Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Traktor Čeljabinsk
Středa 06.01.2016, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce! Metallurg Novokuzněck v domácím prostředí podlehl Traktoru Čeljabinsk 2:3!

První třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej! Na první branku jsme čekali až do závěru třetiny, kdy se s trochou štěstí dokázal prosadit domácí Fjodor Poliščuk! Traktor byl však po úvodní brance velmi aktivní, a v 19. minutě dokázal vyrovnat zásluhou Vjačeslava Osnovina!

Druhá třetina bohužel branku nenabídla, nicméně jsme se rozhodně nenudili. Velmi aktivně hrál hostující Čeljabinsk, který měl své šance, avšak Karejeva nedokázal překonat. Největší šanci domácích měl ve 29. minutě Kirill Ščukin, jehož rána orazítkovala břevno!

Domácí celek se hned na začátku druhé třetiny dokázal dostat do vedení zásluhou Fjodora Poliščuka. Vzápětí však velmi rychle srovnal Filip Novák! Traktor navíc o minutu později skóre otočil zásluhou Vjačeslava Osnovina, a vedení již nepustil!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Robert Kousal (NOV) – 0+2, 2 střely, TOI – 19:37

Pavel Francouz (CLJ) – dvě obdržené branky, 28 zásahů, úspěšnost zákroků 93,33 %
    Filip Novák (CLJ) – 1+0, 2 střely, TOI – 18:39
    Martin Růžička (CLJ) – 0+1, 2 střely, TOI – 13:26

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (13:33:25)

59:54
    Americký zadák se dostal i k další střele, nicméně ta skončila mimo!

59:36
    Od modré vypálil obránce Caid Fairchild, jehož ránu však dokázala zablokovat hostující obrana!

59:19
    Karejev míří na střídačku, a domácí Metallurg to zkouší v šesti!

59:03
    Pokračuje se však v plném počtu, a Traktor navíc kombinuje v útočném pásmu!

58:42
    Vzápětí domácí Fjodor Polyščuk narazil jednoho z hostujících beků na branku Pavla Francouze, a strhla se "mela". Hlavní rozhodčí však dokázali situaci uklidnit!

58:25
    Obrovská šance domácích! Danill Jerdakov se dostal na levé straně ke kotouči, a dokázal najít před brankou volného Lebeděva, který však branku minul!

57:46
    Hosté navíc zvládají závěr zápasu skvěle, a momentálně kombinují v útočném pásmu!

57:13
    Hostující Čeljabinsk je již v plném počtu! Domácímu Metalllurg již zbývají pouze necelé tři minuty na to, aby vyrovnal!

56:54
    Na konci oslabení vyrazil dopředu obránce Arťjom Borodkin, který však svou střelu nasměroval pouze do ochranné sítě!

56:36
    Domácím se stále nedaří dostat do útočného pásma, a jejich přesilová hra se pomalu blíží ke svému konci!

56:03
    A domácí celek se zatím do zakončení ani nedostane, neboť se ke kotouči dostal Osnovin, a ten ho vyváží do středního pásma!

55:39
    Metallurg se po úvodním vyhození Kručinina dokázal usadit v útočném pásmu, a momentálně kombinuje. Zatím se však do zakončení nedostal.

55:00
    Teď už se však vylučovat bude! Na trestnou lavici míří český bek Filip Novák, který za vlastní brankou zasáhl holí do obličeje Jerdakova!

54:46
    Za brankou byl tvrdě atakován Kirill Ščukin, a domácí fanoušci očekávali, že bude odpískaný faul, nestalo se tak ...

54:09
    Metallurg se teď dokázal usadit v útočném pásmu, avšak dobře bránící hráči Čeljabinsku domácí borce nechtějí pustit do zakončení.

53:01
    Čeljabinsk zatím zvládá závěr zápasu opravdu dobře, a svého soupeře prakticky k ničemu nepouští!

52:23
    Ze středního pásma to zkoušel domácí Poluščuk, který však pouze vyzkoušel pozornost českého brankáře v brance Traktoru!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 17. Poliščuk (Lebeděv, Kousal), 43. Poliščuk (Kousal) – 19. Osnovin (Zinovjev, Růžička), 44. Novák (Martjonov, Rybakov), 45. Osnovin

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Fairchild, Manuchov, Nekolenko, Ljamkin, Ščukin, Kapotov, Amirov, Skutar – Kousal, Poluščuk (A), Lebeděv – Jerdakov, Zemčenko, Plotnikov – Mitrjakov, Romanov (C), Musin – Makarenko, Semjonov, Dostojnov
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – Martjonov, Novák, Borodkin, Denisov, Klimontov, Quint (C), Petrov, Chlystov – Popov, Rybakov, Glinkin – Kručinin, Pestunov (A), Jakucenja – Gubarev, Šarov, Kokujov – Růžička, Osnovin, Zinovjejv

Rozhodčí: Bulanov, Vasiljev – Aljošin, Ivanov