Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Jihlava – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 1:4 (kon.)
PZ Kladno – HC Litvínov 3:9 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (kon.) | Pardubice – Tábor 8:2 (kon.)
Havířov – Zlín 3:1 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 2:7 (kon.) | Slavia – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Letňany – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Kladno – Kobra 9:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:7 (1:5, 0:2, 1:0)
HCM Warriors Brno
Neděle 18.09.2016, 13:00 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 5. kolo

V poslední třetině hostům vyhaslo střelecké štěstí, nemusí být však smutní, jelikož již v první třetině si vytvořili rozhodující náskok. Poslední periodu tedy vyhrál celek domácího Vsetína, přesnou střelou poslal puk za záda hostující brankáře Jakub Pochylý. Dnešní zápas tedy končí výsledkem 2:7.
    Tímto se s Vámi loučím a ze Vsetína přeji příjemný zbytek neděle. (15:11:16)

59:53
    Adámek ještě mohl vystřelit, nakonec byl odzbrojen.

59:30
    Do konce zbývá posledních třicet sekund, i přes to hrají oba týmy naplno.

59:10
    Hned po vzahování nastřelil Půček betony Skoupého.

58:33
    Lidák teď nevěděl, kde je puk a také ztratil stabilitu, naštěstí pro něj měl problém i hostující hráč za jeho bránou, kterému sjel kotouč z hokejky.

57:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vávra – 2 min., nedovolené bránění).

57:51
    Sedlák využil neshody dvou vsetínských a dostal se tak ke kotouči. Kuboš mu těsně před střeleckým pokusem kotouč vypíchl.

57:31

57:02
    Bekhendovou střelu Boučka Skoupý vůbec neviděl a málem skončila za jeho zády.

56:13
    Vsetín hraje přesilovku aktivně v útočném pásmu, jeho střely však míří mimo brněnskou bránu.

55:31
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Kudrna – 2 min., napadení).

55:25
    Klimeš nyní nadvakrát otestoval pozornost Lidáka, nejprve pouhým odhozením puku, podruhé plnohodnotnou střelou.

54:45
    Aktivnější hrou se perezentuje hostující celek

52:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Dohnal – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Chlubna – 2 min. + 2 min., hrubost).

52:57
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Nepřehledná situace nahrála Vsetínu a JAKUB POCHYLÝ skóruje nenápadnou střelou pod horní tyčku. Asistence: Jaroslav Bouček, Michal Fojtášek.

52:48
    Hosté hrají v signalizované výhodě.

52:39

52:09
    Hosté vyhazují, domácím se zatím nepodařilo vytvořit si tlak. Často je také brzdí ofsajdy.

51:29
    Domácí zakládají útok ve vlastním pásmu.

50:39
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Koryčánek – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Hrstka.

49:06
    Opět pálil Nico Geidl, střelu mezi betony vsetínský brankář viděl a pohlídal si ji.

48:45
    Lobodowski zkoušel štěstí z nulového úhlu, k doržce se mohl dostat ještě dobře postavený Adámek, dobruslit k puku se mu však nepovedlo.

48:08
    Geidl mířil z pravého kruhu, trefil Lidáka.

47:29
    Střela jednoho ze vsetínských obránců zaduněla o mantinel za bránou hostů.

46:45
    Bouček s Dohnalem měli velkou šanci překonat ležícího hostujícího bránkaře, zazněla tyč.

46:22

46:03
    Koryčánek se dosta do úniku, domácí brankář chytá.

45:11
    Střela Jenáčka se odrazila od brusle Chlubny.

44:47
    Vsetínským se podařilo zaujmout přesilovkovou formaci.

44:22
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Floriš – 2 min., podražení).

43:30
    Kotouč střídá své vlastníky, hraje se v útočném pásmu Brna, hostům se však nedaří dostat do dobré střelecké pozice.

42:31
    Domácí hrají více kontakně a drží také útočné pásmo.

42:13
    Hra je často přerušována, proto nemůžeme vidět žádný souvislý tlak.

41:53
    Domácí nahazují na bránu a vydávají se střídat.

40:25
    Nechybělo mnoho a Lobodowski by se dostal ke kotouči, který sjel z hole jednoho z brněnských hráčů, celou situaci si hlídal také brankář Warrioru.

40:01

Ve druhé třetině se hra jevila jako vyrovnanější, i tak ale góly padaly pouze do jedné sítě. Opět se dokázali prosadit Brněnští útočníci Geidl s Krčkou, a navýšili tak vedení svého týmu již na 7:1. Vsetín tedy bude muset ve třetí třetině hodně zabrat, pokud chce Warrioru ještě zatopit. Nutno však podotknout, že i domácí celek měl ve druhé periodě nemalý počet střeleckých šancí.
    Třteí třetina začne cca v 14:35.

40:00

39:57
    Tři vteřiny před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat po Lidákově pravici.

39:33
    Vsetínští měli štěstí, aktivnímu Kudrnovi nesedla střela z mezikruží.

39:04
    Bernovský mohl jet sám na bránu, zaskočil ho však vracející se Mikulík, a tak raději počkal na své spoluhráče.

38:33
    Brno drží útočné pásmo, střely však k vidění nejsou.

37:36
    Kuboš prudkou střelou vyhodil kotouč z vlastního pásma a zbavil se tak tlaku Brněnských.

37:06
    Lukačka protečoval za útočnou modoru čáru, to se však nelíbilo Kučerovi. O kotouč se bojuje u mantinelu.

36:25
    Koryčánkova střela z pomezí brankoviště mířila mimo.

36:19
    Kombinace před vsetínskou bránou končí nastřelením tyčky.

35:46

35:31
    Jenáček nahodil do útočného pásma, tam se ke kotouči dostávají hráči Warrioru.

35:14
    Krškovi se povedlo prokličovat vsetínskou obranou, Lidák ukrývá kotouč v lapačce.

34:40
    Střela vsetínskéhoé kapitána Kuboše mířila mimo.

34:24
    Domácí se vlastní chybou vyhnali z útočného pásma.

33:46
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Kudrna – 2 min., sekání).

33:00
    Dotěrný Kučera zahnal domácího Vávru za vsetínskou bránu.

32:30
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    PATRIK KRŠKA dostal do mezikruží přihrávku zpoza branky od Martina Snášela. Střela Krčky mířila nad levý beton. Asistence: Martin Snášel.

31:51

31:45
    Mikulík vyhazuje.

31:22
    Klimeš vypálil od modré čáry směrem na branku, sám této střele nevěřil, nakonec však musel Lidák pohlídat svou pravou tyč a kotouč se od jeho pravého betonu odrazil do ochranné sítě.

30:57
    Vsetínským se daří vyhodit kotouč za branku Skoupého.

30:42
    Brno kombinuje za vsetínskou bránou.

30:14
    Navrátil se snažil i přes čtyři bránící hráče Warrioru prosadit střelou, ta mu však nesedla.

29:51
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lobodowski – 2 min., hákování).

29:46
    Ke střele od modré se dostal Kuboš, k dorážce Lobodowski, Skoupý levou tyč včas pokryl.

29:38
    Od modré čáry poslal nenápadnou střelu Navrátil.

29:10
    Z mezikruží se nad lapačku terfil NICO GEIDL. Asistence: Štěpán Kudrna, Jan Bernovský.

28:40
    Nenápadnou střelu Kudrny odklonili domácí na pomezí brankoviště.

27:58
    Vsetínští se nyní drží v útočném pásmu, jako první vystřelil Lobodowski, přidal se k němu také obránce Mikulík.

26:33
    Půček se dostával do dobré pozice před brankovištěm, kde by byl připravený k teči, hostující obránci jej však odstavili.

26:17
    Kotouč se dostal na modoru k Florišovi, ten ihned pálil, Lidák měl betony na správném místě.

26:07
    Navrátil přebruslil Geidla a získává tak puk pro Vsetín.

25:50
    Lukačka za jízdy vystřelil, Skoupý kryje.

25:33
    Střela Adámka hned po vyhraném vhazování na levém kruhu mezi tři tyče nemířila.

25:20
    Fojtášek brání u levé tyčky, nakonec vysílá svůj tým do útoku.

24:44
    Vsetínský Dohnal dokázal obrat soupeře o kotouč a dvakrát vystřelil.

24:17
    Domácím se po vhazování před Skoupým nepovedlo zmocnit kotouče.

23:57
    Hra se odehrává v útočném pásmu hostů, tlak si však hráči Warrioru zatím nevytvořili.

23:26
    Kuboš skvěle zblokoval střelu Chlubny od modré.

22:50
    Lidák rozehrává zpoza své brány, přihrávky Vsetína jsou přesné.

22:25
    Půček vypíchl kotouč Koryčánkovi, šance Vsetína z toho však není.

22:00

21:36
    Klimeš vypálil z levého kruhu, střělu zblokoval domácí Hradil.

21:12

20:54
    Hra se odehrává ve středním pásmu, týmy nahazují do útočného pásma, k delšímu zdržení před brankou však nedochází.

20:01

20:00
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. – zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Calaba.

I když úvodní 3 minuty zápasu nepřinesly žádné střely, hned ve 4. minutě se prosadil Bernovský a započal tak gólovou smršť Brna, které po první třetině vede již o čtyři branky.
    Druhá třetina začne cca v 13:48.

20:00

19:56

19:16
    Hned po buly se ke kotouči dostal Baďura, kolem Branžovského neprokličkoval.

19:12
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Sedlák – 2 min., podražení).

19:08
    Stále jsou na kotouči domácí, nyní však Hradil rozehrává zpoza vlastní brány.

18:34
    Vsetín nahodil do útočného pásma a snaží se zpoza branky hostí něco vymyslet.

17:56
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Fojtášek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Kudrna – 2 min., hrubost).

17:42
    Hosté se opět cpou před vsetínskou bránu, obrana domácích je momentálně úspěšnější.

17:21
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

16:36
    Hostující tým se může radovat z dalšího gólu, postaral se o něj PATRIK KRŠKA. Asistence: Martin Snášel.

16:18
    Jenáček se dostal před Skoupého, hostující hráč jeho střelu zblokoval.

15:56
    Hra domácích vypovídá o tom, že už by se rádi podívali i do útočného pásma, Brno si svou třetinu dobře hlídá.

15:19
    Dohnal s Baďurou zachraňovali situaci před vlastní bránou, do karet jim hrál fakt, že se hostům nevyvedla rozehrávka.

14:22
    Střelecké pokusy vidění na obou stranách, Vsetín nic nevzdává, nyní hokej domácích vypadá jinak, než po druhé inkasované brance.

13:07
    TOMÁŠ MÜLLER přidává po pokusu k levé tyčce další branku svého týmu. Do brankoviště Vsetína se po této brance staví Lidák. Asistence: Lukáš Kučera, Adam Koryčánek.

12:53
    O kuriózní gól se postaral MATĚJ CHLUBNA. Kotouč nahodil směrem na bránu domácích, gólman však nesklapl betony a kotouč mu propadl za záda. Asistence: Bez asistence.

11:49
    Adámek jel jeden na jednoho proti Klimešovi, vsetínskému hráči na pomoc přispěchal Lobodowski, který zamířil mezi Skoupého betony, tato střela, stejně jako následná dorážka Adámka, úspěch neslavila.

11:07
    Vsetín nyní hraje důrazně ve svém útočném pásmu.

09:38
    Lukačka u mantinelu přechytračil brněnského hráče, obral jej o kotouč, který následne poslal na MARTINA BAĎURU. Vsetínský forvard se prosadil střelou po ledě. Asistence: Marco Lukačka.

09:07
    Kudrna byl po příjezdu do útočného pásma v dobré střelecké pozici, k jeho smůle mu však kotouč z hole sjel.

08:32
    Vhazování před Skoupým vyšlo lépe pro Vsetínské, střela Mikulíka šla mimo.

08:29

08:19
    Domácím se podařilo vyhodit a hosty při opětovném dobývání útočného pásma zastavil ofsajd.

07:27
    Vsetínští v oslabení bojují, i přes to se ale Brnu daří držet před jejich brankou.

07:04
    Geild mohl tečovat před domácí brankou, pas na něj však nebyl přesný.

06:29
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bouček – 2 min., faul kolenem).

05:38
    Hosté jsou viditelně nabuzeni a domácí hráče přehrávají.

05:18
    NICO GEIDL dokázal procapt puk za záda Ševců a Brno se tak dostává do dvougólového vedení. Asistence: Štěpán Kudrna, Jan Bernovský.

05:10
    Hosté přečkali tlak a vydávají se do útoku.

03:40
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu.

03:16
    A je tomu opravdu tak! Střelu JANA BERNOVSKÉHO Ševců vyrazil betonem, hráč Warrioru jej však opět dokázal najít a jeho druhý střelecký pokus již v bráně skončil. Asistence: Matuš Floriš, Nico Geidl.

03:10
    Hosté se dostávají před Ševců, vypadá to, že se dočkáme prvních větších šancí.

02:32
    První minuty nejsou bohaté na střely, zatím byl k vidění jen jeden zákrok brankáře. Skoupý přidržel puk u levé tyčky.

01:54
    Brňané již potřetí nahazují do útočného pásma, vytvořit tlak však nestíhají.

00:42
    Krška se snažil procpat do útočného pásma okolo mantinelu a domácího Kunsta, hráč z Brna byl úspěšnější a již je za domácí brankou připraven rozehrávat.

00:13
    Vsetín se od prvních vteřin snaží hnát do útoku, hráči Warrioru mu však nedovolují ohrozit bránu.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Ševců (Lidák) – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Bouček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Půček, Hradil

HCM Warrior Brno: Skoupý (Atanasiadis) – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Hrstka, Müller, Koryčánek, Sedlák, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský, Geidl, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: P. Obadal – J. Novák, Z. Novák.

Pěknou neděli přeji všem fanouškům mládežnického hokeje. Dnes se proti sobě v 5.kole ELIOD extraligy mladšího dorostu postaví celky VHK ROBE Vsetín a HCM Warrior Brno.

Vsetínským se vstup do sezóny vydařil, z prvních čtyřech zápasů vyhráli rovnou třikrát. Body se jim nepodařilo ukořistit jen proti Olomouci. Naposledy se hráči vsetínského mladšího dorostu utkali se Šumperkem, kde vítězství v prodloužení zařídil Mikulík.

Naopak hosté z Brna nemají na svém kontě ani jedinou výhru, naposledy podlehl Warrior Havířovu 0:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 10. Baďura (Lukačka), 53. Pochylý (Bouček, Fojtášek) – 4. Bernovský (Floriš, Geidl), 6. Geidl (Kudrna, Bernovský), 13. Chlubna, 14. Müller (Kučera, Koryčánek), 17. Krška (Snášel), 30. Geidl (Kudrna, Bernovský), 33. Krška (Snášel)

VHK ROBE Vsetín: Ševců (14. Lidák) – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Bouček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Půček, Hradil
    HCM Warriors Brno: Skoupý (Atanasiadis) – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Hrstka, Müller, Koryčánek, Sedlák, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský, Geidl, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: P. Obadal – J. Novák, Z. Novák