Lugano – Jokerit 4:6 (kon.) | Team Canada – Davos 2:0 (kon.)
HC Davos
Pondělí 28.12.2015, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Team Canada

Výběr kanadských hokejistů působících v Evropě patří každoročně k největším favoritům celého turnaje. Na triumf už však čeká dva roky. Letošní výběr je doplněn i o hráče z nižších zámořských soutěží. Těšit se můžeme například na Mannyho Malhotru, kterému k tisícovce startů v NHL chybí pouze devět utkání. V úvodním utkání změřil Team Canada síly s Jekatěrinburgem. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale o vítězství kanadského výběru nakonec rozhodl Cory Conacher.

HC Davos

Domácí Davos každoročně těží z fantastické atmosféry ve Vaillant aréně. I letos očekávají nároční švýcarští fandové pořádný úspěch. Úvodní utkání se však domácímu celku vůbec nepovedlo. V neděli večer schytal Davos debakl 5:1 od Jekatěrinburgu. Davos dnes bude muset svůj výkon hodně vylepšit, aby si před zklamanými příznivci napravil reputaci.
    Ve Vaillant areně panuje skvělá atmosféra při každém utkání a nejinak tomu bude i dnes při utkání domácího Davosu!

Dobrý večer všem příznivcům nejrychlejší kolektivní hry na světě. Spengler Cup dospěl do závěrečných bojů v základních skupinách. My se společně zaměříme na souboj mezi domácím HC Davos a Team Canada. Úvodní vhazování je v plánu ve 20:15.

Team Canada: MacIntyre (Glass) – Bergeron, Picard, Aulie, Johnson, Carrick, Cundari, Clark, Vukovic – Pyatt, Sheppard, Didomenico, Giroux, Lombardi, D'Agostini, Conacher, Roy, Ellison, Paillé, Malhotra, Emmerton

HC Davos: Genoni (Senn) – Brejčák, Du Bois, Forster, Guerra, Jung, Paschoud, Koistinen, Nater – Aeschlimann, Ambühl, Corvi, Jörg, Lindgren, Moss, Portmann, Picard, Ryser, Schläpfer, Sciaroni, Setoguchi.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování opanoval domácí Davos. Kotouč se došoural až za domácí branku, kde jej musel rozehrát brankář.

00:45
    Druhá pětka Teamu Canada se pokusila uzamknout domácí před brankou. Pozorný Paschoud však nepustil soupeře tělem.

01:17
    Setoguchi bojoval o kotouč v rohu kluziště. Obránci Teamu Canada k němu však včas přistoupili a o kotouč jej připravili.

01:55
    Davos se pokusil překvapit soupeře dlouhou přihrávkou, jenže ta proletěla přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

02:07
    Po přihrávce před branku se natahoval Giroux, ale k tomu aby zasáhl kotouč mu chyběly potřebné centimetry.

02:23
    Podruhé byl v akci Giroux. Genoni tentokrát zlikvidoval jeho střelecký pokus a poradil si i s odraženým kotoučem.

02:38
    Ellison vyvezl kotouč zpoza branky Genoniho a snažil se najít najíždějící spoluhráče. Obrana Davosu zafungovala i tentokrát na výbornou.

03:10
    Do první střelecké pozice se tlačili i domácí. Střela z mezikruží však byla sražena do rohu kluziště.

03:41
    Hráči Teamu Canada byli na ledě dlouhou dobu, a proto jen nahodili kotouč do útočného pásma a odjíždějí střídat.

04:17
    Genoni měl zakrytý výhled, ale nakonec nemusel zasahovat, protože dělovka od modré čáry vůbec netrefila branku.

05:00
    První zásah si musel připsat i brankář Teamu Canada. Se střelou od modré čáry si bez problému poradil.

05:27
    Hráči Davosu přidali na obrátkách. Před brankou Teamu Canada nyní létal kotouč z jedné strany na druhou, ale nikdo ve žlutém jej nenasměroval na branku.

06:05
    Malhotra nahazoval v jízdě kotouč od modré čáry. Jeho spoluhráči zabojovali v rohu a udrželi útočné pásmo.

06:45
    Carrick procedil puk mezi bruslemi padajícího obránce na branku Genoniho. Před ním se ještě jeden z Kanaďanů snažil o teč, ale brankář Davosu si poradil.

07:22
    Hráči Teamu Canada se s ničím nepárají a tvrdou hrou tělem znepříjemňují domácím hokejistům rozehrávku.

08:03
    Ambühl se teď musel vrátit do obrany, aby pomohl svému brankáři zneškodnit nebezpečný útok soupeře. Vhazovat se bude po Genoniho levici.

08:33
    Kanaďanům se zatím příliš nedaří přechod přes střední pásma. Další dlouhou přihrávku na modrou čáru zachytil pozorný Sieber.

09:30
    Moss bojoval o kotouč za Glassovou svatyní, jenže s trojicí protihráčů si nedokázal poradit a Kanaďané spěchají s dalším útokem.

10:10
    Ambühl pospíchal za dlouhým pukem, nakonec jej ještě protečoval do útočného pásma, kde se však nesetkal s podporou spoluhráčů.

10:52
    Hraje se ve svižném tempu. Ani jeden z týmů však nemůže proniknout za obranu soupeře, na ledě kralují obrany.

11:26
    Portman si sjel před branku, kde jen lehce tečoval tvrdou střelu od modré čáry. Brankář Glass podržel svůj tým.

11:51
    Roy objel branku Davosu, nabil spoluhráči na modrou čáru, který okamžitě pálil, ale minul branku o dobré čtyři metry.

12:19
    Hraje se nahoru dolů. S dalším dobrým zákrokem se musel předvést brankář Glass, který zatím drží svůj tým před inkasovanou brankou.

12:50
    Až teď je hra po dlouhé době přerušena. Dlouhá přihrávka kolem mantinelu prošla až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Genonim.

13:08
    Didomenico byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru dříve než kotouč. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:27
    Dobrá šance Teamu Canada! Po střele od modré čáry neudržel Genoni kotouč ve své výstroji, jenže dotírající Ellison se již po kotouči nestačil natáhnout.

13:54
    Na druhé straně se před branku natlačil Wieser, ale ani on svou rychlou stahovačkou nevyzrál na brankáře soupeře.

14:25
    Aeschlimann vyhrál vhazování, dlouhou přihrávkou chtěl vysunout rozjetého spoluhráče, ale jeho přihrávka neprošla přes obránce.

15:08
    Emmerton chtěl urychlit hru ve středním pásmu kolmou přihrávku, jenže spoluhráč mu vjel do útočného pásma před kotoučem, ofsajd.

15:31
    Paille bojoval v rohu kluziště o kotouč, poradil si sice s prvním obráncem, ale poté nenašel nikoho ze svých kolegů.

16:27
    Du Bois vybojoval kotouč u mantinelu, vybruslil s ním a přihrávkou hledal spoluhráče na modré. Jeden z hráčů Teamu Canada rybičkou vypíchl kotouč do středního pásma.

17:15
    Kanaďané se ve třech tlačili do útočné třetiny, ale za brankou se ke kotouči sjeli pozorní obránci a získali kus černé gumy ve svůj prospěch.

17:28
    Team Canada posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Glassem.

18:06
    Genoni musel zasahovat proti rychlé střele zápěstím z otočky. I s tímto projektilem si však bez větších problémů poradil.

18:25
    Ryser prohrál vhazování, kotouč se dostal na modrou čáru, kde pálil Pyatt a Genoni kotouč dlouho neviděl. Nakonec jej však dokázal vyrazit mimo tři tyče.

19:10
    Diváci ve Vaillant Areně se dobře baví, ikdyž se zatím nedočkali úvodní branky. Halou obíhá mexická vlna.

19:42
    Genoni si v závěru první dvacetiminutovky doslova vychutnal zákrok proti střele Pyatta z mezikruží. Poté domácí gólman ukázal všem, že má kotouč v lapačce.

20:00

První třetina je minulostí! Úvodní dvacetiminutovka nabídla oboustranně rychlý hokej, ale ani jeden z týmů zatím nedokázal vsítit branku. Hra je vyrovnaná, oba celky několikrát ohrozily branku soupeře, nicméně na obou stranách kralují brankáři. Do šaten se proto odchází za stavu 0:0.
    V první dvacetiminutovce se sice hrálo v ostrém tempu, ale na úvodní branku jsme čekali marně. Bude se skóre měnit ve druhé třetině?

Druhá třetina začne přibližně v 21:00.

20:01

20:10
    Team Canada se ihned po vhazování nastěhoval do útočného pásma, kde však po chvíli boje za brankou přišel o kotouč.

20:40
    Genoni teď pouze vyrazil kotouč před sebe. Naštěstí pro Davos Pyatt nedokázal včas zareagovat a odražený puk netrefil.

21:16
    Setoguchi postupoval z levé strany sám na Glass. Domácí útočník volil střelu zápěstím, ale trefil jen prostor, kde byl připravený Glass.
    21:16 Setoguchi postupoval po levé straně sám na Glasse, jeho rána ale skončila pouze na výstroji brankáře kanadského výběru!

21:43
    Davos vlétl do druhé třetiny hodně nabuzený. Portmann tvrdě atakoval protihráče za brankou, za což sklidil z tribun velký aplaus.

22:20
    Sieber se hnal středem kluziště do útočného pásma, ale na modré čáře tvrdě narazil na ramena obránce. U kotouče jsou hráči Teamu Canada.

23:04
    Předchozí tvrdý hit teď tvrdě oplatili i hosté. Tvrdost mantinelu za brankou pocítil obránce Du Bois.

23:35
    Team Canado to zkoušel dlouhou přihrávku na modré. Bergeronův dlouhý pas však Sheppard ve velké rychlosti nezpracoval.

24:15
    Malhotra dostal přihrávku do prostoru mezikruží a okamžitě pálil zápěstím. Genoni se blýskl parádním zákrokem a zachránil Davos před pohromou!
    24:15 Malhotra schoval svůj pokus za hráče Davosu, Genoni si ale dokázal poradit!

24:50
    Strhující tempo pokračuje i ve druhé třetině. Hraje se dlouhou dobu bez přerušení.

25:20
    Team Canada nyní sevřel Davos před Genonim. Cundari si rovnal kotouč příliš dlouho a nakonec nedokázal vypálit.

25:35
    Kanada právě vstřelila branku!
    Od Cundariho se kotouč odrazil k rozjetému Lombardimu, který puk okamžitě předložil před branku, kde stál osamocený ALEXANDRE GIROUX, který bez problémů doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Matthew Lombardi
    25:35 Alexandre GIROUX - 1:0

26:57
    Davos je po obdržené brance jako opařený. Hráči Teamu Canada nadále svírají domácí tým před Genonim.

27:10
    Team Canada si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Jens Nater.

27:28
    Hosté jsou na koni! V přesilové hře to vyzkoušel Ellison. Genoni tentokrát podržel svůj tým.

27:47
    Obrovská šance Teamu Canada v přesilové hře! Genoni napoprvé neudržel kotouč, hosté se ještě dostali k několika dorážkám, ale brankář Davosu ve spolupráci s obranou udržel kotouč před brankovou čarou!
    27:47 Genoni neudržel kotouč po střele jednoho z Kanaďanů, následný závar ale dokázal vyřešit bez gólové újmy pro svůj tým!

27:47
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za hrubost dostává Bergeron.

28:46
    Další dobrá akce Teamu Canada. Pyatt prošel obranou Davosu jako nůž máslem, ale nakonec se s kotoučem dostal mimo střelecký úhel.

29:10

29:35
    Davos nyní hraje zkrácenou přesilovou hru. Hráči ve žlutém se však zatím nemohou usadit v útočné třetině.

29:47

30:20
    Didomenico srdnatě bojoval v rohu kluziště o kotouč. Na pomoc mu ještě přišel jeden spoluhráč, ale obránci Davosu uzmuli kotouč pro sebe.

31:06
    Moss zavezl kotouč do útočného pásma, nahodil jej za branku, kde však nebyl nikdo ve žlutém a Kanada tak může znovu kupředu.

31:27
    A pozor! Team Canada navyšuje své vedení! Po nepřesné střele se kotouč dostal k Pyattovi, který jej okamžitě vrátil před branku, kde stál CHRIS DIDOMENICO a ten bez problémů propálil Genoniho! Asistence: Tom Pyatt.
    31:27 Chris DIDOMENICO - 2:0

32:00
    A mohlo to být 3:0! Naštěstí pro Davos stačil Genoni včas vypíchnout kotouč svou hokejkou mimo brankoviště.

32:25
    Conecher dostal přihrávku do jízdy a postupoval sám proti Genonimu. Brankář Davosu vytasil další parádní zákrok a nepustil Team Canada do trháku!
    32:25 Conacher sám proti Genonimu neuspěl, tohle by mohlo Kanadu ještě mrzet!

33:11
    Davos se snažil přispěchat s rychlou odpovědí. Picard se však stihl včas vrátit a nepustil hráče ve žlutém do šance.

33:47
    Genoni si musel dávat pozor na nepříjemné nahození od modré čáry. I přes dva clonící hráče nakonec kotouč vyrazil mimo branku.

34:15
    Didomenico je po vstřelené brance pořádně nažhavený. Nyní předvedl s kotoučem oblouk přes celé útočné pásmo a nakonec nechal vyniknout skvělého Genoniho.

34:51
    Team Canada nepouští hráče Davosu do útočného pásma. Kanaďané skvěle brání vlastní modrou čáru a veškeré kotouče ihned posílají pryč.

35:21
    Genoni raději ukryl kotouč před dotírajícím Lombardim. Vhazovat se bude po pravici brankáře Davosu.

35:44
    Kanaďané se málem dostali do další obrovské šance. Johnson si vybruslil do mezikruží, ale nakonec nedokázal zakončit.

36:18
    Další útok Davosu bez problému zastavila obrana Teamu Canada. Malhotra již spěchá kolem mantinelu kupředu.

37:12
    Tempo hry poněkud opadlo. Domácí se snaží zkorigovat skóre ještě do konce druhé třetiny, zatímco Kanaďané teď hlavně brání.

37:45
    Team Canada jen nahodil kotouč o mantinel za branku Genoniho a Kanaďané odjíždějí na střídačku.

38:15
    Portmann rozjel další útok Davosu, který však ztroskotal už na modré čáře. Z tribun Vaillant arény se začíná ozývat lehký pískot.

38:43
    Lombardi se z ničeho nic ocitl u odraženého puku, okamžitě jej nahazoval na branku Davosu, ale trefil jen vlastního spoluhráče.

39:15
    Genoni drží Davos nad vodou! Po chybě v rozehrávce Davosu se ke kotouči dostal Roy, který už postupoval sám na branku, jenže na Genoniho si nepřišel.

39:38
    Závěr druhé třetiny už se jen dohrává. Lindgren se ještě pokusil o průnik do útočného pásma, ale jeho výlet skončil v rohu kluziště.

40:00

Ve druhé třetině jsme se dočkali dvou branek! Team Canada zlepšil svou hru a několikrát nebezpečně ohrozil Genoniho. S Malhotrovou šancí si ještě brankář Davosu poradil, ale na zakončení Alexandra Girouxe už nedosáhl. Kanaďané poté Davos přitlačili ještě více, což vyústilo ve druhou branku, kterou z bezprostřední blízkosti vstřelil Chris DiDomenico! Poté ještě Genoni zlikvidoval dvě obrovské šance a stále drží pro svůj tým šanci na zvrat!

Třetí třetina začne přibližně v 21:50.

40:01

40:10
    Davos okamžitě po vhazování zavezl kotouč do útočného pásma. K odraženému puku se však nejrychleji dostal Bergeron.

40:45
    Kanaďané teď ve třech bránili střední pásmo. Sieber to přesto zkusil středem kluziště, ale do útočné třetiny se nedostal.

41:07
    DiDomenico kroužil za brankou Davosu, zbavil se obránce, nabil spoluhráči na modrou čáru, ale tvrdá střela pouze zaduněla o mantinel.

41:49
    Kanaďané se nyní z lehkého tlaku Davosu osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Glassem.

42:27
    Team Canada si zahraje přesilovou hru. Corvi si odpyká dvě minuty za držení.

42:50
    Kanaďané se nastěhovali do útočného pásma. Se slabou střelou z mezikruží si Genoni bez problémů poradil.

43:23
    Žlutomodří se sice dostali ke kotouči, jenže Du Bois nedokázal vyhodit kotouč do středního pásma.

43:52
    Až teď se Davos osvobozuje. Čtveřice bránících se hráčů může vystřídat, Kanaďanům se v přesilovce zatím nedaří.

44:20
    Vyloučení v týmu Team Canada (Cundari - 2 min., držení hole).

44:27

44:32
    Genonimu nyní prošel kotouč mezi betony a malou chvíli poskakoval před odkrytou brankou Davosu. Naneštěstí pro Team Canada jej nikdo nedokázal dopravit za brankovou čáru.
    44:32 Genonimu proskotačil puk výstrojí po individuálním průniku jednoho z Kanaďanů, puk v brance Davosu však naštěstí pro domácí díky pohotovému Ambühlovi neskončil!

45:30
    Davos rozehrál zkrácenou přesilovou hru. Čtveřice Kanaďanů zatím nedává týmů ve výhodě prostor k rozvoji kombinace.

46:15
    Lindgren si sjel před branku, kde se hlásil o přihrávku, kterou málem dostal, jenže těsně před ním včas zakročil pozorný obránce Aulie.

46:20

47:09
    Aeschlimann se prodral do útočného pásma. V tísni dvou hráčů zvolil rychlou střelu. Glass vyrazil kotouč nad branku.

47:15
    Glass nyní pořádně zariskoval, když vyjel za branku rozehrát kotouč ve chvíli, kdy na něj mířil jeden z protihráčů. Brankáři Teamu Canada však sázka na riziko vyšla.

48:05
    Davos si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Cundari.

48:50
    Kanaďané vyhazují kotouč mimo obrannou třetinu. Davos musí začít s přesilovkovou kombinací nanovo.

49:27
    Glass utěsnil prostor u své pravé tyče a vyrazil kotouč za branku. Kanaďané poté kotouč znovu poslali mimo obranné pásmo.

50:05

50:27
    Pyatt vyvezl kotouč do středního pásma. Rozhodčí však přerušili hru. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

51:20
    Davosu dnes prostě není přáno. Puk se odráží od čepelí hráčů Davosu a Kanaďané nemají problém odpravit jej do středního pásma.

51:56
    K tvrdé střele od modré čáry napřáhl Johnson. Genoni měl čistý výhled a bez větších potíží kotouč vyrazil.

52:20
    Lindgren vyzkoušel Glassovu pozornost. Brankář Teamu Canada raději podržel kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

52:48
    Nyní se už musel Glass ohánět! Proti táhlé střele zápěstím včas vykopl svůj beton a kotouč vyrazil mimo tři tyče!

53:31
    Na druhé straně se musel zase předvést Genoni. Brankář Davosu nyní zlikvidoval několik střeleckých pokusů soupeře a stálé drží šance Davosu na zvrat.
    Po chybě Genoniho se do výborné pozice dostal Giroux, brankář Davosu ale své zaváhání perfektním způsobem napravil!

54:08
    DiDomenico dostal kotouč v útočném pásmu, přehodil si jej na forhend, ale střelou kolem obránce posla puk těsně vedle pravé tyče.

54:57
    Giroux si krásnou kličkou připravil dobrou šanci, jenže se ocitl příliš blízko Genonimu a v tísni už nedokázal zamířit mezi tři tyče!

55:46
    Hokejisté Teamu Canada už poklidně dohrávají utkání, nepouští soupeře do vlastní třetiny a drží kotouč co nejdál od vlastní branky.

56:20
    Conecher dlouho bojoval za brankou se dvěma protivníky, nakonec vyvezl kotouč, ale k zakončení se přes skvělý obranný zákrok nedostal.

56:57
    Nahození od mantinelu prosvištělo kolem Glassovy branky. Davosu ubíhá čas hodně rychle.

57:21
    Kanaďané vyslali na Genoniho branku několik střeleckých pokusů. Brankář Davosu však nemusel zasahovat ani proti Pyattovi a ani proti Girouxovi.

57:38
    Další akci Teamu Canady zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:14
    Conacher dovezl kotouč za modrou čáru, nahodil jej za branku a odjel střídat.

58:41
    Davos promarnil další velkou příležitost! Před Glassem se k vynikající přihrávce dostal Aeschlimann, ale z těsné blízkosti netrefil branku!

59:38
    I přes nepříznivý výsledek panuje ve Vaillant aréně elektrizující atmosféra. Švýcarští fandové si tento turnaj užívají.

Je dobojováno! Team Canada poráží domácí Davos 2:0 a zajišťuje si první příčku ve skupině. Kanaďané rozhodli o svém vítězství ve druhé dvacetiminutovce, kdy během sedmi minut vsítili dvě branky. V šestadvacáté minutě otevřel skóre po parádní přihrávce Alexandre Giroux! Kanaďané poté sevřeli svého soupeře ještě více a o sedm minut později přidal druhou branku osamocený Chris DiDomenico! Brankář Genoni navíc zlikvidoval několik obrovských šancí Kanady a zabránil debaklu! Ve třetí třetině si Davos nevypracoval žádný souvislý tlak a Team Canada bez problémů uhájil svůj náskok.
    Kanaďané si dnešním triumfem zajistili přímý postup do semifinále. Svého soupeře se dozvědí zítra.

Po tomto utkání je tedy jasno i o konečném pořadí ve skupině! Kanaďané získali plný počet bodů a zajistili si triumf ve skupině, což znamená, že postupují rovnou do semifinále. Davos odešel jako poražený z obou zápasů a v zítřejším čtvrtfinále se střetne s Jokeritem! Ve druhém utkání o postup do semifinále proti sobě nastoupí Mannheim a Jekatěrinburg. Ještě doplním, že dalším semifinalistou je švýcarské Lugano.

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc. (22:30:43)