Finsko
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Česko
Pátek 15.04.2016, 18:00 • Pirkkala, Finsko • Reprezentace do 16 let

Český reprezentační celek vstup do Turnaje čtyř zemí nezvládl, když ve svém úvodním utkání prohrál s Finskem těsně 1:2. Hostitelská země ovládla první periodu a po bezbrankové prostřední části vkročila to závěrečného dějství s jednobrankovým náskokem. Mladíkům z českých krajin se deset minut před koncem sice podařilo vyrovnat, ale jejich radost ze vstřelené branky netrvala dlouho. Čtyřiadvacet vteřin po vyrovnávacím gólu si totiž Finové vzali vedení zpět a hubený náskok udrželi až do závěrečné sirény. (20:15:05)

Počet diváků: 210
    Zákroky brankářů:
    Henrik Tikkanen (Finsko): 5+12+13 =30
    Daniel Dvořák (Česko): 8+10+11 =29

58:54
    Daniel Dvořák vyjel z brankoviště a Češi to zkusí se šesti hráči v poli. Držme jim palce!

58:46
    Trenér českého národního týmu si vyžádal oddechový čas. Podaří se jeho svěřencům ještě vyrovnat?

57:06
    Také Češi už jsou v plném počtu, v jejich neprospěch však hraje čas.

56:08
    Finové jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

55:06
    Poměr sil na ledě se po vyloučení Vojtěcha Střondaly bohužel vyrovná. Český hráč se provinil podražením, za což mu byl udělen trest na dvě minuty.

54:08
    Finský celek dostal trest za příliš mnoho hráčů na ledě a přichází tak určitá šance na vyrovnání! Za prohřešek svého týmu usedá za katr Konsta Hirvonen.

50:28
    Finsko právě vstřelilo branku!
    To je škoda...nerozhodný stav vydržel jen čtyřiadvacet vteřin. Před Dvořákovou bránou zaúřadovala čtvrtá útočná formace Finů a po Hirvonenově přihrávce vrátil vedení na stranu Seveřanů SAMPO RANTA. Asistence: Konsta Hirvonen a Eetu Mäki.

50:04
    Česko právě vstřelilo branku!
    Svěřenci Petra Hakena se deset minut před koncem základní hrací doby konečně prosazují! Přihrávku Pavla zužitkoval ONDŘEJ BLÁHA, který svou přesnou střelou vyrovnal stav utkání na 1:1. Asistence: Ondřej Pavel a Adam Klapla.

48:04
    České mužstvo se nadále trápí, nedokázalo využít ani svou třetí přesilovku v utkání a stále tak vychází gólově naprázdno.

46:04
    Za držení protihráče si půjde odpočinout Kalle Matikainen, jenž za svůj prohřešek inkasoval trest na dvě minuty.

40:01

Druhá perioda byla gólově skoupá. Hokejisté z České republiky v ní sice měli výhodu přesilové hry, avšak tu se jim využít nepodařilo. Střelci obou mužstev se v prostřední části činili, bezchybní brankáři je ale vynulovali. Do třetí tercie, stejně jako do té druhé, tak svěřenci trenéra Petra Hakena vstoupí s jednogólovou ztrátou.

Statistika střel ve druhé třetině: 10:12

40:00

32:06
    To se však nestalo. Domácí celek své oslabení ubránil a už je v plném počtu hráčů.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 8. Nevasaari, 51. Ranta (Hirvonen, Mäki) – 51. Bláha (Pavel, Klapla)

Finsko: Tikkanen (Nurmi) – Vuorinen, Åkerman, Rannisto, Salmela "C", Kukkonen, Seppälä, Kakkonen, Ruikka – Tanus, Kotkaniemi, Nordgren – Petman, Moilanen, Nevasaari – Matikainen, Kupari, Haatanen – Ranta, Hirvonen, Mäki
    Česko: Dvořák (Haas) – Dajčar, Martinec, Malík "C", Dluhoš, Adámek, Bernáth, Seemann, Kowalczyk – Gajarský, Sedlák, Kvasnica – Blümel, Lauko, Koblížek – Jeník, Střondala, Plášek – Klapla, Pavel, Bláha

Rozhodčí: Lassi Heikkinen – Tuomas Riiho, Lauri Nikulainen (všichni Finsko)