Getafe – Leganés 0:2 (kon.) | Barcelona – Espanyol 2:0 (kon.) | Celta Vigo – Villarreal 3:2 (kon.)
Alavés – Atlético 0:4 (kon.)
Deportivo Alavés
0:4 (0:2)
Atlético Madrid
Sobota 30.03.2019, 20:45 • Mendizorroza • Španělská LaLiga • 29. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:43:10)

Dnešní utkání sledovalo 19 117 diváků.

Zápas skončil, Atlético vyhrálo na hřišti Alavésu drtivě 4:0. Hostům hodně pomohl povedený vstup do zápasu, prosadili se dvakrát během úvodních jedenácti minut. Nejprve se trefil Saúl Ñíguez a krátce po té krásnou střelou z dálky Diego Costa. Ten už do druhého poločasu nenastoupil, ale na hře Atlética to nebylo znát. Krátce po začátku poločasu se prosadil Álvaro Morata a následně mohl ještě zvýšit Griezmann, ale trefil pouze tyčku. Čtvrtý gól ale nakonec stejně přišel, v 84. minutě se trefil krásnou střelou zpoza vápna Thomas Partey.

90+3

90+3
    Utkání se už jen dohrává. Atlético bude mít autové vhazování v blízkosti vlastní branky.

90+2
    Alavésu se dnes nedaří opravdu nic. Přišel z jeho strany jen další přetažený centr.

90+2
    Correa hledal pasem z levé strany před brankou Chorvata Kaliniče, ten se ale už k míči nedostal.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Fernando Pacheco ve spolupráci ve svými obránci vyřešil situaci ve vápně. Pátý gól se tak zatím odkládá na neurčito.

89
    Atlético kombinuje sebevědomě těsně před vápnem soupeře.

88
    Juanfran za tohoto stavu úplně zbytečně zdržoval při rozehrávce z autu a dostává žlutou kartu.

87
    Míč uvedl do hry svou rozehrávkou brankář hostů Jan Oblak. Hosté si už užívají poslední minuty zápasu.

86
    Domácí se ještě pokoušejí alespoň o čestný úspěch, ale ani akce po levé straně k ničemu nevedla.

85
    Alavés dnes rozhodně svým výkonem zklamal, určitě to nebyl výkon hodný pátého týmu La Ligy.
    84. Thomas PARTEY - 0:4

84
    Atlético právě vstřelilo branku!
    A čtvrtý gól Atlética už je na světě a byl velmi povedený. THOMAS PARTEY si za vápnem prvním dotykem přichystal míč a druhým pravou nohou technicky překonal Pacheca. Trefil se skoro přesně do šibenice. Asistence: Koke.

83
    Atlético je stále hladové a ještě se pokusí přidat čtvrtou branku. Už zakládá další postupný útok.

82
    Rána Alavésu ze střední vzdálenosti byla nepřesná, rozehrávat bude Oblak.

81
    Střídající Ángel Correa sice dostal míč do branky, ale gól kvůli jeho ofsajdu platit nemůže.

80
    Do zakončení zpoza šestnáctky se dostal střídající Patrick Twumasi, ale rychlou střelou po zemi minul branku Oblaka.

79
    Alavés má už jen deset minut na zázračný obrat. Svou další akci zakládá od obránců.

78
    Wakaso si nejprve skvěle udělal prvním dotykem prostor a pak i dobře odcentroval. Ale na ten míč nakonec nikdo nedosáhl.

77
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.

76
    Ani z této standardní situace pro domácí nic nevzešlo, Patrick Twumasi zakončoval nepřesně.

75
    Po faulu Thomase budou rozehrávat z blízkosti půlící čáry domácí.

74
    Alavés se stále nevzdává, ale dnes se mu zatím vepředu nedaří. Atlético nemá v obraně problémy.

73
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Patrick Twumasi.

73
    Míč skončil v autu, a tak dostane prostor střídání Alavésu.

72
    Jonathan Calleri vypálil z otočky, ale Oblaka nepřekvapil. Ten byl včas na zemi a míč lapil.

71
    Griezmann našel před brankou Lemara, ale tomu nevyšlo zakončení, netrefil bránu.

70
    Alavés to zkusil akcí po levém křídle, ale vše skončilo jen příliš dlouhou přihrávkou.
    69. Griezmann trefil tyčku.

69
    Už to mohlo být 4:0 pro Atlético. Antoine Griezmann dostal dobrý pas za obranu a loboval Pacheca. Ten ještě stihl míč odrazit na tyč.

69
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Mubarak Wakaso.

68
    Zpoza vápna z voleje vypálil Tomás Pina, ale trefil jen hráče Atlética stojící před sebou.

67
    Juanfranův centr z pravé strany byl jen do území nikoho. Hrát tak opět mohou domácí.

66
    Jonyho centr z pravé strany nebyl vůbec nebezpečný, Oblak ho bez problému sezobl ze vzduchu.

65
    Dlouhý nákop Alavésu k ničemu nevedl, míč znovu uzmuli obránci madridského klubu.

64
    Po útočném faulu Alavésu bude od své branky rozehrávat Jan Oblak.

63
    Ale i v tomto případě se hosté ubránili.

63
    Ani z dalšího rohového kopu se domácí neprosadili, míč odhlavičkoval Godín. Domácí mají další šanci.

62
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Nikola Kalinić.

62
    Po rohovém kopu zakončoval zpoza vápna Rubén Duarte, ale netrefil míč dobře. Hlavou ještě míč prodloužil Calleri, jenomže nepřesně.

61
    Gól platí, Morata v ofsajdu nebyl.

60
    Ale pozor, vše ještě může být jinak. Videorozhodčí zkoumá, zda se nejednalo o ofsajd Moraty.
    59. Álvaro MORATA - 0:3

59
    Hosté se prosazují hned ze své první šance ve druhém poločase a ujímají se vedení už 3:0! ÁLVARO MORATA byl na hranici ofsajdu a dostal parádní přihrávku od Lemara přímo do běhu. Koncovku pak zvládl skvěle, tváří v tvář Pachecovi nezaváhal. Asistence: Thomas Lemar.

58
    Standardní situace ale zatím dnes Atlético brání velice dobře, a to se znovu potvrdilo.

58
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Takaši Inuj.

57
    Alavés bude zahrávat další standardní situaci. Nervy ale na uzdě neudržel Manuel García a dostal žlutou kartu.

56
    Standardní situace dopadla pro hostující mužstvo dobře.

55
    Thomas Lemar nestíhal a zezadu fauloval unikajícího Jonyho. Vidí za to žlutou kartu.

54
    Jony se dopustil nedovoleného zákroku a rozehrávat bude Atlético Madrid.

53
    Centr dolétl do nebezpečného prostoru před brankou, ale tam kralovali hráči Atlética.

53
    Domácí mají možnost ohrozit branku soupeře z rohového kopu.

52
    John Guidetti byl faulován přesně uprostřed pole a rozehrávat tak bude Alavés.

51
    O střelu z dálky se pokusil mladý záložník Atlética Thomas Partey, ale mířil hodně nepřesně.

50
    Thomas Lemar se skácel na trávník po faulu Tomáse Piny. Ten dostává žlutou kartu.

49
    Alavés je na začátku hodně aktivní. Centroval Jony, našel ovšem jen připraveného Oblaka.

48
    John Guidetti se pokusil o kličku, ale ta mu nevyšla. Alavés bude znovu vhazovat.

47
    Dlouhý aut Alavésu dolétl až do pokutového území, tam byli ale hráči Atlética pozorní.

46
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Thomas Lemar.

46
    Atlético může být s prvním poločasem spokojeno.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

První poločas je za námi, Atlético na hřišti Alavésu vede 2:0. Hosté měli parádní vstup do zápasu, když se prosadili už ve čtvrté minutě po střele Saúla Ñígueze . Druhou branku pak přidal Diego Costa parádní ranou z dálky. Alavés hrozil jen ze standardních situací, tu největší šanci měl Tomás Pina, ale jeho střelu z brankové čáry vyhlavičkoval pohotový Saúl.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Nastavuje se pouze jedna minuta.

45
    Darko Brašanac centroval z pravé strany, ale z tohoto míče žádné nebezpečí pro branku Atlética nevzešlo.

44
    Domácí se dostali až do zakončení, ale rána z levé strany byla nepřesná, skončila jen v boční síti.

43
    Alavés rychle získal míč do své moci a rozjíždí jednu z posledních akcí.

42
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se hlavně v klidu dohrát první poločas. Faulovaný byl Thomas Partey.

41
    Alavés se ubránil, takže stále ještě zůstává ve hře o body.

40
    Šanci zvýšit svůj náskok dostane Atlético, bude zahrávat roh z pravé strany.

39
    První poločas se pomalu chýlí ke konci a pokud chce Alavés ještě se zápasem něco udělat, hodilo by se mu, aby se prosadil ještě před přestávkou.

38
    Na druhé straně zprava centroval zkušený pravý bek Juanfran, ale pouze do rukavic Fernanda Pacheca.

37
    Centr Alavésu z pravé strany nepřivodil Atléticu žádné větší potíže.

36
    Ximo Navarro dostal těžkou přihrávku k pravé lajně a nepovedlo se mu míč udržet ve hře.

35
    Po rychlé akci se dostal do zakončení Diego Costa, ale stejně byl v ofsajdu.

34
    Atlético je dál na míči dominantní, do rozehrávky tentokrát zapojilo i slovinského brankáře Oblaka.

33
    Z levé strany se do šestnáctky poměrně snadno dostal španělský kanonýr Álvaro Morata, ale přihrávkou před branku poté nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

32
    Už se zase hraje a jsou to madridští hráči, kteří kombinují na útočné polovině hřiště.

31
    Oba hráči si musejí převléct dresy, které měli od krve, ale měli by pokračovat ve hře.

30
    Ošetřování pokračuje, potřeboval ho nakonec také Diego Godín.

29
    Rodrigo Ely nešťastně trefil hlavou Godína a bude muset být ošetřen.
    28. Saúl zachránil Atlético.

28
    Alavés kopal roh z levé strany a byla z toho obrovská šance! Zevnitř šestnáctky tvrdě pálil Tomás Pina, ale Saúl na brankové čáře míč vyhlavičkoval.

27
    Hlavní rozhodčí ještě řešil protesty hráčů Alavésu, ale už může Oblak rozehrávat.

26
    Rubén Duarte tělem odstrčil Josého Giméneze a rozehrávat tak budou hosté.

25
    Zpoza vápna nakonec zakončoval Rubén Duarte, ale jeho tvrdá rána byla zároveň také nepřesná.

25
    Série standardek Alavésu pokračuje. Tentokrát to bude po faulu Atlética.

24
    Ani druhý rohový kop nečinil hostům žádné problémy.

24
    Atlético se ubránilo rohovému kopu, ale hned přijde další.

23
    Alavés poté vyrazil do rychlého protiútoku a úplně volný byl ve vápně Darko Brašanac. Jeho střelu ovšem stihli obránci Atlética srazit na rohový kop.

23
    Rohový kop z levé strany rozehrál Koke, ale našel jen rukavice brankáře Pacheca.

22
    Atlético bude zahrávat svůj první rohový kop v tomto zápase.

21
    Darko Brašanac už byl s míčem v autu, takže akce Alavésu nemůže pokračovat.

20
    Atlético se po levém křídle neprosadilo a Alavés může uvést míč do hry autovým vhazováním.

19
    Standardní situace nikterak neohrozila branku Atlética střeženou Janem Oblakem.

18
    Saúl fauloval Kokeho a Alavés má k dispozici standardní situaci z pravé strany.

17
    K hlavičce se dostal Jonathan Calleri, ale míč hlavou jen lehce tečoval a branku neohrozil.

16
    Alavés se přeci jen dostal na útočnou polovinu hřiště, ale zatím je daleko od branky soupeře.

15
    Alavés díky dobrého napadání získal míč na útočné polovině, ale Saúl rychle zase vyhrál míč zpět pro hosty.

14
    Jony nacentroval míč z poměrně velké dálky až do vápna. Rozhodčí ovšem odpískal útočný faul.

13
    Alavés má standardní situaci z útočné poloviny.

12
    Tak to je hodně špatný start pro Alavés, Atlético vedení 2:0 moc často nepouští.
    11. Diego COSTA - 0:2

11
    Jako blesk z čistého nebe přichází druhý gól Atlética! Španělský útočník DIEGO COSTA si před vápnem zpracoval míč a nic nevymýšlel a hned vystřelil. Jeho nádherná rána se odrazila od tyče a zapadla do sítě. Pacheco se jen podíval.

11
    Diego Costa ještě dokázal udržet míč na hrací ploše, ale prostor na centr nedostal, tak hrál raději dozadu.

10
    Hosté už jsou zase na míči a kombinují na útočné polovině.

9
    Atlético se rohovému kopu ubránilo a poradilo si i s následným centrem.

8
    Diego Godín zasáhl míč ve vápně rukou, ale rozhodčí si ani nebere na pomoc VAR. Bude to roh pro domácí.

8
    Jony poslal dlouhý aut až do šestnáctky. Nejblíže ke střele měl Ximo Navarro, ale nedostal se k ní.

7
    Álvaro Morata se ukázkově vrátil a čistým skluzem vypíchl míč na pravém křídle unikajícímu Callerimu.

6
    Alavés hned po rozehrávce znovu přišel o míč a bude se muset bránit.
    5. Saúl ÑÍGUEZ - 0:1

5
    SAÚL ÑÍGUEZ svou druhou šanci už využívá a Atlético jde bleskově do vedení! Saúl byl ve vápně úplně sám a tentokrát už z levé strany dokázal prostřelit Pacheca. Tak to je hodně špatný strat pro Alavés. Asistence: Antoine Griezmann.

4
    Akce domácích skončila už v zárodku, rozehrávat tak znovu můžou hráči Atlética.
    3. Saúl svou první šanci nevyužil.

3
    Do první šance zápasu se dostal Saúl Ñíguez, který byl ve vápně úplně sám. Trefil ale jen prostředek branky a brankáře Pacheca.

2
    Zatím se vše podstatné odehrává jen v blízkosti půlící čáry, ani jeden z týmů se zatím k ničemu nebezpečnému nedostal.

1
    Atlético bude útočit jako první, nikam ale nespěchá. Zakládá postupný útok.

1

Domácí Deportivo bude hrát ve svých tradičních pruhovaných modrobílých dresech, Atlético taktéž tradičně v pruhovaných červenonílých dresech.

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu. Zápas co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Brašanac, García, Pina, Jony – Guidetti, Calleri.
    Náhradníci: Sivera – Martín, Bastón, Inuj, Twumasi, Vigaray, Wakaso.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín, Luís – Koke, Partey, Saúl Ñíguez, Morata – D. Costa, Griezmann.
    Náhradníci: Adán – Á. Correa, N. Kalinić, Lemar, Savić, Vitolo.

Rozhodčí: Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóny skončilo domácí výhrou Atlética 3:0, když se v prvním poločase prosadil Nikola Kalinič a pak ve druhém na jeho konci Antoine Griezmann a Rodrigo. Atlético vyhrálo tři poslední zápasy s Alavésem a v sedmi posledních neprohrálo. Na půdě Alavésu Atlético vyhrálo dvakrát z šesti zápasů, Alavés třikrát.

Atlético patří dlouhá léta do španělské špičky a v posledních sezónách se vypracovalo v reálného konkurenta Realu Madrid a Barcelony v bitvě o mistrovský titul. Letos ho nicméně Atlético nejspíš nezíská. Na kontě má šestapadesát bodů, je druhé v tabulce, ale na Barcelonu ztrácí už deset bodů. Na třetí Real má náskok dvou bodů. Atlético prohrálo své poslední dva soutěžní zápasy. Naposledy v lize 0:2 na půdě Athleticu Bilbao a předtím na hřišti Juventusu v osmifinále Ligy mistrů 0:3 a tím bylo vyřazeno. Předtím vyhrálo pětkrát v řadě bez inkasované branky. Venku zatím Atlético odehrálo v této sezóně v domácí lize patnáct utkání s bilancí pěti výher, šesti remíz a tří porážek. Z posledních pěti venkovních zápasů Altético tři prohrálo.

Alavés prožívá nejlepší sezónu ve své historii. Z týmu, který se podle mnohých měl spíš rvát o záchranu, je zároveň reálným aspirantem na účast v evropských pohárech. Aktuálně je Alavés s čtyřiačtyřiceti body na pátém místě a na čtvrté Getafe ztrácí jen dva body. Na šestou Sevillu má náskok jednoho bodu a před sedmým místem, které už není pohárové, má náskok čtyř bodů. Alavés už šest zápasů v řadě nepoznal porážku, naposledy vyhrál 3:1 na půdě Huescy. Doma zatím Alavés sehrál v této sezóně v lize třináct utkání s bilancí šesti výher, šesti remíz a jedné porážky. Z posledních čtyř domácích utkání Alavés vyhrál jediné, naposledy remizoval 1:1 s Eibarem.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 29. kola Primera Division mezi týmy Deportivo Alavés a Atlético Madrid. Zápas se odehraje Estadio Mendizorrotza ve Vitoria-Gasteiz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Petr Sumbal

Branky: 5. Saúl Ñíguez (Griezmann), 11. D. Costa (Koke), 59. Morata (Lemar), 84. Partey (Koke)

Karty:   50. Pina (DAL), 57. García (DAL) – 55. Lemar (ATM), 88. Juanfran (ATM)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:8.
    Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Brašanac (58. Inuj), García, Pina (69. Wakaso), Jony – Guidetti, Calleri (73. Twumasi).

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín, Luís – Koke, Partey, Saúl Ñíguez, Morata (62. N. Kalinić) – D. Costa (46. Lemar), Griezmann (77. Á. Correa).

Rozhodčí: Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato

Diváci: 19 117