Jihlava – Chomutov 0:5 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 8:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Olomouc 8:2 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 6:0 (kon.)
Slavia – K. Vary 8:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Piráti Chomutov
Pátek 26.02.2016, 15:00 • Horácký zimní stadion v Jihlavě • DHL Extraliga juniorů • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ve 43. DHL Extraligy juniorů přivítají hokejisté jihlavské Dukly na svém ledě hosty z Chomutova.

Zatímco Pirátům patří průběžná pátá pozice a bojují o co nejlepší pozici v play-off, když ztrácí pouhé tři body na čtvrté Vítkovice, přičemž mají náskok šesti bodů na šestou Slavii Praha, domácí tým je na zcela opačném pólu tabulky. Dukle patří třetí místo od konce, tedy šestnáctá příčka, horší než tým z Vysočiny už jsou jen hráči Litvínova a Olomouce.

V minulém kole oba celky zvítězily. Dukla si doma poradila s českobudějovickým Motorem, Chomutov dobyl karlovarský led. Jihlavané jsou teď vůbec na vítězné vlně a zdá se, že se pomalu rozjíždí, o kolo dříve totiž doma senzačně porazili lídra v podobě pražské Sparty. Tabulkovým favoritem jsou jednoznačně Severočeši, aktuální forma však nahrává spíše Jihlavanům.

Utkání začíná v 15 hodin na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Dobrý den, vítám vás z promrzlého Horáckého zimního stadionu v Jihlavě!

V dnešním duelu 43. kola DHL extraligy juniorů přivítá domácí Dukla Jihlava hosty z Chomutova. Utkání začne v 15 hodin.

Na led nastupují domácí hráči ve žlutých dresech a rozhodčí v tradičních pruhovaných. Na hosty se čeká.

Tmavě modré dresy se znakem piráta už září na pravé straně hrací plochy. Hráči se pozdraví a za chvilku duel začne.

Ačkoli jsou Jihlavané domácí, je jich méně než hostů. Uvidíme, zda se početní přesila nějak přesune i na hrací plochu, nebo zda ten nepoměr nebude znát.

00:01

00:40
    První nához na Kořenářovu branku. Jihlavský gólman nemusel zasahovat.

01:30
    Tempo je zpočátku takové dost opatrné. Žádná rychlostní hitparáda to zatím není.

01:50
    Dufkův bekhend měl provětrat Lukeš, místo toho vyprášil boční síťku.

03:20
    Mejzlík si najížděl do zajímavé šance, bohužel pro něj ale dostal puk na paty. Jinak to mohla být první gólovka zápasu.

04:40
    Půža vyzkoušel Lukešovu pozornost. Gólman Pirátů s přehledem kryje lapačkou.

05:00
    Hlediště zaplňující dívky školou povinné. Výuka jim skončila, teď je čas fandit svým idolům.

05:35
    Ztečovaný puk naštěstí pro domácí neskončil za zády Kořenáře, ale těsně vedle. Nepříjemná situace z pohledu jihlavské Dukly.

05:41
    Máme tu první vyloučení v utkání. Chomutov bude hrát přesilovou hru.

06:15
    Velká šance Dukly v oslabení! Hohl si najel do mezikruží a trefil jen Lukešovy betony! Byl tam úplně sám!

07:04
    Rána od modré, se kterou Kořenář neměl problém. Viděl ji dobře.

07:30
    Chomutov sice pálí, k čemu to, když před jihlavskou brankou nikdo nestíní. To jsou základy, které musí plnit žáčci!

07:45
    A další a další rány... A znovu vedle. Aktivita hostů směrem dopředu není špatné. Střelba je prachbídná.

08:20
    Ťukec na jeden dotyk, který zakončil Kousal vedle. Po delší době zajímavá akce domácích.

09:30
    Dvořák z mezikruží, Lukešovy betony se zavřely včas.

10:20
    Kolouch šel naivně do tří. Neměl šanci projít, tímhle by se s bídou proháčkoval Jarda Jágr.

10:38
    Přesilovku si zahraje i Dukla. Vyloučen hostující Tůma za příliš mnoho hráčů na ledě.

10:55
    Závar před chomutovskou brankou řeší až hvizd sudích. Bude se vhazovat v jihlavském útočném pásmu.

12:00
    Hrubice Kousala v rozehře, kterou málem zužitkoval Macháček. Byl rychlý jako blesk!

12:50
    Dukla je zatím v přesilovce bezzubá. Nevytvořila si zhola nic.

13:40
    Kellerstein zkusil pozornost Kořenáře z levého křídla. Ten byl však pozorný, i když si delší dobu nesáhl na puk.

14:10
    A tohle nahození na jihlavskou jedničku bylo doslova lahůdkou. Přesně na tyhle puky gólmani čekají. Máchnutí lapačkou působí dost efektně a fanynky na to letí.

14:50
    Znovu Kořenářova lapačka, tentokrát ve výýýýýrazně těžší pozici. Parádní zákrok!

14:58
    A vzápětí i superakce na druhé straně! Najman mohl být slavný, nechal ovšem vyniknout Lukeše!

15:40
    Co se týče šancí, diváci musí být spokojeni. Co se týče jejich zahazování, trenéři si musí trhat vlasy na hlavě.

15:58
    Tůma chtěl překvapit jihlavského gólmana z prakticky nulového úhlu. Neměl šanci.

16:36
    Valův bekhend odráží betony Lukeš a ihned na druhé straně zasahuje stejnou částí výstroje v těžké pozici Kořenář. Zatím je to duel skvělých gólmanů.

17:04
    Piráti právě vstřelili branku!
    MARCEL HLAVÁČEK napřáhl za modrou čarou a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Kořenáře, který nemohl nic vidět. Asistence: Macháček, Strunz.

18:17
    Hiermanovu bombu vyráží Kořenář vyrážečkou. Přesně na tyhle chvíle je tahle část výstroje stvořená.

19:10
    Dukla je od nepovedené přesilovky poloviční. Pomalu bruslí, nic jí nevychází, přechod do útoku nezvládá.

19:30
    Wágner z mezikruží zkoušel prostřelit Kořenářovi břicho. Žádnou mezeru v něm nenašel, a tak je skóre pořád 0:1.

19:55
    Kellersteinova háčkovaná skončila poslední zajímavou šancí první třetiny. Kořenář ji nadvakrát vyřešil, pak se zvedl a se zvukem sirény vytočeně odjel směrem ke dvířkům pro odchod z ledu. Asi si dovedu představit, co svým spoluhráčům hodlá od plic sdělit v kabině.

20:00

Skončila první třetina dnešního utkání, po které hosté z Chomutova po zásluze vedou 1:0. Ačkoli se hrál víc než deset minut dost vyrovnaný hokej, ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky byli Piráti výrazně lepším týmem a jen vinou poměrně slušné impotence některých útočníků vedou pouze o jeden gól. Uvidíme, zda se Dukla probere a do druhé periody nastoupí jiný tým. Třeba takový, který hrál na začátku zápasu.

Druhá třetina začne v 15:42.

Hráči obou týmů i rozhodčí už jsou na hrací ploše. Za okamžik začne druhá třetina dnešního zápasu.

20:01

21:40
    Začátek trochu živější než v první třetině. Dukla začala lépe bruslit. To je slibné.

22:05
    Ale první šanci mají hosté. Jenže proti nim stojí pozorný Kořenář.

22:49
    Na puk si poprvé sáhl i Lukeš. A to slovo "sáhl" zdůrazňuju, jinak to ani nazvat nelze. "Kotouč" se k němu sotva došoural.

23:58
    Parádní akce Dukly, jen možná zbytečně překombinovaná. Najman měl skoro prázdnou branku, nutno ale dodat, že byl hodně tísněný soupeřem. A také faulovaný. Na dvě minuty si půjde za hákování sednout Kellerstein.

24:47
    JAKUB MELIŠKO využil přečíslení hostů v poměru 2-1 a nepříliš kvalitního postavení jediného jihlavského obránce, trefil se k tyči a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Bez asistence.

25:30
    Když už to vypadalo, že se Dukla nadechuje k náporu, inkasovala podruhé a mohla i potřetí. Krivošíkovi puk při blafáku sjel. Rozhodně to je ale na zamyšlenou. Přesilovky domácích jsou zatím... Kulantně řečeno dost nedobré.

27:00
    Chomnutov Duklu ždíme jak citron. Ta se jen sporadicky dostává ze svého obranného pásma.

27:59
    Kolouch trefuje Kořenářův beton. Následný brejk Dukly končí nájezdem Najmana do Lukeše, posunutou brankou a přerušenou hrou. Penalta!

27:59
    Najman zkusil vystřelit, Lukeš si s tímhle nájezdem věděl rady. Stále 0:2. Jedeme dál.

29:02
    Kořenář teď vyrážel snad ramenem. Byla to slušná pumelenice.

29:44
    Chomutovský pokus od modré. Gólman kryje.

31:20
    Bambula kličkoval, kličkoval, až se prokličkoval ke střele a trefil tyč. To je smůla!

33:00
    Je to teď taková trochu neuspořádaná hra nahoru dolů, kdy sem tam vidíme nějakou šanci jednoho či druhého týmu.

34:00
    Kousalovi v poslední chvíli přeskočil puk hokejku. Na tomhle hráči je vidět, jak moc chce a jak to o to víc nejde. On se opravdu snaží, ale očividně na to moc myslí. To je pak problém. Potřebuje se na něčem chytit.

35:15
    Lidákův nához od modré bez problémů vyráží Kořenář.

36:03
    Strašně rád bych popisoval krásné akce, spousty gólů a zákroky brankářů. Jenže nic takového teď k vidění není. Je to spíš oboustranný boj.

38:20
    Kolouch si ukazoval, puk i dostal, tísněn ale do brejku neujel. Moc mu ovšem nechybělo.

38:50
    Hlaváček od půlky trefuje jen Kořenáře. A to hned nadvakrát, jelikož si tutéž akce zopakoval za cca 3 sekundy.

39:50
    Najman nadvakrát zkoušel protáhnout Lukeše. Ten se opravdu protáhl. Rozhodně ale nekapituloval.

40:00

Právě skončila druhá perioda dnešního zápasu. Vzhledem k tomu, jaká je na stadionu zima a kolik práce měl gólman Lukeš, si myslím, že mu bude asi dost chladno, jelikož se teď zrovna moc nezapotil. To Kořenář na druhé straně se musel jinak otáčet. Přesto to ale nebyla třetina, na kterou by hráči dlouho vzpomínali a už vůbec ne někdy za dvacet let u piva. Prostě a jasně, pokud chce Dukla nepříznivý stav zápasu zvrátit, bude muset v poslední periodě pořádně zabrat. Znovu začínáme v 16:25.

Hráči obou celků jsou na hrací ploše. Třetí perioda začíná.

40:01

40:29
    Hned na úvod zacinkala tyč za Kořenářovými zády! Sražený kotouč málem znamenal ránu do vazu pro Jihlavu!

41:30
    Dvořák v obrovské šanci, ale zase ani netrefil bránu!

42:33
    VÁCLAV CESTR o tyčku zvyšuje vedení svého týmu už na 3:0! Chomutov v Jihlavě kráčí k zisku tří bodů. Asistence: Kellerstein, Macháček A.

44:16
    Opět tradiční scénář. Jihlava se snaží ujet do brejku, Chomutovští jsou pozorní. Směrem dozadu hrají od druhé periody velice slušně.

44:58
    Dimitrov zkoušel zpoza branky nachytat Kořenáře, ten se ale nedal. Lišku podšitou z Chomutova vychytal.

46:00
    Mejzlík zkoušel doťuknout puk z těsné blízkosti Lukešovy branky. Nebylo kudy. Gólman hostů připraven.

47:24
    Jihlavě znovu zatopila Hlaváčkova formace. S prvním pokusem od modré si Kořenář ještě poradil, na dorážku ADAMA KELLERSTEINA pod horní tyčku už neměl nárok – 0:4. Asistence: Blaha.

48:45
    Vypadá to vypadá, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Dukla nepůsobí dojmem, že by tento nepříznivý stav zlomila. Snaží se, to se jí upřít nedá. Ale v zakončení je to špatné. A když ne, stojí proti připravený Lukeš.

50:30
    Kolouch se snažil o dorážku před Lukešem, ale zase byl moc blízko.

51:05
    Bambula z levého křídla, Lukeš pozorný.

51:42
    JOSEF RINDOŠ ujel přes půl hřiště a zavěsil popáté – 0:5. Asistence: Kellerstein.

53:35
    Hohlova rána z mezikruží, Lukeš vyráží ven. Zatím svůj tým drží a drží i čisté konto.

54:51
    Chomutov mohl jít do akce dva na dva, ale Tůmovi u modré ujel puk k protihráčům.

55:25
    Nyní již Kořenář musel zasahovat a podržel pokus Kellersteina zblízka ve své výstroji.

56:44
    Obraz hry se ve třetí třetině nemění. Piráti jsou aktivnějším celkem a snaží se přidat další góly.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

58:08
    V závěru přijde na řadu ještě jedno vyloučení. David Váňa (JIH) odjíždí na trestnou lavici za napadení, dostává dvě minuty.

58:43
    Jihlavským hokejistům se podařilo dostat puk do středního pásma.

59:02
    Stejně tak jako nyní.

Ve třetí třetině rozhodli Chomutovští definitivně o svém vedení, když se prosadili hned třikrát. Ve čtyřiatřicáté minutě zamířil přesně Václav Cestr, za dalších pět minut se prosadil Adam Kellerstein a na konečných 5:0 pro Piráty uzavřel Josef Rindoš. Tři body si tak, zřejmě zaslouženě, odváží Chomutov. (17:33:03)

Petr Jindra

Branky a nahrávky: 18. Hlaváček (Macháček, Strunz), 25. Meliško, 43. Cestr (Kellerstein, A.), 48. Kellerstein (Blaha), 52. Rindoš (Kellerstein)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Půža, Váňa, Kadlec, Hohl, Vala, Dufek, Najman, Dvořák, Mejzlík, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal
    Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Benda, Wágner, Macháček A., Krivošík, Dimitrov, Tůma, Macháček P., Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz

Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Musil