již předtím rozhodčí pískali faul jednoho z hráčů Vancouveru.

46:08
    Henrik Sedin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

46:31
    Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos byl blízko vstřelení branky, když v blízkosti levé tyče mířil přesně pod horní tyč, jenže jeho střela nakonec byla tak přesná, až se od břevna odrazila zpět do hry!

47:48
    Jacob Markstrom předvedl další slušný zákrok, po kterém se po jeho pravici strhla po zakončení Stevena Stamkose další velká mela.

47:48
    Nikita Kučerov (TBL) dostal menší trest, hrubost.

47:48
    Derek Dorsett (VAN) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

48:49
    Radim Vrbata fauloval a daroval Tampě další přesilovou hru, jenže vhledem k jejich využívání mohou hráči Vancouveru faulovat kolikrát chtějí a zůstanou bez trestu.

48:49
    Radim Vrbata (VAN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

49:28
    Tampa Bay Lightning hraje v dnešním zápase již devátou přesilovou hru, zatím využila pouze jednu jedinou.

49:41
    Steven Stamkos tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom jeho pokus vyrazil mimo.

50:00
    Lightning na pravém křídle tvrdě vypálili od modré čáry a jejich střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

50:15
    Nikita Nesterov (TBL) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

50:15
    Jannik Hansen (VAN) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování – simulování.

51:09
    DANIEL SEDIN skóruje čtvrtý gól během posledních sedmi zápasů a vrací vedení zpět na stranu Vancouveru Canucks, to je šok pro Lightning!! Henrik Sedin na pravém křídle nádhernou zadovkou naslepo našel ze druhé vlny najíždějícího Daniela Sedina, který z pravého kruhu pro vhazování nádhernou střelou vymetl přesně pravý horní roh brány. Ben Bishop bez šance. Asistence: Henrik Sedin.
    Daniel SEDIN - 1:2

52:44
    Tampa Bay Lightning měla neskutečně možností na to, aby vstřelila více než jeden gól, jenže je nevyužila a tvrdě za to pyká.

53:10
    Daniel Sedin na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu bekhendem vypálil, jeho střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

53:46
    Zápas se čím dál rychleji chýlí ke svému konci a Tampě Bay Lightning se krátí čas na to, aby se zápasem ještě něco udělala.

54:27
    Pokud Tampa Bay Lightning tento zápas prohraje, tak si myslím, že si jeho hráči hodně budou drbat hlavu a budou chtít na něj rychle, ale opravdu rychle zapomenout.

55:38
    Jacob Markstrom zastavil střelu Lightning z levé strany a po jeho zákroku přichází na řadu reklamní přestávka.
    Ben Bishop měl dnes hodně práce a pochytal, co se dalo.

56:25
    Vancouver Canucks dostal Tampu Bay Lightning pod tlak, Daniel Sedin a ani žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.

56:47
    Nahození Lightning bylo sraženo mimo ledovou plochu a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

56:47
    Hráči obou týmů si alespoň na chvíli oddechly a nyní je čeká zřejmě ještě dramatický závěr zápasu.

56:59
    Victor Hedman vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu, jeho střela ale na bránu nezamířila.

57:28
    Radim Vrbata a po něm Adam Cracknell prověřili pozornost Bena Bishopa, brankář Lightning ale obě dvě střely vyrazil.

58:07
    Nikita Kučerov na levé straně obranného pásma zalehl puk, Vancouveru se ho ale podařilo vydolovat.

58:17
    Canucks tvrdě vypálili z levého křídla, jejich střela ale zamířila vedle bližší levé tyče.

58:18
    Jared McCann (VAN) odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

58:35
    Tampa Bay Lightning má k dispozici desátou přesilovou a Ben Bishop se vydal na střídačku, aby ji ještě posílil!

59:46
    Steven Stamkos vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom dokázal jeho střelu s obrovskými problémy zastavit! Před bránou Vancouveru poté vznikl obrovský závěr, největší v dnešním zápase, ani jednomu z hráčů Lightning se ale vstřelit vyrovnávací gól na 2:2 vstřelit nepodařilo!

59:50
    Bo Horvat ihned po vhazování zalehl puk, vylučovat ale nebude, přestože Lightning chvíli hodně protestovali.

59:58
    Steven Stamkos znovu tvrdě vypálil, jeho střelu ale za cenu vlastního zdraví zastavil obětaví Christopher Tanev.

Dramatické utkání mezi Tampou a Vancouverem ve třetí třetině gradovalo a krátce po jejím zahájení mohl otočit misky vah na stranu Tampy Bay Lightning kapitán Steven Stamkos, který si z pravého kruhu pro vhazování sjel před bránu a předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém chtěl puk zasunout k levé tyči, Jacob Markstrom ale jeho střelu po ledě pravým betonem zastavil. Steven Stamkos dělal vše, aby zápas zvrátil na stranu svého týmu a po necelých sedmi minutách od zahájení třetí třetiny se mu to málem podařilo, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování mířila tentokrát přesně pod břevno, nakonec se ale puk od břevna odrazil zpět do hry. Lightning během celého zápasu využili pouze jednu z deseti přesilových her a v čase 51:09 za to byli potrestáni. Bratři Sedinové ukázali svou sílu a vstřelili další důležitý gól. Henrik Sedin na pravém křídle nádhernou zadovkou našel najíždějícího bratra Daniela Sedina, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně do pravého horního rohu a vystřelil Vancouveru Canucks cenné vítězství. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 1 Vancouver Canucks 2.
    I Santové dnes drželi palce Tampě Bay Lightning, marně.

Tři hvězdy utkání

1. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    2. Jonathan Marchessault (TBL) 1+0
    3. Ryan Callahan (TBL) 0+0

Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:13
    Radim Vrbata (VAN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:31

(Ondřej Palát do utkání proti Vancouveru nezasáhl kvůli neblíže specifikovanému zranění.) (04:18:09)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Marchessault (Kučerov, Stralman) – 16. Baertschi (Vrbata, Biega), 52. D. Sedin (H. Sedin)

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dean Morton – Steve Miller, Tim Nowak

Diváci: 19092