Sparta – Slavia 9:4 (kon.) | Kladno – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 5:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 4:3 (kon.) | Přerov – K. Vary 3:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Havířov 2:5 (kon.)
Berani Zlín
5:4 (1:0, 0:2, 4:2 - N 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 21.12.2018, 16:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje. Před vánoci se nám dnes odehraje předposlední kolo skupiny o 13. – 24. místo. Spolu se mnou budete moct sledovat zápas, kde se utká Zlín s Chomutovem. Tímto jste k přenosu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hamrlík, Jaroněk, Riedl, Pavlas, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Piráti Chomutov: Běhula (Mičán) – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán (A), Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Koblížek, Pech, Ouřada (C), Gut.

Rozhodčí: Vaněk – Blažek, Pospíšil.

00:01

00:32
    Huf si připisuje první zákrok poté, co zůstál hostující hráč úplně sám před brankou.

02:25
    Zlín je aktivnějším týmem a již několikrát prověřil pozornost Běhuly. Ten je stále stoprocentní.

03:03
    Domácí si snaží vybojoval další šanci, nepřišla ani střela. Hosté se totiž osvobodili.

03:26
    Zlín vhazování sice vyhrál, vzápětí kotouč v útočném pásmu ztratil. Piráti se tak vrhli do protiútoku, který musel zastavit až Huf.

04:34
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavlas – 2 min., podrážení).

05:07
    Berani se mohli ujmout vedení ve vlastní oslabení, Luža se totiž dostal do samostaného úniku. Rozhodl se k jednoduché střelem, která končí na brankou Běhuly.

05:58
    Po vyhraném vhazování se dostali k rychlé střele hosté. Tu jen tak tak vyrazil svým ramenem Huf.

06:55
    Piráti se snaží strhnout vedení na svou stranu a proto Hufa bombardují jednou střelou za druhou. Další ránu musel krýt domácí gólman svým pravým betonem.

07:24
    Berani se po dlouhé době dostali do útoku a hned mohli skórovat. To se nepovedlo jen kvůli dobrému zákroku Běhuly.

10:33
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Štochl – 2 min., podrážení).

11:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! JONÁŠ KOČICA dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud se trefil do tyčky. Od té kotouč odrazil za Běhulova záda. Asistence: Matěj Sebera.

12:28
    Domácí tým se snaží přidat i druhou branku a proto se většinu času hraje v pásmu Pirátů. Ti se zatím zvládají bránit.

13:15
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Mežnar – 2 min., krosček).

13:40
    Běhula se svou obranou čtveřicí ubránil první šanci domácích. Poté hostující obránce kotouč vyhazuje.

14:58
    Piráti opět vyhazují a toto oslabení asi ubrání. Zlínským už moc času na využití nezbývá.

15:24
    S pukem teď nyní musel hrát i Běhula. Jeho obrana totiž zazmatkovala a hostující brankář je celkem zachránil.

16:37
    Zlín se opět usadil v útočném pásmu. Momentálně kombinuje za brankou soupeře.

18:55
    Běhula si připisuje důležitý zákrok, vychytal střelu Sebery, která směřovala přímo do pravé horní šibenice.

19:32
    Chomutov už nechce v první třetině inkasovat a proto vkládá do obrany veškeré úsilí. To se vyplácí a svému soupeři zatím nedovolil ani střelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:45.

První třetina je minulostí. Nejprve hrál lépe Chomutov, branku mu to nepřineslo. Toho využil Zlín, který se po vstřelené brance chopil hry. Měl dalších nespočet šancí, všechny dokázala pochytat Běhula. Hlavně díky němu je to stále jen o jednu branku.

20:01

20:27
    Jako první ve druhém dějství se do útoku vydal Chomutov. Ten tam nic nevymyslel a protiútok zahahuje domácí celek.

21:02
    Piráti se ubránili a opět ohrožují Hufa. Ten je díky své dobré obraně stále bez práce.

21:33
    Nyní už musel domácí gólman zasahovat, chytil tvrdou ránu z mezikruží. Bude následovat vhazování před ním.

21:55
    Poprvé se do hry ve druhé třetině dostal i Běhula. Ten se pokoušel kotouč vyhodit z pásma, což se mu nepovedlo.

22:26
    Hosté pokračují v aktivitě a většinu času se hraje v jejich útočném pásmu. Branku pro Chomutov to zatím nepřineslo, jelikož je v brance dobrý Huf.

23:12
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., podrážení).

23:21
    Chomutov se na úvod oslabení okamžitě osvobozuje. Získává tak drahocenný čas.

23:51
    První střela Zlína v přesilové hře je sražená do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat po pravici Běhuly.

24:16
    Pirái zatím obranu zvládají dobře. Snaží se Zlínu nedovolit střelu a když už domácí vystřelí, tak je střela sražená mimo branku.

24:40
    Hosté mají před sebou poslední půlminutu oslabení. Zahajují ho vyhozením až za branku Hufa.

25:17
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Weintritt – 2 min., sekání).

25:40
    Berani sice úvodní vhazování oslabení prohráli, po chvíli kotouč získali a nějakou dobu ho drželi. Nakonec se dostali k vyhození.

26:29
    Zlín zdržel rozehru hostů napadaním. Ti se následně už usadili v útoku a prověřili pozornost Hufa střelou od modré čáry.

27:07
    Piráti přesilovku nevyužijí. Zlín se naposledy osvobozuje a hosté už se v přesilové hře nestihnou vrátit do útočného pásma.

27:36
    Chomutov hraje v útoku a i po konci přesilovky. Proto musel zasahovat Huf, který kotouč podrží. Bude následovat vhazování před ním.

28:04
    Zlín se úspěšně ubránil a vytěžil dobrou šanci z následného protiútoku. Tu musí chytat Běhula svou lapačkou.

28:18
    Hosté budou pod tlakem, proviňují se totiž zakázaným uvolněním.

28:30
    Nadějný zlínský útok zastavuje těsný ofsajd. Bude se tak vhazovat ve střední třetině blíže k Běhulovi.

29:05
    Domácí měli obrovské problémy s rozehrou, což ho málem stálo vedení. Hostující útočník se totiž dostal před Hufa a mohl vyrovnat. Huf se nenechal překonat.

29:41
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov se přece jen vyrovnání dočkal! DENIS ZEMAN to udělal náramně, vybojoval kotouč, dostal se před Hufa a poslal kotouč do protipohybu domácího gólmana.

30:26
    Zlín si chtěl vedení ihned vzít zpět. To se mu nedaří kvůli dobře chytajícímu Běhulovi.

31:05
    Nyní se hraje velmi rychlý hokej. Každou chvíli lze pozorovat šance na obou stranách, zatím se to nikomu nedaří využít a vstřelit tak vedoucí branku.

31:38
    Piráti se snažili dostat dopředu pomocí nahození, což se nevyplatilo. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Běluhou.

32:23
    Hosté otáčí průběh utkání a ujímají se jednobrankového vedení! Koblížek se dostal k dvěma přihrávkám před branku. Tu druhou už dokázal zúžitkovat STANISLAV VRHEL, který se trefil nad levý beton brankáře Hufa. Asistence: Tomáš Koblížek.

33:31
    Piráti jsou i nadále při chuti a snaží se přidat ještě jednu branku. To už domácí tým nehodlá připustit a snaží se bránit ze všech sil.

34:09
    Zlín se už pomalu vzpamatovává a také se tlačí k brance. Střelu sice domácí nevyprodukovali, před Běluhou aspoň způsobili pořádný zmatek.

34:57
    Vzápětí je opět v útoku Chomutov. Nebýt skvělého Hufa v brance, tak by už chomutovští hráči vedli o dvě branky.

35:19
    Dobiáš nyní předvedl dobrou kličku, ničeho tím poté nedocíl. Přihrál totiž pouze hostujícímu obránci.

35:47
    Po druhé za krátký okamžik vyhazují hosté na zakázané uvolnění. Berani se tak nyní mohou pokusit o srovnání.

36:05
    Proti Zlínu se píská úmyslný ofsajd. Hra se tedy přesuně před Hufa.

36:23
    Domácí gólman má nyní plné ruce práce. V krátkém sledu událostí musel chytat dvě velmi nebezpečné střely. Tu druhou už podržel a bude následovat buly po jeho levici.

37:05
    Běluha si po dlouhé době sáhl na kotouč. Střelu likviduje svou lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.

37:42
    Zlín se stále snaží něco vymyslet a aspoň vyrovnat a do konce druhé třetiny. Piráti zamkli své obranné pásmo a nic svému soupeři nedovolují.

38:25
    Zpoza branky se puk odrazil až před Hufa, který ho radši přikryje. Bude následovat vhazování před ním.

39:00
    Právě začala poslední minuta druhé třetinu. Zlín ji zahahuje v útoku, kde toho ve druhém dějství zatím moc nevymyslel.

39:22
    Běhula teď téměř nechtěně vyrazil kotouč svou lapačkou. Zachránil tak téměř jistý gól.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Druhá třetina jednoznačně patřila hostujícímu celku. Ten totiž otočil stav zápasu a naprosto zaslouženě jde do šaten za jednobrankového vedení. Piráti se totiž ve druhém dějství skvěle bránili a vypracovali si také více šancí než Zlín. Dvě využili, zatímco Berani nevyužili ani jednu. Domácí tak ztrácí jednu branku.

40:01

40:28
    Piráti i tentokrát začíná aktivněji. Domácí se tak musí bránit, což horko těžko zvládají.

41:16
    Zlín chybuje s rozehrou a do šance se tak mohli dostat hosté. Ti ji kvůli skvělému zákroku Hufa nevyužili.

41:46
    Zlín je donucen k vyhození na zakázané uvolnění a bude se muset tedy bránit. Bude se vhazovat po pravici Hufa.

41:59
    První zákrok třetího dějství si připisuje Běhula, který zatím stále inkasoval pouze jednou.

42:25
    Zakázané uvolnění nyní pachájí hosté a hra se přesune před jejich gólmana.

42:46
    Chomutov vhazování vyhrál a ihned odstartoval protiakci. Tu Zlín dokázal ubránit.

43:24
    Chomutov vede o dvě branky! Chlán našel přesnou přihrávkou STANISLAVA VRHELA, který tak ujížděl na Hufa sám. Nejprve to vypadalo, že šanci nevyužiji, protože kotouč skončil mimo branku. Hostující útočník si ho ale přitáhl zpět a šikovně ho dostal do odkryté klece. Asistence: Petr Chlán.

44:11
    Hosté přidávají další branku a vedou o tři góly! Nyní trochu zachyboval Huf, kterého KRYŠTOF OUŘADA prostřelil ranou, která prošla pod pravým betonem domácího gólmana. Asistence: Jakub Šuráň.

44:24
    Berani stále mají naději na srovnání a snižují! Dobiáš našel skvěle před brankou SEBASTIANA FAJKUSE, který svou střelou nedal Běhulovi šanci. Asistence: Vojtěch Dobiáš a Jan Jaroněk.

45:59
    Piráti kontrolují hru a zápas se už snaží dohrát v klidu. V útoku nikam nespěchají a poklidně kombinují.

46:14
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Luža se společně s FILIPEM WEINTRITTEM dostal do úniku. Druhý jmenovaný byl po přihrávce před Běluhou sám. Toho využil bekhendovým blafákem a následnou střelou pod horní tyč hostující klece. Asistence: Dominik Luža a David Kozubík.

46:14
    Oddechový čas pro hosty.

47:38
    Berani se tlačí za vyrovnáním. Hosté jsou po dvou inkasovaných brankách poměrně nervózní a dovolují Zlínu držet útočné pásmo.

48:16
    Rychlý útok Zlína končí střelou, kterou kryje Běluha. Bude tedy následovat vhazování po jeho levici.

48:50
    Domácí se dostali dopředu pomocí nahození. Piráti se proto museli bránit, což zvládli dobře a svému soupeři nedovolili ani střelu.

49:55
    Huf si připisuje velmi důležitý zákrok. Střelu navíc vyrazil ke svému spoluhráči, takže domácí mohou okamžitě startovat protiútok.

50:37
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jaroněk – 2 min., podrážení).

51:16
    Zlín zatím zvládá oslabení dobře, dostal se k vyhození a má za sebou téměř první polovinu početní nevýhody.

51:46
    Berani se dokonce usadili v útoku a na Běluha vyslali dvě velmi nebezpečné střely. Hostující gólman je jen tak tak dokázal vyrazit.

52:24
    Skvělý Huf stále drží naději pro Zlín! Chomutovský hráč se dostal až téměř do brankoviště, odtud ale nedokázala překonat domácího gólmana.

53:30
    Zlín už nějakou chvíli hraje v plném počtu. Zatím se mu nepodařilo dostat do útočné třetiny, protože se Chomutov velmi dobře brání.

54:02
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pech – 2 min., podrážení).

54:24
    Berani srovnávají stav utkání z 1:4 na 4:4! Domácí navíc rychle využili přesilovku a to když se ROBERT SEDLÁČEK odhodlal ke střele od modré. Běluha nic neviděl a tak střela čistě proletěla až do sítě. Asistence: Vlastimil Hefka a Dominik Luža.

55:09
    Chomutovu se stav utkání vůbec nelíbí a snaží se skórovat a opět se tak chopit vedení. To nedovoluje domácí obrana, která nakonec získala kotouč a zahajuje útok Zlína.

56:14
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu a snaží se vymyslet cokoliv. To se jim nedaří a Berani se opět vydávají do protiútoku.

57:05
    Domácímu celku se aktuální stav líbí a tak směrem dopředu moc nespěchá. Berani už hrají velmi klidně a vyhlíží prodloužení.

57:39
    To je neuvěřitelné, Zlín vede a vyhlíží tři body! Domácí sehráli nádhernou kombinaci, na jejímž konci byl VLASTIMIL HEFKA, který po přihrávce Sedláčka dostal kotouč do sítě hostující branky. Asistence: Robet Sedláček a Matěj Pröschl.

58:34
    Zlín skvěle získává čas útočením a svému soupeři ani nedovoluje přechod do střední třetiny. Ten tak stále musí hrát ve svém pásmu.

59:10
    Piráti se ještě snaží s výsledkem něco udělat. Zkouší to tedy v šesti. To se jim teď málem vymstilo, protože vyhození domácích skoro skončilo v odkryté brance.

59:24
    Oddechový čas pro domácí.

59:47
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

60:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Gut – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Fajkus – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Riedl – 2 min., hrubost).

Utkání je velmi vyhrocené, po závěrečném hvizdu se strhli dvě rvačky!

Nic to nemění na tom, že Zlín po famozním obratu získává tři body! Chomutov sice nehrál špatně, třetí třetina mu vůbec nevyšla, protože inkasoval hned čtyřikrát. Hosté mají stále šanci aspoň na jeden bod a to v nadstavbě, která se hraje pět minut tři na tři. Pokud nepadne branka, pojedou se samostatné nájezdy.

60:01

60:52
    Jako první se kotouče chopil Zlín. Ten ho chce co nejdéle udržet na hokejkách.

61:27
    Dobiáš se dostal do samostatného úniku. V rozhodující okamžik mu z hole sklouzl kotouč a branku tak nedal.

62:30
    Zákrok si také musí připisovat Huf, který se taky dost zasloužil na dnešním vítězství ševců.

63:18
    U puku jsou opět domácí. Ti se ještě snaží trefit v prodloužení, Běhula si proto připisuje zákrok.

63:46
    Šance si vypracovali i Piráti. Ti žádnou nevyužili a asi se půjde na nájezdy.

64:25
    Chomutov nakonec bere aspoň bod z nadstavby! Kapitán hostů KRYŠTOF OUŘADA se dostal do úniku, který proměnil střelou mezi betony Hufa.

Hráči se ještě pouští do slovních soubojů, už se na utkání nic měnit nebude. Zlín bere po senzačním obratu tři body, Chomutov bere aspoň jeden čestný bodík. Skvěle se v utkání vyznamenali oba kapitání, ten zlínský, Vlastimil Hefka se postaral o vedoucí branku a zajistil tak domácím tři body. Kapitán Pirátů Kryštof Ouřada zajisitil svému týmu jeden bod a to gólem v nadstavbě.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji Vám příjemný podvečer. (18:27:02)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 12. Kočica (Sebera), 45. Fajkus (Dobiáš, Jaroněk), 47. Weintritt (Luža, Kozubík), 55. Sedláček (Hefka, Luža), 58. Hefka (Sedláček, Pröschl) – 30. Zeman, 33. Vrhel (Koblížek), 44. Vrhel (Chlán), 45. Ouřada (Šuráň), 65. Ouřada

Rozhodčí: Vaněk – Blažek, Pospíšil