Slovensko – Dánsko 5:4 (kon.) | Česko – Finsko 3:4 (0:1 po s.n.) | Rusko – USA 2:8 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 4:3 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Česko
3:4 (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Finsko
Pátek 15.04.2016, 01:00 • iCON Sports Center, Grand Forks • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Poslechněte si hodnocení českého asistenta trenéra Patrika Augusty

Češi tak nakonec otevírají šampionát porážkou, ale získávají alespoň bod po skvěle zvládnuté třetí třetině, kdy dokázali dotáhnout dvoubrankový náskok soupeře. Nejlepším hráčem národního týmu je vyhlášen Filip Zadina, (03:51:38)

Janne KUOKKANEN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    Autorem vítězné branky je JANNE KUOKKANEN.

3. série
    0:1
    Najmanův pokus k pravé tyči chytá brankář.

3. série
    0:1
    Kuokkanen dává gól střelou k pravé tyči.

2. série
    0:0
    Zadinovi v jednu chvíli málem utekl kotouč, nakonec jeho pomalý nájezd vyráží Laakso.

2. série
    0:0
    Rasanen si položil Kořenáře, ten chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před čarou.

1. série
    0:0
    Reichelovi se blafák nepovedl, Laakso ho vybruslil.

1. série
    0:0
    Tolvanenovu střelu vyráží Kořenář.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak ještě chvíle zdržení, na ledě zůstal pás, který musí upravit rolba.

Nájezdy začnou Finové.

Český tým přežil v prodloužení několik velkých šancí soupeře, a o vítězi utkání tak rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Välimäki sestřelil Válu, následně měl ještě před Kořenářem obrovskou šanci Mäkinen, ale míjí a uvidíme nájezdy.

64:49
    Jedenáct vteřin před koncem je tu oddechový čas pro Finy po Kvasničkově vyloučení, vhazovat se bude před Kořenářem.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 13. Zadina (Reichel, Hájek), 46. Pavlík (Zadina), 53. Kodýtek – 10. Tolvanen (Tuulola), 15. Vesalainen (Tolvanen), 17. Oksanen (Somppi, Kuokkanen), rozh. náj. Kuokkanen