Banská Bystrica – Trenčín 1:3 (kon.) | Košice – Martin 4:2 (kon.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Nitra – Poprad 1:2 (po pr.) | Žilina – Skalica 5:4 (kon.)
MsHK Žilina
5:4 (1:0, 3:4, 1:0)
HK Skalica
sk Pondělí 28.12.2015, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Až deväť gólov sme videli v dueli dvoch posledných a ako sme sľubovali, určite to nebol hokej na zahodenie. Žilina sa týmto pádom dostala na rozdiel až 12 bodov pred poslednou Skalicou. (20:18:19)

59:28
    Novákova prudkýá strela priestor brány minula, Žilinčania opäť dostali puk do bezpečia.

59:02
    Zaujímavá kombinácia hostí, Pašek hľadal krížom cez bránkovisko na druhej strane spoluhráča, domáci vyhodili na icing.

58:44
    Lantoš iba nahodil do pásma, ale Tomek puk prikryl. Romančík následne odchádza na striedačku. Skalica to skúsi bez neho v pätici.

58:23
    Pašeka rozhodcovia do zakončenia nepustili, pretože útočník Skalice sa do pásma dostal vďaka postaveniu mimo hru.

57:57
    Skaličania mali obrovskú možnosť ísť do šiestich proti štyrom, keby odvolali brankára, ale faul Brendla všetko kazí.

57:49
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Brejčák - 2 min.).

57:30
    Oddychový čas hostí.

56:09
    Žilina strelila šiesty gól v zápase, lenže Stupka ho dosiahol rukou a tak neplatí.

55:56
    Tentoraz sa už ale Škoda natlačil pred Romančíka, jeho zakončenie gólman vyráža.

55:23
    Opäť tu máme zhruba dvojminútový úsek bez ničoho, hrá sa v strede poľa alebo nie príliš nebezpečne v tom útočnom.

53:57
    Zaujímavá strela z prvej od modrej na Tomeka, brankára Žiliny asi dokonca trafila aj do masky, ale v hre sa pokračuje ďalej.

52:02
    Romančík si zachytá o dosť viac, ako jeho náprotivok, zatiaľ však v pomere gólov nie je až taký veľký rozdiel a všetko sa to dá dohnať.

50:27
    Drábek si to namieril medzi kruhy, odkiaľ tvrdo vypálil, Romančík lapačkou vyráža. Následne prichádza k zakázanému uvoľneniu Skalice.

49:00
    Žilina točí súpera v pásme, jej strely sú však nepresné, alebo ich Romančík vidí. Brendl napokon vyhadzuje.

48:38
    Ďalšia strela Homera, tentoraz Romančík vyráža, ale Szupka nedokázal doraziť do brány.

48:21
    Homer vyslal tvrdú ranu od modrej, ale Romančík všetko videl a puk dokázal pokryť.

48:07
    Vylúčenie v tíme HK 36 HANT Skalica (Pašek – 2 min.).
    47:45 Richard HUNA - 5:4

47:45
    Žilina dala gól!

Tak ten gól po dlhom telefonovaní platí, hokejka RICHRDA HUNU nebola nad úrovňou brvna.

47:45
    Telefonuje sa veľmi dlho, no musíme si len počkať.

47:45
    Richard Huna dostal puk do brány, ale je otázne, či gól bude platiť. Hlavný arbiter si preto išiel zatelefonovať.

47:20
    Brendl dokázal strelou zamestnať Tomeka, ten nemal problém a hru pohodlne prerušuje.

46:58
    Mickievics sa opäť dostal po krídle až do tretiny súpera, avšak následne ho zastavil obranca, spadol a prišiel o puk.

46:40
    Puk sa odráža veľmi vysoko nad ľadovú plochu, dokonca sa dotkol kocky nad ňou a hra sa tým pádom musí prerušiť.

45:23
    Strela spomedzi kruhov na Romančíka skalického brankára neprekvapila, priestor medzi betónmi si pokryl.

43:57
    Žilina sa ešte chvíľu udržala vpredu, no hostia tesne pred koncom oslabenia vyhadzujú cez všetky čiary.

43:26
    Tvrdá rana od modrej, tentoraz mal Romančík s Homerovým pokusom viac problémov, avšak dokázal puk vyraziť do rohu.

43:07
    Presilovka domácim vôbec nevychádza, veď k prvému zákroku sa dostal až teraz a to len pre nahodený puk od modrej.

41:57
    Vylúčenie v tíme HK 36 HANT Skalica (Zukal - 2 min.).

41:57
    Tretia tretina začala dlhým úsekom hry v strede poľa, kedy sa nič nedialo, ale následne sa Ježek natlačil spoza brány pre Romančíka, ktorý puk pokryl. Došlo na nejaké strkanice z oboch strán a na trestnú lavicu niekto určite pôjde.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Perfektná tretina, ktorá priniesla až neuveriteľných sedem gólov sa musela páčiť. Tešme sa preto na tú poslednú a dúfajme, že ani jeden tím nezloží nohu z plynu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.
    38:59 BARÁK - 4:4

38:59
    Skalica dala gól!

Už siedmy gól v tejto tretine. Po vyhranom buly prišla strela od modrej a puk končí v sieti. Autorom je JINDŘICH BARÁK.

38:55
    Bezúch sa po pri mantineli natlačil okolo Homera až pred Tomeka, ktorý mu puk zobral a skalický útočník prepadol cez neho. Každý je v poriadku.

38:29
    Stupka usadil svoj tím v útočnom pásme, prihral Ťavodovi, ktorý vyslal tvrdú ranu. Dorážať ešte mohol Škoda, Romančík si tyčku pokryl.

38:05
    Napokon to prišlo len vďaka vyhodeniu a domáci sa naspäť nedostali pre ofsajd.

37:41
    Hunovci s Novotým sa držia v tretine súpera a hosťom sa nedarí stade dostať.

37:13
    Ďalšia zaujímavá strela Novotného, tentoraz po zemi, Romančíkov betón pripravený.

36:46
    Novotný sa dostal do zakončenia spoza obrancu, ten ho zráža do rohu, kde sa ho síce ujal Huna, ale už nič nemyslel.

36:17
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich.

35:34
    Róbert Huna prihral medzi kruhmi Handlovskému, ktorý ešte spravil kľučku na dvoch hráčov a dostal sa pred Romančíka, ktorého ale neprekonal.

34:24
    Novotný dostal puk do útočnej tretiny, kde ho prenechal na modrej a odtiaľ prišlo tvrdá, no nepresná rana.

33:44
    Zakázané uvoľnenie Skalice, hra sa opäť vráti pred Romančíka.
    33:25 ŠKODA - 4:3

33:25

Dobrá akcia Žiliny, pri ktorej si dvaja hráči prenechali puk a VLADMÍR ŠKODA to trafil spomedzi kruhov perfektne. Už šiesty gól v druhej tretine.

31:51
    Mickievics dostal puk z vlastnej tretiny až pred Tomeka, kde sa pokúsil o niečo medzi strelou a nahodením, úspešné to nebolo.

31:23
    Veľmi dobrý zákrok Romančíka, ktorý zabránil takmer istému gólu po strele z otočky pred bránkoviskom v podaní jedného zo Žilinčanov.

31:16
    V strede poľa ďalšia tvrdšia zrážka, na zemi opäť ostáva Trenčan. No táto tretina je rozhodne zaujímavá.

30:39
    Zdalo sa, že po vyhodení Žiliny sa bude pískať zakázané uvoľnenie, čo sa ale nestalo. Skaličania však tiež len bez rozmyslu vyhodili dopredu.

30:12
    Ďalší hráč po tvrdom zákroku na zemi, opäť je to Žilinčan a volá sa Matúš Trenčan. Dúfajme, že bude v poriadku.

29:42
    Zaujímavá strela spomedzi kruhov v podaní domácich hráčov, Romančík sa k zákroku nedostal, bola zrazená.
    29:06 LANTOŠ - 3:3

29:06

What a period! Najprv domáci neuspeli v situácií dvoch na jedného, za bránou dokonca ostal ležať jeden ich hráč, ale Skalica išla dopredu, až strelila gól, ktorý je pripísaný VLADIMÍROVI LANTOŠOVI.

28:03
    Pašek sa druhej strane rútil sám na Tomeka, žilinského brankára ale nedokázal prekonať.

27:46
    Zaujímavá prihrávka pred bránu takmer znamenala gól, pretože sa tam ocitli Škoda aj Stupka v dorážkach, ani jeden neuspel.

27:27
    Strela Brendla tečovaná a nepresná, dobre preto ide Žilina.

27:10
    Hra je opäť prerušená kvôli ofsajdu skalických hokejistov a tí sa po buly okamžite dostávajú do pásma súpera.

26:33
    Drevenák našiel pred bránou Róberta Hunu, ktorý vypálil z prvej, ten bránu tesne minul,

26:17
    Skalica sa drží v útočnom pásme, ale zväčša len popri mantineli Domáci aj napriek tomu dostali puk len na zakázané uvoľnenie.

26:01
    Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzovať sa tak bude pred Tomekom.
    24:30 BEZÚCH - 3:2

24:30

Reichelova delovka našla iba pozorného Tomeka, ktorý však len vyrazil puk k JURAJOVI BEZÚCHOVI a ten ho dostal do siete.
    24:04 BREJČÁK - 3:1

24:04

Tentoraz sa už JÁN BREJČÁK gólu dočkal, keď si jeho strelu od modrej do vlastnej brány tečoval jeden z obrancov Skalice.
    22:29 BARÁK - 2:1

22:29

Rýchla odpoveď ale prichádza na druhej strane, kde s apo nahodení pred bránu v podaní Zálešáka presadzuje obranca JINDŘICH BARÁK.
    22:00 HANDLOVSKÝ - 2:0

22:00

Daniel Brejčák vystrelil od modrej a aj keď jeho strela ešte v sieti neskončila, tá od LUKÁŠA HANDLOVSKĚHO už áno.

21:48
    Príležitosť aj na druhej strane, po nahodení pred bránu musel zasahovať Romančík.

21:03
    Opálek sa dostal do veľmi dobrej pozície a nakoniec aj k strele, no celú možnosť zahodil. Z tohto mohol byť gól.

20:31
    Prvá strela druhej tretiny patrila hosťom, spomedzi kruhov mierila na zadnú žrď, kde mal Tomek pripravený betón.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina priniesla jediný gól a to z hokejky Drevenáka už v jej úvode. Domáci Žilina tak vedie nad Skalicou 2:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    Veľká skrumáž pred Romančíkom, domáci boli veľmi blízko gólu, no to by musel dorážkou zakončenie Handlovského, ktoré padalo do bránkoviska zakončiť Škoda.

19:35
    Najprv Barák dostal tvrdú ranu do chráničov, čo rozdýchaval veľmi ťažko, ale následnú už ukryl v lapačke Romančík.

19:12
    Klíma sa dostal do samostatného nájazdu, vytiahol Tomeka viac do jednej strany, mieril do druhej – bránu minul.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:37
    Drábek vystrelil spoza dvoch obrancov, avšak nemieril presne, iba vedľa troch žrdí.

18:12
    Komínek vyslal zaujímavý pokus, Tomek musel veľmi rýchlo zasahovať, aby ten puk neprešiel za neho.

17:36
    Handlovského formácia sa točí v útočnom pásme a prišlo aj k dvom strelám, ani jedna nebola extra nebezpečná.

17:10
    Skvelá práca Stupku, ktorý zachytil puk vo vzduchu a zakončoval zoči – voči Romančíkovi, ten odolal.

17:00
    Veľmi pekne to chcel urobiť Brendl, jeho nahodenie však Pašek pred Tomekom nezakončil.

16:39
    Tvrdá strela Zaťka od modrej trafil hráčov hostí, tí vyhadzujú do stredného pásma.

16:10
    Novotný síce dostal puk okolo mantinelu do útočnej tretiny, avšak svoj tím v nej len usadil a staticky krúžia okolo mantinelu.

15:37
    Zakončenie hostí spred bránkoviska, strela na Tomeka neprešla len vďaka bloku jedného z domácich. Zakončoval Klíma.

15:04
    Aj keď sa Drábek dostal do útočného pásma, dlho sa v ňom nedokázal zdržať, kým mu obrancovia Skalice puk odstrelili.

14:33
    Tvrdá strela Kuraliho od modrej končí na chráničoch Romančíka, hrá sa ďalej a vidíme súboje pri mantineli.

14:13
    V šanci aj Pašek, ktorý dorážal vyrazený puk Tomekom, žilinský brankár však odolal, pretože dobre proti strele vykorčuľoval.

14:00
    Brendl to vyskúšal z veľkého uhlu z popri mantinelu, bránu netrafil.

13:44
    Novotný sto však skúsil sám, natlačil sa pred Romančíka, ten mu však celú akciu nakoniec chytil.

13:16
    Hra sa nám upokojila a puk drží Žilina na svojich hokejkách v strede poľa.

12:09
    Drevenák so spoluhráčom sa dostali do situácie dva na dva, prihrávka úvodného strelca gólu však cez obrancov neprešla.

11:27
    Novákovi sa hodil do strely Mickievics a zmaril tak poslednú šancu Skalice niečo v presilovke vymyslieť.

10:44
    Zálešákova strela od modrej zrazená a okamžite vystrelená preč z obraného pásma domáceho celku.

10:25
    Pašek s Brendlom však už puk v útoku držia, no len kombinujú okolo mantinelov a modrej čiary.

9:56
    Zálešák dostal puk do útočného pásma, kde ale narazil na dvoch obrancov a keďže neprihral, prišiel oň.

9:36
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Drevenák - 2 min.).

9:32
    Teraz sa už zakázané uvoľnenie píska, vhadzovať sa bude pred Romančíkom.

8:46
    Zakázané uvoľnenie sa aj napriek signalizácií domácich nepíska, ale Žilina ide aj tak dopredu, kam puk dostal Handlovský, no nič nevymyslel.

8:38
    Skrumáž pred bránou Romančíka, pretože sa pred ňu natlačilo niekoľko hráčov. Brankár Skalice však puk včas ukryl.

8:04
    Skalica získali puk v pásme Žiliny a aj keď sa v ňom zdržala, prišlo len k nepresnej strele. Následne tak domáci dostali puk z tretiny preč.

6:57
    Ofsajd domácich, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

5:44
    Školiak tvrdo narazený Ťavodom, opäť sme pri mantineli. Keď je Skalica v ofenzíve, tak sa to takmer všetko sústredí tam.

5:05
    Ďalšie súboje za bránou Tomeka, opäť z nich úspešne vyšli domáci a aj keď dostali puk len za súperov svätyňu, nepustili aspoň Skalicu do šance.

3:56
    Klíma držal puk za bránou, nahodil ho pred Tomeka, odkiaľ sa odrazil k Reichelovi. Jeho tvrdá strela trafila cloniaceho obrancu súpera.

3:06
    Ešte pálil z dobrej pozície Stupka, Romančík s ďalším dobrým zákrokom.

2:59
    Z prečíslenia dvoch na jedného sa stal samostatný nájazd Handlovského, jeho blafák nevyšiel.

2:34
    Nevyšiel však ani prechod domácich dopredu, jeden z Hunovcov stál v postavení mimo hry.

2:23
    Dlhá prihrávka v podaní hostí dopredu sa neujala, jednému z hostí puk preskočil hokejku.
    1:23 DREVENÁK - 1:0

1:23

A máme tu veľmi rýchlo aj prvý gól. Romančk vyrazil pred seba od modrej čiary a MILAN DREVENÁK ju dokázal doraziť do brány.

1:16
    Prvýkrát v ofenzíve aj Skalica, avšak nič jej hráči nevymysleli a tak sa hra vrátila pred Romančíka, ktorý opäť prerušuje,

0:34
    A to isté platí aj druhýkrát po tvrdej rane Ťavodu od modrej čiary.

0:30
    Domáci sa ako prví dostali do ofenzívy, odkiaľ vyslali aj prvú strelu, Romančíkova lapačka bola pozorná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, Kurali, Makovský, Mendrej – Richard Huna, Róbert Huna, Novotný – Handlovský, Škoda, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Valášek, Švec

HK 36 HANT Skalica: Romančík – Barák, Reichel, Novák, Opalek, Jankovič, Zukal, Horváth – Mickievics, Brendl, Pašek – Komínek, Školiak, Korýtko – Bezúch, Klíma, Markulinec – Trenčan, Zálešák, Lantoš.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Slovenská Tipsport liga neoddychuje a aj počas vianočného obdobia prináša divákom radosť z hry. Po kole, ktoré sa hralo na Štefana, teda 26.decembra, prichádza ďalšie len o dva dni neskôr. V tomto textovom prenose si priblížime zápas "vlkov" zo Žiliny a Skalici. Súboj posledných dvoch celkov tabuľky určite nie je na zahodenie.

Žilinčania vyhrali len dva z posledných siedmych zápasov, ale stále sa držia na deviatom mieste. Na poslednú Skalicu majú náskok deväť bodov a teraz budú mať šancu ešte ho navýšiť Naopak, Skalica môže využiť veľkú šancu vrátiť sa späť do hry a záchranu.

Piešťany – Skalica 3-2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 2. Drevenák (Ježek, Kurali), 22. Handlovský (Stupka, Brejčák), 25. Brejčák (Huna, Huna), 34. Škoda (Handlovský, Stupka), 48. Huna (Huna, Novotný) – 23. Barák (Zálešák), 25. Bezúch (Reichel), 30. Lantoš (Novák, Komínek), 39. Barák (Brendl)

MsHK Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, Kurali, Makovský, Mendrej – Richard Huna, Róbert Huna, Novotný – Handlovský, Škoda, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – Rogoň, Valášek, Švec
    HK Skalica: Romančík – Barák, Reichel, Novák, Opalek, Jankovič, Zukal, Horváth – Mickievics, Brendl, Pašek – Komínek, Školiak, Korýtko – Bezúch, Klíma, Markulinec – Trenčan, Zálešák, Lantoš