6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
HC Frýdek-Místek
Čtvrtek 08.09.2016, 18:00Chance liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nováček první ligy v přípravě ukázal, že bude nebezpečným soupeřem. Třinecká farma ze sedmi zápasů prohrála pouze jeden. Frýdek-Místek si připsal dvě výhry proti Přerovu(4:2, 6:2) a slovenskému Martinu(4:3sn, 6:0), porazil i Třinec(3:2p) a svého přemožitele našli až ve dvojzápase z Prostějovem(5:2, 2:5). Frýdek-Místek se může kromě hráčů z Třince spolehnout na zkušeného útočníka Petra Kanka nebo pětadvacetiletého obránce Jakuba Kaniu.

Sestava Frýdku-Místku z posledního utkání
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Michal Roman, Jeník, Roupec, Zahradníček, Matyáš, L. Doudera – Kanko, Cienciala, Luka, Meidl, M. Kovařčík, Franek, O. Kovařčík, Jaroš, T. Káňa, Samiec, Klimša, Miloš Roman

Sportovní klub Kadaň

To černožlutým se v přípravě příliš nedařilo. Z devíti zápasů se Trhači radovali pouze jednou. Dvakrát podlehli Mostu(2:3, 1:2), Ústí nad Labem(1:6, 1:2) a Benátkám(3:4, 1:2sn). Kadaň prohrála i v Německu proti Tučňákům z Bremerhavenu 3:4. Výhru přinesl až dvojzápas s Litoměřicemi(2:7, 3:0). Velmi mladý tým v obraně doplňují zkušení Jaroslav Mrázek s Jakubem Trefným, v útoku se představí Jan Berger, který minulou sezónu působil v Litoměřicích a Mountfieldu HK.

Sestava Kadaně z posledního utkání
    SK Kadaň: Král (Dvořák) – Černý, Tejnor, Trefný, Tomeček, Šimek, Cest, Drobný, Szathmáry – Osmík, Kohout, Zadražil – Chrpa, Ringler, Kellerstein – Beránek, Hejcman, Vaněk – Berger, Veselý, Kůs

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný (C), Szathmáry, Tejnor, J. Tomeček, D. Šimek, Havel – Chrpa, Hejcman, Kůs – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Adámek, Kania, Zahradníček, Roupec, Jeník, Michal Roman, Matyáš, Doudera – Kanko, Cienciala, Luka – Chmielewski, M. Kovařčík, J. Sýkora – Franek, R. Meidl, Miloš Roman – O. Kovařčík, T. Káňa (C), Klimša.

Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coubal.

Hosté jsou připraveni na hrací ploše, zatímco domácí tým nastupuje na led.

00:01

00:05
    Trhači vyhráli vhazování, ale první útok zastavil ofsajd.

00:36
    Icing Frýdku-Místku.

01:06
    Po Lukově vyhození musel zasáhnout Strmeň.

01:29
    Sýkora se procpal až před Strmeně, ale domácí brankář včas sklapl betony.

02:00
    Berger pouze nahodil kotouč do pásma a míří střídat.

02:34
    Káňa se dostal až před Strmeně, ale domácí brankář jeho střelu vytáhl ramenem.

03:20
    K odraženému puku se dostal Chmielewski, ale místo do odkryté branky poslal kotouč do ochranné sítě.

03:50
    Ofsajd Trhačů.

04:03
    Franek převzal kotouč na modré čáře a jeho prudká střela jen těsně minula levou tyč domácí branky.

04:51
    Kohoutova střela trefila Danečka do masky a rozhodčí tak přerušuje hru.

05:16
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A Trhači jdou do vedení! Na modré čáře napřáhl RADEK HAVEL a jeho rychlá střela skončila až v síti. Asistence: Radek Veselý, Jan Berger.

05:56
    Chmielewski se po vhazování tlačil k volnému kotouči, ale Strmeň vyjel z branky a puk přikryl lapačkou.

06:28
    Ofsajd hostů.
    Nováček z Frýdku vstoupil do WSM ligy.

Nováček WSM ligy z Frýdku-Místku vstoupil do sezóny! #CCMhockey #MadeOfHockey #hokej

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

06:52
    Ze strkanice ve středním pásmu vybojoval kotouč Roman, ale pouze odevzdal kotouč domácí obraně.

07:22
    Tejnor zůstal osamocený před brankou červenobílých, ale nedokázal zvednout puk nad Danečkův beton.

08:20
    Szathmáry ztratil kotouč na modré čáře a domácí tak musí do středního pásma.

08:43
    Okamžitě po vhazování střílel Roman, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

09:18
    A Trhači jdou do dvoubrankového vedení. Hejcman našel volného Trefného, ten místo střely volil přihrávku na volného JAKUBA CHRPU, který doklepl kotouč do prázdné branky. Asistence: Jakub Trefný, Darek Hejcman.

10:21
    Domácí drží kotouč za brankou, hosté napadají.

11:00
    Meidl hledal před brankou volného spoluhráče, ale jeho přihrávku ukryl do lapačky Strmeň.

11:20
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Klimša vybídl ke střele JAKUBA MATYÁŠE, jehož jedovatá střela skončila za zády domácího brankáře. Asistence: David Klimša.

12:00
    Hosté teď zamkli černožluté do pásma. Adámkova střela skončila na prvním obránci.

12:57
    Tejnor pouze nahodil puk za branku a domácí tým může střídat.

13:22
    Meidl se dostal k odraženému puku, ale z otočky trefil pouze Strmeňovu vyrážečku.

13:44
    Domácí tým vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:53
    Po povedené kombinaci na jeden dotek pálil z ostrého úhlu Kovařčík, ale netrefil domácí branku.

14:18
    Po dlouhé době zahrozili také domácí. Hejcmanovu střelu ukryl Daneček do lapačky.

14:59
    Černý posunul kotouč na Kůse, ale jeho střelu nasměroval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

15:53
    Kadaň drží kotouč ve středním pásmu, oba celky střídají.

16:01
    Szathmáryho nahození ze středního pásma ukryl brankář hostů do lapačky.

16:36
    Veselý zkusil překvapit Danečka rychlou střelou k tyči, ale brankář hostů byl pozorný.

16:58
    První vyloučení dnešního zápasu. Za sekání byl vyloučen Doudera(FRM)

17:38
    Trefnému utekl kotouč do středního pásma.

18:43
    Hosté vyhazují kotouč. Kadaň zatím nevystřelila na branku.

18:58

19:30
    Hosté drží kotouč za brankou.

20:00

Trhači vstoupili do zápasu s velkou chutí a v polovině třetiny vedli o dvě branky zásluhou Havla a Chrpy. Frýdek-Místek dokázal snížit ve dvanácté minutě po brance Matyáše. Hraje se rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:38
    Chrpa zkoušel posunout puk na volného spoluhráče, ale obrana hostů byla pozorná.

20:58
    Po Kůsově nahrávce pálil z mezikruží Tejnor, ale jeho střelu zablokoval jeden z obránců.

21:54
    Michal Kovařčík se zkoušel dostat před domácí branku, ale jeden z obránců Trhačů jej poslal k ledu.

22:28
    A domácím se vstup do třetiny povedl na výbornou. Osmík našel volného DOMINIKA VAŇKA, který střelou k tyči překonává Danečka. Asistence: Martin Osmík, Denis Šimek.

22:50
    Trefný zkusil vystřelit od modré čáry, ale trefil pouze obránce.

23:46
    Po Tejnorově střele ukryl Daneček kotouč do lapačky.

23:59
    Ale ani tentokrát se Trhači neradují dlouho. Kania našel ukázkovou přihrávkou rozjetého PETRA KANKA, který střelou pod břevno nedal Strmeňovi šanci. Asistence: Jakub Kania, Vladimír Luka.

25:27
    Po odpískání se před Strmeněm strhla mela.

25:27
    Rozhodčí situaci vyřešil dvouminutovým trestem pro Osmíka(KAD) za sekání.

25:46
    Kadaňští drží kotouč za brankou hostů.

26:00
    Trefný nahazuje na zadní mantinel a domácí čtveřice střídá.

26:49
    Kadaň znovu vyhazuje.

27:27

28:06
    Veselý se dostal k odraženému kotouči, ale minul Danečkovu branku.

28:48
    Další potyčka mezi Trefným a jedním z útočníku Frýdku-Místku.

28:48
    A domácí bek obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění.

29:01
    Kadaň jde do tří! Hlava(KAD) vyloučen za sekání.

Domácí asistent se ještě zlobí na hlavního rozhodčího, protože podle něj byl Hlava v předcházejícím pokusu o brejk hákován.

29:11
    Na ledě se začíná přiostřovat. Další potyčka za Strmeňovo brankou.

29:11
    Tomeček(KAD) a Cienciala(FRM) obdrželi dvě minuty za hrubost. Hra pokračuje 5 na 3.

29:54
    Frýdek-Místek se zatím nedostal ke střele.

30:16
    Chmielewskiho střela skončila ve Strmeňově náručí.

30:29
    Káňova střela skončila ve Strmeňově lapačce.

30:40
    Nakonec se hosté přeci jen dočkali. TOMÁŠ FRANEK dostal puk na modré čáře a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: David Klimša, David Roupec.

31:44
    Franek mohl málem přidat další branku, ale nedostal se k odraženému kotouči před odkrytou brankou.

32:58
    Lukova střela z levého kruhu skončila ve Strmeňově lapačce.

33:56
    Luka se protlačil přes dva hráče až k zakončení, ale trefil pouze Strmeňův beton.

34:38
    Hejcman dostal puk do dobré pozice mezi kruhy, ale netrefil kotouč.

34:39
    Za sekání vyloučen Doudera(FRM).

34:54
    Trefného střela od modré čáry nadělala Danečkovi spoustu problémů.

35:15
    Frýdek-Místek vyhazuje.

35:36
    Klimša vybojoval kotouč, ale trefil pouze levý beton domácího brankáře.

36:00
    Sotva se Trhači dostali do útočného pásma hosté znovu vyhazují.

36:39

37:22
    Za hru vysokou holí obdržel Luka(FRM) menší trest.

37:58
    Tomečkovu střelu ukryl Daneček do lapačky.

38:15
    A hosté jdou do tří! Klimša(FRM) vyloučen za nedovolené bránění.

38:55
    Černého střela skončila v Danečkově náručí.

38:59
    Trefného střelu tečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

39:20
    A domácí jdou znovu do vedení! V poslední vteřině dvojnásobné přesilové hry vypálil Tejnor a Daneček dostal puk pouze na hůl RADKA VESELÉHO, který dorazil kotouč do odkryté branky. Asistence: Dominik Tejnor.

40:00

Druhá třetina přinesla přestřelku se šťastným koncem pro Trhače. Nejdříve zvýšil Vaněk, poté hosté dvěma brankami Kanka a Franka vyrovnali. V poslední minutě druhé části využili domácí dvojnásobnou přesilovou hru a potřetí v zápase se dostali do vedení. Rozuzlení zápasu tak přinese až třetí třetina, která začne v 19:47.

40:01

40:15

40:31
    Klimša pouze zavezl kotouč do útočného pásma a míří střídat.

40:54
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

41:27
    Michal Kovařčík ujel až před Strmeně, ale nedokázal dostat puk mezi betony domácího brankáře.

42:30
    Za vysokou hůl obdržel dvouminutový trest Beránek(KAD).

42:54
    Ondřeji Kovařčíkovi ujel kotouč do středního pásma.

43:38
    Havel vystihl přihrávku hostů, ale nedokázal zakončit.

43:57
    Ondřej Kovařčík mohl zakončovat do prázdné branky, ale trefil pouze boční síť!

44:30

44:52
    A Trhači znovu vedou o dvě branky. Přečíslení tři na jednoho zakončil do odkryté branky JAROSLAV KŮS. Asistence: Jakub Chrpa.

45:03
    Osmík(KAD) hasil chybu v domácí obraně a obdržel dvouminutový trest za sekání.

46:00
    Souboj v rohu kluziště dopadl lépe pro domácí, kteří okamžitě vyhazují.

46:49
    Za brankou zůstává ležet jeden z domácích hráčů.

47:03

47:10
    A Osmík se okamžitě zapojil do kombinace a našel na útočné modré Hlavu. Domácí útočník však trefil pouze Danečka.

47:46
    Chrpa zůstal zapomenutý za obranou, ale Daneček vyjel z branky a odehrál puk do rohu kluziště.

48:30
    Výhoda pro hosty.

48:42
    Po vhazování zasáhl Osmík(KAD) svého soupeře do obličeje a obdržel dvouminutový trest za hru vysokou holí.

49:02
    Kadaň vyhazuje.

49:15
    Sýkora(FRM) obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění. Síly na ledě se tak vyrovnají.

49:20
    Strkanice před Danečkem, Zubzanda vše řeší dohodou.

49:49
    Frýdek-Místek drží kotouč za brankou.

50:42

51:00
    Tomeček se objevil před brankou hostů, ale nedostal se ke kotouči.

51:15

51:55
    Káňa převzal kotouč na modré čáře, ale nedostal se ke střele.

52:58
    Chmielewski zachytil domácí rozehrávku, ale hosté vzápětí o kotouč přišli.

53:47
    Hluché místo ve hře vyplňují Trhači další brankou. Hejcman rozjel únik dva na jednoho a přihrál JAROSLAVU KŮSOVI, který zasunul puk do odkryté klece. Asistence: Darek Hejcman.

55:11
    Sedmá branka vysela ve vzduchu, ale Veselý nedokázal přehodil Danečkův beton!

55:17

55:58
    Beránek se nedostal k zakončení. Na ledě je teď jen jedno mužstvo.

56:27
    Po dlouhé době v útoku také hosté. Chmielewski na Strmeně nevyzrál.

57:08
    Tejnorova střela šla daleko od branky hostů.

58:02
    Meidl se neprodral přes Szathmáryho.

58:24
    Hosté alespoň snižují. Do samostatného úniku se dostal TOMÁŠ FRANEK a přesnou střelou mezi betony překonává Strmeně. Asistence: Tomáš Káňa.

59:05
    Hlava dostal nabídku do samostatného úniku, ale nedosáhl na kotouč.

59:38
    Sýkorova střela od modré trefila pouze prvního obránce.

Kadaň ve třetí třetině dominovala a po dvou brankách Jaroslava Kůse vítězí 6:4. Trhači tak začali sezónu po katastrofické přípravě vítězně. To je ode mě pro dnešní večer vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:20:40)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 6. R. Havel (R. Veselý, Berger), 10. Chrpa (Trefný, Hejcman), 23. Vaněk (Osmík, D. Šimek), 40. R. Veselý (Tejnor), 45. Kůs (Chrpa), 54. Kůs (Hejcman) – 12. Matyáš (Klimša), 24. Kanko (Kania, Luka), 31. Franek (Klimša, Roupec), 59. Franek (T. Káňa)

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný (C), Szathmáry, Tejnor, J. Tomeček, D. Šimek, Havel – Chrpa, Hejcman, Kůs – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.

Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coubal