Braga – Porto 2:3 (kon.) | Chaves – Sporting 1:3 (kon.) | Santa Clara – Guimarães 1:0 (kon.)
Benfica – Tondela 1:0 (kon.)
CD Santa Clara
1:0 (1:0)
Vitória SC Guimarães
Sobota 30.03.2019, 21:30 • Estádio de São Miguel, Ponta Delgada • Portugalská Primeira Liga • 27. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:49:55)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15.

Je dobojováno! Utkání mezi Santa Clarou a Vitórií Guimarães se odehrálo za nevlídného počasí a na velmi těžkém terénu. Tyto faktory napomohly k tomu, že jsme viděli fotbal mizerné úrovně. Byl to zejména nepohledný boj s velkým počtem nevynucených chyb, které občas vypadaly až komicky. Přesto mají fanoušci domácího týmu důvod k oslavě, Zé Manuel v šestadvacáté minutě dotáhl do gólu víceméně jedinou pohlednou akci a rozhodl o tom, že si ligový nováček připsal už desátou výhru v sezóně. Tou si upevnil osmou příčku, zatímco Vitória po deváté prohře spadla za Moreirense na místo šesté.

90+4

90+4
    Santa Clara přišla o míč vysvobozujícím nákopem do rukavic Miguela Silvy. Hosté zakládají pravděpodobně poslední akci.

90+3
    Bruno Lamas si až moc chystal střelu ze střední vzdálenosti. Dva protihráči ho stihli rozhodit a zakončení letělo hodně mimo.

90+2
    Vieirův centr byl sražený a míč dokonce putoval od zámezí od něj, takže domácí mohou v klidu vhazovat.

90
    Trocha času na vyrovnání Vitórii ještě zbývá. Nad rámec druhé půle jsou přidány čtyři minuty.

89
    Wakaso šel po míči, aniž by vnímal předním sedícího Santanu. Tomu uštědřil slušnou dardu do zad, ale i tak budou rozehrávat hosté.

88
    Až v osmaosmdesáté minutě se Pereira trochu umazal od mokrého trávníku, když zastavoval Tozého přízemní střelu z hranice šestnáctky. Do velké šance to však mělo daleko.

86
    Santana se hned po příchodu uvedl střelou do boční sítě. Přitom je dost možné, že měl v úmyslu pouze centrovat přes nohy Osoria.

85
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Zé Manuel, přichází Thiago Santana.

84
    Zvýraznit domácí vedení mohl střídající Rašíd, jehož střela z přímého kopu proletěla jen kousek nad brankou Silvy.

83
    O moc lépe nedopadla ani hostující akce, ze které resultuje pro změnu Pereirův výkop. Zatím se nezdá, že by se Guimarães zmohl na vyrovnávající trefu.

82
    Ne, tento zápas zkrátka nemá kvalitu. Santa Clara naprosto zadrbala i rohový kop a umožnila Silvovi odkopávat od branky.

81
    Ukra svůj protiútok nevyřešil ideálně. Po zásahu obránce, který narušil finální centr, aspoň získal roh.

80
    Patrick Vieira chtěl centrovat z levého křídla. Míč mu ale poskočil na vnější nárt a zmizel za koncovou čáru.

78
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Guilherme Schettine, přichází Alfredo Stephens.

77
    Dostali jsme se do poslední čtvrthodiny. Nervozita se začíná stupňovat, zatímco šance se nadále nedostavují. Snahu Vitórie teď překazil ofsajd.

76
    Snad po minutě a půl se hlavní sudí přiběhl podívat před branku Silvy na Schettinea. A nakonec usoudil, že bude vhodné přivolat domácí realizační tým.

75
    Rozhodčí nebral ohled na ležícího Schettinea a nechal běžet akci Vitórie, kterou faulem za žlutou kartu zastavoval pořádně rozčílený Kaio Pantaleão.

74
    Ještě jeden dozvuk domácího útoku. Přihrávka za obranu skončila odmávaným ofsajdem Schettineho, jehož následná trefa nemohla platit.

73
    Domácími hráči rozehraný roh letěl rovnou k brankové čáře, kde Silva míč neohrabaně vyrazil ke Cardosovi. Ani jeho dorážka si cestu do sítě nenašla.

72
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafa Soares, přichází Welthon.

71
    Přesto Santa Clara drží postavení na polovině soupeře. Kousek před pokutovým územím se proti pravidlům provinil Rochinha.

70
    Schettine byl důrazně bráněn v pokutovém území, kde šel ochotně na zem, ale pokutový kop pro domácí tým nezískal.

68
    Nebezpečí z rohového kopu Vitória na první dobrou eliminovala. A žádné problémy neměla ani po zbabraném autu z prostoru vedle vápna.

67
    Miguel Silva musel pozorně sledovat trajektorii padajícího centru. Balón už nemohl chytat, a tak ho zpod břevna vyrazil na roh.

66
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Lucas Marques, přichází Usáma Rašíd.

65
    Domácí zbrzdili svůj rychlý protiútok, se kterým se přesunuli do křídla, ovšem Vieira pod velkým tlakem nezvládl vůbec odcentrovat.

64
    Většinu akcí Guimarães táhne po pravé straně, odkud přiletěl další přízemní centr. Domácí ho snadno zneškodnili.

63
    Tozé se propracoval k zakončení zpoza pokutového území. Branku ale netrefil a Pereira v žádném případě nebude spěchat s odkopem.

61
    Falaye Sacko vtrhl do šestnáctky, jenže se sám zahnal k brankové čáře a přetaženým centrem poslal míč nad hlavy všech ostatních hráčů obou týmů.

60
    Hosté vybruslili z nepříjemného napadání. O to více měl Sacko více prostoru na pravé straně, odkud však nedokázal propasírovat přihrávku k vápnu na Guedese.

59
    Santa Clara ale nezůstala pozadu a také přidala velkou nepřesnost, kterou doslova odevzdala míč hostům.

58
    Stále si Guimarães neví rady při zakládání útoku. Nyní se dokonce sám zahnal do autu nepřesným pasem na Osoria.

56
    Ani domácí nehýří nějakou oslnivou aktivitou. Teď se zmohli jenom na odkop a vytlačili tím akci Vitórie o nějakých padesát metrů.

54
    Druhá půle je zatím ve znamení neúspěšného dobývání domácí obrany, která funguje takřka bezchybně.

52
    Prudký nákop byl sražen do vzduchu a z něj balón spadl do rukavic domácího brankáře Pereiry, který znovu neřešil žádnou kritickou situaci.

51
    Tozé si došel pro faul ze strany Lucase Marquese. Hosté mohou zahrozit z další standardní situace.

50
    Do něj se chtěli dostat prostřednicím centru, z něhož vzešel čtvrtý roh Guimarãese, ale nikoliv střela na branku.

49
    Hosté dlouhé desítky vteřin kombinují proti zformované obraně a jen velmi pomalu se přibližují k pokutovému území.

47
    Schettine hrál zády brance a místo kličky hrozící ztrátou míče přihrál pod sebe na Lamase, jehož pokus z pětadvaceti metrů se mezi tyče vůbec nevešel.

46
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Ola John, přichází João Carlos Teixeira.

46
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Rochinha.

46

Je za námi úvodní poločas, na který budou v lepším vzpomínat hráči a fanoušci Santa Clary, která se v šestadvacáté minutě ujala vedení zásluhou Zé Manuela. Ve zbytku poločasu ale tlačili hosté, kteří po změně stran určitě zabojují o to, aby si odvezli domů přinejmenším jeden bod.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    César si nerozuměl s brankářem a centr, který by Silva měl, zbytečně odvrátil na roh. Naštěstí pro Santa Claru z něj nevzešla žádná šance.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45
    Kvůli velmi nepřesnému přenesení hry z levé strany hosté přišli o vytvořený zámek v těsné blízkosti pokutového území.

44
    Držení míče: 52% – 48%.

43
    Hostující centr z levého křídla byl ztečován na roh. Letící pobídku pak brankář Silva prodloužil na další standardní situaci, kterou rovněž vyřešil on sám.

42
    Snadnou práci měl na druhé straně také Miguel Silva, když si doskočil pro nákop z osy hřiště. K tomu všemu byl domácím mávnut ofsajd.

41
    Vitória opět nevyužila výhody rozehrávky. Nákop ze středu hřiště propadl až k domácímu brankáři Pereirovi.

40
    Druhá žlutá karta během krátké chvíle. Další faul spadající do kategorie těch taktických musel na půlce předvést Bruno Lamas.

39
    Pedro Henrique nabral o něco lepší rychlost než s míčem běžící Ukra a na pravé postranní čáře ho čistě odzbrojil.

38
    Sackův dlouhý aut si domácí obrana pohlídala. Náznak rychlého brejku okamžitě uťal taktický faul Mattheuse, jenž rozhodně nebude za svou žlutou kartu pokárán.

36
    Hosté se sami připravili o dobrou šanci. Jeden z hráčů prodlužující zeď tvrdou ránu z dvaceti metrů nechtěně srazil do autu.

35
    Cardoso fauloval vyskakujícího Guedese, jehož zásluhou má Vitória přímý kop velmi nadějné pozice.

33
    Zé Manuel to měl k míči dál než křižující obránce. Míč se navíc odrazil do autu od domácího útočníka.

31
    Sacko našel ve vápně nedokonale pokrytého Guedese, který z jedničky pálil, ale míč nasměroval jen před sebe, kde Pereirova branka nestála.
    26. Zé MANUEL - 1:0

26
    Santa Clara právě vstřelila branku!
    Domácí se v šestadvacáté minutě dostávají do vedení! Patrick využil Lamase k pěkné narážeče v pohybu, kterou se uvolnil k přihrávce z pravého kraje velkého vápna. Tu nasměroval přesně na ZÉ MANUELA, jenž z prvního dotyku prostřelil Silvu.

24
    Domácí rozehráli roh, po kterém došlo ve vápně snad k pěti hlavičkovým soubojům. Po tom posledním se balónu zmocnil Schettine a z otočky přestřelil.

11
    Kaio Pantaleio měl kolem sebe docela dost volného prostoru, a tak se rozhodl pálit z dálky. Branku sice trefil, ale společně s ní i dobře postaveného Miguela Silvu.

8
    Davidson zkusil štěstí z rohu pokutového území, jenže zamířil hodně špatně a o velký kus minul bližší tyč.

6
    První náznak jakés takés šance. Z dobrých třiceti metrů napřáhl Ola John a nechybělo úplně moc, aby se tvrdá rána vešla pod břevno.

1

CD Santa Clara: Pereira – Vieira, César, Cardoso, Lucas – Ukra, Marques, Pantaleão, Lamas – Schettine, Zé Manuel.
    Náhradníci: João Lopes – Candé, Chrien, Pablo, Rašíd, Santana, Stephens.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Sacko, Osorio, Pedro Henrique, Rafa Soares – Tozé, Mattheus, Wakaso, John – Davidson, A. Guedes.
    Náhradníci: Oliveira – Dodô, Rodrigues, Rochinha, J. C. Teixeira, Venâncio, Welthon..

1. vzájemný zápas

11.11.2018
    Guimarães – Santa Clara 2:0
    Branky:
    26. Davidson, 81. André (pen).

Hostující celek má solidně nakročeno k tomu, aby se po dvou letech podíval do evropských pohárů. Vitória posbírala dvanáct výher a šest remíz, celkem vybojovala dvaačtyřicet bodů a s nimi sídlí na pěkném pátém místě, přičemž má stejně bodů jako šesté Moreirense. Právě nad tohoto soupeře se Vitória posunula před reprezentační pauzou, kdy napravila těsnou prohru 0:1 v Braze a porazila třináctou Boavistu 3:1. Guimarães dává v průměru něco málo nad jednu branku za zápas. Své soupeře často deptá skvělou obranou, která je společně s Benficou druhá nejlepší v lize.

Ligový nováček si v nejvyšší portugalské soutěži nevede vůbec zle. S bilancí devíti vítězství, pěti remíz a dvanácti porážek se v osmnáctičlenné konkurenci nachází na osmém místě. Úplnou jistotu záchrany Santa Clara ale nemá, kvůli velké vyrovnanosti druhé poloviny tabulky má na šestnáctou Tondelu jen sedmibodový náskok. Poslední tři kola tomuto celku moc nevyšla, s předposledním Chavesem Santa Clara remizovala 0:0, stejně jako o týden později s Avesem. Před reprezentační přestávkou hrála na hřišti silného Sportigu a padla 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.