Feirense – Tondela 2:4 (kon.) | Santa Clara – Sporting 1:2 (kon.) | Braga – Setúbal 2:1 (kon.)
CD Santa Clara
1:2 (1:0)
Sporting Lisabon
Neděle 04.11.2018, 18:30 • Estádio de São Miguel, Ponta Delgada • Portugalská Primeira Liga • 9. kolo

Co čeká týmy v dalším kole

Santa Clara

Guimaraes – Santa Clara NE 11.11.

Sporting Lisabon – Chaves NE 11.11 (20:37:59)

Jak se to projevilo v tabulce

Santa Clara

6. místo 4-2-3 17:14

2. místo 6-1-2 16:9

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:7.

Máme tu konec dnešního utkání po kterém si nakonec Sporting odváží z Azorských ostrovů všechny tři body, ale jejich výhra se nerodila vůbec lehce. Domácí po prvním poločase díky brance ZÉ MANUELA vedli. V 62. minutě přišlo vyrovnání díky proměněnému pokutovému kopu BASA DOSTA. Ihned poté byl za zatleskání rozhodčímu vyloučen domácí Viera. Od té doby se držel Sporting přilepený u vápna domácích a snažil se o další branku. Což se podařilo v 75. minutě po centru Cabrala na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce MARCOS ACUŇA, který otočil vývoj utkání. V posledních minutách byly domácí blízko vyrovnání, ztečovaná střela Candého, ani dvě obrovské šance Rašída vyrovnání nepřinesli.

90+5

90+5
    Cabral fauloval a domácí mají poslední šanci na vyrovnání.

90+3
    Rašídův pokus mohl přinést vyrovnání. Jeho pokus zamířil tesně vedle tyče.

90+3
    Gudelj to udělal výborně proti Rašídovi, které nepustil ve vápně k míči.

90+2
    Střela Rašída zamířila vedle branky.

90+1
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90+1
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Miguel Luís.

90
    Nákop Bruna Fernandese skončil v rukavicích Pereiry. Následně byl tentýž hráč faulován Rašídem.

89
    Ofsajd a v něm byl Arroyo.

88
    Na rohový kop se dostával na zadní tyči César, ten na míč nedosáhl.

88
    Střela Candého zamířila po teči jednoho z hostů, tesně vedle tyče.

87
    Rašíd vybojoval rohový kop. Dost odvrátil míč na další rohový kop.

86
    Acuňův centr na zadní tyči nedokázal zpracovat Cabral.

85
    Proti Cabralově střele se vytáhl Pereira a vyrazil míč na rohový kop.

84
    Rašíd hledal na pravé straně Abdiela, na něj byl míč příliš dlouhý.

83
    Rohový kop vybojoval Acuňa. Centr Bruna Fernandese v poklidu odklidila domácí obrana.

82
    Cabral byl faulován a domácí hráči jsou frustrovaní.

80
    Žlutou kartu dostává Bruno Gaspar (Sporting Lisabon).

80
    Rui Silva udělal chybu v rozehrávce, následný střelecký pokus zamířil do náruče Pereiry.

79
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Anderson Carvalho, přichází Kaio Pantaleão.

79
    Agbenyenu hledal na pravé straně Gaspara ten na míč nedosáhl.

77
    Acuňa hledal z pravé strany centrem ve vápně spoluhráče, domácí míč odvrátili na polovinu hřiště.

76
    Coates vybojoval autové vhazování pro své barvy.
    75. Marcos ACUŇA - 1:2

75
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Carbal poslal centr na zadní tyč, kde nášel výborně hlavičku MARCOSE ACUŇi, který posílá Sporting do vedení.

73
    Jeden z domácích špatně došlápl a je přivolán lékařský tým.

72
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Bruno Lamas, přichází Abdiel Arroyo.

71
    Cardoso zastavil čistě Naniho.

70
    Dost se dostal k míči, zamířil však pouze do boční sítě.

69
    Nepřesná kombinace Sportingu končí v rukavicích Pereiry.

68
    Rohový kop vybojoval Cabral. Na následný centr Bruna Fernandese si naskočil Nani, jeho hlava mířila nepřesně.

67
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Zé Manuel, přichází Rui Silva.

67
    Na centr Acuňi si naskočil zcela volný Cabral, jeho hlavička zamířila mimo branku.

66
    Domácí budou reagovat na vyloučení Viery. Na hřiště by měl přijít Rui Silva.

65
    Sporting má tak vynikající možnost otočit skóre dnešního utkání.

63
    Červenou kartu dostává Viera P. (CD Santa Clara) za zatleskání rozhodčímu Motovi po proměněné penaltě.
    62. Bas DOST - 1:1

62
    BAS DOST svůj pokus poslal na druhou stranu než skákal brankář. Pokutový kop se rozehrál nadvakrát, protože poprvé Dost nepočkal na pokyn od rozhodčího.

61
    Pokutový kop se opravdu bude kopat.

60
    Celá situace se ještě zkoumá s videorozhodčím.

59
    Byla nařízena penalta pro Sporting po stažení Dosta.

58
    Sporting drží míč na kopačkách, ale zatím kombinuje na půlce hřiště.

57
    Zé Manuel nedosáhl na míč od Andersona, vhazovat může Sporting.

56
    Acuňova skákavá střela zamířila do náruče Pereiry.

55
    Gasparovou dlouhé autové vhazování odhlavičkoval César.

54
    Žlutou kartu dostává Anderson Carvalho (CD Santa Clara).

53
    Stephens se nedostal k míči a proto může Ribeiro odkopávat od vlastní branky.

52
    Mathieu hledal nákopem Acuňu, míč skončil v zámezí. Vhazování pro Santa Claru.

51
    Nani se dostal na hranici penalty k zakončení, ovšem v poslední moment uklouzl.

50
    Sražená střela Acuňi končí rohovým kopem.

49
    Rašídův centr poslal k vlastnímu brankáři jeden z hostů Ribeiro musel být pozorný, aby neinkasoval vlastní branku.

48
    Střela Pinedy nemířila vůbec špatně, Ribeiro musel být napozoru.

47
    Sporting kombinuje na polovině hřiště.

46
    Nani našel Cabrala, který byl mírně stažen, faul se nepíská.

46
    Výkop pro Sporting.

46
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Jovane Cabral.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

Po prvním poločase vedou domácí díky brance ZÉ MANUELA 1:0. První poločas přinesl kromě branky né moc zajímavý fotbal. Za Sporting mohl dát branku dalekonosným pokusem Bruno Fernandes. Poté mohl vyrovnat po rohovém kopu Bas Dost, ale jeho hlavička zamířila vedle branky. Nani si v prvním poločase rozhodně nenaklonil domácí na svojí stranu, hlavně po faulu na Candého. Uvidíme co přinese druhý poločas, jestli se dočkáme vyrovnání nebo dokonce otočení skóre a nebo si domácí připíší výhru.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3
    Rána Gudejla zamířila o dobré čtyři metry vedle branky.

45+3
    Sporting se snaží do poločasu vyrovnat, domácí obrana zatím pracuje na výbornou.

45+2
    Bruno Fernandes to znovu vyzkoušel z dálky, tentokrát jeho pokus zamířil vysoko nad branku.

45+2
    Naniho centr nenašel na pravé straně Acuňu.

45+1
    Rozhodčí nastaví 3 minuty.

45
    Pineda se za malou chvilku dostane zpátky na hřiště.

44
    Acuňova přízemní střela Pereiru nechala v poklidu. Následně musí být ošetřován Pineda, vypadá to na zadní stehenní sval.

43
    Sporting na poločasovou přestávku chystá druhé střídání, na hřiště by měl přijít Cabral.

42
    Candé odvrátil centr Agbenyuna na rohový kop. Na centr Acuň si naskočil Dost, jeho hlavička zamířila vedle branky.

41
    Domácí se usadili u vápna Sportingu což se domácím fanouškům líbí.

40
    Bruno Fernandes hledal ve vápně Diabyho, toho k míči nepustil Cardoso.

39
    Naniho přihrávka nenašla Diabyho a dopředu mohou postupovat domácí.

38
    Lumorův střílený centr skončil v rukavicích Pereiry.

37
    Na centr Bruna Fernandese na zadní tyči nedoskočil Gudejl.

36
    Nani vybojoval rohový kop.
    35. Agbenyenua mířil vedle brány.

35
    Dalekonosný pokus Agbenyena, musel Pereira raději jistit u své tyčky.

34
    Je na Sportingu, aby do konce prvního poločasu s nepříznivým výsledkem něco udělal.

33
    Naniho akce nic vážného pro branku Santa Clary nepřinesla.
    32. Zé MANUEL - 1:0

32
    Santa Clara právě vstřelila branku!
    Rašíd našel výborným centrem na malém vápně ZÉ MANUELA, který uklidil míč do sítě.

31
    Nani si pomohl v souboji rukama proti Patrickovi. Hostující kapitán by měl trošku sklidnit emoce, jinak je možné, že první poločas vůbec nedohraje.

30
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Nemanja Gudelj.

28
    Battaglia je odnášen na nosítkách.

27
    Candé fauluje Battagliu a na hřišti se začná pořádně jiskřit. Battaglia to vypadá, že bude muset vystřídat.

26
    Nani si svůj zákrok ještě vyříkává s domácí hráči, ale může být rád, že neviděl kartu jiné barvy.

25
    Žlutou kartu dostává Nani (Sporting Lisabon).

24
    Agbenyenu si opět v souboji pomohl rukami a opět mu to u rozhodčího prošlo.

23
    Dlouhé autové vhazování domácích do vápna odhlavičkoval Coates.

22
    Nepřesná souhra Sportingu a míč je u nohou Pereiry.

21
    Agbenyenu je v péči lékařů po žluté "kose" Stephense.

20
    Žlutou kartu dostává Alfredo Stephens (CD Santa Clara).

19
    Sražená střela Lamase byla pro Riberia "lahůdkou".

18
    Sporting se dostal na delší dobu k držení míče, ale následná akce Gaspara končí za brankovou čárou. Následuje odkop od branky Pereiry.

17
    Naniho střela z otočky byla zablokovaná a následný centr Acuňi neměl parametry na ohrožení branky.

16
    Dobrá akce domácích Gaspar v poslední moment poslal míč do zámezí.

15
    Stephens je po žlutém faulu Coatese v péči lékařů.

14
    Žlutou kartu dostává Sebastián Coates (Sporting Lisabon).

14
    Zé Manuel to měl na dlouho nohu ke smůle domácích.

13
    Agbenyenu si pomohl v souboji se Stephensem rukou, rozhodčí faul nepískají a domácím fanouškům se to nelíbí.

12
    Bruno Fernandes utnul na půlce hřiště akci domácích, ti mohou pouze vhazovat.

11
    Gaspar bude moci pokračovat.

10
    Na hřišti zůstává ležet Gaspar po tvrém střetu s Pinedou o faul se nejednalo. Gaspar je již v péči lékařů.

9
    Rašíd fauluje Battagliu, Sporting zůstává na míči. Acuňa následně poslal míč do vápna, ale domácí obrana spolu s brankářem si poradili.

8
    Centr Bruna Fernandese sebral v poklidu Pereira. Na druhé straně se nedostal k míči přes Agbenyenu Zé Manuel. Následuje odkop od branky.

7
    Výborná střela Bruna Fernandese a neméně pěkný zákrok Pereiry v domácí statyni. Rohový kop pro Sporting.

6
    Ofsajdové postavení Stephense hatí útok Santa Clary.

5
    Nákop Mathieu nenašel na hrotu útoku Basa Dosta. Domácí mohou kombinovat k brance Ribeira.

4
    Coates nyní výborně zachytil náběh za obranu a ještě dokázal vybojovat odkop od branky.

3
    Hra se odehrává na polovině hřiště s míčem na kopačkách Sportingu.

2
    Nyní kombinují hosté a stoperská dvojice se snaží něco vymyslet, domácí výborně presují.

1
    Domácí začínají kombinací na vlastní polovině. Následný centr do vápna sebral v poklidu Ribeiro.

1
    Úvodní výkop měla Santa Clara.

1

Domácí dnes nastoupí v červených a hosté v zelenobílých dresech.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Santa Clara: Pereira – Vieira, César, Cardoso, Candé – D. Pineda, Anderson Carvalho, Rašíd (C), Lamas – Zé Manuel, Stephens.
    Náhradníci: João Lopes – Rui Silva, Pacheco, Minhoca, Abdiel Arroyo, Pantaleão, Chrien.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, Coates, Mathieu, Agbenyenu – Battaglia, Acuňa – Nani (C), B. Fernandes, Diaby – Dost.
    Náhradníci: Salin – A. Pinto, Montero, Castaignos, Cabral, Gudelj, M. Luís.

Rozhodčí: Mota M. – Fernandes J., Miranda P..

Vzájemné zápasy ze sezony 2002/2003

Santa Clara – Sporting 0:1
    Sporting – Santa Clara 2:1

tým se po 8. kolech nachází na 5. místě z 18. Sporting si zatím připsal bilanci 5-1-2 při skóre 14:8. Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Nani s 5 brankami. Na venkovních hřištích si Sporting Lisabon připsal ze 4 zápasů bilanci 1-1-2 při skóre 6:7. Sporting hraje také základní skupinu Evropské ligy. Ve skupině E se po 3. kolech nachází na 2. místě, když na úvod porazili na domácím trávníku Karabach 2:0. Ve druhém utkání cestovali na hřiště ukrajinské Poltavy, kde nakonec zvítězili 2:1. Ve třetím zápase hostil Sporting londýnský Arsenal a na svém trávníku mu podlehl 0:1.

Santa Clara

tým se po 8. kolech nachází na 6. místě z 18. Santa Clara si zatím připsala bilanci 4-2-2 při skóre 16:12. Nejlepším střelcem týmu je Brazilec Fernando se 3 brankami. Na domácím hřišti si CD Santa Clara připsala ze 4 zápasů bilanci 2-1-1 při skóre 9:8.

Příjemný nedělní večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 9. kola Portugalské Primeira Ligy mezi týmy CD Santa Clara vs. Sporting Lisabon. Výkop je stanoven na 18:30 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.