Finsko
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Česko
Pátek 04.11.2016, 00:00 • USA Hockey Arena, Plymouth • Reprezentace do 18 let

To je ode mne vše, zápasem vás provázel Jakub Kudláč, děkuji za pozornost a někdy na počtenou! (02:11:36)

Bravo! Čeští reprezentanti do 18 let právě vyhráli na Turnaji pěti i druhý zápas. Stejně jako v prvním střetnutí v Plymouthu se Švýcarskem je to výhra 5:3. Dnes však jednoznačně rozhodl nástup do zápasu, ten vyšel českému týmu, jenž již v 11. minutě vedl 3:0.

Střely ve třetí třetině (celkem):

Finsko: 7 (22)
    Česko: 7 (26)

59:18
    To už ale vypadá dobře! Čas běží a Finové navíc stále nestihli odvolat Lebedeffa z branky.

58:01
    Menší komplikace pro český tým. Dalimil Mikyska je vyloučen za zdržování hry!

57:22
    Vyloučení v týmu Finsko (Bernard Isiguzo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Kern – 2 min., hrubost).
    57:04 Finové v oddechovém čase dávají dohromady poslední plány na vyrovnání

57:04
    Finové si berou oddechový čas!

Dnešní utkání sleduje 501 diváků.

46:14
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se zase dostávají do dvoubrankového trháku! Stejně jako v utkání se Švýcarskem se gólově prosazuje JÁCHYM KONDELÍK. Asistence: Martin Kaut a Ondřej Machala.

41:13
    Isiguzo je na ledě, Finsko hraje v plném počtu.

40:01

Čtyřicet minut je za námi a Češi stále vedou, byť už jen o jednu branku. Do třetí periody ale budou vstupovat svěřenci Václava Varadi v početní výhodě.

Střely ve druhé třetině (celkem):

10:11 (15:19)

40:00

39:13
    První přesilová hra pro Česko! Vyloučen je dnes již dvoubodový finský bek Bernard Isiguzo za držení.

30:13
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Filip Král bohužel na trestné lavici celé dvě minuty nevydržel... Zásluhu na tom má skórující EERO TERÄVÄINEN a rázem je stav už jen o jeden gól. Asistence: Erkka Seppälä a Otto Latvala.

28:50
    Další oslabení pro český celek, za podražení inkasuje dvě minuty Filip Král.

24:18
    Finští mladíci ale bleskurychle nalezli odpověď! Opět u toho byla obranná dvojice Palojärvi s Isiguzem, pouze se oproti první trefě mění jméno autora branky, kterým je JESSE YLÖNEN. Asistence: Antti Palojärvi a Bernard Isiguzo.

23:14
    A padá to i v úvodu prostředního dějství! Po asistence Filipa Krále se prosazuje forvard pražské Sparty OSTAP SAFIN. Asistence: Filip Král.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut a čeští mladíci musejí být maximálně spokojeni. V úvodu dokázali svého soupeře zaskočit a v rozmezí pěti minut mu nasázet tři góly. Stav 3:1 tak vypadá do dalších třetin povzbudivě.

Střely: 5:8

20:00

18:16
    Finové se před první přestávkou probouzejí, první úspěšnou střelu Seveřanů zaznamenává SANTERI HARTIKAINEN. Asistence: Aarne Talvitie a Bernard Isiguzo.

17:17
    Gaspar je na ledě, Češi v plném počtu.

15:17
    České útočné choutky se budou muset na určitý moment omezit, dvě minuty za napadení totiž dostává Michael Gaspar.

10:25
    Střídání finských brankářů: odchází Lehtinen, přichází Lebedeff.

10:25
    Tomu se snad nechce věřit! A ne, není to nějaký noční sen, ale realita! Na rozdíl už tří branek zvyšuje MAREK ŠKVRNĚ a jeho trefa je definitivní tečkou za působením gólmana Lehtinena v tomto duelu. Asistence: Matěj Novák, Matyáš Zelingr.

06:29
    To je úvod! Polovina sedmé minuty a naši reprezentanti vedou již o dvě trefy, když uspěl KRYŠTOF HRABÍK. Samostatně.

05:58
    Sotva jsem dopsal předchozí příspěvek, tak Češi jdou do vedení! Na konci akce po ose Kaut – Mikyska byl skórující útočník RADIM ŠALDA. Asistence: Dalimil Mikyska a Martin Kaut.

05:40
    Čeští mladíci jsou v úvodu utkání o něco střelecky aktivnější, v 6. minutě ale stále platí bezbrankový stav.

00:01

Sedmá hodina večerní v Plymouthu odbila, vše je připraveno k zahájení utkání!

Finsko: Lehtinen (Lebedeff) – Kaskinen, Anttalainen, Teräväinen, Isiguzo, Vesterinen, Latvala, Viitasalo, Palojärvi – Aalto, Engberg, Koskenkorva, Seppälä, Pajuniemi, Talvitie, Ikonen, Nikkilä, Ylönen, Parkkari, Ruotsi, Hartikainen.

Česko: Vomáčka (Patera) – Šalda (A), Mikyska, Bednář, Král, Zelingr, Gaspar, Horský – Kern (C), Hladonik, Kaut – Machala (A), Kondelík, Safin – Pour, Hrabík, Dvořák – Kalus, Škvrně, Novák.

Rozhodčí: Sitarski, MacFarlane – Lyons, Hooks.

I dnes bez Chytila...

Ani do dnešního utkání nezasáhne zlínský útočník Filip Chytil, jenž se zranil při tréninku před začátkem turnaje.

Dostanou se Češi do čela tabulky?

Své úvodní zápasy zvládly oba dnešní soupeři. Finové v severském derby zvítězili nad Švédskem 3:0, za to Češi porazili Švýcary 5:3. Tento souboj se tedy ponese v duchu souboje o průběžnou první pozici.

Švýcarsko – Česko 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
    Branky a nahrávky: 22. Eggenberger (Leuenberger, Matewa), 27. Petrig (Leuenberger), 60. Matewa (Petrig, Zeiter) – 9. Machala (Šalda, Novák), 22. Mikyska (Kaut, Kern), 42. Machala (Kondelík), 53. Kondelík (Šalda, Machala), 55. Kaut (Hrabík).

Krásnou noc všem českým fanouškům! Máme před sebou druhý zápas našich mladíků na Turnaji pěti v Plymouthu, a to proti Finsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 19. Hartikainen (Talvitie, Isiguzo), 25. Ylönen (Palojärvi, Isiguzo), 31. Teräväinen (Seppälä, Latvala) – 6. Šalda (Mikyska, Kaut), 7. Hrabík, 11. Škvrně (Novák, Zelingr), 24. Safin (Král), 47. Kondelík (Kaut, Machala)

Finsko: Lehtinen (11. Lebedeff) – Kaskinen, Anttalainen, Teräväinen, Isiguzo, Vesterinen, Latvala, Viitasalo, Palojärvi – Aalto, Engberg, Koskenkorva, Seppälä, Pajuniemi, Talvitie, Ikonen, Nikkilä, Ylönen, Parkkari, Ruotsi, Hartikainen.

Rozhodčí: Sitarski, MacFarlane – Lyons, Hooks