Slovensko – Dánsko 5:4 (kon.) | Česko – Finsko 3:4 (0:1 po s.n.) | Rusko – USA 2:8 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 4:3 (po pr.)
Rusko
2:8 (1:2, 1:2, 0:4)
USA
Pátek 15.04.2016, 02:40 • Ralph Engelstad Arena, Grand Forks, ND, USA • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Zápas dvou naprosto rozdílných polovin. Ta první vypadala dost vyrovnaně, Spojené státy šly rychle dvěma slepenými góly do vedení, Rusko zvládlo na začátku druhé třetiny srovnat. Jenže ukázalo se, že Američané mohou spoléhal na slepené trefy a když ve 37. minutě přišly dva zásahy ve 14 vteřinách, vypadalo to s ruskou psychikou dost nahnutě. Ta americká naopak dost vyrostla, což se ukázalo na startu třetí části. Sborná absolutně nestíhala nastavené americké tempo, Rusové se navíc začali nechávat vylučovat a hráči pořadatelské země nabídnuté šance využívali a chyby Rusů trestali. Ve třetí čtvrtině tak Spojené státy vstřelily čtyři branky a zaokrouhlily počet branek v utkání na deset. 4137 diváků v Ralph Engelstad Areně vidělo hokej plný šancí včetně nespočtu těch, které jeden či druhý tým nevyužil. (05:02:32)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jaroslav Alexejev za Rusko a Clayton Keller za USA.

59:28
    Zápas už se dohrává Lobanov ještě zkoušel napadat, jenže marně.

58:50
    Kustin ještě slušně přilepil Lindgrena na zadní mantinel výborným hitem. To se povedlo!

57:51
    Spojené státy stále hrají s pukem na hokejkách. Jde ale hlavně o pohyb kolem středního pásma.

56:44
    Rusové stále bruslí a snaží se dostat do šancí. Minimálně snížení by jejich psychice dost prospělo.

56:07
    Další útok Spojených států začíná za bránou Oettingera.

55:10
    Američané stále na puku a rozdíl v počtu střel se výrazně navyšuje! Pořadatelská země vede 44:22!
    54:00 Logan BROWN - 2:8

54:00
    USA právě vstřelilo branku!
    A to přitom Rusové nehráli špatně. Na Američany v jejich aktuální formě ale nemají ani herně, ani recept, jak je zastavit. LOGAN BROWN dostal perfektní křižnou přihrávku a z první poprvé prostřelil Tarasova. Asistence: Kailer Yamamoto a Griffin Luce.

52:56
    Američané hrají prostě v pohodě, což demonstrují lehkostí ve hře. Díky rychlosti americké hry pak přicházejí ruské fauly, které hráči USA trestají.
    50:46 Kailer YAMAMOTO - 2:7

50:46
    A ani zámek nepostaví! Jako vítr vletěl do třetiny KAILER YAMAMOTO, puk se poodrážel a pod Žukovem zajel do brány. Byla to poslední střela, která dnes na Žukova šla, své místo přepouští ruský brankař náhradníkovi Danilovi Tarasovovi. Asistence: Logan Brown.

50:22
    Spojené státy zatím v přesilovce zámek nevytvořily, rozjíždí útok od Oettingera.

49:33
    Vyloučení v týmu Rusko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kuzněcov.

48:38
    Američané jsou jak vyměnění. Konečně je z nich cítit chuť do hokeje a touha po skórování. Něco, co jsme od nich v prvních dvou třetinách tak výrazně neviděli.

47:30
    Oddechový čas pro Rusko.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 6. Alexejev (Samorukov), 23. Kozlov I. (Lipanov) – 4. Keller, 5. Sanchez (Frederic), 37. Keller (Yamamoto), 37. Bellows (Anderson, Greenway), 47. Yamamoto (Krys), 48. Anderson (Krys, Keller), 51. Yamamoto (Brown), 54. Brown (Yamamoto, Luce)

Rusko: Žukov (51. Tarasov) – Zajcev, Sergačjov, Alexejev, Samorukov, Baranov, Josin, Kozlov M. – Čechovič, Lipanov, Kuzněcov – Alexejev, Bitsadze, Kostin (C) – Kozlov I., Djomin, Svečnikov – Lobanov, Marušev.
    USA: Oettinger (Woll) – Greenway, Fox, Lindgren (C), Martin, Krys, Hellickson, Luce, McPhee – Bellows, Keller, Anderson – Sanchez, Frederic, Lockwood – Mittelstadt, Brown, Yamamoto – Howdeshell, Pastujov, Walker.

Rozhodčí: Linde (SWE), Trilar (SLO) – Saha (FIN), Suchánek (CZE)