Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 1:3 (kon.) | Senica – Nové Zámky 2:3 (kon.)
Prešov – Detva 3:4 (kon.)
HC Dukla Senica
2:3 (1:0, 0:3, 1:0) Stav série: 1:3
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 16.02.2016, 18:00 • HC Dukla Senica • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň, vážení hokejoví nadšenci. Máme pred sebou štvrtý a možno rozhodujúci zápas medzi HC Dukla Senica a HC Nové Zámky.

Po včerajšom zápase je stav série 1:2 a Nové Zámky dnes môžu postúpiť, ale v prípade, že vyhrajú domáci vojaci, séria sa presunie opäť do Nových Zámkov, kde sa rozhodne.

Včerajší zápas bol taký, aký má byť. Napínavý až do samého záveru s výbornou diváckou kulisou. Po troch tretinách bol stav zápasu 2:2 a nerozhodlo sa ani v predĺžení. Na rad prišli samostatné nájazdy, kde jediným úspešným strelcom bol hráč hostí – Lukáš Novák.
    Úvodné buly ďalšieho výborného zápasu je naplánované na 18:00. O všetkom dôležitom vás bude informovať Petra Beblavá priamo zo senického zimného štadióna.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Romančík P. – Holiga, Šimon, Reho, Poláček, Šohajda, Zukal, Daniel, Penák – Weissmann, Vereš, Knyazev – Schmidt, Čunderlík, Jurák – Saliji(C), Dobrý, Novák J. – Markulinec, Videlka, Romančík M.

HC Nové Zámky: Chovan J. – Ďurčo, Chovan M., Reichel, Jakovlevs, Opalek, Kousalík, Baron, Bobček – Čaládi, Svoboda, Podstavek – Novák L.,Hudec, Havlík – Korytko,Hegyi, Dubec – Sucharda, Zlocha, Torok

Rozhodca: Štefik – Gegáň, Vido.

Po hymne Slovenskej republiky sa tímy zišli pri svojich bránkach, zakričali si a o chvíľu začneme.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:33
    Do Senice zavítali aj fanúšikovia hostí.

00:50
    Chovan si prvý raz siahol na puk.

01:42
    Úvodné minúty sú viac-menej rozhárané, vidíme množstvo nepresností.

02:32
    Zlocha skúšal strelu z ostrého uhla z pravej strany, no Romančík si zastal svoje miesto.

03:20
    Chybná rozohrávka domácich spôsobila, že Čaládi sa dostal do tutovky, no spálil ju.

03:38
    Hudecovi puk odskočil od čepele a skončil v Romančíkovej lapačke. Nové Zámky si vytvorili enormný tlak.

04:01
    Zukalova strela z medzikružia mala byť tečovaná pred bránou, ale nestalo sa tak a hostia puk odpálili do rohu.

05:02
    Rozhodca sa upískol, Seničan sa totiž dotkol puku, no nič – icing.

05:21
    Seničania si nerozumeli a puk skončil u Chovana.

06:06
    Icing Nových Zámkov.

06:40
    Puk lieta pred senickou bránou, no našťastie pre domácich, nič z toho neskončilo v sieti.

07:44
    Jurák sa rútil po ľavej strane, ale trafil ležiaceho protihráča.

07:45
    Hudec – menší trest za seknutie.

08:10
    Domáci mali obrovskú šancu, ale pani šťastena stála pri Chovanovi a puk preto neskončil v sieti.

08:58
    Podstavek dostáva menší trest za hákovanie. Podarí sa Senici dať úvodný gól?

09:11
    Senica dala gól!
    Senica využíva presilovku. Domáci totálne rozobrali hosťujúcu brániacu štvoricu a VALERI KNYAZEV, ktorý stál pri pravej tyčke a prepálil Chovana.
    Asistencie: Saliji, Novák

10:45
    Jurák trafil len korčuľu brániaceho hráča.

11:02
    Hostia v plnom počte.

11:35
    Domáci spravili obrovskú chybu v obrannom pásme a teraz sa trápia pri bránení proti Zámkom.

12:32
    Dobrý od modrej napálil puk do stojaceho brankára hostí, ktorý puk podržal a vhadzuje sa po Chovanovej ľavačke.

12:56
    Hegyi vo veľkej rýchlosti nakorčuľoval k pravej tyčke Romančíkovej svätyne a vypálil. Brankár predviedol efektný aj efektívny zákrok.

13:23
    Hostí zastavil ofsajdový verdikt.

14:20
    Hostia prešli poľahky do útočnej tretiny a preverili Romančíka, ale vyprášili len jeho pravý betón.

14:47
    Tak isto boli vyprášené aj betóny Chovana.

15:14
    Píska sa prihrávka rukou.

16:00
    Novák prekonal Romančíka, ale ten si postavil bránu veľmi dobre. Žrdka len tak zazvonila.

16:31
    Prebrali sa fanúšikovia hostí a už sa to začína podobať na včerajšiu atmosféru.

16:42
    Seničanov zastavil ofsajd.

17:14
    Puk sa dokĺzal k blízkosti senickej brány, Romančík pre istotu puk prikryl a podržal.

18:32
    Chovan zakročil vyrážačkou a puk skončil na ochrannej sieti.

19:19
    Podstavek sa rútil do šance, Zukal použil ručnú brzdu.

19:19
    Zukal dostáva menší trest – hákovanie. Podarí sa hosťom vyrovnať?

20:42
    Hostia sa nasťahovali do pásma a kombinujú.

22:43
    Hegyi nahrával pred bránu Korytkovi, no Romančík ho dokázal vychytať.

23:31
    Domáci si nerozumeli – píska sa ofsajd.

24:13
    Seničania len nahadzujú puk do útočného pásma, ale nedokážu ho dokorčuľovať. Obraz hry nič moc.

24:35
    Havlíkovej delovke chýbalo len pár centimetrov, Romančík sa s obavami pozeral či puk neskončil za jeho chrbtom.

24:51
    Romančík opäť musel zasahovať. Hostia opäť vyvíjajú tlak na domáce mužstvo.

26:15
    Reho dostal výbornú prihrávku na pravú stranu, pálil z hranice kruhu, no trafil protihráčovu hokejku.

27:07
    Puk nahodený na Romančíka. Jemu puk vypadol, Zlocha sa pokúšal o dorážku, ale Romančík stihol puk skrotiť a prikryť.

27:44
    Markulinec poslal výbornú prihrávku z ľavej strany pred Chovanom na pravú Romančíkovi, ale jeho strelu dokázal Chovan betónom vytesniť.

28:13
    Lukáš Novák sa pekne otočil pred Romančíkom čím sa zbavil brániaceho hráča a dokázal vystreliť, Romančík puk do siete nepustil.

29:19
    Perfektná strela jedného z hráčov hostí , ale brankár dobre zasiahol, Senica šla do brejku a pri strele netrafili bránu.

30:40
    Reho sekal a dostáva menší trest.

31:04
    Hostia rozostavaní v pásme a zamestnávajú nielen brániacich hráčov, ale aj Romančíka.

31:27
    HC Nové Zámky dali gól!
    Hostia využili svoj tlak vo svoj prospech a prepálili Romančíka, ktorý vychytal hádam všetko čo sa dalo. Autorom gólu je JAROSLAV SVOBODA.
    Asistencie: Podstavek, Dubec

32:41
    Seničania sa vystavili do ofsajdu.

33:19
    Saliji zbytočne fauloval v útočnom pásme – faul kolenom.

33:37
    Jurák odviedol výbornú prácu a vypichol puk do stredného pásma.

34:23
    Chovanova štipľavá strela skončila po zákroku Romančíka v rohu klziska.

34:32
    Posunutá senická brána – hra je prerušená.

35:06
    Hostia potrestali chybu Seničanov a LUKÁŠ NOVÁK posiela svoj tím do vedenia. Krásna strela pod brvno a Romančík bol bezmocný.
    Asistencie: Havlík, Hudec

35:15
    Puk nahodený pred senickú bránu, brankár puk prikryl, hráč hostí chcel dorážať, ale keď videl, že je puk prikrytý, zastal. Seničania sa do neho pustili a strhla sa menšia mela. Rozhodca ich rozdelil.

36:19
    Puk vypálený na brankára, ten puk vyrazil pred seba, kde číhal ANDREJ SUCHARDA, ktorý puk pohodlne poslal do siete. Stav zápasu 1:3 a so Senicou to vyzerá zle-nedobre.
    Asistencie: Bobček, Torok

37:01
    Na hranicu ľavého kruhu dostal prihrávku osamotený Dobrý, ktorý trafil len brankára.

37:47
    A opäť školácka chyba hostí – šiesti hráči na ľadovej ploche, trest si ide odsedieť Korýtko.

38:03
    Hostia zatiaľ nepustili Seničanov do pásma.

38:16
    Tak až teraz, ale domáci sa sami nezachytením puku vystavili do ofsajdu.

38:58
    Domáci si prihrávali puk dovtedy, kým oň neprišli. Žiadna strela na Chovana. Takto sa presilovka za stavu, keď tím prehráva naozaj nehrá.

39:49

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:23
    Icing domáceho tímu. Seničania majú problém s rozohrávkou.

41:16
    Seničania znižujú na rozdiel jedného gólu. O obrovskú radosť sa postaral DÁVID SCHMIDT.
    Asistencia: Poláček, Jurák

43:27
    Seničania v obrannom pásme nepochopiteľne ustupujú pred hráčmi hostí.

43:48
    Hostia tlačia a nechcú pustiť Seničanov do šance.

44:15
    Strela Jana Nováka vydesila Chovana, ale dokázal puk vytesniť spred pravej žŕdky.

44:50
    Zukal vyslal svoj pokus na brankára, ale ten to chytil.

45:00
    Seničania sa vsietenom góle prebrali zo zimného spánku, ktorý spali v druhej tretine.

46:00
    Dubec vletel do útočnej tretiny a vyskúšal strelecké šťastie, Romančík vyrazil pravým ramenom a len tak tak, že sa strieľajúci hráč nedostal k dorážke.

47:35
    Jurák dostihol puk,nahrával pred bránu, kde nestál nikto v bielom drese.

47:50
    Schmidt strelou z pravého kruhu preveril Chovana, ale ten uspel.

48:21
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú a dá sa povedať, že to má "grády".

48:51
    Svoboda ani z uhla, ani z medzikružia neposlal puk za Romančíka.

49:03
    Ďalšia hlúpa chyba hostí – hráč Chovan hral bez prilby, čo sú automaticky dve minúty.

49:39
    Seničania už kombinujú, využijú presilovku?

51:04

51:11
    Otrasne zahraná presilovka! Hráči si posielali puk popri mantineli. Odtiaľ gól nedajú.

51:50
    Obrovský závar pred Chovanom, ale puk sa poodrážal mimo brány.

52:28
    Icing Senice.

52:55
    Knyazev vybojoval puk v strednom pásme, nakorčuľoval si do útočného, no jeho pokus z pravej strany bol zrazený na ochrannú sieť.

53:09
    Havlík sa výborne uvoľnil, nakorčuľoval si s pukom do medzikružia a vypálil. Romančík sklepol betóny včas.

53:48
    Markulinec dostáva menší trest za podrazenie.

53:59
    Vzrušenie na strane hostí je zbytočné – píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

54:25
    Puk je síce na hokejke hostí, ale tí sú za svojou bránou.

55:35
    Hostia v ofsajde, síce sa im to veľmi nepáči, ale, žiaľ, pre nich, naozaj boli v ofsajde.

55:48

55:56
    Opäť ofsajd hostí, Korýtko namietal, rozhodca ho umlčal ráznym skríknutím.

56:43
    Seničania pokazili prihrávku v útočnom pásme, puk uchmatol hráč hostí a spolu s ním sa vracala trojica hráčov Senice. Tí ho od puku odstavili.

57:38
    Hudec dostáva menší trest za podrazenie.

57:38
    Oddychový čas domácich.

57:44
    Domáci nie sú v pásme, nemôžu tak hrať bez brankára.

58:28
    Romančík opustil bránu, Senica v šestici.

59:04
    Senická strela z uhla bola skôr propagačná.

59:22
    Hostia už druhý raz vyhodili puk.

59:45
    Hudec skúšal trafiť prázdnu bránu, nepodarilo sa.

Je po zápase. Po tretinách 1:0,0:3,1:0 skončil zápas 2:3. Seničania skončili v play off a ďalej postupujú hostia. Ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (20:12:34)

Petra Beblavá

Branky a nahrávky: 10. Knyazev (Saliji, Novák), 42. Schmidt (Poláček, Jurák) – 32. Svoboda (Podstavek, Dubec), 36. L. (Havlík, Hudec), 37. Sucharda (Bobček, Torok)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan J. – Ďurčo, Chovan M., Reichel, Jakovlevs, Opalek, Kousalík, Baron, Bobček – Čaládi, Svoboda, Podstavek – Novák L.,Hudec, Havlík – Korytko,Hegyi, Dubec – Sucharda, Zlocha, Torok

Rozhodčí: Štefik – Gegáň, Vido