Znojmo – Linz 4:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Steinbach Black Wings Linz
Úterý 16.02.2016, 18:30 • Zimní stadion města Znojma • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba ČR

Z mé strany je to vše, přeji příjemný zbytek večera! (20:47:02)

Příští zápas čeká Znojmo v pátek, kdy zavítají na led Vídně. My vám jako vždy poskytneme podrobný on-line přenos.

Zápas je u konce, Orli vítězí! Po dramatickém závěru si připisují velice cenné tři body do tabulky a upevňují si druhé místo!

59:54
    Zbývá šest sekund do konce, vhazuje se před Nechvátalem!

59:30
    Ouzas je na střídačce!

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

59:00
    Znojmo drží puk v útočné třetině, daleko od Nechvátala.

58:39
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Piché – 2 min., krosček).

58:22
    Linz právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují! Piché našel před bránou volného ANDREW KOZEKA, který pouze nastavil hůl a puk skončil v bráně. Asistence: Sebastian Piché.

58:05
    Linz je zpátky v útočné třetině, Ouzas pokukuje po střídačce. Zatím však zůstává na ledě.

57:48
    Kotouč je znovu za Ouzasem.

57:37
    Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Hráči hostujícího celku byli postaveni v brankovišti.

57:07
    Beroun zachytil kotouč a vyhazuje do bezpečí.

56:56
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Špaček.

56:30
    Na hráčích Linze je znát, že by rádi zápas zdramatizovali, ale obrana Znojma velice dobře funguje.

54:44
    Hráči Linze ztrácí nervy a provokují. Orli zůstávají klidní.

54:27
    Ouzas likviduje střelu rozjetého Puchera.

54:02
    DaSilva dostal přihrávku před bránu, ale nepodařilo se mu ideálně zakončit.

53:14
    Linz vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:39
    Latendresse hledal DaSilvu, ale Nechvátal si pro přihrávku sáhl lapačkou.

51:51
    Pucher našel na kruhu volně stojícího Bořutu, který ihned vypálil. Jeho střela ovšem letěla vedle brány.

51:22
    Domácí přežili dvojnásobné oslabení bez inkasované branky a jsou v plném počtu.

51:03
    Orli vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

50:46
    Tomasova dělová rána v oslabení letí těsně nad Ouzasovu klec.

49:58
    Domácí jsou ve čtyřech.

49:37
    McLean měl před sebou prázdnou bránu, ale fantastický Nechvátal se bleskurychle přesunul!

49:22
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Bořuta – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

49:00
    Akce hostů přerušena, ofsajd.

48:36
    Ani Ulmerův pokus od modré nenadělal Nechvátalovi problémy.

48:31
    Rocheho střela od modré končí v připravené lapačce znojemského gólmana.

47:58
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., držení protihráče).

47:50
    Hisey šikovně tečoval střelu od modré, ale ostražitý Nechvátal zasahuje.

47:16
    Zakázané uvolnění domácích.

46:49
    Závar před znojemskou bránou! Nechvátal vydržel nápor a zlikvidoval několik po sobě jdoucích střel.

46:25
    Šedivého dělovka od mantinelu končí po zákroku Ouzase v ochranné síti.

46:04
    Lakosova střela byla tečovaná vedle.

45:26
    Štach projel obranou Linze jako po másle, do zakončení se ale již nedostal.

44:00
    Šedivý na modré zachytil přihrávku, nabruslil si do mezikruží a bekhendem trefil Ouzase do hlavy.

43:35
    Nepřesná rozehrávka hostů, zakázané uvolnění.

43:20
    Nechvátal si se střelou od modré poradil a schoval ji do lapačky.

43:14
    Dorion a Kozek si vyříkávali účty se Šulákem, ten si ale nenechal nic líbit.

42:11
    Špaček si počkal na Gaffala a tvrdě jej sundal k zemi.

41:35
    Znojmo nepolevuje! Ouzase teď dvakrát zachránila tyč!

40:26
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo jde do dvoubrankového vedení! Bořuta vyslal tvrdou ránu od modré a PETER PUCHER ji povedeně tečoval do sítě! Asistence: Antonín Bořuta, Radek Číp.

Závěrečná pasáž začíná zakázaným uvolněním hostů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:06.

Druhá třetina přivedla velice útočný hokej. Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svoji stranu. To se ve 28. minutě povedlo Orlům. Linz sice v závěru třetiny vyrovnal, jenomže Jan Lattner několik sekund před koncem druhé dvacetiminutovky dostal svůj tým znovu do vedení.

40:00

39:37
    Tohle se musí lidem líbit! Znojmo našlo rychlo odpověď a je znovu ve vedení! Šedivý vypálil, Ouzas vyrazil pouze před sebe, kde stál JAN LATTNER a poslal puk rovnou do sítě! Asistence: Ondrej Šedivý.

39:09
    A máme znovu vyrovnáno! Hosté předvedli, proč jsou právě oni nejlepším týmem v celé soutěži ve využítí přesilových her. Kozek našel na kruhu DANA DASILVU, jenž švihem poslal puk za Nechvátalova záda! Asistence: Andrew Kozek.

38:32
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., sekání).

38:15
    Znojmo je v této fázi utkání jasně lepším celkem. Hostující celek drží skvěle chytající brankář, který si poradil i se střelou Čípa.

37:37
    Tomas to vzal na sebe. Jako raketa prosvištěl kolem obrany a bekhendem zkoušel zasunout kotouč brankářovi mezi betony. Neúspěšně.

36:17
    Novák přihrál na kruh Lakosovi, který zkoušel překvapit Ouzase, ale ten si poradil.

35:21
    Začíná se přiostřovat. Ulmer sekl Nechvátalovi po lapačce a znojemští obránci jej za odměnu natlačili až do brány. To se nelíbilo jeho spoluhráčům, rozhodčí však stihli vše včas uklidnit.

34:50
    McLean vyslal nebezpečnou střelu příklepem od mantinelu, ale znojemský brankář vytáhl ukázkový zákrok lapačkou.

Dnešní utkání sleduje 2604 diváků.

34:19

34:16
    Lattner přihrál rozjetému Tomasovi, ale jeho střela byla sražena.

33:43

33:00
    Yellow Horn ujel se Šedivým do přečíslení, ale druhý jmenovaný nedokázal zakončit!

32:19
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Roche – 2 min., krosček).

31:43
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., nebezpečná výstroj).

29:13
    Kotouč skončil po střele z kruhu v ochranné síti, vhazovat se bude před brankou Linze.

28:39
    Podešva se zjevil sám před Ouzasem, ale z bezprostřední blízkosti mu to napálil přímo do hrudi!

27:25
    Znojmo jde do vedení! ROMAN TOMAS získal ve středním pásmu kotouč, nabruslil do útočného pásma a zápěstím poslal puk na Ouzasovo rameno! Bez asistence.

25:39
    Piché vyslal od modré přízemní střelu, ta však míjí bránu.

24:42
    Postavení mimo hru domácího týmu.

24:23
    Lakosova rána končí na hrudi brankáře.

23:46
    Krásná situace! Lattner našel dobře postaveného Šedivého, před kterým se odkryla brána, ale Ouzas se stihl velice rychle přesunout!

22:19
    Šulák chtěl projet sám do útočné třetiny, ale byl obrán o kotouč.

22:03

21:39
    Závar před Ouzasem! Yellow Horn předal Bartošovi, který zkoušel procpat puk mezi betony brankáře, ale ten obstál.

20:35
    Orli začali druhou třetinu v početní výhodě a nezačali vůbec špatně. Bořuta vyslal nebezpečnou dělovku od modré, kterou Ouzas s potížemi vyrazil.

20:01

Střely na bránu: 14:6.

Další třetina začne přibližně v 19:17.

První třetina utkání o druhé místo je za námi. Hosté do ní vstoupili úspěšněji, hned ve 2. minutě se dostali do vedení zásluhou DaSilvy. Orly to ale do kolen nedostalo a o pár minut později vyrovnal nejproduktivnější hráč Znojma Yellow Horn.

20:00

19:57
    Ouzas vyráží Tomasovu střelu od modré, tuto třetinu už se nic nestane.

19:53
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Altmann – 2 min., držení protihráče).

19:05
    Yellow Horn našel před bránou Šedivého, tomu se ale nepodařilo zakončit.

18:57
    Linz na tom není o mnoho lépe. Jeho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

18:00
    Znojmo se pokouší o rozehrávku, ale Linz skvěle napadá a domácí tak rozjíždí akci více než minutu.

16:07
    Yellow Horn zachytil přihrávku soupeře a napřáhl ke střele příklepem, obránce mu ale pohotově strčil do rány svou hůl.

15:27
    Číp projel celé hřiště, přihrál na modrou Stehlíkovi, který vypustil ze své hole lehké nahození. Ouzas měl ale dobrý výhled, proto střelu schoval do lapačky.

14:28
    Bořuta neměl komu přihrát, proto zvolil střelu příklepem. Ta však letěla přímo do Ouzase.

13:01
    Hiseyův pokus Nechvátal bez problémů vyráží lapačkou.

12:34
    Nepovedená rozehrávka Linze končí na zakázaném uvolnění.

11:22
    Znojmo nepřestává útočit, ovšem ani Ouzas nehodlá polevit se svými zákroky.

10:21
    Šedivýž prudce vypálil po chybě hráčů Linze v rozehrávce. Jeho příklep z mezikruží ale skončil u připraveného brankáře.

09:47
    Hraje se před hostující bránou, Orli ostřelují Ouzase.

08:44
    Po střele z mezikruží se bude vhazovat před Ouzasem.

08:36
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána od Nechvátala do středního pásma.

07:28
    A je vyrovnáno! Šedivý nádherně našel COLTONA YELLOW HORNA, který si kotouč zpracoval a poslal jej Ouzasovi pod rukou do brány! Asistence: Ondrej Šedivý, David Bartoš.

06:00
    Znojmo se snaží proniknout do soupeřova obranného pásma, ale ten výborně drží modrou.

04:26
    DaSilva byl blízko další brance! Před bránou se dostal ke kotouči a zkoušel jej bekhendem procpat kolem Nechvátolova betonu, ale minul zařízení.

03:47
    Šedivý vyslal od mantinelu přízemní střelu, kterou tečoval obránce přímo do Ouzasova betonu. Yellow Horn se ještě pokoušel o dorážku, ale marně.

03:29
    Akce Znojma zastavena. Postavení mimo hru.

03:18
    Orli se snaží o vyrovnání. Pucher přihrál Podešvovi, který vystřelil z mezikruží. Ouzas připraven.

01:34
    Hosté jdou do vedení! Latendresse výborně nahrál zpoza brány DaSilvovi, který nahodil kotouč na Nechvátala, který si jej nešťastně srazil do sítě! Asistence: Olivier Latendresse, Rob Hisey.

00:01

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Piche, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Roche, Fechtig – Kozek, McLean, Ulmer – Latendresse, Hisey, DaSilva – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Moderer, P. Lukas, Gaffal – Mayrhauser.

Nové posily

Týmy už vyhlíží play-off, které se nezadržitelně blíží. Vedení rakouského celku proto přivedlo Kanaďana Travise Rocheho. Zkušený obránce odehrál v NHL 60 zápasů a připsal si 20 bodů. Ani Znojmo však nezůstalo na přestupovém trhu pozadu. Na jih Moravy přišel ze Sparty brankář Jan Lukáš.

Oba úterní soupeři se velice dobře znají. Letos na sebe narazili už pětkrát a hned třikrát musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Větší úspěšnost mají Orli, kteří zvítězili ve třech kláních. Vzájemná střetnutí přináší strhující podívanou a ofenzívní hokej. Důkazem je, že diváci viděli již 36 branek!

Klíčem k úspěchu bude zaručeně disciplinovanost. Obě mužstva jsou na špici tabulky využití přesilových her. Znojmo promění v průměru každou pátou početní výhodu, Linz téměř každou čtvrtou. Ostatně o tom se Orli přesvědčili v posledním vzájemném střetnutí. V něm vedli 3:0, ale soupeř dokázal utkání otočit čtyřmi góly z přesilových her.

Po reprezentační přestávce je tady opět ligový zápas. Tři kola před koncem nadstavby zavítají Černá křídla z Linze do Znojma, kde svedou přímý souboj o druhé místo s domácími Orly. V sázce tak je nejen lepší výchozí pozice pro čtvrtfinále, ale také souboj o pozici zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 8. Yellow Horn (Šedivý, Bartoš), 28. Tomas, 40. Lattner (Šedivý), 41. Pucher (Bořuta, Číp) – 2. DaSilva (Latendresse, Hisey), 40. DaSilva (Kozek), 59. Kozek (Piché)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Lukáš) – Lattner, Bořuta, Stehlík, Šulák, Štach, Biro, Lakos – Podešva, Pucher, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Rehuš, Novák – Beroun, Šeda, Špaček – Trivino.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Dechel) – Piche, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Roche, Fechtig – Kozek, McLean, Ulmer – Latendresse, Hisey, DaSilva – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Moderer, P. Lukas, Gaffal – Mayrhauser.

Rozhodčí: Babić, Trilar – Nagy, Zgonc