Technika Brno – Šumperk 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 6:4 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 4:3 (po pr.)
Nový Jičín – Kopřivnice 7:1 (kon.) | Kolín – Tábor 7:0 (kon.)
HK Nový Jičín
7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 21.09.2016, 18:002. liga skupina Východ • 3. kolo

Poslední třetina se nesla v duchu prvních dvou, kde až na vyjímky dominoval Nový Jičín a zaslouženě bere dnes tři body! Posily, které hájily barvy domácích, zafungovaly na jedničku a i díky nim si Nový Jičín připisuje výhru. Halou se nese Jičín, Jičín a fanoušci jásají. Ode mne to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího přenosu, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera, všem čtenářům druhé ligy – východ. (20:13:04)

59:20
    Tak teď se Vrba pořádně zapotil! Domácí si vypracovali dvě tutovky, nicméně se jim nepodařilo trefit místečko přesně, takže nastřelili jen strážce svatyně Vrbu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:46
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KRATOCHVÍL. Asistence: Hruška a Gebauer. Hruška vyslal přízemní střelu na Vrbu, kde dobře stál Gebauer Robin a následně ještě Kratochvíl Šimon, který ztečoval střelu do svatyně Vrby! 7:1!

54:13
    Autorem branky je UHLÁR. Asistence: Málek. Tak toto je poslední "hřebíček" do rakve Kopřivnice. Málek v dobré pozici u Vrby mohl střílet, viděl ale volného Uhlára Adama, který poslal do polo odkryté brány puk a vyšlo to! Zvyšuje tak na 6:1 !

51:28
    Hra se přesunula do středního pásma, poté Nový Jičín se zkoušel dostat do útočné třetiny, kde bylo nesmyslně písknuté zakázané uvolnění.

50:18
    Uhlár (NJI) se teď dobře obtočil kolem brány, hostující obrana ale celkem zakročila včas a Uhlár tak neměl moc šanci na dobré zákončení, Vrba následně puk skryl pod svou výstroj.

49:15
    Ovšem ani hosté vyloženě nehrají špatně, mohli jsme být svědky dobrého zákroku v rámci pravidel u mantinelu.

48:09
    Nový Jičín ještě má síly a tlačí se dopředu, ne na plný výkon ale dá se to pochopit, vzhledem ke stavu utkání.

47:10

45:10
    Dvě minuty ještě pro Pargáče, za podražení a Jičín hraje přesilovku 5 na 4.

45:10
    Větší trest pro Pargáče – 5 min hrubost

45:10
    Větší trest pro Novotného – 5 min hrubost.

45:10
    Novotný Dominik byl faulován, Pargáčem, následně vznikla bitka mezi těmito dvoumi hráči a ani jeden si nenechal nic líbit, v bitce dle mého názoru, vyhrál Novotný Dominik, oba vyfasovali pětiminutové tresty.

44:46
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, ten se nikam nežene a spíše šetří síly na zbytek třetiny.

44:10
    Kocián (NJI) ve velké šanci, kdy střílel švihem, Vrba vytáhl parádní zákrok lapačkou a chytá!

43:09
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, hra se stěhuje před Iláše.

40:20
    Aktivněji třetinu začali domácí, kteří se usadili v pásmu, ovšem ne na dlouho a zastavuje je offside.

40:01

Hráči již jsou na ledě, utkání za okamžik bude pokračovat.

Druhá třetina přinesla celkem tři góly, dva do brány Kopřivnice a jeden do brány domácího celku, Nového Jičína. Pokud tímto tempem bude zápas pokračovat, budeme pravděpodobně svědky debaklu, v tomto vypjatém derby, které nenechá na sebe dlouho čekat a je docela možné, že budeme mít možnost sledovat i nějakou šarvátku.

40:00

38:12
    A je tady další gól, do sítě Kopřivnice! Opět u puku v dobrém postavení Rác Roman, který podržel ještě chviličku puk, kde si najel Chvostek Michael a zasunul puk za Vrbovy záda v přesilové hře! 5:1 !

37:21
    A následně za vulgární připomínky dostává ještě 10. minut osobní trest.

37:21
    Čintala si odpyká dvě minuty za podražení.

36:10
    U puku teď Marek (KOP), který zkoušel blafák, ten mu nevyšel úplně ideálně, stačil ještě ale vystřelit slabou střelu ale ta nedopadla, Iláš pozorný.

35:42
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min, nedovolené bránění.).

30:38
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KRUTIL. Asistence: Sluštík, Červenka. A dočkali se i hosté, kteří vsítili první branku utkání, Sluštík se zorientoval jako první, Iláš vyrazil před sebe a Krutil už zavěsil do sítě.

29:40
    Autorem branky je SCHWARZ. Asistence: Sonnek, Samiec. Ne moc hezká akce, avšak počítá se a platí! Skrumáž před Vrbou, z nepřehledné situace těžil Samiec, který přihrál Sonnkovi, ten našel volného Schwarze a ten už zavěsil do prázdné sítě.

28:50

28:15

27:44
    Ve velké šanci, Ollender (KOP) , který se řítil sám na Iláše, mířil ale těsně vedle!

26:50
    Síly na ledě se srovnají, za sekání je poslán na trestnou lavici Kowalczyk.

26:14
    Kužílek (NJI) držel svého spoluhráče za hranicí faulu, odpyká si tedy dvě minuty.

25:21
    Další zakázané uvolnění, Nového Jičína.

25:15
    Hraje se nahoru a dolů, Kopřivnice zkouší otevřít hru, naopak Jičín drží spíše obrannou formaci.

24:40
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, vzhazování před Ilášem.

23:37
    Další jedovatá střela, která Ilášovi vypadla, obranná hra Nového Jičína, viděla puk dříve a akci likviduje!

21:32
    Kopřivnice se usadila na dobrou minutu v obranném pásmu Nového Jičína, vysílá jednu střelu za druhou, zatím ale Iláš kryje anebo obrana domácího celku.

20:01

Hráči příjíždějí už na led, utkání do dvou minut by mělo začít.

První třetina nám přinesla doslova gólové hody, v podání domácího celku, Nejprve hned v prvních pěti minutách skóroval Schwarz, poté Chvostek. Následně třicet vteřin před koncem, zvýšil v přesilové hře Kužílek. Myslím si, že Nový Jičín musí být s vývojem utkání nadmíru spokojen a zdá se, že posily fungují na jedničku. Nechme se ale překvapit, co přinese druhá třetina.

20:00

19:55
    Ještě vyloučení Kratochvíla (NJI), vyfasoval menší trest, dvě minuty.

19:30
    A Nový Jičín zvyšuje svůj náskok, když využívá přesilovou hru Kužílek! Hezky si rozebrali obranu Kopřivnice, když Kocián hledal a našel Ráce, ten chviličku počkal, namazal Kužílkovi a ten už neměl problém najít místečko mezi bránou a Vrbou! 3:0 !

17:51
    Kabeláč Martin se dopustil menšího trestu, je vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:02
    Zakázané uvolnění Kopřivnice.

16:25
    Nebezpečné série střel, z palebných hokejek Kopřivnice, Iláš ale má jiné plány a nedovolí zatím pustit nic, za jeho záda.

15:45
    Hosté rozjížděli dobrou akci, zastavil je ale offside.

15:33

14:08

13:28

12:29
    Hosté prověřili pozornost Iláše, ten je pozorný a puk přikryl.

12:08
    Síly na ledě se srovnají, vyloučen na dvě minuty Pargáč, (KOP) za nedovolené bránění.

11:28
    Vyloučen Kužílek Jakub, menší trest, vysoká hůl.

10:42

10:15
    Zákrok na hranici faulu na Kopřivnického útočníka, zůstává avšak bez trestu.

09:40
    Kopřivnice teď domácí celkem sevřela v pásmu a za podpory Kowalczyka, který čekal na puk, rozjela celkem hezkou akci. Která ale končí nepřesnou rozehrávkou.

09:18
    I u domácí brány je rušno, podobná situace jako na druhé straně, Iláš pozorný.

09:06
    Schwarz prokličkoval až před Vrbu, nekompromisně atakován bekem Kopřivnice, Vrba raději celou situaci kontroluje a puk přikryl do své lapačky.

08:35
    Znovu zakázané uvolnění, tentokrát chybovala Kopřivnice.

08:20
    Kopřivnice se určitě nevzdává, i když je značně z dvougólového manka otřesena. Teď se jim podařilo domácí zatlačit a ti vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:32
    Domácí jsou teď na koni, založili další útočnou akci, se kterou měl Vrba problémy. Naštěstí pro něho, tuto akci likviduje.

04:20
    A je tady další gól, do brány Vrby! Tentokrát z ničehonic se rozjela útočná pětka, Kužílek – Rác – Chvostek, kde poslední jmenovaný, v podstatě střílel do prázdné brány, parádní akce domácích!

02:15
    Tak to byla krásná akce v podání domácích. Vít Stránský společně se Schwarzem a Sonnkem otevírají skóre utkání!

02:15
    Vyloučen hráč Kopřivnice, Poruba Jan, dvě minuty, podražení.

01:45
    Hra z obou stran zatím velice opatrná, nicméně pár dobrý šancí si spíše vytvořili teď domácí a Vrba (KOP), raději puk přikryl.

00:20
    Kopřivnice se snažila založit útočnou akci, která končí ve středním pásmu a nyní u puku domácí.

00:01

Symbolické vhazování, patrona dnešního utkání.

Ještě malé zdržení, minuta ticha za rozhodčího, který tragicky zahynul při víkendovém utkání.

Hráči přijíždějí již na led a utkání do tří minut začne.

Ještě jednou hezký podvečer z Nového Jičína. Hráči se zatím rozbruslují a rozcvičují, do začátku utkání máme něco okolo 20ti minut.

Druhá liga dnes pokračuje 5 zápasy ???????? #CCMHockey #MadeOfHockey #hokej #druháliga ???? HC Poruba

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

A ještě bych dodal, Martin Kabeláč, který doposud hrál za Nový Jičín, změnil své působiště a budeme ho moct vidět v barvách Kopřivnice. Podaří se mu proti svému bývalému týmu udeřit a vstřelit gól, nebo aspoň na něho nahrát? To se dozvíme již 21.9.2016 od 18:00, kdy Vám budu pomoci textového přenosu, přenášet dění na ledě.

HC Kopřivnice – Jak jsem již naznačil, v předchozích příspěvcích, hosté v přípravě vyhráli oba dva zápasy. Následně v druhém mistrovském utkání, kde jim los vyšel také na SHK Hodonín, stejně jako Novému Jičínu a stejně tak nedokázali vyzrát na domácím ledě a Hodonínu podlehli, s ne tak velkým rozdílem, jako Nový Jičín ale přece. HC Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5.

V zájemné bilanci, mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí, si stojí lépe HC Kopřivnice, která dokázala vyhrát oba dva přípravné zápasy, nejprve v Novém Jičíně zdolala domácí 3:1 z pohledu Kopřivnice a následně i doma potvrdila dobrou formu a vyhrála opět o dva góly, tentokrát už ale 5:3.

HK Nový Jičín – Domácí tým, který první zápas sehrál na nepříliš oblíbeném ledě drtičů z Hodonína, kde se snažil držet dech i tempo dvě třetiny. Bohužel, v poslední periodě se jim dařilo o něco méně a vyrovnaný stav neudrželi, kdy se drtiči trefili hned pětkrát a rozhodli kompletně zápas.

Hezký den, všem hokejovým příznivcům, kteří se nemohou na zápas dostavit. Čeká nás první střetnutí v této sezóně, mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí, kde se bude hrát o body. Dá se očekávat veliká rivalita a oba týmy budou chtít za každou cenu urvat tři body. Pojďme se společně podívat na přípravné zápasy a rozebrat tak šance na výhru, ještě před zápasem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 3. Schwarz (Sonnek, Stránský), 5. Chvostek (Rác, Kužílek), 20. Kužílek (Rác, Kocián), 30. Schwarz (Sonnek, Samiec), 39. Chvostek (Rác), 55. Uhlár (Málek), 56. Kratochvíl (Gebauer, Hruška) – 31. Krutil (Sluštík, Červenka)

HK Nový Jičín: Iláš (Urbisch), Stránský, Kužílek, Běhal, Hruška, Vašut, Zbořil, Chvostek, Gebauer, Samiec, Hladiš, Chvostek, Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Schwarz, Novotný, Uhlár
    HC ISMM Kopřivnice: Vrba (Unzeitig), Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Chalupa, Kowalczyk, Kofroň, Poruba, Sluštík, Hrubý, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka