Utrecht – Den Haag 3:3 (kon.) | Twente – Feyenoord 1:3 (kon.) | Heerenveen – Groningen 1:1 (kon.)
Ajax – Heracles 1:0 (kon.)
SC Heerenveen
1:1 (1:0)
FC Groningen
Neděle 08.04.2018, 14:30 • Abe Lenstra Stadion • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:15. (16:25:33)

Zápas končí za stavu : SC Heerenveen 1-1 FC Groningen

Viděli jsme zápas který se dá popsat jako velice dobře defenzívně zvládnutý z obou stran. Ačkoliv měly oba týmy možnost zvrátit výsledek na svou stranu, tak obrany byly ve své práci relativně jisté a tak můžu konstatovat že remíza je zasloužená. Loučí se s Vámi Martin Pobořil a přeji hezký zbytek odpoledne třeba u nějakého dalšího utkání.

90+2

90+2
    Domácí nemohou proniknout k bráně hostů a tak už to vypadá beznadějně.

90+1
    Nastavovat se budou 2 minuty.

90
    Domácí drží hosty zatlačené na vlastní polovině.

89
    Bude se odkopávat od brány Groningenu.

88
    S rohem domácích si Groningen poradil, ale odkopem pouze odevzdává zpět míč do držení Heerenveenu.

87
    Čeká nás roh pro Heerenveen.

86
    U míče domácí a snaží se nadechnout k závěrečnému náporu, hosté však zatím dobře brání.

85
    Bude se odkopávat od brány Hostů.

83
    Groningen vyvezl balón na dostřel brány a když už neměl komu Doan přihrát, vypálil směrem k bráně. Střela však končí mimo bránu.

81
    A tohle bylo velmi nepříjemné, útočník Heerenveenu se snažil zakončit ala Cristiano Ronaldo, místo toho však trefil obránce hostů do tváře.

81
    A domácí drží Groningen pod jemným tlakem.

80
    Čeká nás odkop od brány domácího celku.

79
    Utkání je zastavováno za časté fauly které vůbec nejsou nějaké rekreační, ale pořádné tvrdé.

78
    Žlutou kartu dostává Tom van Weert (FC Groningen).

78
    Po nepřesném pasu budou rozehrávat hosté.

77
    Žlutou kartu dostává Henk Veerman (SC Heerenveen). Utkáni se velmi přiostřilo.

76
    Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (SC Heerenveen). Zahrávat se bude na bránu domácích ze vzdálenosti 35 metrů.

75
    Vynucené střídání po zranění. Za Mahiho přichází van Nieff.

75
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Jordy Bruijn, přichází Henk Veerman.

74
    U míče domácí celek a snaží se rozvinout nějakou kloudnou akci.

72
    Obrovská šance domácích. V dobré pozici se ocitl Vlap, ale nepochopitelně pálí bodlem nad bránu.

70
    Hosté se teď vymanili z náporu a budou rozehrávat na vlastní polovině.

70
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Jesper Drost.

70
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Kik Pierie, přichází Dave Bulthuis.

68
    Se střelou z přímého kopu si hravě brankář Heerenveenu poradil.

67
    A hosté budou zahrávat přímý kop z dobré příležitosti. Konkrétně asi z 26 metrů.

66
    Čeká nás roh pro hosty kteří teď talčí. Rohu předcházelo pěkné uvolnění a střela Mahiho.

64
    Obrovská příležitost pro hosty, po centru z pravé strany nastřelil hráč Groningenu z bezprostřední blízkosti tyč.

64
    Domácí se pokusili vystřelit z velké dálky, střela však byla velice nepřesná. Odkopávat se bude od brány hostů.

62
    Domácí kombinují na půli Groningenu a snaží se dostat na dostřel brány.

60
    Domácím byla udělena výhoda po zahrání rukou obránce Groningenu.

59
    Hosté zahrají přímý kop z 35 metrů.

57
    Obrovská šance domácích, po centru z přímého kopu se tři hráči střetli s brankářem a z tohoto chumlu vyletěl míč těsně mimo bránu.

57
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Pelle van Amersfoort.
    55. Tom van Weert - 1:1

55
    Groningen právě vstřelil branku!

VAN WEERT střílí gól hlavou po přesném centru Mahiho. Tak s této pozice by bylo spíš těžší gól nedat. Je po zásluze srovnáno a uvidím co tento gól udělá z domácím týmem.

54
    Už to vypadalo že půjdou hráči Groningenu sami na bránu, domácí se však sprintem dokázali vrátit a tak z této akce nehořelo.

53
    Domácí nachytáni v těsném ofsajdu.

52
    Balón v držení domácího celku ves středu pole.

50
    Po odhlavičkování centru z rohu se podařilo domácím dostat opět k míči a dalekonosnou střelou posílají míč do publika.

49
    Domácí rozehráli přímý kop velice narychlo a pokusili se odcentrovat. Bude to roh po sražení míče hráčem Groningenu.

48
    Hosté vystřelili z poza šestnáctky velice nepřesně a tak jsou u míče zase domácí.

47
    Hosté u míče a snaží se rychle srovnat.

46
    Domácí druhou půli začínají z prava do leva a hosté přesně naopak.

46

Vítejte z pět u druhé půle, hráči jsou již na svých pozicích a co nevidět se začne.

Skončila první půle která nenabídla moc zajímavý obraz hry. Hra se přelévala ze strany na stranu a viděli jsme velké množství nepřesností. Domácí zatím vedou, ale budou to mít ještě hodně těžké. S přáním výborné poločasové kávy se s vámi na 15 minut loučím a těším se na druhou půli.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Poločas se dohrává u prostřed hřiště s hromadou nepřesností na obou stranách.

45+1

45
    Hosté se nemůžou vymanit z náporu domácích.

44
    Domácí u míče a budou vhazovat v těsné blízkosti brány Groningenu.

43
    Hosté se pokusili vystřelit z 35 metrů. Střela byla umístěna dobře k levé tyči, ale její razance byla slabá a tak Hansen neměl problém chytit.

42
    A u míče po výborném zákroku obrany opět hosté.

42
    Heerenveen krouží kolem brány hostů.

40
    Zápas se pomalu přiostřuje a jsou k vidění ostré fauly, teď konkrétně na domácího obránce.

40
    Přímý kop byl zahrán mizerně a bude se odkopávat od brány domácích.

39
    Čeká nás přímý kop na bránu Heerenveenu ze vzdálenosti 40 metrů.

39
    Žlutou kartu dostává Denzel Dumfries (SC Heerenveen).

37
    A bude se kopat na bránu hostů, po faulu ve středu pole.

37
    Domácí opět nachytáni v postavení mimo hru. Opakovaný záběr ho však vyvrací.

35
    Rozhodčí teď musí krotit trenéra domácích který se zlobí že nepotrestal faul na Vlapa.

34
    Teď se přihlásili o slovo i hosté. Pěkný pas po křídle byl však dlouhý a hostující záložník ho již na hrací ploše nestihl.

33
    Domácí jsou teď na koni a snaží se útočit.
    30. Michel VLAP - 1:0

30
    Heerenveen právě vstřelil branku!

Domácí VLAP se dostal po dlouhém autu k míči, zády k bráně se otočil a přesnou střelou zakončuje k tyči.

30
    Domácí po faulu Bacuny rozehrávají a vypadá to na slibnou akci.

30
    Žlutou kartu dostává Juninho Bacuna (FC Groningen).
    29.

29
    Krásný pas domácího týmu na volného útočníka zabrzdil pomezní rozhodčí. Ofsajd.

27
    Nepřesnou přihrávkou končí možnost na rychlý brejk pro Groningen.

26
    Roh hosté odvrátili, ale domácí zůstávají u míče.

25
    Přímý kop kroutil na bránu Thorsby, brankář hostů však vyráží na roh.

24
    A domácí po delší době zase u míče a zrovna v dobré pozici. Podél šestnáctky si to namířil Zeneli a byl faulován. Bude to přímý kop.

24
    Hosty čeká autové vhazování na polovině soupeře.

23
    Domácí hráče Groningenu napadají, ale míč se jim nedaří získat.

22
    Groningen u míče a kombinuje v obraně.

21
    Heerenveen se rohu bez problému ubránil a snažil se rychle zahrozit, bohužel však míč ztrácí.

20
    A čeká nás první roh zápasu pro hostující tým.

19
    A brankář Hanasen už je na nohou a bude se pokračovat ve hře.

18
    Domácí brankář zůstal po jednom souboji na zemi otřesen a je ošetřován. Snad to nebude nic vážného.

18
    U míče opět Groningen a zakládá postupnou kombinaci.

17
    Domácí vystřelili z 30 metrů vysoko nad.

15
    Hosté stále na půli domácího týmu a čeká je autové vhazování u rohového praporku.

14
    Groningen se dostal až na dostřel brány, když Doan prošel po křídle až k bráně a snažil se odcentrovat, ale obrana domácích zatím pozorně odvrací.

13
    Domácí Heerenveen ztratil balón a hosté budou vhazovat na jejich půli.

12
    Domácí se po šanci Groningenu dostali do rychlého brejku a hosté museli zatáhnout za ruční brzdu. Bude se kopat na bránu Groningenu ze vzdálenosti 45 metrů.

11
    Hosté drží balón a pěknou kombinací postupně postupují na bránu domácích.

9
    Slibnou akci zastavuje ofsajd domácího týmu.

9
    Domácí kombinují na polovině Groningenu a snaží se atakovat bránu.

8
    Dlouhý pas na rozběhnutého útočníka hostů končí v zámezí, chtělo to trošku ubrat na razanci kopu. Odkopávat se bude od brány domácích.

6
    A další ostrý faul na hráče Groningenu, opět se to obešlo bez žluté karty.

5
    Po faulu domácích se k míči opět dostává Groningen.

4
    A Heerenveen vyváží míč až k bráně hostů, obrana však sráží do autu.

4
    Hosté kombinují před vápnem domácích.

3
    Domácí získali míč a budou vhazovat na polovině hostů.

2
    Rozhodčí hned ve druhé minutě musí krotit vášně po faulu na hostujícího záložníka, hosté budou kopat přímý kop z 35 metrů.

1
    V úvodu je na míči Heerenveen.

1

-2
    Ještě jednou hezké nedělní odpoledne. Hráči jsou již v tunelu a netrpělivě vyhlíží začátek zápasu. Domácí Heerevnveen nastoupí ve svých klasických modrobílých dresech a hosté přijeli v černo zelených kombinacích.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

-30
    Dobré nedělní odpoledne všem fanouškům holandského fotbalu a dobré kopané vůbec. Za necelou půl hodinu nám začne zápas mezi SC Heerenveen – FC Groningen. Hráči již dostávají poslední před zápasové pokyny a já se těším na krásných 90 minut.

SC Heerenveen: Hansen – Höegh, Woudenberg, Dumfries, Pierie – Kobajaši, Thorsby, Bruijn – Ghoochanneijhad, Vlap, Zeneli.
    Náhradníci: van der Steen, Bekkema – Naess, Rojas, Schmidt, Bulthuis, Mihajlović, van Amersfoort, Veerman.

FC Groningen: Padt – te Wierik, Memišević, Zeefuik, Absalem – Doan, Hrustic, Bacuna, van Weert, Van de Looi – Mahi.
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – K. Larsen, Antuna, van Nieff, J. Drost, Kramer, Breij, Postma.

Rozhodčí: Pol Van Boekel – De Vries, Van Dongen.

Preview

Domácí klub jde do zápasu rozhodně v roli mírného favorita. A to nejen z důvodu lepšího postavení v tabulce, ale i díky bilanci z posledních zápasů kdy borci z Heerenveenu bodovali v obou po sobě doucích zápasech a tak budou chtít na své výkony doma navázat dalším ziskovým zápasem. Navíc domácí tým stále může pomýšlet na play off o Evropskou ligu. SC se bude spoléhat na svého nejlepšího střelce Rezu Ghoochannejhada který už má na svém kontě 8 zásahů. Naopak se nebudou domácí moct opřít o dalšího ofenzivního borce Martina Ødegaarda, který si přivodil zlomenou zánartní kůstku a sezóna pro něj skončila.

Hosté jsou na tom letos podstatně hůř. Tohoto času nemají ještě zajištěno že nebudou muset svádět záchranářské boje a pro to půjdou do zápasu také z určitou motivací. Poslední dvě kola přinesly Groningenu těžké soupeře na které nenašli recept. A to konkrétně Ajax a AZ Alkmaar. I pro to si budou chtít v zápase na půdě Heerenveenu spravit chuť a získat cenné body zajišťující vzdálení se od sestupových příček. Hosté naposled domácí tým porazili před dvěma lety.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.