Standard – Antverpy 0:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Anderlecht 1:2 (kon.) | Lokeren – Eupen 2:0 (kon.)
Sint-Truiden – Waregem 2:1 (kon.)
Waasland-Beveren
1:2 (0:1)
RSC Anderlecht
Neděle 04.11.2018, 18:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická liga • 14. kolo

Nany Landry Dimata po deseti minutách vybojoval penaltu, kterou sám proměnil. Anderlecht po přestávce vedl, jenže Waasland-Beveren toužil po vyrovnání a sedmnáct minut před koncem navíc přišla naděje po vyloučení Antonia Miliće, jenže místo toho, aby domácí vyrovnali, v 83. minutě pojistil vedení hostů kapitán Adrien Trebel. Střídající Bubacarr Sanneh si sice v nastavení vstřelil vlastní gól, svůj tým ale o výhru nepřipravil. Konečný výsledek dnešního pěkného utkání. Waasland-Beveren 1 Anderlecht 2. (20:00:38)

90+5

90+4
    Waasland-Beveren v blízkosti půlící čáry rozehrál standardní situaci a po nákopu do šestnáctky mu byl máván ofsajd.
    90+2. Bubacarr SANNEH - 1:2

90+2
    Waasland právě vstřelil branku!
    Střídající BUBACARR SANNEH se v závěru zápasu sice prosadil, jenže do špatné sítě, když si pod horní tyč vlastní brány na vzdálenější pravé tyči srazil nebezpečně tečovaný centr domácích!

90+1
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
    90. Maximiliano Caufriez viděl druhou a poté červenou kartu

90
    Maximiliano Caufriez úmyslně nakopl unikajícího Petera Gerkense a také on viděl po druhé žluté červenou kartou. Oba týmy dohrávají v deseti!

88
    Thomas Didillon si snadno poradil s centrem domácího týmu z pravého křídla a ani útok po levém křídle nic nepřinesl, protože Daam Foulon si pomohl rukama.

86
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Adrien Trebel, přichází Bubacarr Sanneh.

85
    Adrien Trebel předává kapitánskou pásku svému brankáři, protože Anderlecht připravil poslední střídání.
    83. Adrien TREBEL - 0:2

83
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Albert-Mboyo Lokonga fantastickým skluzem vybojoval míč pro Nanyho Landryho Dimatu, který na pravém křídle šlápl do pedálů, zatáhl míč do šestnáctky a po zvednutí hlavy pěknou přihrávkou přes šířku pokutového území našel ADRIENA TREBELA, který rychlý protiútok dva na jednoho zakončil nekompromisní bombou pod břevno! Vybíhající Kevin Debaty neuspěl.

82
    Karetní mariáš pokračuje, stejně jako jednobrankové vedení oslabeného Anderlechtu.

81
    Nany Landry Dimata nebezpečně unikal ve středu hřiště a Maximiliano Caufriez ho sestřelil ostrým skluzem.

80
    V dnešním zápase již bylo uděleno devět žlutých karet, z nichž dvě viděl Antonio Milić a byl vyloučený.

79
    Nany Landry Dimata byl před střídačkami na půlící čáře faulován, jenže Anderlecht o míč rychle přišel.

78
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Jur Schryvers, přichází Francesco Forte.

78
    Pieter Gerkens odehrál míč a poté ho zezadu dojel Floriano Vanzo, zasloužená žlutá karta.

76
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Zakaria Bakkali, přichází Dennis Appiah.

75
    Djihad Bizimana napřáhl po rozehrání rohového kopu nakrátko na levé straně hřiště zpoza šestnáctky k prudké střele, která metr nad zemí minula vzdálenější pravou tyč.
    73. Milić byl po druhé žluté kartě vyloučen a šel do sprch!

73
    Antonio Milić na útočné polovině zatáhl jednoho z protihráčů za dres a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Nebyl to brutální faul, ale žlutá karta.

72
    Čas utíká velice rychle a Aleksandar Boljević si je toho dobře vědom, proto do šestnáctky poslal z pravého křídla nebezpečný centr, jeden ze spoluhráčů ale stál v ofsajdu.

71
    Aleksandar Boljević se snažil na pravé straně šestnáctky uvolnit proti dvojnásobné přesile, jenže si míč hodil na nesprávnou stranu a skončil s ním v zámezí.

70
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Louis Verstraete, přichází Beni Badibanga.

69
    Hosté na přední pravé tyči vyvolali po rozehrání standardní situace závar, do zakončení se ovšem nedostali.

68
    Anderlechtu po přestávce odchází kombinační hra a centry ze stran zatím nic kloudného nepřinesly.

67
    Domácí fotbalisté Anderlechtu znepříjemňují život ostrými fauly, a když mohou, rychle vyráží směrem vpřed.

66
    Apostolos Vellios si naskočil na centr ze standardní situace, uprostřed šestnáctky ale hlavičkoval pouze do náruče brankáře. Waasland-Beveren ale hraje po přestávce skvěle.

65
    Domácí rozehráli standardní situaci velice dobře, jenže následný centr zamířil vedle vzdálenější tyče.

64
    Kosí se to kosí a Antonio Milić od teď žlutou kartu nosí poté, co sestřelil unikajícího Aleksandara Boljeviće.

64
    Alexis Saelemaekers pod tlakem odvrátil míč na autové vhazování a Waasland-Beveren vhazoval v blízkosti šestnáctky, k ohrožení hostující brány se ale nedostal.

63
    Kevin Debaty vyběhl ze své brány, aby poté ze vzduchu snadno stáhl centr hostujících fotbalistů ze strany.

61
    Hra je během posledních minut hodně kouskována, což je voda na mlýn spíše pro hráče Anderlechtu.

60
    Zápas po krátkém přerušení opět pokračuje a fotbalisté Anderlechtu drží těsný jednobrankový náskok.

59
    Djihad Bizimana viděl žlutou kartu poté, co ve středu hřiště sestřelil jednoho z protihráčů a ještě to odnesl.
    56. Pieter Gerkens napřáhl ke skvělému voleji zpoza vápna

56
    Kevin Debaty si v rychlém sledu připsal dva výtečné zákroky, když nejprve po rychlém pádu na zem vyrazil na přední tyči centr ze standardní situace Anderlechtu z pravé strany hřiště a poté pohotový přízemní volej Pietera Gerkense zpoza šestnáctky! Anderlecht mohl vést o dvě branky.

55
    A tentokrát žlutá karta, kterou viděl Aleksandar Vukotić, když zezadu ostrým skluzem sestřelil Zakariu Bakkaliho.

54
    Jevhen Makarenko ve středu hřiště sáhl k taktickému faulu a po nepřesné přihrávce Andriena Trebela viděl žlutou kartu. Hosté si ve správný čas dokázali pomoci.

53
    U míče stáli Floriano Vanzo a Daam Foulon, přičemž standardní situaci rozehrál první jmenovaný hráč a Djihad Bizimana na jeho centr před bránou těsně nedosáhl.

52
    Adrien Trebel zezadu skopl pravou nohou Louise Verstraetea a domácí budou rozehrávat na ose hřiště standardní situaci. Anderlecht vyhlašuje stav pohotovosti.

51
    Pieter Gerkens si řekl na levém křídle levou rukou o přihrávku za obranu a dostal ji, jenže byl v těsném ofsajdu a následný centr před bránu už přišel po odpískání.

50
    Zakaria Bakkali se pokusil na levé straně hřiště proniknout do šestnáctky, když ale viděl, že je proti němu několikanásobná přesila, rychle si to rozmyslel.

49
    Waasland-Beveren vstoupil do druhého poločasu jako vyměněný a na bránu Anderlechtu se valí jeden útok za druhým. Hosté musí začít být směrem vpřed aktivní.

48
    Domácí na levé straně hřiště rozehráli rohový kop nakrátko a Floriano Vanzo se uvedl přízemní střelou z úhlu, která na přední tyči snadno zachytil vpádu Thomas Didillon.

47
    Anderlecht po rychlé kombinační akci a přetaženém přízemním centru domácích z pravé strany odvrátil míč na rohový kop. Přinese standardní situace vyrovnání?

46
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Nana Ampomah, přichází Floriano Vanzo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

Nany Landry Dimata odehrál fantastický první poločas, během něhož svými technickými dovednostmi trápil domácí obranu a hned po deseti minutách vybojoval penaltu, kterou následně sám proměnil. Waasland-Beveren se musí výrazně zlepšit, pokud chce pomýšlet na body. Skóre po prvním poločase dnešního atraktivního duelu. Waasland-Beveren 0 Anderlecht 1.

45+2

45+2
    Aleksandar Vukotić odvrátil míč na rohový kop, po kterém se Anderlecht v závěru poločasu k ničemu nedostal.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, nad který se zřejmě bude nastavovat o něco více kvůli ošetření.

44
    Nany Landry Dimata nasadil jednomu z protihráčů na pravé straně jesličky a poté poslal z úhlu před bránu přízemní centr, který bez teče prolétl vedle vzdálenější tyče.

42
    Na hřišti je totiž nyní ošetřován jeden z jeho spoluhráčů, který podstoupil velice ostrý hlavičkový souboj.

41
    Adrien Trebel se u pravé postranní čáry nádhernou stahovačkou zbavil protihráče, jeho následná kolmá přihrávka ale zamířila do území nikoho. Možná to ale udělal schválně.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a po úvodních atraktivních minutách nyní sledujeme boj.

39
    Nany Landry Dimata byl faulován na pravém křídle a Adrien Trebel se postavil k rozehrání standardní situace, která byla překvapivě rozehrána nakrátko, nákop ze středu hřiště směrem vpřed ale nic kloudného nepřinesl, stejně jako zpětný centr ze vzduchu z pravé strany šestnáctky.

38
    Zakaria Bakkali si na pravé straně obranné poloviny Anderlechtu dobře pokryl míč tělem a byl zezadu povalen na zem. Domácí fotbalisté se s tím vůbec nemazlí.

37
    Střídající Albert-Mboyo Lokonga se uvedl na levé straně hřiště prudkou střelou zpoza šestnáctky, která ze střední vzdálenosti zamířila nad bránu Waaslandu-Beverenu.

36
    Kevin Debaty rychle vyběhl ze své brány, aby vysoký míč před jedním s protihráčů na hranici šestnáctky ukryl v náručí. Bylo to těsné, ale předvedl dobrý zákrok.

35
    Sven Kums musel předčasně opustit hřiště kvůli svalovému zranění a nahradil ho Albert-Mboyo Lokonga.

34
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Albert-Mboyo Lokonga.

33
    Alexis Saelemaekers byl před pár okamžiky faulován Nanou Ampomahem, kterého nyní v osobním souboji skopl k zemi a také viděl žlutou kartu.

33
    Hra je během posledních okamžiků hodně vyrovnaná a zároveň také kouskována častými fauly.

31
    Alexis Saelemaekers si skvěle pokryl míč tělem a Nana Ampomah ho zezadu nakopl, za což viděl žlutou kartu.

30
    Jeden z hráčů Anderlechtu má zřejmě zdravotní problémy, protože na straně hostů se připravuje první střídání.

29
    Pieter Gerkens si nabíhal na pravé straně šestnáctky na prudký kolmý pas za obranu, i přes obrovskou snahu ale míč na brankové čáře nakonec zastavit nedokázal.

28
    Nana Ampomah spěchal za míčem na pravém křídle tak urputně, že narazil do Ognjena Vranješe. Útočný faul.

27
    Zakaria Bakkali a Alexis Saelemaekers se snažili vybojovat ztracený míč v blízkosti postranní čáry a první jmenovaný hráč Anderlechtu byl faulován, když byl zezadu stažen k zemi.
    24. Kevin Debaty pěstmi vyrazil jedovatý pokus Bakkaliho

24
    Zakaria Bakkali napřáhl na pravé straně šestnáctky z úhlu k prudké bombě, kterou Kevin Debaty sevřenými pěstmi před tělem vyrazil!

23
    Louis Verstraete ostrým skluzem fauloval tentokrát Nanyho Landryho Dimatu v blízkosti středového kruhu a viděl žlutou kartu, kvůli které přijde o nadcházející zápas.

22
    Tamní pořadatelé vrátili praporek zpět na své místo a hra může pokračovat. Anderlecht vede na hřišti domácího Waaslandu-Beverenu 1:0. Hra je ovšem otevřená.

20
    Aleksandar Vukotić rozehrál standardní situaci na ose hřiště a jeho diagonální centr byl na vzdálenější levé tyči pozornou obranou Anderlechtu odhlavičkován.

19
    Nany Landry Dimata si naběhl na levé straně šestnáctky na míč a Aleksandar Vukotić ho z boku jasně skopl k zemi, tentokrát se ovšem penalta nekopala. Mnohem větším překvapením ale je, že se nezkoumalo video.

18
    Další šanci měl na kopačce Apostolos Vellios, jeho rána zpoza šestnáctky ale zamířila vysoko nad.

17
    Djihad Bizimana před pár okamžiky předvedl u postranní čáry v rychlém sledu dvě parádní Zidanovky, v opačném směru, a nyní se dostal po krásné narážečce k technické střele, která ze střední vzdálenosti minul vzdálenější pravý horní roh brány o pořádný kus, je ale vidět, že ránu v noze má.

15
    Anderlecht vstoupil do utkání velice dobře a nyní napřáhl zpoza šestnáctky na ose hřiště k táhlé střele, která zamířila nad bránu. Odkop od domácí brány.

14
    Waasland-Beveren se dostal na pravém křídle k centru, který na přední tyči jeden z hostujících obránců hlavou poslal do náruče svého brankáře. Žádné nebezpečí.
    12. Nany Landry DIMATA - 0:1

12
    NANY LANDRY DIMATA vybojoval penaltu, kterou o pár okamžiků později proměnil, když přízemní střelou zamířil k pravé tyči! Kevin Debaty sice vystihl směr jeho střely, na míč ale nedosáhl. Anderlecht vede od 12. minuty 1:0.
    11. Nany Landry Dimata skvěle zasekl míč a vybojoval penaltu!

11
    Nany Landry Dimata na pravém rohu šestnáctky předvedl krásnou zasekávačku a Louis Verstraete mu do cesty postavil pravou nohu. Bude se kopat penalta! Obrovská šance hostí.

11
    Anderlecht na levé straně hřiště rozehrál rohový kop, jeho následný centr byl ale uprostřed šestnáctky odvrácen.

10
    Anderlecht musí s rozehrávkou počkat, protože Jevhen Makarenko se v pokutovém území strkal s Aleksandarem Vukotićem. Hlavní rozhodčí nejdříve musí zkrotit vášně.

8
    Adrien Trebel se krásně uvolnil v blízkosti šestnáctky a zpoza ní napřáhl k prudké střele, která byla sražena na rohový kop.

7
    Jeden z fotbalistů domácího týmu se na pravé straně obranné poloviny dopustil ostrého faulu, kartě ale unikl.

5
    A znovu Nany Landry Dimata, který si na vzdálenější levé tyči naběhl na krásný přetažený centr z pravého křídla, bez přípravy ale v náběhu minul bránu domácího týmu.

3
    Nany Landry Dimata se ocitl u levé tyče po vysokém míči a pěkném zpracování v šanci, jenže fauloval.

2
    Adrien Trebel se snažil uvolnit na levé straně útočné poloviny a Djihad Bizimana ho fauloval kolenem pravé nohy.

1
    Waasland-Beveren obstaral výkop dnešního zápasu, jeho úvodní snažení ovšem nic kloudného nepřineslo. Anderlecht rychle získal míč, ani jemu se ale nepodařilo dobře rozehrát.

1

Waasland-Beveren: Debaty – Schryvers, Caufriez, Vukotić, Massop (C) – L. Verstraete, Bizimana – Boljević, Ampomah, Foulon – Vellios.
    Náhradníci: Swolfs – Salquist, Lulič, Forte, Vanzo, Badibanga, Jubitana, Threlkeld.

RSC Anderlecht: Didillon – O. Vranješ, Bornauw, Milić – Saelemaekers, Makarenko, Kums, Trebel (C) – Gerkens, Dimata, Bakkali.
    Náhradníci: Boeckx – Sanneh, D. Appiah, Saief, Santini, Dauda, Kayembe, Amuzu, Lokonga.

Rozhodčí: Nicolas Laforge. Asistenti: D. Gilon, V. Divincenzo. Čtvrtý rozhodčí: K. Van Damme.

Belgická liga v neděli pokračuje dalšími zápasy, v jednom z nichž budeme svědky souboje dvou týmů z opačných pólů tabulky. Anderlecht se nachází na čtvrtém místě tabulky a nyní ho čeká zápas na hřišti Waaslandu-Beverenu, který bojuje o záchranu a od posledního místa tabulky ho dělí pouhé čtyři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.