Žilina – Martin 2:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 3:2 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC Košice
6:0 (0:0, 5:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 18.09.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo
    51:01 Radek DEYL - 6:0

51:01
    Košice dali gól!
    Gólový poltucet uzavretý. Košičania definitívne potvrdzujú svoje víťazstvo, počkáme si už len na konečný stav. Strelou od modrej sa presadil RADEK DEYL. Asistencie: Jakub Suja, Ladislav Nagy.
    39:14 Marek BARTÁNUS - 5:0

39:14
    Inkasuje aj Kutej, ktorý si dnes čisté konto neudrží. Košičania zvyšujú necelú minút pred koncom druhej tretiny už na 5:0, v prostrednej časti zápasu tak strelili 5 gólov! Presadil sa MAREK BARTÁNUS. Asistencia: Peter Boltun.
    29:19 Juraj MILÝ - 4:0

29:19
    Dámy a páni, tak toto sa už začína podobať na slušný debakel! Priznám sa, že zúfalému Cháberovi túto situáciu absolútne nezávidím, napokon, dostať po dobrom výkone 4 góly nie je po psychickej stránke vôbec jednoduché. Do listiny strelcov sa zapísal JURAJ MILÝ. Asistencie: Tomáš Hričina, Tibor Varga.
    28:41 Ladislav NAGY - 3:0

28:41
    Tak napokon to Košiciam predsa len vyšlo. Domáci celok sa usadil v pásme súpera a využil výhodu presilovej hry. Puk poslal do siete LADISLAV NAGY. Asistencia: Radek Deyl.
    24:45 Tibor VARGA - 2:0

24:45
    Košičania vedú už o dva góly! Pre doposiaľ v obrane pozornú Duklu ide možno o trochu tvrdý trest, každopádne, o poznanie aktívnejšie Košice sa právom tešia. Gólom sa prezentoval TIBOR VARGA. Asistencia: Juraj Milý.
    20:30 Tomáš HRIČINA - 1:0

20:30
    Tak toto je vstup do tretiny ako hrom! Košičania úplne zaskočili svojho súpera a po zdanlivo stratenom puku sa ešte dostali k strele. Konkrétne to bol TOMÁŠ HRIČINA, ktorý teraz rozjasal domácu striedačku.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 21. Hričina, 25. Varga (Milý), 29. Nagy (Deyl), 30. Milý (Hričina, Varga), 40. Bartánus (Boltun), 52. Deyl (Suja, Nagy)

HC Košice: Habal (Riečický) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Šedivý, Michalčin – Nagy, Suja, Spilar – Bartánus, Boltun, Bicek – Varga, Milý, Hričina – Bartoš, Hruška, Klíma – Šoltés
    HK DUKLA Trenčín: Chábera (30. Kutej) – Drgoň, Michal Novák, Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Holenda, Ryzák – Marcel Hossa, Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Hlinka, Ölvecký – Sojčík, Veilleux, Pardavý – Briestenský, Švec, D. Novák

Rozhodčí: Milan Novák – Kollár, Jobbágy