Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)

Alexandr Salák – 95,45% (21/22) odchytal celé utkání

Tomáš Vincour – (0+0), žádná střela na branku, čas na ledě: 16:08 (13:15:53)

Je konec a Novosibirsk je v čele se skvělým Salákem krůček od pustupu do semifinále, protože v sérii vede už 3:0 na zápasy! Český brankař inkasoval ve třech utkání pouze tři branky. Dnes kapituloval pouze v první periodě. V té třetí si Novosibirsk s naprostým přehledem pohlídal dvoubrankový náskok a vyhrál zaslouženě. To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.

58:55
    Neskutečné! Ale Mnacjan dostává trest v celkové výši devět trestných minut za hrubost, iniciátora bitky a úder pěstí + trest do konce utkání.

58:55
    Jenže hned po vhazování se strhla bitka! Mnacjan se jak smyslu zbavený vrhl na Meszaroše a tvrdě ho sejmul k zemi. Hostující hráč ale ukazuje na světelnou tabuli, že tímto si domácí obránce ničím nepomůže.

58:47
    Mnacjan se chce rvát, ale Ignatovič na to reaguje s úsměvem a nechce se zaplést do žádného konfliktu. Tak či tak se vylučovat neubde.

58:12
    Následně se Vladivostok dvakrát v krátkém sledu osvobodil. Jenže by to měli být domácí, kteří by měli útočit.

57:27
    Z taktického hlediska Sibir nikam nepospíchá. Snaží se především neztratit kotouč a neumožnit soupeři zahrozit z případného brejku.

56:09
    Dá se říct, že je rozhodnuto. Sajustov narazil protihráče na mantinel a do konce zápasu bude Novosibirisk hrát přesilovou hru.

55:26
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sajustov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

55:23
    Hosté už se drží převážně ve své obranné třetině. Snaží se vyhazovat puky do střední třetiny a vyhnout se zakázanému uvolnění.

54:51
    Riderrwall se z ničeho nic zjevil před brankovištěm a z bekhendu mířil mezi betony Nalimova. Ten opět zaúřadoval včas.

53:19
    Času už moc nezbývá a prohrávající celek se snaží vyprodukovat nějaký větší nápor. Sibir ale stále drží s domácími krok.

52:24
    Až teď to zkoušel Makarov z pravé strany na vrcholu kruhu Český brankař byl nicméně pozorný a s přehledem zakoričl.

51:14
    Vladivostok se na nějakou chvíli usadil v pásmu soupeře, jenže je to bez efektu. Na Saláka nezamířila ani jedna střela.

50:03
    Následně to zkoušel Šalunov přízemní ranou mezi betony Nalimova. Gólman Admiralu byl pozorný a včas sklepl výstroj k sobě.

49:35
    Před námi je poslední desetiminutovka a hraje je relativně plynulá. Novosibirsk drží kotouč v útočné třetině a v klidu kombinuje.

48:28
    Po delší době si Salák sáhl na kotouč, když zneškodnil nebezpečnou ránu z úhlu z hokejky Mamina. Hra je přerušena.

47:23
    Zemčjonok nahodil kus černé pryže od modré. Kotouč směřoval k brance, jenže v poslední chvíli byl zblokován.

46:33
    Na straně Vladivostoku je evidentní snaha, nicméně v této fázi hry se domácím nedaří a herně se trápí. Sibir hraje naopak ve velké pohodě.

45:51
    Vorošilo si ve velké rychlosti najel do obranného pásma soupeře a vystřelil zápěstím. Nalimov zakročil včas a puk vytěsnil ke straně.

45:19

44:23
    Ačkoliv byl Verešagin v dobré střelecké pozici, zkoušel ještě přihrávat, avšak neúspěšně. Následně se domácí osvobodili.

43:51
    Hosté zatím kombinují v útočné třetině bez střely. To jim ale stačí, jelikož vedou stále o dva góly, a tak se snaží především nechybovat.

43:19
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Lugin – 2 min., vysoká hůl).

43:02
    V této chvíli je Admiral aktivnější a hraje se převážně v útočném pásmu Vladivostoku. Český brankař ale stále odolává.

42:32
    Od modré zakončoval Zemčjonok. Jeho pokus měl přesné parametry, avšak Salák byl opět pozorný a letící kotouč zachytil.

41:07
    Domácí nicméně mohou litovat toho, že dvojnásobnou přesilovou hru nevyžili. Novosibirsk se výborně bránil a je v pěti.

40:45
    Alexandrov měl na hokejce tutovku, jenže v brankovišti se nestihl včas zorientovat a poté už poslal puk jen mezi sevřené betony Saláka.

40:01

Druhá perioda nabídla převahu hostujícího týmu. Novosibirsk se dostal opět do vedení poté ve 32. minutě zásluhou Ignatoviče a v závěru Sibir přidal ještě jednu bránku díky Naumova. Vladivostok se ale ještě může vrátit do hry, protože bude hrát téměř minutu dvojnásobnou přesilovou hru.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Kazaň v úvodních dvou utkáních na ledě Ufy prohrála. Dnes bude na vlastním ledě útočit na první vítězství v sérii!

38:44
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ignatovič – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Salák – 2 min., podražení).
    38:03 NAUMOV - 1:3

38:03
    Sibir právě vstřelil branku!
    Jenže záhy už byl domácí brankař krátký. Nalimov sice dokázal střelu jednoho z protihráčů vytěsnit ke straně, jenže přímo do míst, kam si sjížděl VLADISLAV NAUMOV, a ten nekompromisní ranou do horní části branky navýšil vedení Novosibirsku. Asistence: Maxim Šalunov.
    37:43 Skvělý zákrok Nalimova

37:43
    Fantastický Nalimov! Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho a Šumakov pálil do prázdné. Domácí brankař zaplachtil vzduchem ke straně a lapačkou zabránil jasnému gólu.

37:07
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Beljakov – 2 min., podražení).

36:43
    Velký závar před Namilovem se snažil zužitkovat Ullstrom. Naštěstí pro Admiral dokázal Nalimov zakročit včas.

36:27
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandrov – 2 min., hrubost).

36:11
    Mišarin se natlačil před svatyni soupeře a nadvakrát se snažil doklepnout puk za záda gólmana, ale neúspěšně.

35:18
    Domácí nějakou chvíli zůstali v pásmu soupeře. Nevymysleli ale nic zajímavého a už se opět musí bránit.

34:45
    Velmi aktivní Okulov se obtočil kolem vlastní osy a tažným projektilem prověřil pozornost Nalimova, jenž si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

34:13
    Novosibirisk je po vstřelené brance živější a aktivnější. Hraje se převážně před svatyní Vladivostoku.

33:15
    Gubin zahrozil před Nalimovem a gólman Vladivostoku měl se zakončením soupeře velké problémy. Nakonec se natáhl po celé šířce brankoviště a zabránil další brance.

32:38
    Domácí se snaží podobně, jako prvním inkasovaném gólu ihned zaregovat. Salák je ale proti a chytá momentálně velmi sebevědomě.

31:43
    Jenže Ignatovič se nestihl ani zaradovat a pustil se do bitky s Boothem. Oba hráči dostanou dvouminutové tresty za hrubost.
    31:43 IGNATOVIČ - 1:2

31:43
    SERGEJ ŠUMAKOV. ukázal jak je hokej jednoduchý. Z nulového úhlu si najel ke kruhu a poté ranou po zemi překonal Nalimova k tyči. Domácí brankař si sice na kotouč sáhl, ale z prostoru branky ho vytěsnit nedokázal. Asistence: Ivan Verešagin

31:20
    Mamin číhal v útočné třetině osamocen. Očekával přihrávku, avšak té se nedočkal a Salák tudíž nemusel zasahovat.

30:03
    Bohužel není tato pasáž příliš zaživná., Hodně se vylučuje, jenže momentálně se hraje ve čtyřech a většího prostoru hráči nijak nevyužívají.

29:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Lugin – 2 min., nesportovní chování).

29:11
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Gimajev – 2 min.).

28:49

27:38
    A znovu se Vladivostoku dvakrát v krátkém sledu podařilo vyhodit kus černé pryže přes všechny čáry.

27:06
    Sannikov to zkoušel z vrcholu levého kruhu. Pokus zmiňovaného hráče byl zablokován a Admiral se následně osvobodil.

26:49
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Mamin – 2 min., podražení).

26:35
    Lugin přenechal puk Kindrademu, a ten poté tvrdě vypálil od modré. Salák zakročil včas a kotouč vytěsnil ke straně.

25:56
    I celek Novosibirsku se snaží, nicméně v útočné aktivitě se momentálně hostům nedaří.

25:08
    Makarov hledal na druhé straně najíždějíhío Gorškova. Druhý zmiňovaný se ale přesné přihrávky nedočkal.

24:20
    Admiral je o něco aktivnějším týmem a hraje se převážně v jeho útočné třetině. Nedá se ale mluvit o žádném velkém náporu.

23:34
    Od modré napřáhl Kindrade. Nicméně tento pokus se neujal a následně se Novosibirisk osvobodil.

23:16
    Střelou zápěstím se na protější straně prezentoval Makarov. Tato rána měla přesné parametry, jenže Salák zasáhl včas.

22:21
    Už už to vypadalo, že Gubin zachytí puk a dostane se do zakončení. Neposedná pryž ho ale neposlechla.

21:56
    Vladivostok jen nahodil kotouč za bránu Saláka. Ten jej pohotově dojel a po mantinelu rozehrál do střendího pásma.

21:23
    Hosté na malou chvíli uzamkli soupeře v pásmu, jenže následně Mišarin ztratil puk a Sibir je vykázán z útočné třetiny.

20:32
    Oba týmy jsou v plném počtu.

20:01

V úvodní části jsme viděli dva góly. Nejprve šli do vedení hosté zásluhou Okulova ve 14. minutě. Jenže hned na to srovnal v přesilové hře Makarov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:29
    V závěru periody si Šalunov sjížděl do útočné třetiny, jenže Sibir způsobil zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Salákem.

18:29
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Booth – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Menšikov – 2 min., hrubost).

18:05
    Následně se Vladivostok pokoušel o nějakou útočnou akci, jenže neúspěšně a u puku je opět hostující tým.

17:15
    Sannikov to zkoušel sám. Mezi vícero protihráči ale neuspěl a o kus černé pryže přišel.

16:53
    Novosibirsk je přeci jen aktivnější a drží se v pásmu soupeře. Rána Igntatoviče byla zblokována do ochranné sítě.

16:12
    Ofsajd hostů vráti hru do středního pásma. Po delší době se přerušuje.

15:52
    Nalimov vyrazil kotouč před sebe, kde následně dorážel Okulov. Jeho bekhendový pokus skončil na beton brankaře.

15:41
    S přibývajícím časem se zvyšuje i tempo hry. Momentálně sledujeme velmi atraktivní podívanou.
    14:15 MAKAROV - 1:1

14:15
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácím stačilo pět vteřin a svou první přesilovou hru využívají a nutno dodat, že nádherným způsobem. KONSTANTIN MAKAROV dlouho číhal na vrcholu kruhu. Otálel zda přihrát, či vystřelit. Nakonec se rozhodl pro druhou možnost a nechytatelnou střelou do horního růžku nedal Salákovi šanci. Asistence:

14:10
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Naumov – 2 min., držení protihráče).

14:06
    Po vstřelené brance narostlo Novosibirsku sebevědomí a hra opět směřuje k obrannému pásmu Vladivostoku.
    13:27 OKULOV - 0:1

13:27
    Jenže to se vzápětí změnilo a hosté jdou do vedení. Kindrade způsobil velkou hrubku, když u mantinelu prohrál souboj s KONSTATINEM OKULOVEM. Ten se následně dostal do brejkové situace a vyřešil jí skvěle, když bekhendovou kličkou zasunul puk mezi betony Nalimova. Bez asistence.

12:39
    Hosté drží kotouč a hledají si prostor k zakončení. Defenzívy obou týmu zatím fungují na výbornou a brankaři nemají moc práce.

11:08
    Domácí se i nadále snažili vypracovat nějaký nápor, jenže to Sibir razantně odmítl.

10:15
    Makarov se dostal k odraženému puk a okamžitě směřoval svůj pokus mezi tři tyče. Tuto ránu dokázali hosté zablokovat.

10:10
    U střídačky Novosibirsku se strhla menší strkanice. Rozhodčí jí včas ukončili, avšak vypadá to, že se vylučovat nebude.

09:17
    Lugin zavelel k protiútoku a okamžitě hledal najíždějícího Fisenka. Tomu ale nepřihrál přesně.

08:09
    Hosté se svým soupeřem srovnali krok, ale nic to nemění na tom, že hra je stále víceménně plynulá. Zápasu nicméně schází střelba.

07:37
    Ullstrom si najížděl do útočné třetiny, jenže hosté nemohli pokračovat v akci pro ofsajd. Následuje buly ve střední třetině.

07:19
    Zatím se hraje hodně opatrně. Na nějakou vážnější akci stále čekáme.

06:35
    Nahození Bartulise za bránu nezpůsobilo Salákovi potíže. Ten si sjel za svatyni a hokejkou poslal kus černé pryže do střední třetiny.

06:16
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Vladivostoku po pravici Saláka.
    David Ullström patrí medzi kľúčových hráčov Novosibirsku, podarí sa mu dnes skórovať?

Novosibirsk v domácím prostředí drtí Medveščak Záhřeb již 4:0! O druhou branku se postaral David Ullström, který působil...

Posted by KHL CZ/SK on Friday, 29 January 2016

05:30
    V následném útoku jeli dva domácí na dva hostující protihráče. Makarov zakončoval zápěstím, jenže napálill vyrážečku gólmana.

05:02
    Gimajev dostal přihrávku do jízdy. Pálil z první, ale trefil jen číhajícího Nalimova do betonu.

04:32
    Hra je hodně plynulá a téměř vůbec se nepřerušuje. Mírně aktivnějším týmem je domácí Admiral.

03:38
    Před branou Saláka zakončoval z bekhendu Blum. Jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů.

03:06
    Následně zůstal Vladivostok ještě nějakou chvíli před branou českého brankaře. Už se ale hra otáči a Sibir útočí.

02:30
    Gorškov se propracoval k první střele, když si v individuální akci sjel do třetiny a z úhlu prověřil pozornost Saláka.

01:56
    Na druhé straně se Admiral pokoušel o nějaký útok, jenže Zemčjonok ztratil puk na modré a Novosibirsk se poté osvonodil.

01:25
    Ignagovič nahodil kus černé pryže za svatyni domácích, jenže žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.

00:53
    Následně se Vladivostok osvobodil a na led míří čerstvé síly.

00:22
    Domácí se natlačili do útočné třetiny a momentálně bojují o kotouč za bránou Saláka.

00:01

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis (C), Blum, Kindrade, Zemčjonok, Mnacjan, Lisov, Vozovik – Alexandrov, Dugin, Booth – Sajustov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuzněcov, Gorškov – Barbašev, Mamim, Voronin – Jakovlev.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Beljakov, Meszaroš, Menšikov, Ignatovič, Gimajev, Naumov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullstrom, Vincour – Bobrov, Okulov, Vorošilo – Žafjarov, Gubin, Kopějkin (C).

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Novikov, Kučava.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Úvodní dva duely ovládl Novosibirsk

Sibir je v tomto střetnutí čtvtrtfinále favoritem, a potvrdil to v úvodních dvou zápasech na domácí půdě, když nejprve vyhrál 4:0 a následně 4:2. Český brankař tak inkasoval jen dva góly během dvou utkání!