1:2 (1:0)
River Plate
Středa 31.10.2018, 01:45 • Arena do Grêmio • Copa Libertadores • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:45.

V odvetném utkání Copa Libertadores se střetne brazilský tým Grêmio a argentinský River Plate.

Grêmio

Celek z Brazílie vyhrál svou základní skupinu, když dokázal čtyřikrát zvítězit a dvakrát bral bod za remízu. V osmifinále se Grêmio muselo klepat strachy, jelikož s Estudiantes došlo až na pokutové kopy. Oba celky totiž zvítězili doma shodně 2:1. V penaltové loterii však bylo úspěšnější Grêmio. Ve čtvrtfinále už to však byla jasná záležitost, když Grêmio zdolalo Atlético Tucumán 2:0 a 4:0.

River Plate

Také argentinský celek dokázal zvítězit ve své základní skupině. V šesti zápasech si připsal tři výhry a tři remízy. V osmifinále se nejprve rozešel smírně 0:0 s Racing Club, ale druhý zápas zvládlo River Plate na výbornou a vyhrálo 3:0. Ve čtvrtfinále také došlo na souboj dvou týmů z Argentiny. První zápas s Independiente skončil opět bezbrankovou remízou, ale v odvetě River Plate zvítězilo 3:1.

První duel

O kus blíže k postupu do finále má brazilské Grêmio, které vyhrálo v Argentině 1:0 brankou ze 62. minuty, kterou vstřelil Michel.

Grêmio: Grohe – Gomes, Geromel, Miranda, Cortez – Maicon, Michel – Ramiro, Cícero, Alisson – Ferreira.
    Náhradníci: Victor – Moura, Soares, Thaciano, Douglas, Bressan, Marinho.

River Plate: Armani – Casco, Pinola, Maidana, Montiel – Palacios, Ponzio, Fernández – Quintero – Borré, Pratto.
    Náhradníci: Lux – Mora, Martínez, Mayada, Pérez, Quarta, Scocco..

1

1
    Jako první se na polovinu soupeře dostal domácí mančaft. Ale útok neměl dlouhého trvání a míč skončil v autu.

2
    Ihned v úvodu zápasu jsme viděli obrovskou šanci argentinského týmu. Quintero našel krásnou průnikovou přihrávkou Pratta, který se dostal za obranu a snažil trefit na zadní tyč. Střela mu ale těžce nesedla.

4
    River Plate je v prvních minutách aktivnějším celkem. Nyní kombinovalo kolem pokutového území Grêmia, ale domácí se nakonec ubránili.

5
    Na druhé straně se dral do rychlého protiútoku Ferreira, ale také byl o balon vcelku bez problémů připraven.

6
    Domácí tým měl výhodu přímého volného kopu, z kterého si nevypracoval ale vůbec nic. S míčem na kopačkách tak pokračují hosté.

7
    Míč vybojoval Cícero, který byl následně faulován a balon se tak přesunul na nohy domácích fotbalistů.

8
    Útoky se nyní přesouvají ze strany na stranu. V rychlé akci hostů měl prsty opět agilní Quintero, jenž dlouhým nákopem hledal Borrého. Jenže míč skončil mimo vymezené území.

9
    Hosté pokračují v útočení. Zatím kombinují v obranné čtveřici na polovině hřiště. Domácí brání velice pozorně.

10
    Po spoustě přihrávek přišla rána z nějakých třiceti metrů z nohy Ponzia. Ten mířil přesně pod břevno, ale Grohe byl na místě a vyrazil na roh. Z něj si hosté nic nevypracovali.

12
    I na druhé straně byla k vidění dalekonosná střela, kterou měl na svědomí Alisson. Z dvaceti metrů však letěla jeho střela těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře.

13
    Ze střelami zpoza vápno se nám nyní roztrhl pytel. Další přišla ze strany River Plate, konkrétně o Palacia. Ten jen tak tak minul pravou šibenici domácího brankáře.

15
    Geromel rozehrával standardku z vlastní poloviny hřiště. Jenže jeho centr byl příliš dlouhý a skončil mimo vymezené území. Následuje tak odkop od branky Armaniho.

16
    Hosté opět ovládají hru a kombinují na polovině brazilského celku. Obranný val Grêmia je zatím silný a hráči River Plate ho nedokázali překonat.

17
    Argentinský tým to nyní zkoušel centrem z vlastní poloviny, který mířil k levé postranní lajně. Odtud šel míč z první na hranici šestnáctky, kde už byli připraveni domácí borci a míč odkopli.

19
    Hosté opět zahrozili a opět to bylo po pravé straně. Pratto se dostal kolem několika hráčů až do velkého vápna. Tam ho zakřižoval Miranda a od něj se dostal míč do zázemí. River Plate poté zahrávalo roh, ale opět bez vážnějšího ohrožení.

21
    Groheho dlouhý odkop od branky se dostal na kopačky domácích hráčů, ale ti se s míčem příliš nepomazlili, jelikož se dopustili útočného faulu.

22
    Na druhé straně to tak zkoušel opět dnes velmi vytěžovaný Quintero. Jenže jeho další průniková přihrávka tentokrát adresáta nenašla.

24
    Gomes se snažil najít některého ze svých spoluhráčů za obranou, ale míč skončil pouze v rukavicích Armaniho.

24
    Střídání v týmu River Plate: ze hřiště odchází Ponzio, přichází Pérez.

27
    Quintero se postavil k přímému kopu nějakých třicet metrů od branky. Jeho střela však trefila pouze zeď.

28
    Tým z Argentiny je zatím aktivnější a má více šancí. Další si připsal teď, když míč putoval z levé strany na pravou, odkud se trošku se štěstím dostal na střed. Z hranice pokutového území se placírkou do balonu opřel Palacios, který minul pravou šibenici jen o pár centimetrů.

30
    Na polovině hřiště se po půl hodině hry dostal k míči Ferreira. Toho skluzem zastavil Pinola. Míč se poté odrazil k Maiconovi, který ho však ztratil.

32
    Žlutou kartu dostává Pérez (River Plate).

32
    Po faulu téměř na polovině hřiště rozehrávali domácí přímý kop. K tomu se postavil Alisson. Ve vápně ho prodlužoval hlavičkou jeden z jeho spoluhráčů, ale pouze mimo tři tyče.

35
    Maicon našel krásným dlouhým centrem na pravé straně rozběhnutého Corteze. Ten se snažil poslat míč do šestnáctky, jenže tam byl jeden z hostujících obránců a míč poslal na roh.

36
    Grêmio právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají po rohovém kopu do vedení! Centr se otřel o jednoho z hráčů na hranici velkého vápna, kde se do něj z první opřel LEO GOMES. A trefil se náramně na vzdálenější tyč.
    36. GOMES - 1:0

39
    Hosté se snaží co nejdříve reagovat na obdrženou branku. Zatím jim však není přáno a domácí obrana drží. V tuto chvíli navíc drží náskok 2:0. Hosté potřebují k postupu do finále vstřelit právě dvě branky.

40
    Grêmio dnes zlobí zejména z rychlých protiútoků. Nyní předvedlo další a po pádu jednoho z útočníků se dožadovalo penalty. Píšťalka sudího však mlčí a hraje se dál.

42
    River Plate se snaží vyrovnat ještě do konce prvního poločasu a pokutovým územím brazilského celku létá jeden centr za druhým.

44
    Další pěkná střela ze střední vzdálenosti. Tentokrát se do míče opřel Borré, ale míč prolétl jen těsně nad brankou.

45
    K prvnímu poločasu se budou nastavovat čtyři minuty.

45+2
    Montiel se dostal na pravou stranu pokutového území a posílal ostrý centr před branku. Tak však rybičkou Miranda odhlavičkoval na roh.

45+3
    Z rohového kopu si hosté ale opět nic nevypracovali.

45+4
    Cortez se dostal k hodně krkolomnému zakončení a branku vůbec netrefil.

45+4

První poločas odvetného semifinále Copa Libertadores je za námi. Spokojenější zatím mohou být domácí fotbalisté, kteří vedou po brance Gomese z 36. minuty 1:0. Máme tak jistotu, že se dnes prodlužovat nebude. Nicméně nutno podotknout, že hosté jsou zatím lepším a aktivnějším celkem, který si vytvořil více příležitostí. Dostat míč za Groheho se hráčům River Plate však zatím nepodařilo. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, ve kterém musí argentinský tým vstřelit k postupu minimálně dvě branky.

46
    Střídání v týmu River Plate: ze hřiště odchází Fernández, přichází Martínez.

47
    Palacios se prodral středem hřiště až ke střele. Ta však letěla nad břevnem domácího gólmana.

49
    Grêmio se nezatáhlo a pouze nebrání výsledek. Naopak. V úvodu druhého poločasu je aktivnější.

51
    Akce hostujícího River Plate skončila v podstatě dřív, než vůbec začala. A to už v prvopočátku na vlastní polovině.

52
    Po delší době hosté ovládají míč, ale zatím se nedostali na polovinu svého soupeře. K vyrovnání tak mají stále daleko.

53
    Na straně domácích pelášil do rychlého protiútoku Alisson, ale přišel o míč a do brejku tak šli hosté. Ani jejich akce však nebyla úspěšná a stav zůstává nezměněn.

54
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Maicon, přichází Soares.

55
    Útočný faul Pérez přiřknul míč domácím. Jejich rozehra ale nebyla úspěšná a u pravé postranní lajny se dostali k míči hosté.

57
    Žlutou kartu dostává Miranda (Grêmio).

59
    Tentokrát přímý kop zahrávali hosté. Ale útočný faul na domácího gólmana znamená konec nadějím této akce.

60
    Gólman Grohe dokonce musí být ošetřován, ale vypadá to, že bude v pořádku.

62
    Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení. Jeden z domácích se opřel tvrdě do balonu a Armani musel na zem. Zachránil tak svůj tým od druhé inkasované branky.
    62.

63
    Střídání v týmu River Plate: ze hřiště odchází Quintero, přichází Scocco.

64
    Žlutou kartu dostává Cortez (Grêmio).

66
    Další šance domácího celku, která ale nakonec končí pouze rohovým kopem. Z toho si Grêmio k brankové příležitosti nedostalo.

67
    Everton Soares šel úplně sám na Armaniho. Hostující brankář však včas vyběhl a útočník brazilského celku ho nedokázal překonat.
    67.

70
    Domácí zatím hlídají náskok a jsou pouhých dvacet minut od postupu do finále jihoamerické ligy mistrů.

70
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Miranda, přichází Bressan.

70
    Žlutou kartu dostává Bressan (Grêmio).

70
    Žlutou kartu dostává Pinola (River Plate).

73
    River Plate se dostalo po delší době na polovinu svého soupeře. Z jejich strany to už vypadá na lehkou křeč. K postupu stále potřebují vstřelit minimálně dvě branky.

75
    Argentinský celek se přesto nevzdává. Dostal se do pokutového území a vybojoval alespoň rohový kop.

76
    Po něm se dostali hosté k zajímavému střílenému centru, který musel likvidovat Grohe. Do odraženého míče se pak opřel jeden z hostujících hráčů, ale jeho tečovaný pokus skončil mimo tři tyče.

78
    Hra se nám velmi kouskuje, což samozřejmě více vyhovuje Grêmiu. Momentálně se nehraje kvůli dalšímu ošetřování domácího brankáře.

78
    Už se opět hraje, ale čas se týmu z Argentiny povážlivě krátí.

78
    Žlutou kartu dostává Cícero (Grêmio).

80
    Posledních deset minut základní hrací doby a River Plate ztrácí dvě branky. Postup domácích je velice blízko. Hosté navíc hrají velmi daleko od domácí svatyně.

82
    River Plate právě vstřelilo branku! Jen jsem to dostal, tak dostává zápas novou zápletku! Hosté zahrávali přímý volný kop. Ve vápně se dostal nejvýše RAFAEL SANTOS BORRÉ, který přízemní hlavičkou srovnává na 1:1 a River Plate dělí od postupu jedna branka. Závěr zápasu bude více než zajímavý.
    82. BORRÉ - 1:1

85
    Hráči River Plate už jsou opět nastěhování na polovině domácích fotbalistů a snaží se vstřelit postupovou branku. Konkrétně se o to pokoušel Scocco, ale neuspěl.

86
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Thaciano.

87
    Hosté se dožadují pokutového kopu za hru rukou. Rozhodčí se půjde podívat na video.

88
    Bude to pokutový kop pro River Plate!

88
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Bressan (Grêmio).

90
    Několik minut se již nehraje. V Brazílii jiskří neuvěřitelné emoce.

90+2
    Rozhodčí ještě vše vysvětluje domácímu trenérovi. Pomezní, kvůli jeho ochraně, musí všude s ním.

90+5
    River Plate právě vstřelilo branku! Hosté jdou do vedení a najednou jsou to oni, kdo postupují! K již zmíněnému pokutovému kopu se postavil GONZALO NICOLÁS MARTÍNEZ a proměnil ji naprosto v pohodě. Gólmana poslal na druhou stranu a svou střelu přesně na pravou stranu pod břevno.
    90+5. MARTÍNEZ - 1:2

90+7
    Nastavovat se bude třináct minut!

90+7
    Žlutou kartu dostává Martínez (River Plate).

90+7
    Žlutou kartu dostává Grohe (Grêmio).

90+10
    Domácí fotbalisté se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale nyní jsou to oni, kteří potřebují vstřelit k postupu dvě branky.

90+11
    Jednoho z hostujících fotbalistů berou křeče a hráčům Grêmia se to samozřejmě nelíbí. Z tribun je slyšet také ohlušující pískot.

90+12
    Ještě šance pro brazilský celek z přímého volného kopu.

90+13
    Alissonův pokus končí v náruči Armaniho, který uklidňuje svůj tým.

90+13
    Ještě jedna šance River Plate z pravé strany, ale pokus jednoho z útočníků skončil pouze na boční síti.

90+14
    Všechny dlouhé nákopy domácího celku sbírá ze vzduchu Armani naprosto v pohodě.

90+14

Je tu konec dnešního infarktového zápasu! Domácí se v prvním poločase dostali do vedení díky brance Gomese. Ve druhém poločase vypracovali také několik šancí a vypadalo to, že si Grêmio postup pohlídá. Jenže v 82. minutě přišlo vyrovnání z hlavičky Borrého a poté odpískaná penalta ve prospěch hostujícího celku. Ta vyvolala velkou vlnu emocí a druhou žlutou kartu pro domácího Bressana. K pokutovému kopu se nakonec postavil Martínez a zkušeně ji proměnil. Poslal tak svůj tým do finále letošního ročníku Copa Libertadores.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

Aleš Skok

Branky: 36. Gomes – 82. Borré, 90+5. Martínez (pen.)

Karty:   57. Miranda (GRM), 64. Cortez (GRM), 70. Bressan (GRM), 78. Cícero (GRM), 90+7. Grohe (GRM) – 32. Pérez (RIV), 70. Pinola (RIV), 90+7. Martínez (RIV)   88. Bressan (GRM)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:17.
    Grêmio: Grohe – Gomes, Geromel, Miranda (70. Bressan), Cortez – Maicon (54. Soares), Michel – Ramiro, Cícero, Alisson – Ferreira (86. Thaciano).

River Plate: Armani – Casco, Pinola, Maidana, Montiel – Palacios, Ponzio (24. Pérez), Fernández (46. Martínez) – Quintero (63. Scocco) – Borré, Pratto.
    Náhradníci: Lux – Mora, Martínez, Mayada, Pérez, Quarta, Scocco.
    24.10.2018
    River Plate - Grêmio 0:1

Branky: 62. Michel (Alisson)

Karty:   36. Borré (RIV), 59. Maidana (RIV), 60. Pinola (RIV), 69. Ponzio (RIV) – 48. Alisson (GRM), 59. Kannemann (GRM), 90+3. Michel (GRM)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 25:17.