Vítkovice – Zlín 0:2 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 5:0 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Vsetín 3:0 (kon.)
Slavia – Letňany 5:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 2:5 (kon.)
Č. Budějovice – Kolín 7:1 (kon.)
HC Slavia Praha
5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
HC Letci Letňany
Pátek 04.11.2016, 18:00Extraliga staršího dorostu • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Slavia Praha: Kodad (Vecka) – Vobořil (C), Holý, Melovič, Kučera, Macek, Zderadička, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Stark – Marek, Furch, Vaniš

HC Letci Letňany: Hamalčík (Zoluděv) – Gebell, Prebsl, Hlinka, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Pinkas, Nedorost, Kocík, Fabiánek (C), Bílek, Danov, Rousek, Novák, Jelínek

Rozhodčí: Lacina – Komárek, Štětina.

00:01

00:35
    Malé pražské derby je zahájeno. Úvodní buly vyhráli Letci, kteří ale rychle přišli o puk a Hamalčík musel předvést první zákrok proti Vobořilově pokusu.

01:00
    Stále se nepřerušuje, oba celky ale začaly poměrně vlažně a větší šance nevidíme.

01:15
    Puk v moci sešívaného brankáře, bude následovat buly po jeho pravici.

01:41
    Na druhé straně proklouzl do útočné třetiny Vaniš, na jeho střelu však Hamalčík dobře viděl a chytil puk do lapačky.

02:05
    Další šanci domácích připravil Holý, jenž nahodil puk od modré čáry, a před gólmanem hostí ještě sáhl do střely Furch, i proti této teči ale Hamalčík předvedl jistý zákrok.

02:28
    Sešívání stále operují v útočném pásmu a hosté se musejí mít na pozoru.

03:10
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Melovič – 2 min., nedovolené bránění).

03:23
    Hned po buly se slávisté osvobodili a Letňany musejí zahajovat nový útok.

03:50
    Když už se hráči v modrém usadili v útočné třetině, utekl Lytvynovovi puk přes modrou čáru.

04:10
    Schönbauer nic nevymýšlel a po několika málo přihrávkách tvrdé vypálil od modré, kotouč byl ale ztečován do ochranné sítě.

04:50
    Puk míří přes všechny čáry, sešívaní se osvobozují.

05:10

05:35
    Kocík se řítil kupředu podél levého mantinelu, mezi kruhy mu najížděl Nárovec, slávisté sice situaci dobruslili, i tak se ale Nárovec dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, kterou ale dobře postaveného Kodada nepřekonal.

06:50
    Lacinou ztrátu domácích v jejich vlastní třetině mohl potrestat Pinkas, jeho střela z ostrého úhlu ale k brance nedoputovala.

07:24
    Ofsajd Letců.

07:48
    Po dalších zmatcích v obraně Slavie se dostal ke střele Fabiánek, Kodad byl ale znovu připraven a nadvakrát ukryl puk pod lapačku.

08:14
    Na druhé straně si sjel na pas mezi kruhy Stark, jenž však v ideální pozici promáchl.

08:29
    Icing hostů.

09:17
    Letňany dlouho kombinovaly v útočném pásmu, celá akce však byla hodně krkolomná a nakonec nevyústila ani v žádnou střelu.

10:08
    A znovu hráči v modrém motali své soupeře v jejich obranné třetině, ani tentokrát však Kodad zasahovat nemusel, protože Vršovičtí vždy stačili nebezpečí na poslední chvíli zažehnat.

11:07
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre utkání! Slávisté uzamkli svého soupeře po jeho vlastním vzoru a záhy udeřili. Petr Melovič vypálil od modré čáry, střela se ještě odrazila od něčí výstroje, než doputovala do brankoviště, gólman hostů toho příliš neviděl, a tak mu puk vypadl akorát příhodně pro VIKTORA MARTÍNKA, který ho nekompromisně uklidil do poloprázdné klece. Asistence: David Stark, Damien Hradil.
    11:07 Viktor MARTÍNEK - 1:0

11:16
    Letňany právě vstřelily branku!
    Blesková odpověď! Po vyhraném buly si LUKÁŠ ROUSEK počkal na přihrávku na útočné modré čáře a samostatný únik přetavil ve vyrovnávací branku rychlou střelou mezi betony. Asistence: Ivan Lytvynov, Martin Schönbauer.
    11:16 Lukáš ROUSEK - 1:1

12:14
    Letce okamžité vyrovnání povzbudilo a sešívaní se brání jen za cenu vyhazování na zakázané uvolnění.

13:10
    Tentokrát se nepodařila rozehrávka právě hráčům v modrém, a tak se píská icing také na druhé straně.

14:05
    Letňany mohly jít do vedení! Přečíslení tří proti dvěma totiž vyřešili ukázkově, když Danov našel na vzdálenější tyči Lytvynova, který ale rychle se přesunuvšího Kodada překonat nedokázal.

14:37
    Gebbel vypálil puk do skrumáže těl a Kodad měl velké štěstí, že ho puk trefil, neboť nemohl vidět vůbec nic.

15:07
    Na druhou stranu otočil hru Brož, který se ale rozhodl střílet už na modré čáře, a tak Hamalčíka nepřekonal.

15:40
    Letňany otáčejí vývoj zápasu! Lukáš Nedorost objel soupeřovu svatyni, před níž našel neobsazeného TADEÁŠE PINKASE a ten střelou z první nedal Kodadovi žádnou šanci. Asistence: Lukáš Nedorost, Tomáš Fabiánek.
    15:40 Tadeáš PINKAS - 1:2

16:25
    Červenobílí jsou značně opaření a Kodad se musí v posledních minutách pořádně otáčet.

17:25
    Domácí jen vyvezli puk do středního pásma a nahodili ho za branku, kde hrají Letci.

18:00
    Domácí hráči ale dobře napadali a dostali se k puku, žádnou kloudnou kombinaci v útočné třetině ale nevymysleli, a tak se Letňany v pohodě z pásma dostaly o chvíli později.

19:00
    Minuta do konce úvodní části, hosté si v poklidu hlídají nabyté vedení.

19:40
    Jelínek to zkusil z levého kruhu, svou střelu s příklepem ale namířil nad.

20:00

První třetina je minulostí. Slavia šla sice do vedení, Letci ale odpověděli hned po devíti vteřinách a ještě do přestávky díky zlepšenému výkonu také otočili skóre. Nechme se překvapit, co nás čeká ve zbylých čtyřiceti minutách. Druhá část začne přibližně v 18:47.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Kodad, přichází Vecka.

20:19
    Erben nahodil puk od modré čáry tak, aby ho mohli jeho spoluhráči tečovat, to se jim ale nepodařilo, a tak kotouč skončil na zadním mantinelu.

20:56
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Lytvynov – 2 min., hákování).

21:12
    Martínek dlouho míchal s pukem na pravém kruhu, nakonec se rozhodl pro ránu s příklepem, Hamalčík si však našel výhled a ukryl puk do lapačky.

21:26
    Hosté vybojovali puk a vyhazují.

21:41
    Domácí v přechodu kupředu zastavil ofsajd.

22:09
    Vobořil nahodil puk naslepo po mantinelu, kotouč však doputoval jen na hole soupeře, a ten tak mohl znovu vyhodit.

22:56

23:17
    Modří se ihned v kompletním složení usadili v útočném pásmu a kombinují.

23:52
    Jenže po rychlém a trochu šťastném protiútoku přichází gól na druhé straně! David Stark nahodil puk od mantinelu na branku, kde operoval VIKTOR MARTÍNEK. Kotouč zřejmě skončil ve výstroji sešívaného forvarda, který ho ale rychle vyklepal a bezchybně poslal do sítě. Asistence: David Stark.
    23:52 Viktor MARTÍNEK - 2:2

24:02
    Slávisté ale znovu velmi rychle po vlastní brance inkasují. TADEÁŠ PINKAS si našel puk u levé tyčky a po několika důrazných pokusech ho dokázal protlačit za brankovou čáru. Asistence: Petr Kocík.
    24:02 Tadeáš PINKAS - 2:3

24:42
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Grim – 2 min., vysoká hůl).

25:10
    Vecka znovu v pohotovosti, tentokrát ale dokázal i v nehokejové poloze zasáhnout.

25:39
    Rousek objel soupeřovu svatyni a křižným pasem se snažil najít spoluhráče, do přihrávky ale vložil hůl brankář Vecka.

26:26
    Velkou možnost měl Nedorost! Rousek totiž nahodil puk, tak aby ho Vecka nemohl vidět, a tak mu puk vypadl, následnou Nedorostovu dorážku však brankář Slavie dokázal vleže vytěsnit mimo.

27:08
    Je to 4:2 a Letci si v posledních minutách dělají se soupeřem, co chtějí! Tomáš Fabiánek našel mezi kruhy neobsazeného MARTINA GEBELLA, jenž navýšil vedení tvrdou střelou, na níž Vecka vůbec neviděl, a tak nedokázal zasáhnout. Asistence: Tomáš Fabiánek Dominik Danov.
    27:08 Martin GEBELL - 2:4

27:08
    Oddechový čas pro domácí.

28:01
    Pecka měl ke svým svěřencům na střídačce velmi hlasitý proslov, zatím se sešívaní sice dostali na puk, do útočného pásma ale nikoliv.

28:54
    Nyní už se jim to podařilo a Holý vyslal střelu od modré čáry, která skončila ve výstroji jednoho z beků hostí.

29:54
    Další akci vedl Šilhan, jeho střela s příklepem se ale od bruslí obránce Letňan odrazila na zadní mantinel.

30:24
    Martínek se tlačil za dalším gólem, se střelou z ostrého úhlu ani s následnou dorážkou ovšem neuspěl.

30:32
    Letňany vyhrály buly a v poklidu rozehrávají.

30:45
    Nyní ale nezvládly přechod do útočného pásma a sudí posoudili ofsajd jako úmyslný.

30:57
    Postavení mimo hru také na straně Vršovických.

31:54
    Brož se rozhodl prosadit se individuálně, nakonec ale ukličkoval jen sám sebe.

32:32
    Šilhan se vydal kupředu po levém křídle, natlačil se i do brankoviště, z bezprostřední blízkosti se ale neprosadil.

33:06
    Puk v moci Vecky, následovat bude vhazování po jeho levici.

33:49
    Martínek vedl domácí útok, puk zavezl za branku, tam ale nevěděl, co s ním, a tak o něj byl po chvíli přemýšlení připraven.

34:00
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zderadička – 2 min., podražení).

34:09
    Lytvynov dostal složitou přihrávku na zpracování na modrou čáru a puk v útočné třetině neudržel, píská se ofsajd.

34:57
    Slávisté snižují ve vlastním oslabení! JAN GRIM se dostal do samostatného úniku a s Hamalčíkem si poradil perfektně provedeným bekhendovým blafákem. Bez asistence.
    34:57 Jan GRIM - 3:4

35:51
    Fabiánek zkusil překvapit Vecku střelou z ostrého úhlu, zacílil ale jen do boční sítě.

35:56
    Ohromná chyba obránce Prebsla! Hostující bek chtěl založit útočnou akci, namísto toho ho před svatyní Letců o puk obral DAVID STARK, který následně prostřelil překvapeného Hamalčíka a srovnává na 4:4. Slávisté tak v jednom oslabení dokázali hned dvakrát skórovat. Bez asistence.
    35:56 David STARK - 4:4

36:00

36:49
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Bílek – 2 min., vysoká hůl).

37:25
    Také hosté se mohli prosadit ve vlastním oslabení, střela po zajímavém brejku ale končí nad.

38:00
    Sešívaným se nedaří usadit se v útočném pásmu.

38:21
    Brož dlouho míchal s kotoučem mezi kruhy, jeho pokus byl ale sražený.

38:49
    Vobořilova dělovka od modré letěla nad a modří jsou kompletní.

39:26
    Domácí zastavilo při přechodu kupředu postavení mimo hru.

39:45
    Martínek se pokusil prodrat individuálně až před Hamalčíka, na poslední chvíli byl ale od puku odstaven a ve druhé části už tak zřejmě branku neuvidíme.

40:00

Druhá část je za námi. Sešívaní nejprve srovnali na 2:2. Letci si ale vzali vedení zpět hned po deseti vteřinách. Následně dokonce přidali čtvrtý gól, sešívaní však dokázali pozoruhodně odpovědět. Během jednoho oslabení totiž dokázali potrestat hned dvě chyby hostujících hráčů a po 40 minutách tak v Edenu svítí vyrovnaný stav 4:4.

40:01

40:32
    Letci v útočném pásmu, zatím se ale nedostali do střelecké pozice.

40:55
    Po lehkém nahození třímá Vecka bezpečně puk be své moci.

41:16
    Letňanští předvedli pěknou kombinaci a slávisté vůbec nestíhali, nakonec ale nebezpečí uhasil jistý Vecka.

41:44
    Icing sešívaných.

41:58
    Hradil dostal příhrávku až před Hamalčíka, z bezprostřední blízkosti ovšem vůbec nedokázal seřídit mířidla a vystřelil mimo.

42:30
    Brankář Letňan uklidňuje hru a hosté mohou v poklidu rozehrát.

43:10
    Grim objel soupeřovu kleca na modré našel Vobořila, jeho nahození ale bylo sraženo mimo.

43:43
    Po nepřehledné situaci vyplaval puk na Markově holi, který zkusil střelu na vzdálenější tyč, Hamalčík ale zasáhl vyrážečkou.

44:52
    Kotouč v lapačce gólmana hostů. Následovat bude buly po jeho levici.

45:03
    Šilhan se srdnatě bil s přesilou a jeho střela z otočky následně nadělala Hamalčíkovi pořádné potíže, nakonec ji ale gólman Letňan nadvakrát zkrotil.

45:52
    hosté nyní dvakrát po sobě je nahodili puk za Vecku a odjeli střídat, sešívaní tak mohou rozehrát.

46:14
    Domácí nahrnuli puk do brankoviště, Hamalčík byl ale pozorný a přikryl puk lapačkou.

46:46
    Schönbauer nabral zajímavou rychlost ve středním pásmu, mezi kruhy si pak přehodil puk na bekhend a vypálil, Vecka proti dobře umístěné střele ale dokázal zasáhnout.

47:15
    Dva pokusy domácíh a dva zákroky Hamalčíka, který je v posledních minutách hodně v pohotovosti.

48:29
    Danov našel v útočném pásmu Jelínka, který měl ale puk na bekhend a ve snaze přehodit si ho na druhou stranu hole o něj přišel.

49:05
    Je znát, že nikdy nechce udělat chybu, zvlášť, když jsme jich už dnes viděli několik. Pokud takto půjde vše dál, uvidíme prodloužení.

49:45
    Brož nic nevymýšlel a vypálil z pravého kruhu krátce po té, co pro svůj celek získal pásmo, Hamalčík zasáhl vyrážečkou.

50:34
    Letňany se dostaly do útočné třetiny a pořádně zamotaly hlavu všem obráncům Slavie, nakonec musel zasahovat brankář Vecka, který si ale poradil na výbornou.

50:58
    V posledních vteřinách hra opravdu ztratila tempo. Paradoxně chyba střídá chybu, přestože oba celky dělají vše pro to, aby nechybovaly a neinkasovaly.

52:25
    Po strkanici před Hamalčíkem puk vyklouzl právě před gólmana Letců, jenž puk ukryl pod lapačku.

52:29
    Kotouč po buly zůstal ležet v pravém kruhu, kde ho nejrychleji našel JAROSLAV BROŽ, jenž zacílil střelou zápěstím přesně pod horní tyčku! Asistence: Jakub Marek.
    52:29 Jaroslav BROŽ - 5:4

53:24
    Prebslovi se nepodařila rozehrávka, a tak se musí Letci znovu bránit.

54:16
    Furch se ocitl sám v útočné třetině, a tak jen nahodil puk na branku soupeře za účelem získání pásma.

55:07
    Martínek jel se Starkem do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný nahrával, druhému ale puk přeskočil hokejku.

55:19
    Na druhé straně si připisuje Vecka jistý zákrok lapačkou a následovat bude vhazování po jeho pravici.

55:34
    Rychlý kontr Slavie končí sraženou střelou do ochranné sítě.

55:53
    Ofsajd hostů.

56:40
    Necelé čtyři minuty do konce, zatím to ale na nějaký závěrečný tlak Letců nevypadá, sešívaní poctivě brání.

57:32
    Naopak útočí právě sešívaní. Brož našel křižným pasem Marka, který ale nedokázal zakončit, protože mu puk přeskočil přes čepel.

58:15
    Po nepřesné rozehrávce hráčů v modrém se píská zakázané uvolnění.

58:31
    Puk končí na střídačce Slavie, následuje buly ve středním pásmu.

58:48
    Červenobílí posílají puk za branku soupeře, kde o něj bojují a šetří cenné vteřiny.

59:14
    Rychlý kontr Letňan se neujal, hosté musí znovu začít z vlastní třetiny.

59:35
    Poslední sekundy utkání, kotouč na hokejkách domácích.

59:52
    Čeká nás ještě jedno buly před Hamalčíkem, o vítězi už je zřejmě jasno.

59:58
    Tak ještě není konec, dvě vteřiny před koncem je vyloučen Grim (SLA).

59:58
    Oddechový čas pro hosty.

Konec zápasu. (20:01:46)

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 12. Martínek (Stark, Hradil), 24. Martínek (Stark), 35. Grim, 36. Stark, 53. Brož (Marek) – 12. Rousek (Lytvynov, Schönbauer), 16. Pinkas (Nedorost, Fabiánek), 25. Pinkas (Kocík), 28. Gebell (Fabiánek, Danov)

HC Slavia Praha: Kodad (21. Vecka) – Vobořil (C), Holý, Melovič, Kučera, Macek, Zderadička, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Stark – Marek, Furch, Vaniš

Rozhodčí: Lacina – Komárek, Štětina