Třinec – Vítkovice 3:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Chomutov – Zlín 1:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Berani Zlín
Pondělí 28.12.2015, 17:30 • SD ARÉNA, Chomutov • Tipsport extraliga • 31. kolo

Piráti podruhé v ročníku přenechali všechny body svému soupeři. Po Karlových Varech se to povedlo dnes Ševcům ze Zlína. Hosté tak přerušili nepříznivou bilanci na venkovních hřištích.

Toto je ode mě vše a příště se těším na počtenou. (19:50:03)

Hvězdou zápasu na zlínské straně je Roberts Bukarts. Na domácí straně dostává ocenění hvězda zápasu jediný střelec Chomutova Peter Ölvecký.

59:48
    Závěr zápasu se dohrává v za zlínskou klecí.
    Roberts BUKARTS - 1:5

59:19
    Zlín právě vstřelil branku!
    Po přihrávce od brankové čáry střílel z první ROBERTS BUKARTS a zvyšuje již na 5:1 pro zlínské barvy. Pro lotyšského útočníka je třetí gól v dnešním utkání a celkově pátý proti Chomutov v letošním ročníku. Asistence: Petr Holík.

58:53
    Emoce planou a Zlín si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Adam Jánošík.

58:35
    Střelu Kotvana od modré čáry Strmeň vykopl do rohu hrací plochy.

58:21
    Marek Tomica (CHM) fauloval u hrazení Kubiše, který byl v souboji s jiným hráčem Pirátů. Hráč s číslem 14 dostává menší trest + osobní trest za naražení zezadu. Dvouminutový trest odpyká Jakub Chrpa.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty hry ve třetí části.

57:30
    Pirátům se ani v závěrečných minutách nedaří usadit v Kašíkově blízkosti. Vypadá to, že Zlín bude druhým celkem, kterým dobude v letošním ročníku chomutovskou SD ARÉNU a získá ze severu Čech plný bodový zisk.

56:40
    Jánošíkova střela od modré Kašíkovi vypadla, ale žádný z chomutovských se již k puku nedostal.

55:16

54:30
    Zlín ani v přesilovce nikam nepospíchá a spíše se jeho hráči snaží zašlápnout kotouč u hrazení.

53:40
    Bukarts s Holíkem kombinují v okolí pirátské klece.

53:16
    Zatím jediný střelec Pirátů v dnešním zápase Peter Ölvecký si pomohl faulem ve snaze získat kotouč a dostává menší trest za vysokou hůl.

52:35
    Červenka s Růžičkou vybojovali kotouč pro Jánošíka, jehož střela zápěstím trefuje pouze padajícího hráče Zlína.

51:40
    Zlín se již nikam nežene a pouze zachytává pirátské útoky a posílá puky ke Strmeňově brance.

50:57
    Chomutov si ne a ne vytvořit tlak, kterým by smazal tříbrankové manko.

49:25
    Piráti mají sice optický tlak, ale po většinu času hrají u mantinelu a na brankáře Zlína toho moc nejde.

48:58
    Po Ölveckého vyjetí z rohu se dostal k lehké teči Štěpán Hřebejk, ale ani on nepřelstil brankáře Beranů.

47:51
    Chomutovští získali další vhazování před Kašíkovou klecí. Podaří se jim ještě překonat zlínského muže s maskou?

47:07
    Zlínští zatím pouze posílají kotouče do pirátského pásma.
    Fotografie z úvodní čestné buly, která zahájila dnešní zápas.

46:44
    Nyní se Piráti snažil založit další rychlý útok, ale puk skončil v hledišti. Před buly ve středovém kruhu následuje komerční pauza.

45:49
    Piráti přidali na bruslení a důkazem toho může být i další pokus Jana Rutty, který vyzkoušel pozornost Libora Kašíka střelou od pravého hrazení.

45:10
    Po rychlém kontru nahrál Dušek najíždějícímu Chrpovi, který svou rychlou střelou zápěstím získal pro Piráty útočnou třetinu.

44:18

44:07
    Pospíšil si neporozuměl s Jánošíkem a Piráti přicházejí o útočné pásmo.

43:53
    Ruttova dělovka byla zblokována do ochranné sítě. Chomutovský celek zůstane v útočném pásmu.

43:23
    Minuta přesilovky pryč, ale Piráti zatím příliš nezaměstnali brankáře Kašíka.

42:18
    Tomáš Pospíšil si prosmýkl mezi dvěma hráči a lehkým háčkem přerušil jeho počínání zlínský kapitán Ondřej Veselý.

41:30
    Brankář Jan Strmeň již signalizoval zakázané uvolnění Zlína, ale rozhodčí byli jiného názoru a nechávají hru plynout.

40:47
    Puk skončil na pirátské střídačce. Vhazuje se ve středovém kruhu.

40:21
    Vondrka se proháčkoval do útočného pásma, ale zakončit svou akci se mu již nepodařilo.

40:01

Ve druhé třetině skórovali pouze hostující hokejisté, kteří dvěma brankami navýšili své vedení. Druhou branku v zápase zaznamenal Lotyš Roberts Bukarts, který již počtvrté v ročníku překonal pirátské brankáře. Zatím poslední branku má na svědomí Roman Vlach, jenž tečoval Marušákův pokus od modré čáry.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Brankář Kašík opět přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

39:30
    Ölvecký sice vyhrál buly, ale jsou to Zlínští, kteří rychle podnikají útočnou akci.

39:05
    Červenka nahrál na Pospíšila, ale ten bohužel nedokázal v tísni zakončit a následně se puk dostává do středního pásma.

38:35

38:22

38:04
    Chomutovským se dneska vůbec nedaří a opět je vidění několik zmatků v pirátské rozehrávce.

37:30
    Útočnou snahu Pirátů zastavuje odpískaný ofsajd.

36:35
    Poměr sil na ledě se srovná, neboť menší trest za vysokou hůl inkasuje zlínský Roman Vlach.

36:22
    Zlín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Roman Červenka.

35:53
    Miroslav Kopřiva opouští své pracoviště. Místo něho nastupuje do dnešního zápasu Jan Strmeň.
    Roberts BUKARTS - 1:4

35:53
    Říčka našel nahrávkou ROBERTSE BUKARTSE, jenž zamíchal s kotoučem a následně poslal puk do Kopřivovy brány. Asistence: Robert Říčka.

35:41
    Holík vybojoval kotouč za pirátskou klecí a následně předložil puk Žižkovi, ale ten Kopřivu nepřekonal.

35:02
    Šťastný zachytil nepřesnou rozehrávku Chomutova a následně vystřelil na Kopřivu. Od boční tyčky se puk odrazil do ochranné sítě, tudíž se bude vhazovat po pravé ruce pirátské jedničky.

34:15
    Jánošíkova střela z levého kruhu Kašíkovi vypadla, ale hosté nakonec dostali kotouč do bezpečné zóny.

33:26
    Čachotský dělá problémy chomutovské obraně. Stačí mu k tomu pouze manévrování s pukem v rohu hrací plochy.

32:56
    Červenka obdržel nahrávku do mezikruží a po rychlé otočce zaměstnal Kašíka bekhendovým pokusem. Zlínský brankář chvilku nevěděl, kde má kousek černé gumy, nakonec to ale vyřešil a bude se vhazovat po jeho levici.

32:38
    Zlínští opět posílají kotouč po hrazení na zakázané uvolnění.

32:17
    Hra se před Kašíka ještě vrátí, neboť Ševci pouze vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění.

31:49
    Ruttova nenápadná střela zaměstnala Kašíkovu pozornost a Piráti se díky tomu usazují ve zlínském pásmu.

30:50
    Ölveckého řada nyní opět zaměstnala zlínskou obranu, ale Pospíšil byl přeci jen obrán o kotouč, který následně míří až do pirátského obranného pásma.

30:25
    Šťastného pokus od hrazení Kopřiva pouze vyráží a následně Piráti otáčejí kormidlem děje zápasu.

29:34
    Až nyní dokázali Piráti ohrozit Libora Kašíka, ten ale předvedl jistý zákrok a drží svůj celek ve hře o body.

29:06
    Pospíšil s Ölveckým bojují v rohu útočného pásma, ale ohrožení Kašíka zatím nepřichází.

28:25
    Piráti se nedokáží dostat do tempa a dělají zbytečné chyby, ze kterých plyne ohrožení Kopřivovy brány.

Dnešní utkání sleduje 5 250 diváků, což značí, že je podruhé v ročníku vyprodáno.
    Roman VLACH - 1:3

27:24
    Ihned po buly se dostal ke střele Jiří Marušák, jehož projektil tečoval před Kopřivou ROMAN VLACH. Zlínští odskakují již do dvoubrankového vedení. Asistence: Jiří Marušák a Ondřej Veselý.

27:15
    Po Čachotského střele musel vytáhnou další zákrok brankář Miroslav Kopřiva. Po komerční pauze se hra vrátí před pirátskou klec.

26:50

26:39
    A opět míří kotouč až ke Kopřivovi, jenž po špatné rozehrávce zbrzdil pirátský útok.

26:14
    Tato přesilovka se Pirátům moc nedaří. Zlínští zatím bezpečně brání modrou čáru.

25:36
    Piráti svírají svého soupeře, ale dlouho jim trvá než vůbec vystřelí na Kašíkovu klec.

24:50
    Hosté špatně střídají a jsou za to potrestáni dvěma minutami, které odpyká Roberts Bukarts.

24:17
    Veselý objel útočné pásmo, ale střílenou přihrávkou nemířil vůbec přesně a naopak vyhání svůj celek z pirátského pásma.

23:20
    Červenkovu nahrávku zpoza brankové čáry zachytil jeden z hostí a opět míří kotouč pryč z útočné pásma Pirátů.

22:57
    Po buly opět posílají hosté kotouč do bezpečné vzdálenosti od svého brankáře.

22:47
    Ševci posílají kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

22:26
    Útočnou akci Zlína zastavuje odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se tak přesune za modrou čáru.

21:57
    Čtvrtá útočná řada Zlína nyní dělá Pirátům obrovské problémy. A je jen štěstí, že brankář Kopřiva potřetí neinkasoval.

21:29
    Vondrkovu střelu Kašík pouze vyráží, ale jeho obránci mu pomohli a chomutovského kapitána k dorážce nepustili.

20:36
    Květoň obkroužil celé útočné pásmo a následně nahrál na obránce, který o puk přišel a do úniku se hnal Petr Holík, jenž ale nedokázal šanci proměnit a navýšit tím zlínské vedení.

20:01

Pirátům se povedl vstup do zápasu, což korunoval v desáté minutě Peter Ölvecký, který zaznamenal svou druhou branku v pirátském dresu. Následně se Valachům podařilo v rozmezí 120 vteřin skóre úplně otočit. Postarali se o to Roberts Bukarts a David Šťastný.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Červenka byl obrán o kotouč v útočném pásmu a následně to ještě Ševci zkoušeli ohrozit Kopřivu.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny a nyní jsou Zlínští aktivnějším celkem na hrací ploše.
    David ŠŤASTNÝ - 1:2

18:30
    Zlín otáčí vývoj zápasu! Po pravé straně unikl DAVID ŠŤASTNÝ, jenž nejprve trefil Kopřivu do hrudi a následně dorážkou již dostal puk do sítě. Pro zlínského útočníka je to premiérova trefa v nejvyšší tuzemské soutěži. Asistence: Oldřich Kotvan a Jiří Marušák.

17:34
    Jánošík přihrál přímo na hůl Vlacha, ale následně svoji chybu slovenský zadák napravil a nepustil zlínského forvarda do útočného pásma.
    Roberts BUKARTS - 1:1

16:27
    Těsně po konci početní výhody se Zlín dočkává branky. Petr Holík našel od levého mantinelu najíždějícího ROBERTSE BUKARTSE, jenž dokázal procedit kotouč někde mezi Kopřivovým tělem a tyčkou. Asistence: Petr Holík.

16:02
    Bukarts zůstal osamocený u levé tyčky Kopřivovy branky, ale po přihrávce z druhé strany nedokázal zakončit.

15:21
    Sklenář svým dobrým napadáním získal kotouč a následně šetří čas v rohu zlínského pásma.

15:05
    Pirátům se podařilo vyhodit kotouč až ke zlínské brance.

14:23
    Zlín si zahraje početní výhodu. Dvě minuty na trestné lavici stráví Štěpán Hřebejk, jenž se provinil nedovoleným bráněním.

14:20
    Holík nahrál Bukartsovi, jemuž se střela nepovedla.

13:34
    Piráti jsou opět nastěhováni v pásmu Ševců, ale Kašík zatím nemá sebemenší problém.

12:50
    Po zásahu Kopřivy je oznámena další komerční přestávka, po které se hra vrátí před pirátskou branku.

12:04
    Rychlost nyní nabral Jan Maruna, ale střela zlínského útočníka, který přišel během ročník z rodného Havířova, nebyla vůbec přesná a skončila pouze na zadním hrazení.

11:36
    Růžička naservíroval pěknou nahrávku Tomicovi, ale toho zradilo zpracování a po jeho lehké teči skončil kotouč na hostující střídačce.

11:00
    Hřebejk protečoval kotouč do útočného pásma a ihned jde napadat zlínské beky.
    Peter ÖLVECKÝ - 1:0

09:35
    Piráti právě vstřelili branku!
    Vyloučený Žižka se ani nestihl vrátit zpět do hry. PETER ÖLVECKÝ vybojoval kotouč na hostující obraně a po následné kličce v pádu překonává Kašíka a stává se druhým hráčem Pirátů, jenž v letošním ročníku překonal zlínského brankáře ze hry. Asistence: Adam Jánošík a Štěpán Hřebejk.

09:13
    Cibák s Říčkou šetří cenné vteřinky v chomutovské třetině.

08:55
    Po rychlé výměně přihrávek se ocitl osamocený Vondrka, ale z mezikruží trefil pouze připraveného Kašíka, jenž vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

07:58
    Skinnerovu nahrávku přes šířku pásma na Růžičku vypíchl jeden z obránců Valachů, přesto Piráti zaměstnávají i nadále bránící čtveřici.

07:31
    Prvním vyloučeným mužem dnešního zápasu je zlínský Tomáš Žižka, který si v souboji s Romanem Červenkou pomohl hákováním.

07:15
    Piráti mají ponechanou výhodu po faulu na Romana Červenku.

07:01
    Rychlý protiútok domácích zastavuje odpískaný ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.

06:49
    Robert Říčka se protáhl podél hrazení do útočné třetiny, ale zakončit nedokázal, neboť mu stopku vystavil Jánošík.

05:48
    Ölvecký se Sklenářem vybojovali kotouč ve zlínské třetině a díky tomu tento útok Pirátů zaměstnává obranu Valachů, což se jistě líbí domácím příznivcům.

05:16
    Nyní kotouč skončil v hledišti, tudíž se vhazuje ve středním pásmu.

04:59
    Ruttova nahrávka směřující na najíždějícího Skinnera byla vytečována mimo útočné pásmo.

04:30
    Z nenápadné akce si dokázal vybruslit z rohu útočného pásma Maruna, ale trefil pouze hruď Kopřivy.

03:57
    Až nyní přerušil Libor Kašík hru, vhazuje se po jeho levici.

03:39
    Červenka dojel puk směřující do útočné třetiny, počkal na spoluhráče a následně Tomica trefil brankáře hostí. Tlak Pirátů ale stále trvá.

02:45
    Po Chrpově nahrávce střílel z první Dušek, ale střela chomutovskému útočníkovi nesedla a vůbec neohrozila brankáře Kašíka.

02:05
    Kotvan dostal nabito k modré a rychlou střelou příklepem vyzkoušel Kopřivovu pozornost.

01:39
    Čachotský našel nahrávkou najíždějícího Vlacha, ale ten bohužel pro hosty nepřešel přes dvojici pirátských beků.

00:46
    Piráti se snažili zaměstnat hostující obranu, což se jim na chvilku i podařilo, ale vzápětí Ševci posílají kotouč do středního pásma.

00:15
    První útočná akce Zlína končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Kašíka.

00:01

Slavnostní buly zápasu vhodí populární pirátský fanoušek Jan Oberstein, v Chomutově přezdívaný Obr.

Zlínští již jsou připraveni na modré čáře. Na druhou stranu právě přijíždějí domácí hokejisté. Třetí vzájemný duel obou celků začne za několik málo okamžiků.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Květoň – Vondrka "C", Růžička, Hřebejk "A" – Sklenář, Ölvecký, Pospíšil – Chrpa, Dušek, Chlouba. Trenér: Vladimír Růžička starší.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček, Stuchlík – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Šťastný – Sýkora, Cibák, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Extraligovou premiéru si dnes odbude chomutovský odchovanec Jakub Chrpa, jenž dosud nastupoval v partnerské Kadani.

Vzájemné zápasy v tomto ročníku:

5. kolo vs. Chomutov – Zlín 2:1sn

První duel se hrál na severu Čech. Na první branku si diváci v SD ARÉNĚ museli počkat do devětadvacáté minuty, kdy se trefil Roman Červenka. Na jeho gól navázali hosté o čtrnáct minut později zásluhou Pavla Kubiše. Další branka již ve zbytku základní hrací doby a v prodloužení nepadla, a tak došlo na nájezdovou loterii. V ní vystřelil druhý bod pro pirátské barvy kapitán Michal Vondrka.

Branky a nahrávky: 29. Červenka (Růžička, Rýgl), rozhodující nájezd Vondrka – 43. Kubiš (Vlach).

18. kolo vs. Zlín – Chomutov 2:1sn

Druhé měření sil na Zimním stadionu Luďka Čajky mělo totožný scénář. Opět se jako první dostali to vedení domácí, tentokrát to byl Zlín, který udeřil z hole Robertse Bukartse. Na jeho trefu odpověděl o devět minut později Roman Červenka. A jelikož třetí třetina ani následné prodloužení nepřineslo rozuzlení, musel rozhodnout v nájezdech Roberts Bukarts, jenž svou druhou trefou vystřelil Beranům druhý bod.

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (Holík), rozh. nájezd Bukarts – 39. Červenka (Růžička).

Pirátské družině aktuálně patří šestá příčka extraligové tabulky. Svěřenci trenéra Růžičky mají jednobodovou ztrátu na pátou Spartu ale i pouze stejně vysoký náskok na sedmou Olomouc. Během druhého vánočního svátku sehráli Piráti duel na ledě Vítkovic. Po dvou třetinách vedli domácí již 5:1, poté ale Chomutovští zabrali a dokázali zápas zdramatizovat, avšak žádný bod v Ostravě neuloupili a prohráli 4:5. Vítěznou branku zaznamenal bývalý hráč Pirátů Marek Hovorka. Led domácí arény Chomutovu svědčí, neboť z patnácti předchozích zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho pouze jednou v základní hrací době. Díky tomu jsou Severočeši na druhém místě v tabulce zápasů hraných na domácích kluzištích. Bezesporu velkou zásluhu na tom má i Roman Červenka, jenž neustále navyšuje své bodové skóre v čele produktivity Tipsport extraligy.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 28 zápasů, 39b (14+25)
    2. Michal Vondrka – 30 zápasů, 23b (11+12)
    3. Vladimír Růžička – 28 zápasů, 20b (7+13)
    4. Tomáš Pospíšil – 29 zápasů, 16b (8+8)
    5. Jan Rutta – 28 zápasů, 14b (5+9)

Statistiky brankářů:

1. Miroslav Kopřiva – 23 zápasů, 92,35% úsp. zákroků
    2. Jan Strmeň – 13 zápasů, 90,18% úsp. zákroků
    3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků

PSG Zlín

Zlín se momentálně nalézá na jedenáctém místě se čtyřbodovou ztrátou na desáté Vítkovice, ale pouze s jednobodovým náskokem na dotírající Pardbubice. V sobotním kole svěřenci trenéra Rostislava Vlacha porazili v domácím prostředí Mladou Boleslav. Ševci nad svým sokem třikrát vedli, ale nakonec získali dva body za výhru v nájezdech. V nich rozhodla šikovnost Petra Holíka. Valachům se na venkovních kluzištích příliš nedaří, neboť z posledních šesti případů dokázal vyhrát pouze jednou a to šestého prosince v Brně.

1. Petr Holík – 29 zápasů, 18b (4+14)
    2. Pavel Kubiš – 29 zápasů, 12b (4+8)
    3. Oldřich Kotvan – 29 zápasů, 10b (6+4)
    4. Robert Říčka – 29 zápasů, 9b (6+3)
    5. Roberts Bukarts – 14 zápasů, 8b (7+1)

1. Libor Kašík – 24 zápasů, 92,07% úsp. zákroků
    2. Tomáš Štůrala – 8 zápasů, 90,60% úsp. zákroků

Přeji krásné pozdní pondělní odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu kompletní porci zápasů již 31.kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a PSG Zlín. Úvodní buly bude v chomutovské SD ARÉNĚ vhozeno v tradičních 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) – 17. Bukarts (Holík), 19. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Vlach (Marušák, Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (Holík)

Piráti Chomutov: Kopřiva (od 36. Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Květoň – Vondrka "C", Růžička, Hřebejk "A" – Sklenář, Ölvecký, Pospíšil – Chrpa, Dušek, Chlouba. Trenér: Vladimír Růžička starší.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček, Stuchlík – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Šťastný – Sýkora, Cibák, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr

Diváci: 5 250