Motor ČB – Litoměřice 9:4 (kon.) | Jihlava – Šumperk 5:1 (kon.) | Třebíč – Kladno 3:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Slavia – Prostějov 4:5 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Rytíři Kladno
Středa 20.01.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 42. kolo

Bezgólová třetí třetina přinesla Třebíči cenné tři body na cestě za play off. Přestože Kladno v poslední části hry zdůraznilo a zrychlilo svou hru, neporadilo si s dobrou obranou a dnes skvěle chytajícím Karlem Vejmelkou. Přestož domácí od hostů v úvodu dnešního utkání dělilo deset příček WSM ligy, předvedly oba týmy vyrovnanou a pohlednou hru. Děkujeme za pozornost. Přejme Vám hezký večer. (19:52:55)

59:50
    Vyloučen hráč Jan Wasserbauer (TRE) na dvě minuty – hákování.

59:28
    Vhazování vyhrála Třebíč, ale nepodařilo se jí vyhodit puk ze své obranné třetiny.

59:26
    Oddechový čas pro hosty.

59:26
    Parádní zákroky i přes ležícího Stacha v brankovišti předvádí Karel Vejmelka.

58:59
    Série střel na Vejmelku teď zaváněla gólem. S trochou štěstí Třebíč situaci ustála.

58:48
    Zakázané uvolnění Třebíče.

58:22
    Kladno odvolalo brankáře.

57:55
    Vhazování se hostům nepovedlo a Třebíč tak vyhazuje do středního pásma.

57:53
    Další vhazování před Vejmelkou. Třebíč se musí připravit na závěrečný tlak Kladna.

57:53
    Oddechový čas pro domácí.

57:26
    Po vhazování zachytil přihrávku Ptáček, ten u pravého mantinelu našel Nashe a jeho střela prověřila Vejmelkovu bdělost.

57:20
    Třebíč se od tlaku osvobozuje zakázaným uvoněním.

56:37
    Šouravou střelu zastavil Vejmelka hokejkou a následně puk pro jistotu zalehl. Vhazuje se před barnkou domácích.

55:58
    Úporná obrana domácích znemožňuje Kladnu efektivně kombinovat a ohrozit Vejmelku. Oba týmy ví, že do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty.

54:55
    Třebíč se osvobodila ze sevření a po přihrávce se k puku dostal Přibyl, dojel do obranného pásma Kladna, kde neškodně vystřelil na Mensatora. Je následován Kuskem a parádní střelu předvedl také Petr Polodna, po které se vhazuje před brankou hostů.

54:20
    Jakmile skončila přesilovka domácích opět je cítit, že Kladno je v tuto chvíli lepším týmem. Poměrně dlouhou dobu tráví v obranném pásmu domácích a nebezpečně kombinují.

53:59
    Po nepřesné rozehrávce domácích se na modré k puku dostal Kindl a nikím neblokován vystartoval k Vejmelkovi, který jeho střelu vyráží.

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 6. Pokorný (Šaur), 23. Dolníček (Podlipnik, Erat), 28. Dolníček (Erat, Podlipnik) – 26. Dvořáček (Redlich), 34. Nash (Těrnavskij)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Schejbal, Nesvadba – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Polodna, Kusko – Přibyl, Juráň, Wasserbauer – Šaur, Pokorný, Čech.
    Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Kehar, Nash, Těrnavskij, Růžička, Zajíc, Ptáček – Račuk, Skuhravý, Strnad – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Šilhavý.

Rozhodčí: Wurtherle – Reich, Měkýš