LB Châteauroux – Bordeaux 0:2 (kon.) | Nancy – Caen 4:2 (kon.) | Dijon – Sochaux 1:2 (4:5 po pen.)
Bastia – Guingamp 1:2 (3:4 po pen.) | Paris FC – Méty 1:1 (6:7 po pen.) | Rennes – Lorient 3:2 (kon.)
Toulouse – Auxerre 1:0 (kon.) | Clermont Foot – Marseille 1:2 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
4:2 (3:1)
SM Caen
Středa 26.10.2016, 21:05 • Stade Marcel Picot, Tomblaine • Coupe de la Ligue

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Nancy a Caen. Mírným favoritem je domácí celek.

AS Nancy-Lorraine, které postoupilo do nejvyšší francouzské soutěže, se zatím v nové sezoně trápí. Domácí celek má v Ligue 1 na svém kontě pouze 6 bodů a je na předposledním místě. Na vítězství už domácí čekají šest zápasů. V poháru dnes odehraje domácí celek první zápas.

SM Caen je na tom v lize o něco lépe. Hosté zatím totiž vybojovali 10 bodů a nachází se na osmnácté pozici. V lize už celek Caen dvě kola nevyhrál a dnes by si chtěl spravit chuť a postoupit, ovšem lehké to nebude. V poháru hosté také dnes odehrají první zápas.

Poslední vzájemné zápasy

Nancy-Lorraine – Caen 1:1
    Caen – Nancy-Lorraine 1:2
    Nancy-Lorraine – Caen 2:0

AS Nancy-Lorraine: Chernik – Chrétien, Muratori, Cétout, Lenglet, Robic, Guidileye, Puyo, Ait Bennasser, Mandanne, Dalé
    Náhradníci: Diagne, Maouassa, Dia, Koura, Pedretti, N’Guessan, Menay

SM Caen: Reulet – Genevois, Guilbert, Malbranque, Diomandé, Adéoti, Nkololo, Leborgne, Makengo, Sané, Operi
    Náhradníci: Yahia, Rodelin, Delaplace, Bazile, Vercoutre, Da Silva, Bessat.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

2
    Začátek duelu je velmi opatrný a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy, kde se zatím nic zajímavého neděje.

4
    O něco aktivnější jsou zatím hosté, ale směrem dopředu ještě nic kloudného nevymysleli.

6
    Hosté drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Chernik.

8
    Nakonec se hráči Caen dopředu vydali, ale ani z této akce nic nebylo, tedy kromě velmi nepřesného centru.

9
    Nancy právě vstřelilo branku!
    A pozor, protože po kombinační akci domácího celku je tu první branka. Na konci akce byl LOIC PUYO, který překonal Reuleta a Nancy vede 1:0.

10
    Hosté se hned vydali dopředu a nakonec vybojovali rohový kop.

11
    Domácí se v pohodě ubránili, jsou u míče a postupují směrem k hostující brance.

12
    Nakonec je z toho další rohový kop, ale tentokrát pro Nancy.

13
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a stav se tedy tentokrát nemění. Nancy vede nad Caen stále nejtěsnějším možným rozdílem.

15
    Caen právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Hostující celek velmi rychle odpovídá a po bleskové akci se v šanci objevil JEAN-VICTOR MAKENGO a Chernik neměl šanci.

16
    Tak to zavání přestřelkou, protože domácí se hned vydali dopředu a po další akci jdou opět do vedení! CHRISTOPHE MANDANNE se dostal do zakončení a nezaváhal.

18
    Domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Myslím si, že dnes to bude hodně zajímavé utkání.

20
    Po úvodních dvaceti minutách vede Nancy nad Caen 2:1 a diváci se tedy rozhodně nenudí. Takový průběh se rozhodně neočekával.

22
    Hosté se snaží něco kloudného vymyslet, ale nyní se jim směrem dopředu příliš nedaří.

24
    Nakonec z toho byl dlouhý nákop, ale ten se neujal a u míče už jsou domácí, kteří kombinují a šetří cenné vteřinky.

26
    Tempo hry malinko opadlo a nyní se nic zajímavého neděje.

28
    Stále se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.

30
    Domácí fotbalisté více drží míč, ale v posledních minutách končí většina akcí před pokutovým územím, tak jako nyní, kdy chyboval Dalé.

32
    Domácí jsou opět u míče a snaží se něco vymyslet, tak uvidíme, zda se konečně něčeho zase dočkáme.

34
    Hráči Nancy jsou o něco aktivnější a stále se hraje hlavně na polovině Caen.

36
    Ke střele se dostal domácí Puyo, ale jeho projektil se tentokrát neujal a stav se nemění.

38
    A je to 3:1 pro domácí celek. Na rozdíl dvou branek upravil aktivní CHRISTOPHE MANDANNE, který se dnes podruhé prosadil a přiblížil svůj celek postupu.

40
    Hosté se hned snažili odpovědět, ale z jejich kombinace nebylo vůbec nic.

41
    Domácí drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

43
    Tempo hry výrazně opadlo a víceméně se pouze čeká na poločas. Spokojenější půjdou do kabiny určitě domácí fotbalisté.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal 60 sekund.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který zatím lépe zvládají fotbalisté Nancy, kteří vedou nad Caen 3:1. Vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto, ale hosté určitě nic nevzdají a myslím si, že se ve druhém dějství máme na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně v 22:06.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Jdeme na druhé dějství!

46

48
    Domácí začali druhý poločas trpělivou kombinací a nikam zatím nepospíchají, což jim vyhovuje.

49
    Nakonec se k míči dostali hosté, kteří se usadili na polovině domácího celku.

50
    Tak to bude ještě hodně zajímavé, protože hosté na začátku druhého poločasu snižují na rozdíl jedné branky! Po kombinaci to vzal na sebe JEAN-VICTOR MAKENGO, který dnes podruhé překonal Chernika.

52
    A hosté jsou pochopitelně při chuti a opět se tlačí dopředu. Domácí to nebudou mít vůbec jednoduché.

54
    Žlutou kartu dostává Makengo (SM Caen).

56
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Ait Bennasser, přichází N’Guessan.

58
    Hosté se snaží vyrovnat, ale domácí to zatím zvládají a stále drží těsný náskok.

60
    Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

61
    Rohový kop pro domácí celek.

62
    A o postupujícím je možná definitivě rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení 4:2! Po rohovém kopu se ve vápně dostal k míči LOIC PUYO, který opět vyzrál na Reuleta.

64
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Guilbert, přichází Rodelin.

67
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Nkololo, přichází Bessat.

69
    Domácí vybojovali rohový kop.

70
    Ale ze svého třetího rohového kopu domácí nic nevytěžili a stále tak vedou o dvě branky.

72
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Chrétien, přichází Diagne.

74
    Domácí zahrávali další rohový kop, ale hosté to zvládli a ubránili se.

76
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Robic, přichází Maouassa.

78
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Makengo, přichází Delaplace.

80
    Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, zda si domácí postup pohlídají, nebo jestli hosté konec zápasu zdramatizují.

82
    Rohový kop pro Caen.

83
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí drží míč a šetří cenné vteřinky.

85
    Domácí jsou stále u míče a nikam nepospíchají. Vypadá to, že hosté se už smířili s tím, že do další fáze postoupí celek Nancy.

87
    Žlutou kartu dostává Bessat (SM Caen).

89
    Domácí kontrolují své vedení a vypadá to, že nic podstatného se už v tomto utkání nestane.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Domácí drží míč a čekají na závěrečný hvizd.

90+4

Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý duel, který nakonec nabídl šest branek. Domácí celek byl v zakončení efektivnější a nakonec porazil Caen 4:2. Do další fáze poháru tedy postupuje Nancy, naopak celek Caen v poháru v této sezoně končí.

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:56:09)

Jakub Kopřiva

Branky: 9. Puyo, 16. Mandanne, 38. Mandanne, 62. Puyo – 15. Makengo, 50. Makengo

Karty:   54. Makengo (CEN), 87. Bessat (CEN)

AS Nancy-Lorraine: Chernik – Chrétien (72. Diagne), Muratori, Cétout, Lenglet, Robic (76. Maouassa), Guidileye, Puyo, Ait Bennasser (56. N’Guessan), Mandanne, Dalé

SM Caen: Reulet – Genevois, Guilbert (64. Rodelin), Malbranque, Diomandé, Adéoti, Nkololo (67. Bessat), Leborgne, Makengo (78. Delaplace), Sané, Operi
    Náhradníci: Yahia, Rodelin, Delaplace, Bazile, Vercoutre, Da Silva, Bessat