Třinec – Vítkovice 3:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Chomutov – Zlín 1:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Berani Zlín
Pondělí 28.12.2015, 17:30 • SD ARÉNA, Chomutov • Tipsport extraliga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásné pozdní pondělní odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu kompletní porci zápasů již 31.kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a PSG Zlín. Úvodní buly bude v chomutovské SD ARÉNĚ vhozeno v tradičních 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.

PSG Zlín

Zlín se momentálně nalézá na jedenáctém místě se čtyřbodovou ztrátou na desáté Vítkovice, ale pouze s jednobodovým náskokem na dotírající Pardbubice. V sobotním kole svěřenci trenéra Rostislava Vlacha porazili v domácím prostředí Mladou Boleslav. Ševci nad svým sokem třikrát vedli, ale nakonec získali dva body za výhru v nájezdech. V nich rozhodla šikovnost Petra Holíka. Valachům se na venkovních kluzištích příliš nedaří, neboť z posledních šesti případů dokázal vyhrát pouze jednou a to šestého prosince v Brně.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Petr Holík – 29 zápasů, 18b (4+14)
    2. Pavel Kubiš – 29 zápasů, 12b (4+8)
    3. Oldřich Kotvan – 29 zápasů, 10b (6+4)
    4. Robert Říčka – 29 zápasů, 9b (6+3)
    5. Roberts Bukarts – 14 zápasů, 8b (7+1)

Statistiky brankářů:

1. Libor Kašík – 24 zápasů, 92,07% úsp. zákroků
    2. Tomáš Štůrala – 8 zápasů, 90,60% úsp. zákroků

Pirátské družině aktuálně patří šestá příčka extraligové tabulky. Svěřenci trenéra Růžičky mají jednobodovou ztrátu na pátou Spartu ale i pouze stejně vysoký náskok na sedmou Olomouc. Během druhého vánočního svátku sehráli Piráti duel na ledě Vítkovic. Po dvou třetinách vedli domácí již 5:1, poté ale Chomutovští zabrali a dokázali zápas zdramatizovat, avšak žádný bod v Ostravě neuloupili a prohráli 4:5. Vítěznou branku zaznamenal bývalý hráč Pirátů Marek Hovorka. Led domácí arény Chomutovu svědčí, neboť z patnácti předchozích zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho pouze jednou v základní hrací době. Díky tomu jsou Severočeši na druhém místě v tabulce zápasů hraných na domácích kluzištích. Bezesporu velkou zásluhu na tom má i Roman Červenka, jenž neustále navyšuje své bodové skóre v čele produktivity Tipsport extraligy.

1. Roman Červenka – 28 zápasů, 39b (14+25)
    2. Michal Vondrka – 30 zápasů, 23b (11+12)
    3. Vladimír Růžička – 28 zápasů, 20b (7+13)
    4. Tomáš Pospíšil – 29 zápasů, 16b (8+8)
    5. Jan Rutta – 28 zápasů, 14b (5+9)

1. Miroslav Kopřiva – 23 zápasů, 92,35% úsp. zákroků
    2. Jan Strmeň – 13 zápasů, 90,18% úsp. zákroků
    3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků

Vzájemné zápasy v tomto ročníku:

5. kolo vs. Chomutov – Zlín 2:1sn

První duel se hrál na severu Čech. Na první branku si diváci v SD ARÉNĚ museli počkat do devětadvacáté minuty, kdy se trefil Roman Červenka. Na jeho gól navázali hosté o čtrnáct minut později zásluhou Pavla Kubiše. Další branka již ve zbytku základní hrací doby a v prodloužení nepadla, a tak došlo na nájezdovou loterii. V ní vystřelil druhý bod pro pirátské barvy kapitán Michal Vondrka.

Branky a nahrávky: 29. Červenka (Růžička, Rýgl), rozhodující nájezd Vondrka – 43. Kubiš (Vlach).

18. kolo vs. Zlín – Chomutov 2:1sn

Druhé měření sil na Zimním stadionu Luďka Čajky mělo totožný scénář. Opět se jako první dostali to vedení domácí, tentokrát to byl Zlín, který udeřil z hole Robertse Bukartse. Na jeho trefu odpověděl o devět minut později Roman Červenka. A jelikož třetí třetina ani následné prodloužení nepřineslo rozuzlení, musel rozhodnout v nájezdech Roberts Bukarts, jenž svou druhou trefou vystřelil Beranům druhý bod.

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (Holík), rozh. nájezd Bukarts – 39. Červenka (Růžička).
    Extraligovou premiéru si dnes odbude chomutovský odchovanec Jakub Chrpa, jenž dosud nastupoval v partnerské Kadani.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Květoň – Vondrka "C", Růžička, Hřebejk "A" – Sklenář, Ölvecký, Pospíšil – Chrpa, Dušek, Chlouba. Trenér: Vladimír Růžička starší.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček, Stuchlík – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Šťastný – Sýkora, Cibák, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr.

Zlínští již jsou připraveni na modré čáře. Na druhou stranu právě přijíždějí domácí hokejisté. Třetí vzájemný duel obou celků začne za několik málo okamžiků.

Slavnostní buly zápasu vhodí populární pirátský fanoušek Jan Oberstein, v Chomutově přezdívaný Obr.

00:01

00:15
    První útočná akce Zlína končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Kašíka.

00:46
    Piráti se snažili zaměstnat hostující obranu, což se jim na chvilku i podařilo, ale vzápětí Ševci posílají kotouč do středního pásma.

01:39
    Čachotský našel nahrávkou najíždějícího Vlacha, ale ten bohužel pro hosty nepřešel přes dvojici pirátských beků.

02:05
    Kotvan dostal nabito k modré a rychlou střelou příklepem vyzkoušel Kopřivovu pozornost.

02:45
    Po Chrpově nahrávce střílel z první Dušek, ale střela chomutovskému útočníkovi nesedla a vůbec neohrozila brankáře Kašíka.

03:39
    Červenka dojel puk směřující do útočné třetiny, počkal na spoluhráče a následně Tomica trefil brankáře hostí. Tlak Pirátů ale stále trvá.

03:57
    Až nyní přerušil Libor Kašík hru, vhazuje se po jeho levici.

04:30
    Z nenápadné akce si dokázal vybruslit z rohu útočného pásma Maruna, ale trefil pouze hruď Kopřivy.

04:59
    Ruttova nahrávka směřující na najíždějícího Skinnera byla vytečována mimo útočné pásmo.

05:16
    Nyní kotouč skončil v hledišti, tudíž se vhazuje ve středním pásmu.

05:48
    Ölvecký se Sklenářem vybojovali kotouč ve zlínské třetině a díky tomu tento útok Pirátů zaměstnává obranu Valachů, což se jistě líbí domácím příznivcům.

06:49
    Robert Říčka se protáhl podél hrazení do útočné třetiny, ale zakončit nedokázal, neboť mu stopku vystavil Jánošík.

07:01
    Rychlý protiútok domácích zastavuje odpískaný ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.

07:15
    Piráti mají ponechanou výhodu po faulu na Romana Červenku.

07:31
    Prvním vyloučeným mužem dnešního zápasu je zlínský Tomáš Žižka, který si v souboji s Romanem Červenkou pomohl hákováním.

07:58
    Skinnerovu nahrávku přes šířku pásma na Růžičku vypíchl jeden z obránců Valachů, přesto Piráti zaměstnávají i nadále bránící čtveřici.

08:55
    Po rychlé výměně přihrávek se ocitl osamocený Vondrka, ale z mezikruží trefil pouze připraveného Kašíka, jenž vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

09:13
    Cibák s Říčkou šetří cenné vteřinky v chomutovské třetině.

09:35
    Piráti právě vstřelili branku!
    Vyloučený Žižka se ani nestihl vrátit zpět do hry. PETER ÖLVECKÝ vybojoval kotouč na hostující obraně a po následné kličce v pádu překonává Kašíka a stává se druhým hráčem Pirátů, jenž v letošním ročníku překonal zlínského brankáře ze hry. Asistence: Adam Jánošík a Štěpán Hřebejk.
    Peter ÖLVECKÝ - 1:0

11:00
    Hřebejk protečoval kotouč do útočného pásma a ihned jde napadat zlínské beky.

11:36
    Růžička naservíroval pěknou nahrávku Tomicovi, ale toho zradilo zpracování a po jeho lehké teči skončil kotouč na hostující střídačce.

12:04
    Rychlost nyní nabral Jan Maruna, ale střela zlínského útočníka, který přišel během ročník z rodného Havířova, nebyla vůbec přesná a skončila pouze na zadním hrazení.

12:50
    Po zásahu Kopřivy je oznámena další komerční přestávka, po které se hra vrátí před pirátskou branku.

13:34
    Piráti jsou opět nastěhováni v pásmu Ševců, ale Kašík zatím nemá sebemenší problém.

14:20
    Holík nahrál Bukartsovi, jemuž se střela nepovedla.

14:23
    Zlín si zahraje početní výhodu. Dvě minuty na trestné lavici stráví Štěpán Hřebejk, jenž se provinil nedovoleným bráněním.

15:05
    Pirátům se podařilo vyhodit kotouč až ke zlínské brance.

15:21
    Sklenář svým dobrým napadáním získal kotouč a následně šetří čas v rohu zlínského pásma.

16:02
    Bukarts zůstal osamocený u levé tyčky Kopřivovy branky, ale po přihrávce z druhé strany nedokázal zakončit.

16:27
    Zlín právě vstřelil branku!
    Těsně po konci početní výhody se Zlín dočkává branky. Petr Holík našel od levého mantinelu najíždějícího ROBERTSE BUKARTSE, jenž dokázal procedit kotouč někde mezi Kopřivovým tělem a tyčkou. Asistence: Petr Holík.
    Roberts BUKARTS - 1:1

17:34
    Jánošík přihrál přímo na hůl Vlacha, ale následně svoji chybu slovenský zadák napravil a nepustil zlínského forvarda do útočného pásma.

18:30
    Zlín otáčí vývoj zápasu! Po pravé straně unikl DAVID ŠŤASTNÝ, jenž nejprve trefil Kopřivu do hrudi a následně dorážkou již dostal puk do sítě. Pro zlínského útočníka je to premiérova trefa v nejvyšší tuzemské soutěži. Asistence: Oldřich Kotvan a Jiří Marušák.
    David ŠŤASTNÝ - 1:2

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny a nyní jsou Zlínští aktivnějším celkem na hrací ploše.

19:42
    Červenka byl obrán o kotouč v útočném pásmu a následně to ještě Ševci zkoušeli ohrozit Kopřivu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Pirátům se povedl vstup do zápasu, což korunoval v desáté minutě Peter Ölvecký, který zaznamenal svou druhou branku v pirátském dresu. Následně se Valachům podařilo v rozmezí 120 vteřin skóre úplně otočit. Postarali se o to Roberts Bukarts a David Šťastný.

20:01

20:36
    Květoň obkroužil celé útočné pásmo a následně nahrál na obránce, který o puk přišel a do úniku se hnal Petr Holík, jenž ale nedokázal šanci proměnit a navýšit tím zlínské vedení.

21:29
    Vondrkovu střelu Kašík pouze vyráží, ale jeho obránci mu pomohli a chomutovského kapitána k dorážce nepustili.

21:57
    Čtvrtá útočná řada Zlína nyní dělá Pirátům obrovské problémy. A je jen štěstí, že brankář Kopřiva potřetí neinkasoval.

22:26
    Útočnou akci Zlína zastavuje odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se tak přesune za modrou čáru.

22:47
    Ševci posílají kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

22:57
    Po buly opět posílají hosté kotouč do bezpečné vzdálenosti od svého brankáře.

23:20
    Červenkovu nahrávku zpoza brankové čáry zachytil jeden z hostí a opět míří kotouč pryč z útočné pásma Pirátů.

24:17
    Veselý objel útočné pásmo, ale střílenou přihrávkou nemířil vůbec přesně a naopak vyhání svůj celek z pirátského pásma.

24:50
    Hosté špatně střídají a jsou za to potrestáni dvěma minutami, které odpyká Roberts Bukarts.

25:36
    Piráti svírají svého soupeře, ale dlouho jim trvá než vůbec vystřelí na Kašíkovu klec.

26:14
    Tato přesilovka se Pirátům moc nedaří. Zlínští zatím bezpečně brání modrou čáru.

26:39
    A opět míří kotouč až ke Kopřivovi, jenž po špatné rozehrávce zbrzdil pirátský útok.

26:50

27:15
    Po Čachotského střele musel vytáhnou další zákrok brankář Miroslav Kopřiva. Po komerční pauze se hra vrátí před pirátskou klec.

27:24
    Ihned po buly se dostal ke střele Jiří Marušák, jehož projektil tečoval před Kopřivou ROMAN VLACH. Zlínští odskakují již do dvoubrankového vedení. Asistence: Jiří Marušák a Ondřej Veselý.
    Roman VLACH - 1:3

Dnešní utkání sleduje 5 250 diváků, což značí, že je podruhé v ročníku vyprodáno.

28:25
    Piráti se nedokáží dostat do tempa a dělají zbytečné chyby, ze kterých plyne ohrožení Kopřivovy brány.

29:06
    Pospíšil s Ölveckým bojují v rohu útočného pásma, ale ohrožení Kašíka zatím nepřichází.

29:34
    Až nyní dokázali Piráti ohrozit Libora Kašíka, ten ale předvedl jistý zákrok a drží svůj celek ve hře o body.

30:25
    Šťastného pokus od hrazení Kopřiva pouze vyráží a následně Piráti otáčejí kormidlem děje zápasu.

30:50
    Ölveckého řada nyní opět zaměstnala zlínskou obranu, ale Pospíšil byl přeci jen obrán o kotouč, který následně míří až do pirátského obranného pásma.

31:49
    Ruttova nenápadná střela zaměstnala Kašíkovu pozornost a Piráti se díky tomu usazují ve zlínském pásmu.

32:17
    Hra se před Kašíka ještě vrátí, neboť Ševci pouze vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění.

32:38
    Zlínští opět posílají kotouč po hrazení na zakázané uvolnění.

32:56
    Červenka obdržel nahrávku do mezikruží a po rychlé otočce zaměstnal Kašíka bekhendovým pokusem. Zlínský brankář chvilku nevěděl, kde má kousek černé gumy, nakonec to ale vyřešil a bude se vhazovat po jeho levici.

33:26
    Čachotský dělá problémy chomutovské obraně. Stačí mu k tomu pouze manévrování s pukem v rohu hrací plochy.

34:15
    Jánošíkova střela z levého kruhu Kašíkovi vypadla, ale hosté nakonec dostali kotouč do bezpečné zóny.

35:02
    Šťastný zachytil nepřesnou rozehrávku Chomutova a následně vystřelil na Kopřivu. Od boční tyčky se puk odrazil do ochranné sítě, tudíž se bude vhazovat po pravé ruce pirátské jedničky.

35:41
    Holík vybojoval kotouč za pirátskou klecí a následně předložil puk Žižkovi, ale ten Kopřivu nepřekonal.

35:53
    Říčka našel nahrávkou ROBERTSE BUKARTSE, jenž zamíchal s kotoučem a následně poslal puk do Kopřivovy brány. Asistence: Robert Říčka.
    Roberts BUKARTS - 1:4

35:53
    Miroslav Kopřiva opouští své pracoviště. Místo něho nastupuje do dnešního zápasu Jan Strmeň.

36:22
    Zlín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Roman Červenka.

36:35
    Poměr sil na ledě se srovná, neboť menší trest za vysokou hůl inkasuje zlínský Roman Vlach.

37:30
    Útočnou snahu Pirátů zastavuje odpískaný ofsajd.

38:04
    Chomutovským se dneska vůbec nedaří a opět je vidění několik zmatků v pirátské rozehrávce.

38:22

38:35

39:05
    Červenka nahrál na Pospíšila, ale ten bohužel nedokázal v tísni zakončit a následně se puk dostává do středního pásma.

39:30
    Ölvecký sice vyhrál buly, ale jsou to Zlínští, kteří rychle podnikají útočnou akci.

39:46
    Brankář Kašík opět přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině skórovali pouze hostující hokejisté, kteří dvěma brankami navýšili své vedení. Druhou branku v zápase zaznamenal Lotyš Roberts Bukarts, který již počtvrté v ročníku překonal pirátské brankáře. Zatím poslední branku má na svědomí Roman Vlach, jenž tečoval Marušákův pokus od modré čáry.

40:01

40:21
    Vondrka se proháčkoval do útočného pásma, ale zakončit svou akci se mu již nepodařilo.

40:47
    Puk skončil na pirátské střídačce. Vhazuje se ve středovém kruhu.

41:30
    Brankář Jan Strmeň již signalizoval zakázané uvolnění Zlína, ale rozhodčí byli jiného názoru a nechávají hru plynout.

42:18
    Tomáš Pospíšil si prosmýkl mezi dvěma hráči a lehkým háčkem přerušil jeho počínání zlínský kapitán Ondřej Veselý.

43:23
    Minuta přesilovky pryč, ale Piráti zatím příliš nezaměstnali brankáře Kašíka.

43:53
    Ruttova dělovka byla zblokována do ochranné sítě. Chomutovský celek zůstane v útočném pásmu.

44:07
    Pospíšil si neporozuměl s Jánošíkem a Piráti přicházejí o útočné pásmo.

44:18

45:10
    Po rychlém kontru nahrál Dušek najíždějícímu Chrpovi, který svou rychlou střelou zápěstím získal pro Piráty útočnou třetinu.

45:49
    Piráti přidali na bruslení a důkazem toho může být i další pokus Jana Rutty, který vyzkoušel pozornost Libora Kašíka střelou od pravého hrazení.

46:44
    Nyní se Piráti snažil založit další rychlý útok, ale puk skončil v hledišti. Před buly ve středovém kruhu následuje komerční pauza.
    Fotografie z úvodní čestné buly, která zahájila dnešní zápas.

47:07
    Zlínští zatím pouze posílají kotouče do pirátského pásma.

47:51
    Chomutovští získali další vhazování před Kašíkovou klecí. Podaří se jim ještě překonat zlínského muže s maskou?

48:58
    Po Ölveckého vyjetí z rohu se dostal k lehké teči Štěpán Hřebejk, ale ani on nepřelstil brankáře Beranů.

49:25
    Piráti mají sice optický tlak, ale po většinu času hrají u mantinelu a na brankáře Zlína toho moc nejde.

50:57
    Chomutov si ne a ne vytvořit tlak, kterým by smazal tříbrankové manko.

51:40
    Zlín se již nikam nežene a pouze zachytává pirátské útoky a posílá puky ke Strmeňově brance.

52:35
    Červenka s Růžičkou vybojovali kotouč pro Jánošíka, jehož střela zápěstím trefuje pouze padajícího hráče Zlína.

53:16
    Zatím jediný střelec Pirátů v dnešním zápase Peter Ölvecký si pomohl faulem ve snaze získat kotouč a dostává menší trest za vysokou hůl.

53:40
    Bukarts s Holíkem kombinují v okolí pirátské klece.

54:30
    Zlín ani v přesilovce nikam nepospíchá a spíše se jeho hráči snaží zašlápnout kotouč u hrazení.

55:16

56:40
    Jánošíkova střela od modré Kašíkovi vypadla, ale žádný z chomutovských se již k puku nedostal.

57:30
    Pirátům se ani v závěrečných minutách nedaří usadit v Kašíkově blízkosti. Vypadá to, že Zlín bude druhým celkem, kterým dobude v letošním ročníku chomutovskou SD ARÉNU a získá ze severu Čech plný bodový zisk.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty hry ve třetí části.

58:21
    Marek Tomica (CHM) fauloval u hrazení Kubiše, který byl v souboji s jiným hráčem Pirátů. Hráč s číslem 14 dostává menší trest + osobní trest za naražení zezadu. Dvouminutový trest odpyká Jakub Chrpa.

58:35
    Střelu Kotvana od modré čáry Strmeň vykopl do rohu hrací plochy.

58:53
    Emoce planou a Zlín si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Adam Jánošík.

59:19
    Po přihrávce od brankové čáry střílel z první ROBERTS BUKARTS a zvyšuje již na 5:1 pro zlínské barvy. Pro lotyšského útočníka je třetí gól v dnešním utkání a celkově pátý proti Chomutov v letošním ročníku. Asistence: Petr Holík.
    Roberts BUKARTS - 1:5

59:48
    Závěr zápasu se dohrává v za zlínskou klecí.

Hvězdou zápasu na zlínské straně je Roberts Bukarts. Na domácí straně dostává ocenění hvězda zápasu jediný střelec Chomutova Peter Ölvecký.

Piráti podruhé v ročníku přenechali všechny body svému soupeři. Po Karlových Varech se to povedlo dnes Ševcům ze Zlína. Hosté tak přerušili nepříznivou bilanci na venkovních hřištích.

Toto je ode mě vše a příště se těším na počtenou. (19:50:03)

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) – 17. Bukarts (Holík), 19. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Vlach (Marušák, Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (Holík)

Piráti Chomutov: Kopřiva (od 36. Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Květoň – Vondrka "C", Růžička, Hřebejk "A" – Sklenář, Ölvecký, Pospíšil – Chrpa, Dušek, Chlouba. Trenér: Vladimír Růžička starší.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček, Stuchlík – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Šťastný – Sýkora, Cibák, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr

Diváci: 5 250