Calgary – Anaheim 4:6 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:1 (2:1 po s.n.) | Nashville – Dallas 2:3 (po pr.)
Chicago – Toronto 7:2 (kon.) | Arizona – Montreal 6:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 2:5 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Dallas Stars
Úterý 16.02.2016, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL
    Forsberg dostal k zakončení spoustu prostoru

Hvězdy tedy dokázaly uspět na půdě Nashvillu. Výhra v prodloužení znamená, že mají stále stejně bodů jako první Chicago. Navíc mají na Jestřábi pořád tři zápasy k dobru. (04:42:59)

63:49 Mattias JANMARK - 2:3

63:49
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté využili jeho zaváhání k vítězné brance. Seguin sice napoprvé Huttona nepřekonal, ale následně poslal kotouč na druhou stranu a MATTIAS JANMARK neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Tyler Seguin.

63:41
    Neal se nedokázal prosadit proti trojnásobné přesile.

62:20
    Smith nabíral rychlost, ale na útočné modré ho připravili hosté o kotouč.

61:35
    Na druhé straně dopadl úplně stejně Johansen.

60:57
    Klingberg tak dlouho rozmýšlel svou střelu, až nakonec ideální čas promrhal.

60:01

Dallas sice svého soupeře přestřílel 30:25, ale rozhodující branku nedokázal vsítit, a že měl k ní Benn hodně blízko. V Nashvillu se tak bude muset jít do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:01
    Poslední dvě minuty závěrečné části.

56:45
    Smith se pokoušel o individuální akci, ale proti trojnásobné přesile Stars neměl šanci.

55:39
    Jamie Benn odmítl rozhodnout zápasu. Ačkoliv byl sám před Huttonem, tak ho ani natřikrát nedokázal překonat.

54:54
    Johansenova rána mířila jen těsně vedle hostující svatyně.

54:06
    Oba týmy se začínají soustředit na obranu a čím dál, tím více se hraje ve středním pásmu.

53:00
    na domácího gólmana si nepřišel ani Eaves.

51:40
    Ničuškin sice objetím branky Huttona nepřekonal, ale puk se dostal ke Sceviourovi. Ten však trestuhodně netrefil prázdnou branku.

50:36
    Hvězdám se tato přesilovka vůbec nezdařila. Josi se vrací do hry.

49:55
    Hosté se navíc sami vyhánějí z pásma kvůli hře vysokou holí.

49:25
    Predátoři ale vyhazují puk přes všechny čáry.

48:36
    Josi (NHS( si půjde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici, když se dopustil zbytečného krosčeku.

47:47
    Fisherova střela se otřela o břevno!

46:36
    Klingberg uklidňuje hru a vyčkává s ním v obranném pásmu.

45:21
    Povedenou kombinaci hostů mohl zakončit Eaves, to by se ale nesměl utopit ve svých kličkách.

44:29
    Demers se vrací zpátky na led.

43:45
    Od modré pálil Ellis, jeho pokus Niemi vyráží.

43:15
    Hosté se ale dokázali osvobodit.

42:29
    Nicméně tlak domácích bude pokračovat, neboť je vyloučen Demers (DAL) za podažení.

42:25
    Smith dostal perfektní přihrávku na útočnou modrou, ale zakončení mu nevyšlo dle jeho představ a Niemi proti němu ukázal svou lapačku.

41:15
    Hosté byli od vhazování po celou dobu v útočném pásmu, ale závěrečná střela Sharpovi nevyšla a skončila v ochranné síti.

40:01

Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný. Dallas sice dvěma brankami během 77 sekund otočil skóre zápasu, ale čtyři minuty před koncem vyrovnal za Predátory Forsberg. O vítězi tak rozhodne závěrečné dějství, které začne ve 4:02

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

38:16
    Špatná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.
    36:18 Filip FORSBERG - 2:2

36:18
    Nashville právě vstřelil branku!
    Smith vybojoval puk za mantinelem a poslal puk před branku, kdy byl osamocený FILIP FORSBERG, jenž neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Craig Smith.

35:42
    Až nyní musel Hutton zasahovat.

35:00
    Střetů začíná přibývat, naopak gólmani nemají nyní žádnou práci, poněvadž ani jeden z týmů nestřílí.

33:45
    Další rvačku obstarali Gaustad (NSH) a Fiddler (DAL). Ta byla tentokrát rychlejší než ta první, protože domácí útočník předvedl rychlé KO.

32:37
    Roussel (DAL)opět provokoval před domácí brankou a tak si ho vzal na starosti Weber (NSH). Kapitán Nashvillu vyhrál následný pěstní souboj a oba si půjdou nyní odpočinout pět minut na trestnou lavici.

31:33
    Finský gólman nyní nemusel zasahovat proti bekhendovému pokusu Jarnkroka.

30:33
    Nealovu teč těsně před brankou vyrazil Niemi.

29:05
    Dallasu se ale početní výhoda vůbec nepodařila.

28:56
    Hosté se ale nemohou dostat do útočného pásma.

27:05
    Predátorům začínají ujíždět nervy. Za sekání je nyní vykázán Johansen (NSH).
    26:59 Aleš HEMSKÝ - 1:2

26:59
    V rychlém sledu hosté otáčejí velmi rychle skóre zápasu. Ničuškinův únik sice Hutton ještě zlikvidoval, ale domácí obrana nedokázala následně vyhodit puk. Černá guma se tak nečekaně dostala k ALEŠI HEMSKÉMU, který z bezprostzřední blízkosti dokázal zvednout puk přes beton gólmana Nashvillu. Asistence: Mattias Janmark, Valerij Ničuškin.
    25:42 Cody EAKIN - 1:1

25:42
    Jamie Benn si lv klidném tempu vjel do útočného pásma, natáhl na sebe oba běky a poté předal kotouč na mantinel CODYMU EAKINOVI, který z první překonal Huttona. Asistence: Jamie Benn, Johnny Oduya.

25:05
    Josi s Weber si dlouho nahrávali, až se ke střele odhodlal prvně jmenovaný. Trefil ale prvního hráče před sebou a hosté rázem vyhodili puk.

24:30
    Prvním vyloučeným zápasu je Antiine Rousell, který sekl do Huttona. Měl štěstí, že u byli blízko čároví, poněvadž už se na něj chystali hned tři Predátoři.

23:45
    Neal hledal žabičkou Bitetta, ale puk skončil v rukavici Niemiho.

22:40
    Eavesovo nahození minulo domácí klec.

21:40
    Na druhé straně zablokovala hostující obrana přízemní pokus Ribeira.

20:24
    Seguinovu střelu zápěstím Hutton i přes menší potíže nakonec zneškodnil.

20:01

Domácí vytěžili z větší aktivity v průběhu úvodních dvaceti minut pouze jednogólové vedení, které jim zařídil ve dvanácté minutě Smith. Dallas zatím působí hodně zmateně a mnohdy jeho hra vypadá bez jiskry a nápadu. Prostřední perioda začne ve 3:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

18:32
    Ojedinělý útok Dallasu zastavuje postavení mimo hru.

17:42
    Ekholm byl k vidění i v další akci, kdy si pěknou stahovačkou obešel protihráče, následně si ale nepohlídal kotouč a tak místo zakončení musel jet do rohu.

16:40
    Od modré pálil tvrdě Ekholm. Jeho pokus ale k Niemimu nedoputoval.

15:29
    Hemský se pokoušel otočit od mantinelu. Střelu tahem ale namířil do prvního domácího bránícího hráče,

14:40
    Nyní ale musí Hvězdy vyklidit útočné pásmo, jinak by se dostaly do ofsajdu.

13:43
    Hosté se snaží odpovědět, ale Vše zatím chytá s přehledem Hutton.
    11:32 Craig SMITH - 1:0

11:32
    Nyní už ale finský gólman ve službách Dallasu kapituluje. Nahození Ekholma sice ještě vyrazil před sebe, ale přesně do míst, kde stál CRAIG SMITH, jenž v rychlosti doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Mathias Ekholm, Ryan Ellis.

11:23
    Gólem neskončila ani individuální akce Watsona.

11:12
    Špatná rozehrávka Nashvillu znamená zakázané uvolnění.

10:14
    Sharp se rozhodl vzít akci tří proti dvěma sobecky na sebe. Huttona ale nepřekvapil a ten jeho pokus vyrazil do rohu.

09:20
    Hosté si mohou na chvíli odpočinout, neboť Predators musí pro kotouč až za vlastní branku.

08:22
    Nashville tlačí na Dallas, ale zatím nedokáže ze svého tlaku vytěžit trvalejší nápor a Niemi vše s klidem chytá.

07:30
    Ribeiro z bezprostřední blízkosti našel pouze připravenou hruď Niemiho.

06:45
    Neal z první minul jen těsně hostující klec.

06:11
    Weber měl dostatek času na střelu, ale i tak z hranice kruhu neposlala kotouč do prostoru branky.

05:48
    Po nájezdu Benna našel Hutton touš v rukavici.

05:03
    Niemi zbrzdil svou rozehrávku a domácí útočníci ho málem vytrestali gólem do prázdné brány. Na poslední chvíli jim ale ujel kotouč.

03:59
    Až ke konci čtvrté minuty musel poprvé zasahovat Hutton proti Rousselovi.

03:30
    Sám Neal nyní uklidnil hru a dlouho kroužil s pukem ve středním pásmu.

02:56
    Od mantinelu pálil Neal, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

02:23
    Forsberg byl v samostatném úniku, ale bekhendový blafák nedokončil. Niemi proti němu zázračně natáhl svůj beton.

01:22
    Wilson nadvakrát nedokázal vyzrát na Niemiho.

00:49
    Hosté se zatím nemohou dostat z obranného pásma.

0:16
    Domácí začínají zápas postavením mimo hru.

00:01

Nashville Predators: Hutton (Rinne) – Josi. Weber (C), Ekholm, Ellis, Bitetto, Jackman – Jarnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Arvidsson – Salomaki, Gaustad, Watson. Trenér: Peter Laviolette.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Nemeth, Jo. Benn – Jam. Benn, Seguin (C), Eaves – Roussel, Eakin, Sharp – Ničuškin, Janmark, Hemský – Fiddler, Faksa, Sceviour. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: McIsaan, McCauley – Cormier, Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

Jediný vzájemný duel v této sezoně se odehrál na začátku letošního kalendářního roku, hned 1. ledna, kdy Dallas doma porazil své soupeře vysoko 5:1.

Dallas Stars – 56z, 36 výher, 77 bodů

Dallas je na Západě sice průběžně na třetím místě, ale oproti Chicagu, které má stejně bodů, má výhodu tří zápasů k dobru. Druzí Los Angeles vedou druhou divizi a proto jsou před Dallasem. Poslední porážku Dallas utržil před více jak týdnem doma právě s Chicagem – 1:5. Od té doby Stars zvítězili v Minnesotě, Chicagu a na ledě lídra NHL z Washingtonu.

Nashville Predators – 56z, 26 výher, 61 bodů

Nashvillu se v poslední době příliš nedaří. Pokud se nebude počítat hladká výhra nad Floridou, tak Predators doma porazili pouze San Jose, sice vysoko 6:2, ale naopak 3:6 prohráli s Philadelphií, 3:5 s Washingtonem a také na ledě Tampy Bay. Predátoři se zuby nehty drží mezi první osmičkou Západní konference, kde kvůli horším výsledkům nejbližších pronásledovatelů mají nyní pětibodový náskok na Minnesotu, Arizonu a Vancouver.

Oba týmy do zápasu vstoupí s trochu odlišnou formou. Nashville sice zvítězil v posledním utkání nad Floridou 5:0, ale v předcházejících dvou zápasech utržil porážku. Naopak Dallas drží sérii tří výher v řadě.

V programu noci z pondělí na úterý se spolu střetnou dva týmy ze Západní konference. Nashville Predators přivítají na svém ledě Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 12. Smith (Ekholm, Ellis), 37. Forsberg (Smith) – 26. Eakin (Ja. Benn, Oduya), 27. Hemský (janmark, Ničuškin), 64. Janmark (Seguin)

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Nemeth, Jo. Benn – Jam. Benn (C), Seguin, Eaves – Roussel, Eakin, Sharp – Ničuškin, Janmark, Hemský – Fiddler, Faksa, Sceviour. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: McIsaan, McCauley – Cormier, Sericolo