Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Č. Budějovice – Písek 6:5 (po pr.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 6:5 (po pr.)
Jihlava – Havířov 4:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 3:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 3:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 25.11.2016, 16:15 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 25. kolo

57:29
    U brankoviště Mladé Boleslavi bylo nyní poměrně dusno. Za sekání brankáře byl vykázán na dvě minuty Tadeáš Jakubec (HKM). Nejspíš poslední příležitost Bruslařů na vyrovnání.

54:50
    Hradec právě vstřelil branku!
    KRYŠTOF PAŽOUREK nahazoval z hranice kruhů kotouč na branku, jenže brankář Středočechů situaci nezvládl a inkasoval. Zdá se, že o vítězi je už rozhodnuto. Bez asistence.

46:31
    Výborně dokázal obejít hned několik protihráčů Oscar Flynn, ale zakončit mu nakonec Hradečtí neumožnili.

37:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí využívají svou mírnou převahu na hřišti ke snižovací brance. V levém kruhu dostal poněkud více prostoru JAN ČERVENKA, který střelou zápěstím nasměroval kotouč pod břevno hradecké brány. Asistence: Šimon Jindra, Andrej Moravčík.

30:53
    Velká šance Mladé Boleslavi na zvrat utkání. Dvě minuty za sekání dostal Denis Martinec (HKM). Následuje 99sekundová přesilovka pět na tři pro domácí.

30:32
    Další zákrok na straně Mountfieldu. Na dvě minuty za podražení Jiřího Beneše ve středním pásmu byl vykázán Matěj Morong (HKM).

26:18
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Adam Jonáš (HKM). Přesilovka Mladé Boleslavi tedy může pokračovat.

24:59
    Na Zdeňka Křížka zívala naprosto prázdná branka, ale k puku dojel až v momentu, kdy by nejspíš už nestihl vystřelit, a tak se o to ani nepokusil.

24:04
    Druhý faul Hradce v zápase. Za podražení byl opět vyloučen Kryštof Pažourek (HKM). Odpyká si menší trest.

20:45
    Utkání sleduje 42 diváků.

16:19
    Rychlá souhra Mountfieldu přináší hostům vyšší náskok. Z mezikruží propálil Vlastimila Marka nekompromisní ranou PATRIK MAŠÍN. Asistence: Mikuláš Pohl, Matěj Morong.

13:24
    První faul Hradce Králové. Kryštof Pažourek (HKM) byl vykázán na dvě minuty za nedovolené bránění.

09:17
    Bruslaři faulovali na vlastním brankovišti. Jan Červenka (MBL) byl vykázán na dvě minuty za hákování. Mountfield čeká třetí přesilovka.

08:43
    Další obrovský závar už Vlastimil Marek neustál, cestě kotouče do brány navíc nezabránilo ani několik domácích hráčů. Posledním, kdo se dotkl kotouče, byl KRYŠTOF PAŽOUREK. Asistence: Václav Maršík.

03:32
    Z ledu se v útočném pásmu ztěžka zvedal jeden z hradeckých hráčů, hlavní rozhodčí zákrok neviděl, ale po poradě s čárovými rozhodčími vyloučil za naražení zezadu Martina Nepokoje (MBL) na 2+10 minut. Menší trest odpyká Dobša.

02:05
    Peter Novák (MBL) naprosto zbytečně podrazil za brankou Mountfieldu hostujícího hráče, za což si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 38. Červenka (Jindra, Moravčík) – 9. Pažourek (Maršík), 17. Mašín (Pohl, Morong), 55. Pažourek

BK Mladá Boleslav: Marek (Haas) – Beneš, Novák, Dlabola (A), Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, J. Dvořák, Křížek (C), Dobša, Hrachovec, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera
    Mountfield HK: D. Dvořák (Kouba) – Martinec, Voňka, Pohl, Lelek, Bieniek, Jonáš, Kukla – Šedivý, Mašík, Síla, Pažourek (C), Havelec, Poppel, Jakubec, Hašek, Maršík (A), Morong

Rozhodčí: Škrobák – Zavřel, Zmeškal