Motor ČB – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 8:3 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Havířov – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Jihlava 3:0 (kon.)
AZ Havířov
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Most
Středa 21.09.2016, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě v rámci 6. kola WSM ligy utkají domácí AZ a HC Most.

Domácí jsou po odehraných pěti kolech na 5. místě tabulky s 9 body. Hosté se čtyřmi bodíky jsou o skóre na poslední příčce.

AZ jde tedy do zápasu jako favorit. Uvidíme jestli se mu tuto roli podaří naplnit.

Utkání začíná v 18:00.

00:01

00:35
    Laco vyrazil puk po střele z dálky a ten obloukem mířído rohu domácí třetiny.

01:16
    Bednář se proháčkoval do zakončení ale trefuje jen Halásze do hrudníku.

01:56
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Marcel Petran – 2 min., faul kolenem).

Po faulu na Doležala budou hrát hosté přesilovku. Hostující útočník se jen těžko sbírá z ledu, ale nakonec po svých odjíždí na střídačku.

02:28
    Domácí se osvobozují.

03:38
    Hosté se jen na chvíli usadili v útočné třetině, ale už se opět AZ osvobozuje.

03:56

04:13
    Vyloučení v týmu HC Most (David Cvrk – 2 min., hákování).

05:04
    Halászův včasný a pohotový zákrok nyní přerušuje hru.

05:46
    Pechanec nabil Štumpfovi, ten trefuje bombou brankářovy betony.

06:13

06:35
    Ofsajd AZetu.

07:11
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, vše končí Semanova střela od modré a zákrok Halásze lapačkou.

07:32
    Ofsajd hostů – ale snad dvoumetrový!

08:14
    Domácí dobrým forčekinkem nedovolili opakovaně hostům založit útok. Když se to mosteckým nakonec podařilo zastavuje je ofsajd.

09:02
    Marunova střela švihem, Halász vyráží ramenem.

09:27
    Teď si Halász moc nebyl jistý, když mu puk proskákal brankovištěm.

09:52
    Ale také hosté si vypracovali šanci. Střela Doležala z dobré pozice však míří mimo.

10:50
    AZ má sice puk na hokejkách, ale není nijak moc aktivní a tak se hostující obrana ani nemusí bát.

11:09
    Až nyní se dostal ke střele po kombinaci s Bednářem Hlinka. Halász zachraňuje.

12:30
    Stále se dá říct, že domácí mají mírně navrch, ale není to žádná útočná hitparáda.

13:22
    Dvořáček pěkně kličkuje v pásmu Mostu až je nakonec faulován,

13:32
    Vyloučení v týmu HC Most (Jan Strejček – 2 min., držení protihráče).

14:05
    Kotala se dostal k dorážce na brankovišti Halász zachraňuje.

14:56
    Nyní byl v hlavní roli dvakrát Štumpf. Nejprve krásně projel s pukem do útočné třetiny ale nenehrál přesně nikomu ze spoluhráčů a pak ještě tvrdě pálil z levého kruhu do Halásze.

15:20
    Petranova bomba trefila někoho v klubku hráčů před Halászem a pak skončila těsně mimo branku.

15:32

16:48
    Hraje se ve středním pásmu.

17:16
    Bednář po špatné rozehrávce Halásze netrefuje z úhlu prázdnou branku!

17:16
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Michal Hlinka – 2 min., sekání).

17:16
    Dorážející Hlinka trefil svou holí gólmana a Most bude hrát přesilovku.

17:59
    Lacova lapačka přerušuje hru.

18:07
    Další střela mosteckých je sražena mimo ledovou plochu.

18:12
    Brankář Laco hned po buly vyhazuje puk přes všechny čáry.

18:55
    Hosté se udrželi v útočné třetině i na puku a rozvíjejí svou kombinaci.

19:03
    Laco vyřešil těžký závar po střele Nováka od modré, hosté se při dobývání brankoviště dopustili faulu.

19:03
    Vyloučení v týmu HC Most (Lukáš Válek – 2 min., sekání).

19:38
    AZ svírá mocně svého soupeře, ale Halász zatím odolává i po střelách Semana a Sztefka.

20:00

Máme za sebou 1. třetinu a nejdůležitější informací je, že jsme branku neviděli. AZ měl o něco více ze hry a zejména v přesilovkách i brankové šance, ale žádná se neurodila. Hosté tak jsou asi spokojeni, že přežili úvodní tlak domácích a jejich šance na body tady v Havířově žijí.

2. třetina začne cca v 18:47.

20:01

20:05
    AZ pokračuje v přesilovce.

20:36
    Kubinčák se ocitl za domácí obraou, ale v samostatném úniku je vychytal betonem Laco.

21:05

21:10
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se domácí prosazují brankově chvíli po skončení přesilovky. MARCEL PETRAN se dostal k puku v mezikruží a přesnou střelou k tyči otevírá skóre. Asistence Tomáš Gřeš a Dominik Matula.

22:37
    Laco raději podržel nahozený puk v lapačce.

22:45
    Černého střela od modré nebyla přesná a končí v rohu.

23:18
    Na druhé straně se natlačili domácí až před Halásze, ten nakonec odolal.

23:40
    Matula to z křídla zkoušel chytře, počítla, že vyražený puk se může dostat k jeho najíždějícím spoluhráčům. Ti byli ale nakonec pomalejší než obránci.

24:34
    Laco si připisuje hned tři zákroky během chvilky. A to proti střelám Kokeše a dvakrát Hanzla.

25:14
    Pak však přišla rychlá akce na druhé straně a JAKUB KOTALA bekendovou dorážkou z blízka dává AZetu dvoubrankové vedení. Asistence Michal Sztefek a Marek Haas.

27:05
    Bahounek na poslední chvíli uklidil puk z brankové čáry po akci mosteckého Havlíčka. Laco už byl překonán.

27:38
    V další šanci domácí, ale Semanova bomba míří těsně mimo.

28:09
    Vhazování před Lacem.

28:28
    Hned po buly střílel Hora, ke sraženému puku se dostal Válek, ale jeho pokus přeletěl domácí branku.

28:47
    Vhazování před Halászem.

29:35
    Hlinka potáhl puk na levém křídle, ale za brankou o něj přišel.

29:53
    Štumpf nabídl střílenou přihrávku Marunovi, ten ji pohotově z blízka tečuje, ale jen do Halásze.

30:21
    Havlíček se prosmýkl až před Laca, roztáhl si jej ale puk skončil pod domácím brankářem.

30:38
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Václav Meidl – 2 min., krosček).

31:56
    Drtivý tlak Mostu končí střela Kokeše a zákrok Laca Lapačkou.

32:33
    Až nyní se domácí osvobozují, když Horovu střelu Laco vyrazil do rohu a pak puk odpálil Krisl.

32:38

33:25
    Mostečtí zakládají útok od vlastní branky, ale moc se jim nedaří.

34:11
    Chyba hostů při rozehrávce přináší třetí branku AZetu. Maruna a Pechanec zastavili puk na modré, ten se pak dostal ke zcela nebráněnému DANIELU ŠTUMPFOVI a jeho blafák končí v mostecké brance. Asistence Antonín Pechanec.

35:27
    Ofsajd hostů.

36:12
    Lenďák s Kotalou vymysleli krásnými přihrávkami šanci pro Bednáře, ale toho parádně vychytal Halász!

36:38
    Na druhé straně nebezpečně pálil dnes aktivní Havlíček. Laco se jen za pukem ohlédl.

38:18
    Icing AZetu, který byl nyní chvíli pod talkem.

38:27
    Hned po buly pálil Černý, Laco sice zakročil, ale zůstal mimo tři tyče a Doležal mohl zasunout z dorážky puk do odkryté branky. Nakonec se mu to i díky práci obránců nepodařilo.

39:19
    Meidl pálil z levého křídla a Halász měl co dělat, aby puk uchránil před dojíždějícím Gřešem.

40:00

Ve druhé třetině AZ třemi brankami převážil vývoj zápasu jednoznačně na svou stranu. Ale ani hosté nebyli bez šancí, ty však Laco pochytal. Máme před sebou třetích 20 minut, tak uvidíme co přinesou.

40:01

40:27
    Hosté hned dvěma střelami vyzkoušeli pozornost Laca.

40:29
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Martin Lenďák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Most (Tomáš Divíšek – 2 min., sekání).

41:00
    Hrajeme ve 4 na obou stranách, uvidíme, komu to bude více vyhovovat.

41:23
    Zatím jsou více na puku hosté, ale zatím bez střelecké příležitosti.

41:38
    Až nyní si musel pohlídat Laco tyčku proti Jurčíkovi.

42:05
    A teď jsou na puku domácí, ale ani oni se do šance zatím nedostali.

42:29
    Oba týmy v plném počtu.

43:32
    Gřeš se z pravého křídla protlačil až před Halásze, ten se roztáhl v brankovišti a puk vytěsnil mimo.

44:12
    Haas vypíchnutím puku zastavil akci hostů a sám zakládá útok AZetu.

44:34
    Nakonec z toho byla přihrávka před odkrytou branku, ale žádná havířovská hokejka nbyla připravena, pak ještě vyslal bombu Petran, ale těsně mimo.

45:05

Dnešní utkání sleduje 1.385 diváků.

46:50
    Hosté sice mají puk na hokejkách,ale zdlouhavě zakládají svou akci.

47:30
    Zajímavý kombinační pokus hostů v útočné třetině, na konci je však nepřesná střela Hanzla.

48:15
    Most právě vstřelil branku!
    Mostečtí se dlouho udrželi na puku v útočné třetině a nakonec je z toho jejich první gól. Na konci akce byl MARTIN HANZL, asistence Ondřej Jurčík a Jiří Doležal.

48:15
    Domácí publikum je však velmi nespokojeno, protože brance předcházel sporný zákrok na domácího gólmana.

49:05
    Na druhé straně se tlačil do zakončení Sztefek, ale byl dalším hraničním zákrokem zastaven

49:45
    Domácí jsou opět pod tlakem.

49:57
    A to vede k jejich icingu.

50:42
    A opět jen odpálení puku na icing z domácí strany.

51:14
    Pechanec svedl v útočném pásmu dlouhý souboj o puk s obráncem Černým, nakonec se vhazuje ve středním pásmu.

51:54
    Domácím jakoby nervozita svazovala ruce a nic se jim nedaří.

52:05
    Až nyní pěkný únik a střela Matuly.

52:21
    Důležitá branka pro AZ. ANTONÍN PECHANEC dostal pěknou přihrávku a z bezprostřední blízkosti překonává počtvrté Halásze. Asistence Daniel Štumpf.

53:12
    Icing AZetu.

53:39
    Zápasnický souboj Bednáře se Slavíčkem vyhrává mladý domácí útočník. Oba pak míří na trestnou lavici.

53:39
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Most (Bohumil Slavíček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

AZ bude hrát přesilovku.

54:05
    Maruna dostal nabito od Pechance, Halász betonem vyráží.

54:38
    Daší zákrok Halásze po střele Krisla a teči Koríma.

55:07
    Laco zaměstnán nahozeným pukem, podržel jej a pak rozehrál.

55:39

55:54
    Po střele Bahounka puk sražen mimo ledovou plochu.

57:22
    Dva zákroky Halásze během krátké chvíle. Proti Marunovi i Krislovy odolal.

57:38
    Hraje se ve středním pásmu, utkání je rozhodnuto.

58:12
    Gřeš se Sztefkem se vydali na zteč, nahozený puk Halász vyráží do rohu.

59:07
    Mostečtí s pukem na hokejkách, ale ustupují do vlastního pásma.

59:49
    Havířovské publikum se ve stoje potleskem děkuje za dnešní výhru AZetu.

59:51
    Hra přerušena, zřejmě nějaký problém s časomírou.

59:54
    Čas se posunul o 3 vteřiny a je tu asi poslední vhazování před Lacem.

Ve třetí třetině hosté nejprve snížili Hanzlem, a domácí viditelně znervózněli, ale pak se prosadil Pechanec a uklidnění havířovští hráči už zápas dovedli do vítězného konce.

Nutno říct, že ejich výhra je zasloužená.

Ode mne pro dnešek vše, na počtenou u dalších onlajnů. (20:15:59)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 22. Petran (Gřeš, D. Matula), 26. Kotala (Sztefek, Haas), 35. Štumpf (Pechanec), 53. Pechanec (Štumpf) – 49. M. Hanzl (Jurčík, J. Doležal)

AZ Havířov: M. Laco (Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman, Petran, Korím, Dudek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Hlinka, Bednář, Kotala – Maruna, Pechanec, Štumpf – V. Meidl, D. Matula, Gřeš.
    HC Most: Halász (Spěšný) – K. Černý, J. Novák, Hora, Strejček, Kokeš, Cvrk – Válek, Divíšek, Stříbrný – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – J. Doležal, M. Hanzl, Jurčík – Rod, Mical, Slavíček.

Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Ganger

Diváci: 1.385