Banská Bystrica – Košice 3:2 (kon.) | Nitra – Zvolen 1:5 (kon.) | Žilina – Piešťany 5:0 (kon.)
Skalica – Martin 0:0 (zruš.) | Trenčín – Poprad 2:3 (kon.)
MsHK Žilina
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
ŠHK 37 Piešťany
sk Úterý 16.02.2016, 18:00 • Zimný štadión Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Žilina zvládla ťažký zápas a znovu si viac zabezpečila priečky zaručujúce účasť v play-off. Dnes vynikal najmä druhý útok domácich, ten sa postaral o 3 góly. Najproduktívnejším domácim hráčom bol v tomto zápase Vladimír Škoda s gólom a dvoma asistenciami.

Strely – 30:24.

Prajeme príjemný večer! (20:02:59)

59:45
    Rehák si sám vytvoril streleckú pozíciu, napokon strieľa náprahom zpred kruhou, puk nesmeruje na bránku Rybára.

59:22
    Strelu Žilinčanov od modrej čiary kryje tentoraz Rybár, hra sa prerušuje, vhadzovať sa bude po ľavici hosťujúceho brankára.

58:44
    Žilinčania držia puk na hokejkách vo vlastnom obrannom pásme, dopredu sa neženú, o víťazovi je už rozhodnuté.

57:56
    Václav Stupka prekorčuľoval obrancu hostí, dostal sa do brejku, z pravej strany si nakorčuľoval pred bránku, ani na dvakrát však neprestreľuje Rybára.

57:15
    Oba tímy už hrajú v plnom počte, v 58. minúte nedokázal puk nahodiť do pásma Novotný.

56:52
    Hra pokračuje pred bránkou Tomeka, kde buly vyhrávajú hostia, strela od modrej čiary od Nechalu nebola nebezpečná, Tomek chytá a prerušuje sa.
    56:08 DRÁBEK - 5:0

56:08
    Žilina dala gól!
    Ďalší gól po vyhratom buly pridáva JAKUB DRÁBEK dostal prihrávku od Mária Kuraliho, Drábek následne prestreľuje už dosť smutného Rybára. Asistencie: Mário Kurali, Daniel Brejčák.
    55:35 HOMÉR - 4:0

55:35
    JÁN HOMÉR sa dostal k puku na modrej čiare, vystrelil na bránku, Rybár mal zakrytý výhľad a púšťa puk do ľavého rohu bránky! Asistencie: Ján Ťavoda, Vladimír Škoda.

54:52
    Zaťko napokon Ručkaya poslal na ľad nedovoleným spôsobom, odsedí si 2 minúty za sekanie.

54:50
    Žilinčania museli prestať hrať, Ručkay ostal ležať na ľade pri bránke domácich.

54:24
    V závere zápasu si domáci zahrajú presilovú hru, za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou odchádza na trestnú Milan Kolena.

53:28
    Brancis striela z prvej zpred bránky, Tomek vyráža a drží si čisté konto!

52:58
    Belluš sa so šťastím dostal k strele z ľavého kruhu, jeho pokus blokuje domáci hráč.

52:29
    Tvrdoň konečne zaútočil za Piešťany, prihrávku dostal do ľavého kruhu, odtiaľ striela len do bočnej siete.

52:00
    Hrá sa naďalej bez dlhšieho prerušovania, oba tímy striedajú počas hry, paradoxne sa dopredu netlačí ani jeden tím.

51:15
    Novotný už bol s pukom za obranou hostí, pred Rybárom ale neuspel, Rybár mu hokejkou puk vypichol.

50:26
    Róbert Huna sa vracia po puk k vlastnej bránke, následný útok ním vedený nebol úspešný.

49:56
    Vyzerá to tak, že o víťazovi je rozhodnuté, Piešťany dnes Žilinčanom nie sú vyrovnaným súperom, za svoju snahu v tretej časti hry si ale jeden gól určite zaslúžia.

49:17
    Buly po ľavici Tomeka vyhrávajú Žilinčania, po ľavej strane sa individuálne nepresadil Rogoň.

48:45
    Hostia ešte chcú skorigovať výsledok, hrajú teraz dlhšie pred žilinskou bránkou, prihrávajú si však len po obvode, Tomekovi stačí sledovať hru.
    48:03 HANDLOVSKÝ - 3:0

48:03
    Václav Stupka sa dostal dopredu, puk spracoval v pravom kruhu, bol v útočnom pásme sám, napokon prechádza za bránu, odtiaľ prihráva Vladimírovi Škodovi, jeho pokus Rybár vyráža, dorážku LUKÁŠA HANDLOVSKÉHO však už nebol schopný chytiť. Asistencie: Vladimír Škoda, Václav Stupka.
    47:42 Šanca Hudeca

47:42
    Tomek zasahuje po strele Hudeca, ten puk dostal prihrávkou spoza bránky, zakončoval bez prípravy, Tomek našťastie pre Žilinu puk chytil a nevyrazil ho pred seba, na dorážku totiž číhal Tvrdoň.

47:15
    Dreveňák sa presadil cez trojicu hráčov, následne zle prihráva, pre istotu ho hráč hostí Kotaška posiela hitom na ľad, nevylučuje sa.

46:43
    Zakázané uvoľnenie Žiliny znovu hru presúva pred domácu bránku, vhadzuje sa v pravom kruhu.

46:35
    Žilinčania konečne dostali puk po dlhom čase ku Rybárovej bránke, po súbojoch pri mantineli ale strácajú puk a k strele sa nedostali.

45:52
    Žilinčania naďalej nepredvádzajú výkon z prvej tretiny, necháva hostí hrať, po ďalšom útoku hostí sa bude vhadzovať po ľavici Tomeka.

45:28
    Domáci znovu stratili puk už vo vlastnom obrannom pásme, Kolena pohrozil strelou z pravého kruhu, Tomek vyráža.

44:56
    Žilinčania si berú oddychový čas, Milan Jančuška chce svoj tím po dlhšom tlaku hostí upokojiť.

44:48
    Piešťany zachytili puk v útočnom pásme, Školiak z Tvrdoňom pohrozili po domácej chybe strelami, Tomek ich útoku odolal, strelu Školiaka zastavujú Tomekove betóny.

44:04
    Počas útoku domácich nastreľoval puk pred bránku Konečný od mantinelu, jeho strela na teč nebola úspešná, nikto z útočníkov Žiliny puk neusmernil za chrbát Rybára.

43:35
    Až dvaja hráči hostí napádali teraz rozohrávku domáceho tímu, Žilinčania tlaku podľahli, po zbrklom rozohraní strácajú puk v strednom pásme.

42:55
    Drevenák vkorčuľoval do útočnej tretiny, puk len zadovkou posiela po mantineli až za bránku Rybára.

42:21
    Tibenský sa nedostal popri mantineli k zakončeniu, Kurali ho odstavil od puku dovoleným spôsobom.

41:45
    Žilina v plnom počte.

41:30
    René Školiak strielal od modrej čiary len mimo priestoru bránky, Rybár nemusel zasahovať.

41:00
    Presilová hra hostí pokračuje na polovici hostí, Žilinčania sa zatiaľ úspešne bránia.

40:35
    V úvodnej tretine vyhrali buly hostia, po nastrelení puku sa buly bude opakovať už v ľavom kruhu pred Tomekom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej časti hry sa stav zápasu nemenil, hra stratila náboj, spokojnosť domácich s výsledkom je viditeľná, diváci sa však v druhej tretine museli nudiť a to najmä pre odovzdanosť hokejistov Piešťan.

Strely – 20:12.

Tretia tretina začne približne o 19:26.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:45
    Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Brejčák, hostia budú hrať prvú presilovú hru v zápase, pravdepodobne sa im prenesie aj do tretej tretiny.

39:35
    Róbert Huna prihráva po prekorčuľovaní útočnej modrej znovu len nepresne na Novotného.

39:11
    V záver sa rovnaká situácia opakuje aj za bránkou Rybára, teraz ale domáci nedostali puk z tohto priestoru, rozhodca puk v zhluku hráčov nevidel, prerušuje sa.

38:41
    Piešťany zaútočili, puk ale dostali len za bránku, tam ho po prvej snahe prihrať pred bránu strácajú.

38:00
    Drevenák striela z prvej zpred ľavého kruhu, Rybár vyráža puk na mantinel.

37:25
    Záver tretiny sa akoby len dohrával, zápasu stále chýba náboj, diváci len ticho pozorujú hru zo strany na stranu.

36:39
    Homér našiel v medzikruží Handlovského, ten strielal z otočky len do protihráča.

36:02
    Domáci korčuľovaní do prečíslenia, Novotný s Róbertom Hunom a Konečným napokon ani nevystrelili, prvá prihrávka po šírke na 2 metre smerovala od Róberta Hunu, Novotný zle spracoval puk a posiela ho do rohu klziska.

35:20
    Prihrávka na Tvrdoňa bola myslená dobre, v útočnej tretine ale Tvrdoň nestihol dokorčuľovať puk, navyše Tomek vykorčuľoval z bránkoviska a prikrýva puk v ľavom kruhu.

34:50
    Po zblokovanom nahodení končí puk na tribúne, vhadzuje sa v strednom pásme.

34:29
    Ondruš z ľavej strany vyskúšal pozornosť Rybára, puk strielal po ľade z uhla, domáci hráč nebol úspešný.

33:56
    Homér vystrelil zpred ľavého kruhu len do protihráča, puk sa odráža von z útočného pásma domácich, oba tímy odchádzajú striedať.

33:02
    Z pravej strany nastreľoval puk pred bránu Ručkay, ten sa k puku dostal aj po obkorčuľovaní bránky v medzikruží, jeho bekhend vyráža Tomek na mantinel.

32:26
    Piešťany v plnom počte.

32:10
    Ani Novotný z medzikružia ani Zaťko od modrej čiary teraz nedokázali prekonať Rybára, hostia sa oslobodzujú.

31:35
    Po polivici zápasu zatiaľ zaslúžene vedú domáci, tí sa teraz už konečne dostali do útočnej tretine, v ktorej kombinujú po jej obvode.

30:57
    Žilinčania začínajú presilovku prehratým vhadzovaním, korčuľujú z vlastného obranného pásma smerom dopredu.

30:26
    Prvé vylúčenie v tomto zápase – Saliji odchádza na trestnú za hákovanie.

29:55
    Strela hostí zo stredného pásma nemôže byť zapísaná, hra sa pre úmyselný ofsajd hostí presúva pred Rybára.

29:06
    Buly pred Tomekom vyhrali domáci Žilinčania, po ľavej strane sa dostal dopredu Róbert Huna, jeho krížna prihrávka na Konečného bola presná, Konečný ale nespracoval dobre puk.

28:25
    Brancis ani na dvakrát nevystrelil cez domáceho obrancu, Žilinčania dobre bránia, navyše pri strelách súpera sa snažia blokovať každý jeden pokus.

27:48
    Žilinčania zakombinovali v útočnej tretine, usadili sa v nej, od modrej strielal Kurali, nasledovali ďalšie prihrávky domácich, napokon sa Piešťany dokázali ubrániť.

27:00
    Valášek striela z ľavej strany v rýchlom útoku domácich len do plexiskla.

26:47
    Šimíček prihrával smerom dopredu, chcel vysúvať Kolenu do útočnej tretiny, puk mu ale prihrať len na korčule, následne sa prerušuje pre ofsajd hostí.

26:15
    Hrá sa doslova zo strany na stranu, ani jeden z tímov sa nevie pred bránkou súpera usadiť a zakombinovať.

25:35
    Tibenský zastavil rýchleho Novotného, Piešťany tak znovu získavajú puk a smerujú do útočnej tretiny.

25:04
    Hra pokračuje súbojom o puk pri bráne Tomeka, Žilinčania ho vyhrávajú a len vyhadzujú priamo na Rybára.

24:32
    Zálešák sa dostal do prečíslenia s Tvrdoňom, Zálešák nakoniec striela z ľavého kruhu len do Tomeka.

24:00
    Z pravej strany sa dostal dopredu Saliji, po dokorčuľovaní puku ho stráca v súboji pri mantineli.

23:22
    Dohrávanie súbojov zo strany hostí zatiaľ nie je dostačujúce, v druhej tretine hre chýba rýchlosť.

22:50
    Drábek stratil puk v rohu klziska v útočnom pásme, Piešťany následne len vyhadzujú puk aj za cenu straty.

22:07
    Homér zachytil puk na útočnej modrej, jeho nahodenie na bránu nie je presné, nikto netečoval jeho pokus.

21:22
    V rohu klziska pri Tomekovej bráne vybojoval puk Školiak, Piešťany strielali len od modrej čiary, puk až k Tomekovi nedošiel.

20:41
    Žilinčania sa natlačili do útočnej tretiny po ľavej strane, prvá prihrávka pred bránkou Rybára je nepresná.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Žilinčania vstúpili do tohto zápasu dokonale, v 4. minúte sa po individuálnej akcii presadil Róbert Huna, na 2:0 zvyšoval v 9. minúte Vladimír Śkoda. Žilinčania majú viac z hry, Piešťany zapli až v druhej polovici prvej tretiny, na skorigovanie to zatiaľ nestačilo.

Druhá tretina začne približne o 18:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:34
    V závere už znovu dominujú domáci, Piešťany už dlho nemali puk na svojich hokejkách.

18:58
    Novotný obkorčuľoval s pukom celú útočnú tretinu, puk nastreľuje pred bránku z pravej strany z uhla, obrancovia hostí si puk postrážili.

18:12
    Po snahe Piešťan nastreliť puk do útočnej tretiny sa prerušuje pre postavenie mimo hry hostí.

17:40
    Žilinčania trávia záver tretiny v útočnej tretine, od mantinelu sa ale teraz nevedia znovu dostať k strele.

17:16
    Drevenák spadol v súboji 1 na 1 v útočnej tretine, protiútok domácim tentoraz nevyšiel.

16:58
    Kolena si puk potiahol cez stred útočnej tretiny až do ľavého kruhu, odtiaľ striela len do betónov Tomeka.

16:24
    Žilinčania mierne poľavili, druhá formácia si teraz počas striedania nevypracovala ani jednu šancu, dokonca nedostala sa ani pred bránku súpera.

15:38
    Jakub Ručkay znovu puk získal už v strednom pásme, jeho prihrávka po šírke ľadu nebola presná.

14:58
    Zdá sa, že Piešťany ožili, v rozohrávke si už konečne dokážu puk prihrať aj v strednom pásme.

14:27
    Školiak zachytil puk pri tvoriacom sa útoku Žilinčanov, už prvá prihrávka od tohto hráča však bola nepresná.

13:44
    Handlovský vystrelil spoza protihráča, puk smeruje až na ochrannú sieť, prerušuje sa.

13:15
    Šimíček sa dostal aj so šťastím k puku v útočnej tretine, ihneď ho však telom odstavil od puku domáci obranca.

12:34
    Stupka sa ocitol podľa čiarových rozhodcov v ofsajde, ďalší sľubný útok znovu zastavujú rozhodcovia.

12:07
    Handlovský dostal v prečíslení prihrávku na pravú stranu pred bránu, puk mu ale následne ušiel, Rybár následne prikrýva puk a prerušuje sa.

11:38
    Handlovský zle prihral na Novotného, druhý menovaný odchádzal striedať, puk si nevšímal, Žilina prišla o puk.

11:05
    Piešťany zatiaľ neohrozili Tomeka v domácej bránke, od začiatku zápasu sledujeme jasnú prevahu domácich.

10:34
    V sľubnej šanci domáci museli prestať hrať pre ofsajd, vhadzuje sa v strednom pásme.

09:58
    Rybár vykorčuľoval z brány a mal teraz šťastie, že Ondruš nedočiahol na puk v pravom kruhu.

09:28
    Kurali musel dokorčuľovať puk smerujúci za domácu bránku, nakoniec súboj o puk pri mantineli vyhráva, Žilina znovu smeruje do útoku.

08:47
    Žilinčania držia puk na hokejkách, z vlastného obranného pásma zakladajú ďalší útok.
    08:23 ŠKODA - 2:0

08:23
    VLADIMÍR ŠKODA vystrelil z pravého kruhu, Rybár mal zakrytý výhľad, Handlovský sa natlačil pred bránu a clonil, Škoda napokon striela druhý gól svojho tímu! Asistencie: Václav Stupka, Lukáš Handlovský.

07:48
    V čistej šanci nedokázal prekonať už ležiaceho Rybára Novotný, po prekorčuľovaní pred bránkoviskom zakončoval z pravej strany len prinízko.

07:05
    Šimíček puk nahodil z rohu klziska pred bránu, Tomek radšej puk prikrýva lapačkou, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

06:28
    Piešťany teraz hrajú dlhšie s pukom, zvýšenú aktivitu hostí ukončuje zlé spracovanie Hrehorčáka pri mantineli.

05:58
    Od prvého gólu zápasu sa neprerušovalo, hrá sa zo strany na stranu, zatiaľ ani jednému z tímov nevychádza vysúvanie sa nahodením puku.

05:15
    Po pravej strane vyviezol puk Valásek, následne sa domáci nedokázali dostať od mantinelu do streleckej pozície.

04:26
    Piešťany zaútočili ihneď po inkasovaní, Tomek musel hru prerušiť a puk prikryl, vhadzuje sa po jeho pravici.
    03:45 Huna RÓBERT - 1:0

03:45
    RÓBERT HUNA sa dostal k puku ešte v strednom pásme. Tam nabral rýchlosť, prekorčuľoval dvoch protihráčov a z ľavého kruhu vystrelil do rohu Rybárovej bránky! Asistencie: Rastislav Konečný.

03:35
    Piešťany vyhrali buly v útočnej tretine, puk dlho držal na hokejke Hrehorčák, prihráva na Nechalu, jeho nahodenie na bránku nebolo presné.

02:59
    Žilinčania sa pri snahe dostať sa do streleckej pozície previnili zakázaným uvoľnením, v hre sa bude pokračovať pred Tomekovou bránkou.

02:32
    Pri mantineli stratil puk Kurali, Piešťany následne ale za vlastnou bránkou takisto puk strácajú, Žilina ostáva v útoku.

01:58
    Žilinčania rozohrali, prihrávkou domáci obranca vysunul celú útočnú trojicu za obrannú líniu hostí, pre postavenie mimo hry ale domáci v hre pokračovať nemôžu.

01:40
    Piešťany prvému tlaku domácich odolali, puk vyhodili aj za cenu straty a oba tímy odchádzajú striedať.

01:17
    Vhadzovanie pred Rybárovou bránkou vyhrali Žilinčania, od modrej čiary vystrelil nepresne Homér.

00:58
    Po ľavej strane sa dostal do útočného pásma Tomčák, jeho nahodený puk nemal kto za bránkou Tomeka dokorčuľovať.

00:25
    Na úvod zápasu sledujeme zakázané uvoľnenie Piešťan.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Zaťko, Brejčák, Ťavoda, Homér, Kurali, Leško, Mendrej, Makovský – Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, Škoda, Handlovský – Dreveňák, Valásek, Drábek – Ondruš, Rehák, Rogoň

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Filip, Kotaška, Hudec, Gipters, Svetlík, Trefný, Valo, Nechala – Ručkay, Tomčák, Saliji – Tvrdoň, Školiak, Zálešák – Belluš, Brancis, Tibenský – Hrehorčák, Kolena, Šimíček

Rozhodca: Baluška, Jonák – Korba, Rovenský.

Žilinčanom sa tento rok na domácom ľade darí, z piatich zápasov získali 11 bodov, pričom ani raz neprehrali v riadnom hracom čase, po nájazdoch prehrali s Trenčínom a Zvolenom.

Pre Vlkov sú Piešťany obľúbeným súperom, v posledných šiestich vzájomných zápasoch hraných na žilinskom ľade vyhrali Žilinčania 5, iba jeden zápas (20. februára 2015) vyhrali hokejisti Piešťan.

Oba tímy mali zastúpenie na víkendovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge hranom v Innsbrucku. Patrik Rybár (Piešťany) odchytal zápas proti domácim Rakúšanom (inkasoval 3 góly), Jozef Tibenský (Piešťany) zaznamenal 3 asistencie, Václav Stupka (Žilina) získal 2 body za dva presné zásahy.

ŠHK 37 Piešťany vonku získali len 19 bodov, posledné tri zápasy na štadiónoch súperov prehrali. "Havrani" bojujú na diaľku s Martinom o poslednú ôsmu priečku zaručujú play-off, resp. chcú sa vyhnúť baráži s prvoligistami. Martinčania majú dnes pauzu, ich dnešný súper zo Skalice musel pre finančné problémy ukončiť pôsobenie v najvyššej hokejovej súťaži, najbližší zápas budú hrať Martinčania v piatok na domácom ľade práve so Žilinčanmi.

Domáci sú v zápase mierni favoriti aj pre výsledky oboch tímov v posledných zápasoch. Źilinčania ukončili víťaznú sériu Košíc na ich ľade, Piešťany porazili doma Trenčín po predĺžení, čím ukončili vlastnú negatívnu sériu piatich prehraných zápasov po sebe.

Za zmienku stojí aj ďalšia negatívna štatistika Piešťan. Od 11. decembra odohrali Havrani 17 zápasov, získali v nich len 9 bodov ( z toho v Januári hrali 10 zápasov a získali 6 bodov).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 4. Huna Róbert (Konečný), 9. Škoda (Stupka, Handlovský), 49. Handlovský (Škoda, Stupka), 56. Homér (Ťavoda, Škoda), 57. Drábek (Kurali, Brejčák)

MsHK Žilina: Tomek – Zaťko, Brejčák, Ťavoda, Homér, Kurali, Leško, Mendrej, Makovský – Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, Škoda, Handlovský – Dreveňák, Valášek, Drábek – Ondruš, Rehák, Rogoň

Rozhodčí: Baluška, Jonák – Korba, Rovenský